Hadzince uzmi cjediljku vecu u nju stavi komad od küchenrolle I istresi sauerrahm da se voda ocijedi... Meni bude dobro cesto to radimhadzinicasa wrote: ↑24/06/2021 14:49mileram je. typokomsinica_s_drugog wrote: ↑24/06/2021 14:48 A vidi mirelam![]()
I ja sve moram kontati jel mirelam ili mileram, zbog naseg mireta i meggleove mu kantice na avatatu![]()
![]()
mileram mi je bolna tacka u tudjini....
sad kad dodjem ima da onog dukatovog zelenog od 30% kantu uzmem i sve kasikom pojedem.
i tako barem heftu da me zelja mine.
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
-
immuno
- Posts: 2040
- Joined: 07/04/2010 11:05
#47076 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#47077 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Nije mi ukus sauerrahma tako pun… fali postotaka masnoce. Creme Fraiche je najblize mileramuimmuno wrote: ↑24/06/2021 16:44Hadzince uzmi cjediljku vecu u nju stavi komad od küchenrolle I istresi sauerrahm da se voda ocijedi... Meni bude dobro cesto to radimhadzinicasa wrote: ↑24/06/2021 14:49mileram je. typokomsinica_s_drugog wrote: ↑24/06/2021 14:48 A vidi mirelam![]()
I ja sve moram kontati jel mirelam ili mileram, zbog naseg mireta i meggleove mu kantice na avatatu![]()
![]()
mileram mi je bolna tacka u tudjini....
sad kad dodjem ima da onog dukatovog zelenog od 30% kantu uzmem i sve kasikom pojedem.
i tako barem heftu da me zelja mine.![]()
-
immuno
- Posts: 2040
- Joined: 07/04/2010 11:05
#47078 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Ja uzmem ocijedjeni sauerahm ( preko noci u frizideru) I dodam Creme Fraiche, tu mjesavinu koristim za tzatziki, leban, sve kreme sa Mascarpone "razblazim" Tom mjesavinom, makar je bogdu manje masnoce.... Naravno nije bas mileram al etohadzinicasa wrote: ↑24/06/2021 17:57Nije mi ukus sauerrahma tako pun… fali postotaka masnoce. Creme Fraiche je najblize mileramuimmuno wrote: ↑24/06/2021 16:44Hadzince uzmi cjediljku vecu u nju stavi komad od küchenrolle I istresi sauerrahm da se voda ocijedi... Meni bude dobro cesto to radimhadzinicasa wrote: ↑24/06/2021 14:49
mileram je. typo
![]()
mileram mi je bolna tacka u tudjini....
sad kad dodjem ima da onog dukatovog zelenog od 30% kantu uzmem i sve kasikom pojedem.
i tako barem heftu da me zelja mine.![]()
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#47079 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
@hadzinicasa
@vazi
Kore:
Ispeci 4 kore od po 3 jajeta, 3 kasike secera, 3 kasike mljevenih oraha i 2 kasike brasna
Mutiti bjelanca uz postepeno dodavanje secera, i dodati jedno po jedno zumance uz stalno mucenje
Pomijesati brasno i orahe i kasiku po kasiku dodavati u umucena jaja, ali ne mijesati vise mikserom, nego drvenom kasikom
Izliti smjesu u kalup preko masnog papira peci 17 min.na 180 c, na srednjoj resetki
Kore vaditi i gornjom stranom stavljati preko salvete na resetku
Kad su sve pecene sloziti ih jednu preko druge/zajedno sa salvetom
Fil:
Umutiti 4 zumanca sa 8 kasika secera na pari,
Kad pocnu izlaziti mjehurici, dodati posebno umucena 4 bjelanca i ujednaciti fil
Pjenasto umutiti i puter i sjediniti ga sa kremom od jaja
Umutiti 500 ml vrhnja za slag
Pomijesati lagano sa puterom i filom od jaja
Dodati 250 gr samljevenih oraha
Skuhati agdu od 100 ml vode i 3 kasike secera, u prohladjenu agdu, iscijediti sok od 1 limuna
Sa kora skinuti salvete
Fil podijeliti na 4 dijela
Svaku koru premazati cetkicom sa agdom, rasporediti fil
Kremom namazati tortu okolo i zatvoriti sve rubove, po vrhu koliko ostane kreme
Umutiti 2 slag pjene, namazati tortu, ostaviti "robusno"
Blago omeksati 100 gr cokolade za kuhanje, pa nastrugati "rezance" na sredinu torte
I to je to, opletite
@vazi
Kore:
Ispeci 4 kore od po 3 jajeta, 3 kasike secera, 3 kasike mljevenih oraha i 2 kasike brasna
