Premijer liga BiH - @manijak1

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#4126 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Anquilla »

animus wrote: 29/04/2021 16:26 Puno je lakse nastupati sa pozicije udruženja nego kluba. Klubove kazne za bilo kakvu kritiku a udruženje moze slobodno istupati u kritikama. Ne treba udruženje da se bavi samo sudijama, ima tu puno stvari oko cega treba pricati a najvise o finansijama.
Ne treba nikoga tjerati u udruženje jer je dovoljno da i pola klubova bude clan i da udruženje ima svoju snagu. I obavezno u statut ugraditi da odluke donose prostom vecinom prisutnih da nema sutra nekih blokada kad se bude glasalo.
Ma naravno, samo sam se osvrnula na sudije jer su rak rana naše lige.
'Em nesposobni 'em podmitljivi, a sve bez skoro ikakve sankcije.
1Namcor
Posts: 292
Joined: 29/05/2020 17:52

#4127 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by 1Namcor »

hilmija frlj wrote: 29/04/2021 16:20 Koliko vidim na sastanak došli klubovi koji su privatne prčije + Velež
I Velez je "privatna prcija" :)
Jedino se vi, kao i dosad u historiji, odupirete rezimu i mrskom kapitalizmu.
1Namcor
Posts: 292
Joined: 29/05/2020 17:52

#4128 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by 1Namcor »

Anquilla wrote: 29/04/2021 12:44
Udruženje građana „Mostarski rođeni“ podnijeli su krivičnu prijavu Tužilaštvu BiH i glavnoj tužiteljici Gordani Tadić, Agenciji za istragu i zaštitu (SIPA) i njenom direktoru Darku Ćulumu i zamjeniku direktora Đuri Kneževiću te Transparency Internationalu BiH protiv predsjednika Fudbalskog/Nogometnog Saveza BiH Vice Zeljkovića i članova Izvršnog odbora Fudbalskog/Nogometnog Saveza BiH. Krivična prijava također je podnijeta i protiv članova komiteta za sudije i suđenje: Emira Pilava, Roberta Zrilića, Hrvoja Turudića, Dragana Banjca i Mire Hrkača te fudbalskog /nogometnog sudije BiH Zorana Grbića i drugih za sada n.n. osoba.

Krivična prijava podnijeta je za sumnju da su navedene osobe počinile krivično djelo zloupotrebe položaja i ovlaštenja u vezi sa krivičnim djelom primanje poklona i drugih oblika koristi, prenosi portal Tačno.net.
https://sport1.oslobodjenje.ba/s1/fudba ... rac-652405
Bojim se da ne bude k'o i sa nama - uzese nas regularno u najvaznijoj utakmici!
Ali, nek se makar, kao i onda, bar obrati paznja i ne mognu bas tako bezobrazno i ofirno siljiti, i to je nesto.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70303
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4129 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

animus wrote: 29/04/2021 16:21
ultima_palabra wrote: 29/04/2021 16:02 Ali Sloboda je pobijedila sa citatom Niemollera :mrgreen: Ko se onoga sjetio, svaka mu dala :thumbup:
Njihov postupak je kontradiktoran u odnosu na poruku iz citata. Mislim da su htjeli ispasti pametni ali su se provalili.
Nije kontradiktoran. Dok su drugi zapomagali, vi se cesali. E sad se i vi sjetili pravde.
1Namcor
Posts: 292
Joined: 29/05/2020 17:52

#4130 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by 1Namcor »

plain vanilla wrote: 29/04/2021 16:52
animus wrote: 29/04/2021 16:21
ultima_palabra wrote: 29/04/2021 16:02 Ali Sloboda je pobijedila sa citatom Niemollera :mrgreen: Ko se onoga sjetio, svaka mu dala :thumbup:
Njihov postupak je kontradiktoran u odnosu na poruku iz citata. Mislim da su htjeli ispasti pametni ali su se provalili.
Nije kontradiktoran. Dok su drugi zapomagali, vi se cesali. E sad se i vi sjetili pravde.
Uvijek je tako, jer da bi se neko "cesao", neko mora biti ostecen :mrgreen:
User avatar
plain vanilla
Posts: 70303
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4131 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

