Ja nisam mogla do kraja ni odgledati , nikad dočekate’
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
#47103 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
#47104 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Ja počela praviti ovaj kolač, brz, praktičan, ukusan, često ga pravim .
Samo , umijesto pudinga, stavljam škrob, maizena, poslasticarska krema sve ostalo je isto.
https://www.kolaci.biz/mlijecne-cokoladne-kocke.html
MeDZutim, napravim kremu, uključim rernu i umutim tijesto , ubacim tijesto - rerna prestala raditi , samo mlaka. Okreni, obrni -neće.
Sjetim se bosanskog komsiluka i de molim te uključi časkom , eto me s tepsijom … nema to …
Nema mi druge već prepolovi tijesto pa na tanjir i u mikrovalnu . Nekako ispekla al ne možeš filovati fino mehke one kore , ne mogu razmazati fil kako treba, da ne dužim, nekako je sastavim, šlag nisam ni dodavala.
I gle čuda, skoro je pojeli , doduše imali smo goste .
Ispade dobra, mada se to na slici ne vidi
Recept je za 10 , po mom ukusu.
Edit: ujutro, da provjerim, pekara radi, normala .

Samo , umijesto pudinga, stavljam škrob, maizena, poslasticarska krema sve ostalo je isto.
https://www.kolaci.biz/mlijecne-cokoladne-kocke.html
MeDZutim, napravim kremu, uključim rernu i umutim tijesto , ubacim tijesto - rerna prestala raditi , samo mlaka. Okreni, obrni -neće.
Sjetim se bosanskog komsiluka i de molim te uključi časkom , eto me s tepsijom … nema to …
Nema mi druge već prepolovi tijesto pa na tanjir i u mikrovalnu . Nekako ispekla al ne možeš filovati fino mehke one kore , ne mogu razmazati fil kako treba, da ne dužim, nekako je sastavim, šlag nisam ni dodavala.
I gle čuda, skoro je pojeli , doduše imali smo goste .
Ispade dobra, mada se to na slici ne vidi
Recept je za 10 , po mom ukusu.
Edit: ujutro, da provjerim, pekara radi, normala .

- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
#47105 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Doradica , oradica, frisko ulovljena




- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
- Sarah24
- Posts: 10149
- Joined: 08/06/2010 11:12
- Location: Somewhere over the rainbow
#47108 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Hvala @sanabija, hvala @vazi!
@Vazi, meni taj kolac izgleda bez imalo mane, da nisi ispricala kako si se snasla ne bi niko znao
eh ja
@Vazi, meni taj kolac izgleda bez imalo mane, da nisi ispricala kako si se snasla ne bi niko znao
eh ja
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
#47110 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
@Sanabija hvala
@Sarah24 , hvala al tu sliku većina žena ne bi postavila na forum
Al vjeruj , preukusan, u svakom slučaju recept vrijedan pažnje.
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
#47111 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Današnji pokušaj - ravioli
Nezgodno ovo sa slikama, smanjim sliku a ono izađe gro plan …

Nezgodno ovo sa slikama, smanjim sliku a ono izađe gro plan …

- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#47112 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
@Sanabija vidi se spaher na vikendici 
nego, bila sam proslo ljeto pozvana na jedan rucak i isto to - samo odvojeno knedle, odvojeno gulas od divljaci i pitam kako pravi (domacin pravio) pa mi je objasnjavao da stavlja dzem od jagoda - na sta sm se iznenadila, iako sam negdje u malom mozgu znala da ide crveni dzem uz meso divljaci. jel' i ti tako?
nego, bila sam proslo ljeto pozvana na jedan rucak i isto to - samo odvojeno knedle, odvojeno gulas od divljaci i pitam kako pravi (domacin pravio) pa mi je objasnjavao da stavlja dzem od jagoda - na sta sm se iznenadila, iako sam negdje u malom mozgu znala da ide crveni dzem uz meso divljaci. jel' i ti tako?
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#47113 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Lovački dom je, ne vikendicahadzinicasa wrote: ↑01/07/2021 12:01 @Sanabija vidi se spaher na vikendici
nego, bila sam proslo ljeto pozvana na jedan rucak i isto to - samo odvojeno knedle, odvojeno gulas od divljaci i pitam kako pravi (domacin pravio) pa mi je objasnjavao da stavlja dzem od jagoda - na sta sm se iznenadila, iako sam negdje u malom mozgu znala da ide crveni dzem uz meso divljaci. jel' i ti tako?
U Evropi, skoro standardan prilog uz jela od divljači su džemovi, sosovi od brusnica, borovnica itd, kruške iz kompota i varijacije na temu
Lično, ne stavljam nikad. Obzirom da je bilo mnogo mušterija nisam imao kad knedle zasebno, nego ih samo dodao na kraju, gladno to bude uvijek rondaju sto cekaju
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#47114 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
lovacki dom zvuci fancySanabija wrote: ↑01/07/2021 12:05Lovački dom je, ne vikendicahadzinicasa wrote: ↑01/07/2021 12:01 @Sanabija vidi se spaher na vikendici
nego, bila sam proslo ljeto pozvana na jedan rucak i isto to - samo odvojeno knedle, odvojeno gulas od divljaci i pitam kako pravi (domacin pravio) pa mi je objasnjavao da stavlja dzem od jagoda - na sta sm se iznenadila, iako sam negdje u malom mozgu znala da ide crveni dzem uz meso divljaci. jel' i ti tako?![]()
U Evropi, skoro standardan prilog uz jela od divljači su džemovi, sosovi od brusnica, borovnica itd, kruške iz kompota i varijacije na temu
Lično, ne stavljam nikad. Obzirom da je bilo mnogo mušterija nisam imao kad knedle zasebno, nego ih samo dodao na kraju, gladno to bude uvijek rondaju sto cekaju![]()
da znam. meni nesto ne ide. kao i cizkejk - u mojoj glavi - jok. ali mi je taj gulas bio odlican.
a ja nikad nisam pravila nista od divljaci. zecova samo nabijem nogom u rernu
- Sarah24
- Posts: 10149
- Joined: 08/06/2010 11:12
- Location: Somewhere over the rainbow
#47115 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
@vazi kad hoces za forum slikaj izdaleka sta zelis da postavis, poslije kad izrezes ostane fino samo ono sto zelis predstaviti… probaj 
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
- dalmatinka
- Posts: 2882
- Joined: 31/07/2005 22:30
- Location: Krešimirov Grad
#47117 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Pakleno je vruće. Odbijam kuhati.




-
Tea lana
- Posts: 523
- Joined: 28/10/2008 08:19
#47118 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Riblja corba (orada i brancin)
-
Tea lana
- Posts: 523
- Joined: 28/10/2008 08:19
#47119 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Na godisnjem odmoru priznajem samo ribu
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
#47121 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Fino, fino, ljeti uvijek prija .
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
#47122 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Kod nas musaka od patlidžana al ne uslikaj na vrijeme .
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#47123 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
I jesu zgodne za ovo vrijeme, super!
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#47125 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Od graha sa tunjevinom i pindjurom