Mutiti bjelanca uz postepeno dodavanje secera, i dodati jedno po jedno zumance uz stalno mucenje
Pomijesati brasno i orahe i kasiku po kasiku dodavati u umucena jaja, ali ne mijesati vise mikserom, nego drvenom kasikom
Izliti smjesu u kalup preko masnog papira peci 17 min.na 180 c, na srednjoj resetki
Kore vaditi i gornjom stranom stavljati preko salvete na resetku
Kad su sve pecene sloziti ih jednu preko druge/zajedno sa salvetom
Fil:
Umutiti 4 zumanca sa 8 kasika secera na pari,
Kad pocnu izlaziti mjehurici, dodati posebno umucena 4 bjelanca i ujednaciti fil
Pjenasto umutiti i puter i sjediniti ga sa kremom od jaja
Umutiti 500 ml vrhnja za slag
Pomijesati lagano sa puterom i filom od jaja
Dodati 250 gr samljevenih oraha
Skuhati agdu od 100 ml vode i 3 kasike secera, u prohladjenu agdu, iscijediti sok od 1 limuna
Sa kora skinuti salvete
Fil podijeliti na 4 dijela
Svaku koru premazati cetkicom sa agdom, rasporediti fil
Kremom namazati tortu okolo i zatvoriti sve rubove, po vrhu koliko ostane kreme
Umutiti 2 slag pjene, namazati tortu, ostaviti "robusno"
Blago omeksati 100 gr cokolade za kuhanje, pa nastrugati "rezance" na sredinu torte
I to je to, opletite
-
immuno
- Posts: 2040
- Joined: 07/04/2010 11:05
#47080 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Evo i od mene daMke za receptSanabija wrote: ↑24/06/2021 19:13 @hadzinicasa
@vazi
Kore:
Ispeci 4 kore od po 3 jajeta, 3 kasike secera, 3 kasike mljevenih oraha i 2 kasike brasna
Mutiti bjelanca uz postepeno dodavanje secera, i dodati jedno po jedno zumance uz stalno mucenje
Pomijesati brasno i orahe i kasiku po kasiku dodavati u umucena jaja, ali ne mijesati vise mikserom, nego drvenom kasikom
Izliti smjesu u kalup preko masnog papira peci 17 min.na 180 c, na srednjoj resetki
Kore vaditi i gornjom stranom stavljati preko salvete na resetku
Kad su sve pecene sloziti ih jednu preko druge/zajedno sa salvetom
Fil:
Umutiti 4 zumanca sa 8 kasika secera na pari,
Kad pocnu izlaziti mjehurici, dodati posebno umucena 4 bjelanca i ujednaciti fil
Pjenasto umutiti i puter i sjediniti ga sa kremom od jaja
Umutiti 500 ml vrhnja za slag
Pomijesati lagano sa puterom i filom od jaja
Dodati 250 gr samljevenih oraha
Skuhati agdu od 100 ml vode i 3 kasike secera, u prohladjenu agdu, iscijediti sok od 1 limuna
Sa kora skinuti salvete
Fil podijeliti na 4 dijela
Svaku koru premazati cetkicom sa agdom, rasporediti fil
Kremom namazati tortu okolo i zatvoriti sve rubove, po vrhu koliko ostane kreme
Umutiti 2 slag pjene, namazati tortu, ostaviti "robusno"
Blago omeksati 100 gr cokolade za kuhanje, pa nastrugati "rezance" na sredinu torte
I to je to, opletite![]()
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#47081 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
immuno wrote: ↑24/06/2021 20:03Evo i od mene daMke za receptSanabija wrote: ↑24/06/2021 19:13 @hadzinicasa
@vazi
Kore:
Ispeci 4 kore od po 3 jajeta, 3 kasike secera, 3 kasike mljevenih oraha i 2 kasike brasna
Mutiti bjelanca uz postepeno dodavanje secera, i dodati jedno po jedno zumance uz stalno mucenje
Pomijesati brasno i orahe i kasiku po kasiku dodavati u umucena jaja, ali ne mijesati vise mikserom, nego drvenom kasikom
Izliti smjesu u kalup preko masnog papira peci 17 min.na 180 c, na srednjoj resetki
Kore vaditi i gornjom stranom stavljati preko salvete na resetku
Kad su sve pecene sloziti ih jednu preko druge/zajedno sa salvetom
Fil:
Umutiti 4 zumanca sa 8 kasika secera na pari,
Kad pocnu izlaziti mjehurici, dodati posebno umucena 4 bjelanca i ujednaciti fil
Pjenasto umutiti i puter i sjediniti ga sa kremom od jaja
Umutiti 500 ml vrhnja za slag
Pomijesati lagano sa puterom i filom od jaja
Dodati 250 gr samljevenih oraha
