Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Huse Fatkic
Posts: 13
Joined: 26/02/2013 19:47

#34826 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Huse Fatkic »

nivla wrote: 17/04/2021 23:02 pa ako ga voza po gradu do 10km pa ugasi i tako svaki dan vise puta, nema sta gledat u service manual, ocekivano, i ne ugrije mu se motor, mora prisilno
pretezno, od 60tak kilometara dnevno, 40 km je autoputa.. ostalo grad.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#34827 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Lijepi atmo benzin. :-D
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#34828 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Gdje si sipao gorivo u zadnje vrijeme?
Mozda je neka losa tura. Pokusaj promijeniti pumpu sljedeci put pa opet prati situaciju.
Huse Fatkic
Posts: 13
Joined: 26/02/2013 19:47

#34829 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Huse Fatkic »

Optimist wrote: 17/04/2021 23:14 Gdje si sipao gorivo u zadnje vrijeme?
Mozda je neka losa tura. Pokusaj promijeniti pumpu sljedeci put pa opet prati situaciju.
Mozda, probam.. mada uvijek sipam na jednoj i samo jednoj pumpi, energopetrol na stupu, prema dobrinji.
Mada ovo se desava vec 3-4 hiljade kilometara.
Ali da, probat cu i to.
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#34830 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Evolution_IV wrote: 17/04/2021 22:57
Huse Fatkic wrote: 17/04/2021 22:51
Evolution_IV wrote: 17/04/2021 22:49 nije mu nista,sve je to normalno,meni recimo na 140 sa 7 ode na 10 :thumbup:

vidis da ti zatvori i EGR,isto i moje auto radi iako je drugi motor i DPF sistem :-D
Ali zar nije precesto, ipak svako 100 km ovo da radi...?
:?
a to moras vidjet po internetu,meni se to upali otprilike svakih 500-1000km...za tvoj auto ne znam..

evo skoro sve isto kao u tebe...

Image
Nesto ti nizak napon. Jesi li provjeravao ispravnost punjenja?
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#34831 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by phillie »

drndalo wrote: 17/04/2021 16:38
phillie wrote: 17/04/2021 16:34 Nisam imao tanku rezervnu gumu koja bi isla u rupu nego sam "vucao" regularnu u gepeku. Danas kupim tanku (sve po propisima 125/70/16 ) i jedva zatvorim poklopac odozgo :? jel moguce da se poklopac izvitoperio ili je nesto drugo u pitanju.
A sirina felge te prinudne? I ona moze uticati na to.
3,5x16 ET 25,5

Ima li veze sto je 16ka a moze stati i 18ka? Touran je u pitanju.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34832 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

preludezalude wrote: 18/04/2021 02:07
Nesto ti nizak napon. Jesi li provjeravao ispravnost punjenja?
Jesam,pogresno pokazuje kineski elm,vrti se izmedju 13.8 i 14.1...
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 3100
Joined: 18/03/2015 01:36

#34833 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Mea_parvitas »

Vjerovatno postoji i prikladnija tema mozda, ali svejedno, gdje u Sa ofarbati zadnji i prednji branik (u pitanju je stariji manji Peugeot), nista specijalno aman ne treba, ako se neko sa foruma time bavi, moze se javiti. Hvalaa
mirza2811
Posts: 125
Joined: 07/11/2016 09:58

#34834 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirza2811 »

Pozz, jel se moraju stelat ventili na AR 159 1.9 8v 2008 god. ?
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#34835 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Samo se umrijet' mora, a ventile bi trebao stelovati. To su oni sa plocicama tako da to nije bas odvrni-zavrni pos'o.
User avatar
malwarebyte
Posts: 737
Joined: 10/12/2012 17:33

#34836 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by malwarebyte »

---
Last edited by malwarebyte on 25/10/2021 01:07, edited 1 time in total.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#34837 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

Mea_parvitas wrote: 18/04/2021 10:53 Vjerovatno postoji i prikladnija tema mozda, ali svejedno, gdje u Sa ofarbati zadnji i prednji branik (u pitanju je stariji manji Peugeot), nista specijalno aman ne treba, ako se neko sa foruma time bavi, moze se javiti. Hvalaa
Ako je komplet farbanje oba branika to je nekih 400km. Vjerovatno moze kod nekoga jeftinije u garazi. Mada ja to ne volim.
061/876-853 moze viber.
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#34838 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

ima li gdje servis za Saab vozila? sta je dole na Stupu onaj "sejf,ti car" jel samo Opele radi? hvala do neba :mrgreen:
User avatar
nepass1
Posts: 14676
Joined: 06/07/2017 07:35

#34839 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nepass1 »

Koliko znam samo opel
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34840 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Najbliži servis je u Linčepingu... :mrgreen:
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#34841 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

e cuj ti ganje :mrgreen: ako ima oriđiđi Thule Dobrinja pa kont'o ima i Saabonja
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#34842 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ima blize, u Gorazdu, i ono je u sveCkoj. :run:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83412
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34843 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

iceman ze wrote: 23/04/2021 12:58 ima li gdje servis za Saab vozila? sta je dole na Stupu onaj "sejf,ti car" jel samo Opele radi? hvala do neba :mrgreen:
Prodaj to ba
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25471
Joined: 12/08/2013 12:51

#34844 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by insaneinthebrain »

majstore, malo mi pusta ulje. sta bi mogao biti problem :zzzz: :mrgreen:

vozackii
Posts: 478
Joined: 01/08/2014 20:37

#34845 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vozackii »

Dupli-color boje u spreju gdje ima kupiti osim OBI?
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#34846 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

iceman ze wrote: 23/04/2021 12:58 ima li gdje servis za Saab vozila? sta je dole na Stupu onaj "sejf,ti car" jel samo Opele radi? hvala do neba :mrgreen:
Većina dijelova za Opel odgovara za Saab.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#34847 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

BMW s65 je drama dobar motor, samo nije za svakoga... svako bi da vrti na 8000 u/min :run:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34848 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Ma hebo to,samo S14 B23 iz grupe A priznajem :oops:
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#34849 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

https://www.olx.ba/artikal/40571841/set ... -kao-novo/
Set zupčastog remena OPEL Astra J, 2015god
ORIGINAL FABRIČKI

Zamjenjen set zupčastog remena, koji je star 5 god i prešao 78.000km, FANTASTIČNO STANJE KAO NOV

Set fabrički skinut sa auta, u FANTASTIČNOM STANJU, i ako nije bila preporuka servisa da se mijenja.
:-) :lol: Svega u Bozijoj basti.
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#34850 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

E svasta vala....
Jos se sjecam da se remen ne smije ovako prelamati kako on slici pokazuje.
Post Reply