1Namcor wrote: 29/04/2021 16:55
Uvijek je tako, jer da bi se neko "cesao", neko mora biti ostecen :mrgreen:
Nas Sarajevo pobijedilo u prvom dijelu sezone golom iz ofsajda.
Sto tad nisu zvali na sastanak? :mrgreen:
User avatar
Logovan
Posts: 102851
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4132 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Logovan »

plain vanilla wrote: 29/04/2021 16:52 Nije kontradiktoran. Dok su drugi zapomagali, vi se cesali. E sad se i vi sjetili pravde.
Uvijek jedni zapomazu, drugi se cesu.
Evo sad mnogi sute, a sjetit ce se pravde kada budu osteceni. Zacarani krug. :D

I ne znam vise kako vam nije mrsko pisati jedno te isto. :lol:
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#4133 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Anquilla »

Logovan wrote: 29/04/2021 16:58
plain vanilla wrote: 29/04/2021 16:52 Nije kontradiktoran. Dok su drugi zapomagali, vi se cesali. E sad se i vi sjetili pravde.
Uvijek jedni zapomazu, drugi se cesu.
Evo sad mnogi sute, a sjetit ce se pravde kada budu osteceni. Zacarani krug. :D

I ne znam vise kako vam nije mrsko pisati jedno te isto. :lol:
Nikakva je rasprava dok se ne dođe do godina kad je bio Gavarić ili Sadović :lol:

Ma sve u krug, vazda će se isto pisati.
Ovi oštećeni tada, oni pogurani nekada...
Nikad kraja.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#4134 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by ultima_palabra »

Sta je to Olimpik doso nako :mrgreen:
User avatar
ZonFon
Posts: 2276
Joined: 17/11/2013 01:58

#4135 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by ZonFon »

ultima_palabra wrote: 29/04/2021 17:52 Sta je to Olimpik doso nako :mrgreen:
Blizu im bilo a imali 1,70 KM za tramvaja pa svratili :D
Dead Man Walking
Posts: 7151
Joined: 28/05/2004 21:49

#4136 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Dead Man Walking »

I sta dogovorise ovi danas? Da su protiv da se gura Borac, te da se vrati sve na staro i nastavi sa favorizovanjem momcadi sa Koseva?
Last edited by Dead Man Walking on 29/04/2021 18:39, edited 1 time in total.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#4137 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by 90minut »

Dead club walking.
Plunkett
Posts: 2073
Joined: 01/06/2020 15:15

#4138 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Plunkett »

Dead Man Walking wrote: 29/04/2021 18:39 I sta dogovorise ovi danas? Da su protiv da se gura Borac, te da se vrati sve na staro i nastavi sa favorizovanjem momcadi sa Koseva?
Bravo legendo. Jeste, baš to :thumbup:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4139 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by sumirprimus »

plain vanilla wrote: 29/04/2021 16:19

Kakva vam je situacija u klubu, mozda ni vasi nisu imali za prevoz :oops: :mrgreen:
Imamo mi love, vise od zelje, manje od veleza i sarajeva.
Dead Man Walking
Posts: 7151
Joined: 28/05/2004 21:49

#4140 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Dead Man Walking »

Plunkett wrote: 29/04/2021 19:05
Dead Man Walking wrote: 29/04/2021 18:39 I sta dogovorise ovi danas? Da su protiv da se gura Borac, te da se vrati sve na staro i nastavi sa favorizovanjem momcadi sa Koseva?
Bravo legendo. Jeste, baš to :thumbup:
Ocekivano. Hvala na potvrdi care.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70303
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4141 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

sumirprimus wrote: 29/04/2021 19:12
plain vanilla wrote: 29/04/2021 16:19

Kakva vam je situacija u klubu, mozda ni vasi nisu imali za prevoz :oops: :mrgreen:
Imamo mi love, vise od zelje, manje od veleza i sarajeva.
E jest tesko imat vise od Zelje :mrgreen:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#4142 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Grean »