Skuhati agdu od 100 ml vode i 3 kasike secera, u prohladjenu agdu, iscijediti sok od 1 limuna
Sa kora skinuti salvete
Fil podijeliti na 4 dijela
Svaku koru premazati cetkicom sa agdom, rasporediti fil
Kremom namazati tortu okolo i zatvoriti sve rubove, po vrhu koliko ostane kreme
Umutiti 2 slag pjene, namazati tortu, ostaviti "robusno"
Blago omeksati 100 gr cokolade za kuhanje, pa nastrugati "rezance" na sredinu torte
I to je to, opletite![]()
u julu imam nekoliko
rodjendana tako da ce
biti
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#47082 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Haj‘ ti. Ti to boljeSanabija wrote: ↑24/06/2021 19:13 @hadzinicasa
@vazi
Kore:
Ispeci 4 kore od po 3 jajeta, 3 kasike secera, 3 kasike mljevenih oraha i 2 kasike brasna
Mutiti bjelanca uz postepeno dodavanje secera, i dodati jedno po jedno zumance uz stalno mucenje
Pomijesati brasno i orahe i kasiku po kasiku dodavati u umucena jaja, ali ne mijesati vise mikserom, nego drvenom kasikom
Izliti smjesu u kalup preko masnog papira peci 17 min.na 180 c, na srednjoj resetki
Kore vaditi i gornjom stranom stavljati preko salvete na resetku
Kad su sve pecene sloziti ih jednu preko druge/zajedno sa salvetom
Fil:
Umutiti 4 zumanca sa 8 kasika secera na pari,
Kad pocnu izlaziti mjehurici, dodati posebno umucena 4 bjelanca i ujednaciti fil
Pjenasto umutiti i puter i sjediniti ga sa kremom od jaja
Umutiti 500 ml vrhnja za slag
Pomijesati lagano sa puterom i filom od jaja
Dodati 250 gr samljevenih oraha
Skuhati agdu od 100 ml vode i 3 kasike secera, u prohladjenu agdu, iscijediti sok od 1 limuna
Sa kora skinuti salvete
Fil podijeliti na 4 dijela
Svaku koru premazati cetkicom sa agdom, rasporediti fil
Kremom namazati tortu okolo i zatvoriti sve rubove, po vrhu koliko ostane kreme
Umutiti 2 slag pjene, namazati tortu, ostaviti "robusno"
Blago omeksati 100 gr cokolade za kuhanje, pa nastrugati "rezance" na sredinu torte
I to je to, opletite![]()
Hvalaaaa <3
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
#47083 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
HvalaSanabija wrote: ↑24/06/2021 19:13 @hadzinicasa
@vazi
Kore:
Ispeci 4 kore od po 3 jajeta, 3 kasike secera, 3 kasike mljevenih oraha i 2 kasike brasna
Mutiti bjelanca uz postepeno dodavanje secera, i dodati jedno po jedno zumance uz stalno mucenje
Pomijesati brasno i orahe i kasiku po kasiku dodavati u umucena jaja, ali ne mijesati vise mikserom, nego drvenom kasikom
Izliti smjesu u kalup preko masnog papira peci 17 min.na 180 c, na srednjoj resetki
Kore vaditi i gornjom stranom stavljati preko salvete na resetku
Kad su sve pecene sloziti ih jednu preko druge/zajedno sa salvetom
Fil:
Umutiti 4 zumanca sa 8 kasika secera na pari,
Kad pocnu izlaziti mjehurici, dodati posebno umucena 4 bjelanca i ujednaciti fil
Pjenasto umutiti i puter i sjediniti ga sa kremom od jaja
Umutiti 500 ml vrhnja za slag
Pomijesati lagano sa puterom i filom od jaja
Dodati 250 gr samljevenih oraha
Skuhati agdu od 100 ml vode i 3 kasike secera, u prohladjenu agdu, iscijediti sok od 1 limuna
Sa kora skinuti salvete
Fil podijeliti na 4 dijela
Svaku koru premazati cetkicom sa agdom, rasporediti fil
Kremom namazati tortu okolo i zatvoriti sve rubove, po vrhu koliko ostane kreme
Umutiti 2 slag pjene, namazati tortu, ostaviti "robusno"
Blago omeksati 100 gr cokolade za kuhanje, pa nastrugati "rezance" na sredinu torte
I to je to, opletite![]()
Ima tu posla, po ovoj vrućini a tek 16 jaja
Ja mogu komotno samo pola mjere za nas dvoje a kremu jaja na pari pravim samo kad sam kući , u Bosni… kupujem ja organska jaja i ovdje al nešto mi nisu dobra za te kreme na pari, jaja moraju biti bas svježa i da se torta brzo pojede da ne stoji hevtu u frižideru.
Možda zamijenim kremu sa onom poslasticarskom kremom i dodam šlag od umucenog slatkog vrhnja , moglo bi to ličiti na ovu tvoju kremu.
U svakom slučaju, torta se čini fantastična, sačuvat ću recept
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
#47084 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Izvini, prepisujem recept, vidim nema prasak za pecivo ?Sanabija wrote: ↑24/06/2021 19:13 @hadzinicasa
@vazi
Kore:
Ispeci 4 kore od po 3 jajeta, 3 kasike secera, 3 kasike mljevenih oraha i 2 kasike brasna
Mutiti bjelanca uz postepeno dodavanje secera, i dodati jedno po jedno zumance uz stalno mucenje
Pomijesati brasno i orahe i kasiku po kasiku dodavati u umucena jaja, ali ne mijesati vise mikserom, nego drvenom kasikom
Izliti smjesu u kalup preko masnog papira peci 17 min.na 180 c, na srednjoj resetki
Kore vaditi i gornjom stranom stavljati preko salvete na resetku
Kad su sve pecene sloziti ih jednu preko druge/zajedno sa salvetom
Fil:
Umutiti 4 zumanca sa 8 kasika secera na pari,
Kad pocnu izlaziti mjehurici, dodati posebno umucena 4 bjelanca i ujednaciti fil
Pjenasto umutiti i puter i sjediniti ga sa kremom od jaja
Umutiti 500 ml vrhnja za slag
Pomijesati lagano sa puterom i filom od jaja
Dodati 250 gr samljevenih oraha
Skuhati agdu od 100 ml vode i 3 kasike secera, u prohladjenu agdu, iscijediti sok od 1 limuna
Sa kora skinuti salvete
Fil podijeliti na 4 dijela
Svaku koru premazati cetkicom sa agdom, rasporediti fil
Kremom namazati tortu okolo i zatvoriti sve rubove, po vrhu koliko ostane kreme
Umutiti 2 slag pjene, namazati tortu, ostaviti "robusno"
Blago omeksati 100 gr cokolade za kuhanje, pa nastrugati "rezance" na sredinu torte
I to je to, opletite![]()
- BarbaDue
- Posts: 65064
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
#47085 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Štaeeeeeee!?
Upravo je i bio jedan veći ta trane
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#47086 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Nema, tako kako piševazi wrote: ↑24/06/2021 23:46Izvini, prepisujem recept, vidim nema prasak za pecivo ?Sanabija wrote: ↑24/06/2021 19:13 @hadzinicasa
@vazi
Kore:
Ispeci 4 kore od po 3 jajeta, 3 kasike secera, 3 kasike mljevenih oraha i 2 kasike brasna
Mutiti bjelanca uz postepeno dodavanje secera, i dodati jedno po jedno zumance uz stalno mucenje
Pomijesati brasno i orahe i kasiku po kasiku dodavati u umucena jaja, ali ne mijesati vise mikserom, nego drvenom kasikom
Izliti smjesu u kalup preko masnog papira peci 17 min.na 180 c, na srednjoj resetki
Kore vaditi i gornjom stranom stavljati preko salvete na resetku
Kad su sve pecene sloziti ih jednu preko druge/zajedno sa salvetom
Fil:
Umutiti 4 zumanca sa 8 kasika secera na pari,
Kad pocnu izlaziti mjehurici, dodati posebno umucena 4 bjelanca i ujednaciti fil
Pjenasto umutiti i puter i sjediniti ga sa kremom od jaja
Umutiti 500 ml vrhnja za slag
Pomijesati lagano sa puterom i filom od jaja
Dodati 250 gr samljevenih oraha
Skuhati agdu od 100 ml vode i 3 kasike secera, u prohladjenu agdu, iscijediti sok od 1 limuna
Sa kora skinuti salvete
Fil podijeliti na 4 dijela
Svaku koru premazati cetkicom sa agdom, rasporediti fil
Kremom namazati tortu okolo i zatvoriti sve rubove, po vrhu koliko ostane kreme
Umutiti 2 slag pjene, namazati tortu, ostaviti "robusno"
Blago omeksati 100 gr cokolade za kuhanje, pa nastrugati "rezance" na sredinu torte
I to je to, opletite![]()
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
#47087 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Ok, hvala .Sanabija wrote: ↑25/06/2021 10:15Nema, tako kako piševazi wrote: ↑24/06/2021 23:46Izvini, prepisujem recept, vidim nema prasak za pecivo ?Sanabija wrote: ↑24/06/2021 19:13 @hadzinicasa