plain vanilla wrote: 29/04/2021 16:52
animus wrote: 29/04/2021 16:21
ultima_palabra wrote: 29/04/2021 16:02 Ali Sloboda je pobijedila sa citatom Niemollera :mrgreen: Ko se onoga sjetio, svaka mu dala :thumbup:
Njihov postupak je kontradiktoran u odnosu na poruku iz citata. Mislim da su htjeli ispasti pametni ali su se provalili.
Nije kontradiktoran. Dok su drugi zapomagali, vi se cesali. E sad se i vi sjetili pravde.
Sto Sloboda nije sazvala sastanak? Neko mora poceti ali ne sumnjam da bi i tad propalo i da ce ikad kod "nas" zazivjeti da se vodi racuna o svojima.


Do tad ce nam sve biti 33%/33%/33%, od sudija, delegata, terena, reflektora i najvaznijeg finansija mada je kod nas 50% i plus svega, od prvoligasa, preko navijaca do poreskih obveznika a mi cemo i dalje jedni drugima govoriti ma ko' ih jebe. Ovo nije samo stanje u fudbalu.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70303
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4143 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

Grean wrote: 29/04/2021 20:08

Sto Sloboda nije sazvala sastanak? Neko mora poceti ali ne sumnjam da bi i tad propalo i da ce ikad kod "nas" zazivjeti da se vodi racuna o svojima.


Do tad ce nam sve biti 33%/33%/33%, od sudija, delegata, terena, reflektora i najvaznijeg finansija mada je kod nas 50% i plus svega, od prvoligasa, preko navijaca do poreskih obveznika a mi cemo i dalje jedni drugima govoriti ma ko' ih jebe. Ovo nije samo stanje u fudbalu.
Pa eto, sam si odgovorio.
Mada, ako se ja pitam, a ne pitam :mrgreen: sastanak treba ponoviti prije pocetka sezone.
Mislim da bi se tad odziv bio puno bolji.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9157
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#4144 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Pitar sa Kariba »

A zasto bas ne sada pokrenuti? Zasto cekati pauzu? Kao da ce se sta promijeniti samim osnivanjem udruzenja.
I da se svi dogovore i zauzmu stav, proci ce jos vremena (i sudijskih nepravdi :mrgreen: ) dok se nesto ne promijeni. A da se moze, moze se. Pogledati samo Sindikat fudbalera kakav su posao napravili za godinu.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#4145 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Grean »

plain vanilla wrote: 29/04/2021 20:15 Pa eto, sam si odgovorio.
Mada, ako se ja pitam, a ne pitam :mrgreen: sastanak treba ponoviti prije pocetka sezone.
Mislim da bi se tad odziv bio puno bolji.
SMIJENJEN KOMITET ZA SUDIJE I SUĐENJE

Petak, 19. mart 2021. 14:54

Image

Komitet za hitnost Nogometnog/Fudbalskog saveza BiH, na sastanku održanom danas, donio je odluku da se smijeni Komitet za sudije i suđenje.

Novi članovi Komiteta za sudije i suđenje NS/FS BiH, biće imenovani na redovnoj sjednici Izvršnog odbora NS/FS BiH koja će se održati 27. marta 2021.
Problem je bio kad je smijenjena sudacka komisija na celu sa onim nasim iz Sarajeva kojeg je Vico prozvao cim je dosao na celo Saveza, tj. prije nego je i preuzeo duznost. On ga je pikirao jos od utakmice Borca sa Velezom cini mi se kad je sudija kaznjen. Tada jos Bolic i Glavas nakon priloga i izjava jednog i drugog u N1 studiju rekose na Vicine izjave, ovo je neka njihova privatna stvar. To je ta beskicmenjacka politika, genetskim kodom ugradjena u dobrog Bosnjanina.

Znaci njega su pikirali na startu i niko rijeci nije rekao, pa ni nas klub koji sad dize hajku.