@vazi
Kore:
Ispeci 4 kore od po 3 jajeta, 3 kasike secera, 3 kasike mljevenih oraha i 2 kasike brasna
Mutiti bjelanca uz postepeno dodavanje secera, i dodati jedno po jedno zumance uz stalno mucenje
Pomijesati brasno i orahe i kasiku po kasiku dodavati u umucena jaja, ali ne mijesati vise mikserom, nego drvenom kasikom
Izliti smjesu u kalup preko masnog papira peci 17 min.na 180 c, na srednjoj resetki
Kore vaditi i gornjom stranom stavljati preko salvete na resetku
Kad su sve pecene sloziti ih jednu preko druge/zajedno sa salvetom
Fil:
Umutiti 4 zumanca sa 8 kasika secera na pari,
Kad pocnu izlaziti mjehurici, dodati posebno umucena 4 bjelanca i ujednaciti fil
Pjenasto umutiti i puter i sjediniti ga sa kremom od jaja
Umutiti 500 ml vrhnja za slag
Pomijesati lagano sa puterom i filom od jaja
Dodati 250 gr samljevenih oraha
Skuhati agdu od 100 ml vode i 3 kasike secera, u prohladjenu agdu, iscijediti sok od 1 limuna
Sa kora skinuti salvete
Fil podijeliti na 4 dijela
Svaku koru premazati cetkicom sa agdom, rasporediti fil
Kremom namazati tortu okolo i zatvoriti sve rubove, po vrhu koliko ostane kreme
Umutiti 2 slag pjene, namazati tortu, ostaviti "robusno"
Blago omeksati 100 gr cokolade za kuhanje, pa nastrugati "rezance" na sredinu torte
I to je to, opletite![]()
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
#47088 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
BarbaDue wrote: ↑25/06/2021 01:00Štaeeeeeee!?![]()
Upravo je i bio jedan veći ta trane![]()
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#47089 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
hajde cik! ko smije!
tacno zamisljam sve ove okuse kako su se sljubili i kako se prozimaju i kako to mora da je dobro
tacno zamisljam sve ove okuse kako su se sljubili i kako se prozimaju i kako to mora da je dobro
-
immuno
- Posts: 2040
- Joined: 07/04/2010 11:05
#47090 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Super torta, prvi dan Ramazana pocnes praviti do Bajrama je gotova, zacas 



super izgleda stvarno al brate zahmetli pravooo
- Sarah24
- Posts: 10149
- Joined: 08/06/2010 11:12
- Location: Somewhere over the rainbow
#47091 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Oj ja odgledah cijeli video…
Prvo, so satisfying to watch
Drugo, zelim biti njegov prijatelj
Trece: Evo mog prijedloga za danas:

Ponedjeljak krene lagano, al zato oko petka cu se ubiti krofnama i maslenjakom … oh well, balance is everything
Prvo, so satisfying to watch
Drugo, zelim biti njegov prijatelj
Trece: Evo mog prijedloga za danas:

Ponedjeljak krene lagano, al zato oko petka cu se ubiti krofnama i maslenjakom … oh well, balance is everything
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#47092 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
ali kako on to polako po istilahu ....
tacno zavidlook.

tacno zavidlook.
-
immuno
- Posts: 2040
- Joined: 07/04/2010 11:05
#47093 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Ni bogde srkleta
- Sarah24
- Posts: 10149
- Joined: 08/06/2010 11:12
- Location: Somewhere over the rainbow
#47094 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Ja ne znam sta ste vi gledale, ali oni bicepsi, tricepsi, prsa i ledja tako to…
nemadoh kad razmisljati o srkletu

-
immuno
- Posts: 2040
- Joined: 07/04/2010 11:05
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#47099 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Ma kakvi, posao pritisnuo. Tortu cu na godisnjem
-
smjesko071
- Posts: 696
- Joined: 07/04/2014 22:48
#47100 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
dalmatinka wrote: ↑24/06/2021 15:29Vjeruj mi da ne znam sa sigurnošću. U trgovine ovakve mješavine ribe dolaze pod nazivom škrpunada, mislim da je ovo
bodečnjak i bugva.