Bosnjo je tad sutio, imamo 5 debila u savezu (33% po Dejtonu) a od njih pet ne znas koji je bijednija prodana dusa. Rijeci nisu rekli za smjenu komisije niti iko ista, nije ni javnost reagovala, mozda pokoji portal kao usputnu vijest. Po staroj navici nismo stali iza covjeka i sad mi je nekako i drago da nas deru, ne samo nas volio bih da tako bude sve ijednom klubu iz ovog "probosanskog dijela BiH".

Za udruzenje je kasno, po svakom pitanju i los tajming ali neka probaju. Tada 19. marta smo svi zalegli bez rijeci i kao sto rekoh i treba da nas gaze, sve i jedan klub.

Da ti odgovorim postom koji sam napisao na nasoj temi. Onda kad je Vico najavio da mu je glavni cilj tadasnji clan sudacke komisije, tad je bilo vrijeme za uzbunu i da se stane iza naseg covjeka.

Svi su sutili, prvo FK Sarajevo, pa da i ovdje ponovim, zasluzili smo da nas gaze ne samo u sudjenju (mada mislim da nas nisu toliko ni derali) vec u svemu drugom a bit ce toga jos.



BTW...Malo sam se nadao makar u onog Azmira ali i ono je ubleha, patriota na baterije, vrh patriotizma organizovanje iftara.
Dead Man Walking
Posts: 7151
Joined: 28/05/2004 21:49

#4146 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Dead Man Walking »

Grean wrote: 29/04/2021 20:08

Sto Sloboda nije sazvala sastanak? Neko mora poceti ali ne sumnjam da bi i tad propalo i da ce ikad kod "nas" zazivjeti da se vodi racuna o svojima.


Idealno vrijeme da se Vici kaze ne je bila prosla sezona i prekid, ali posto vi u raspletu koji se tada desio ne vidite nista lose nema potrebe da sazivate nista i ganjate pravdu, jasno je svima koliko je to iskreno.

Onaj sa iskrenim namjerama sastanak saziva kad je na vrhu ili u favorizovanom polozaju, a ne kad je prpa guzi. I vi da ste ga sazvali prije pocetka proljetnog dijela niko se ne bi bunio i sigurno bi se pojavilo barem jos 4-5 klubova na tom sastanku. Ali jbga, niste ocekivali sa ce prosla godina tako brzo doci na naplatu.
Last edited by Dead Man Walking on 29/04/2021 21:02, edited 1 time in total.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#4147 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by 90minut »

Nije još došla..

Ako ovu godinu osvojimo bice pjene na sve strane i to one najgore vrste.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#4148 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by ultima_palabra »

Pitar sa Kariba wrote: 29/04/2021 20:31 A zasto bas ne sada pokrenuti? Zasto cekati pauzu? Kao da ce se sta promijeniti samim osnivanjem udruzenja.
I da se svi dogovore i zauzmu stav, proci ce jos vremena (i sudijskih nepravdi :mrgreen: ) dok se nesto ne promijeni. A da se moze, moze se. Pogledati samo Sindikat fudbalera kakav su posao napravili za godinu.
Da nas vi zovete u Ligu prvaka razmislio bih, a kamoli nekakva udruzenja :mrgreen:
Dead Man Walking
Posts: 7151
Joined: 28/05/2004 21:49

#4149 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Dead Man Walking »

90minut wrote: 29/04/2021 20:59 Nije još došla..

Ako ovu godinu osvojimo bice pjene na sve strane i to one najgore vrste.
Pjena je vec tu, iako ste barem po meni jos uvijek prvi favoriti za sve, ali se pjeni na veliko i malo.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23434
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#4150 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by sime_cipol »

Ne moze Azmir nista sam, kad je Vico progurao statut da mu je za svaku odluku potrebna prosta vecina i barem jedna Bošnjacka ruka. A tu ima Sarajku, Durića. Azmir mu ni ne treba.
Last edited by sime_cipol on 29/04/2021 21:09, edited 1 time in total.
Post Reply