Kazu da je elmedin ima bas bas bliske odnose sa sevijomAlmir_ wrote: ↑29/03/2021 03:50 Dino je Sekin projekat.
Ne znam kako su u Sda to zaboravili.
Druga stvar, pitao je Skaka kod Senada ima li jedan projekat da je doveo do kraja ili nešto da je Dino napravio a 17 godina je na budžetu.
Kaže Skaka nema.
Dakle, rezultat je ono što se na kraju broji.
Uložio je svu energiju bit ću vlast samo da je Sda opozicija.
Senad H. je Dinin jaran još dok je bio u Sda, a vidi se kako ne voli kada se o njemu negativno govori.
Svako politički normalan iz Sda odbit će duel tu.
Narod i Pravda (Konakovic)
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#12701 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
-
emmir1
- Posts: 4937
- Joined: 07/06/2013 15:28
#12702 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
nikad_vise wrote: ↑28/03/2021 22:45 Koliki je dino insan dovoljno govori cinjenica da je i on licno prihvatio odgovornost i izvinuo se iako covjek nije imao nista sa tim.
Covjek je medju prvim prihvatio Bogica,njegovi su ljudi glasali za njega i ne vidim sta je Dino kriv.
Proceduru oko izbora Bogicevica je vodio Cengic i najbolje govori kako je vodio.Ne krivim ni njega licno jer dzaba tebi sva strategija i pamet ako preko noci 3-4 glasa dobiju lovu u dzep i glasaju suprotno dogovorenom.
Ljudi nesto pametuju sto se covjek nonstop oglasava ali ja licno podrzavam to njegovo oglasavanje.Covjek ima stav i Muda da iznese svoje misljenje i svako ko prati ovog covjeka zna da je covjek u 99% slucajeva sto posto u pravu.Covjek kad kritikuje Sebiju koja je privatizovala klinicki centar kaze samo se prepucavate po medijima,kad kritikuje nabavku vakcina kaze masa samo protiv SDA prica i slicno.Ljudi jednostavno bez ikakvog kritickog osvrta bacaju glupe komentare.Covjek je jednostavno sam u ovoj borbi sa SDA i ovim smecarskim sistemom koji nas je unistio.
Niksic apsulutno nikakvo oglasavanje,sve nesto sturo i jadno u mjesec dana.Kojovic apsulutno se usutio.Forto koji je haman pod konstantnim napadom se tu i tamo oglasi a ostali mrtvi tajac.Zato Dino i jest lider ove opozicije jer se ne boji stati na crtu i primati udarce ali ih i vracati.Moze SDA zamajavati javnost i fabrikovati lazi,ali stvari koje ovaj covjek radi,o kojim prica i principi kojim se vodi su sto posto ispravni i nikad jedan ovakav smecarski SDA sistem ne moze dobiti borbu protiv ovog covjeka.
Ovo sto radi SDA zadnjih sedmica i mjeseci je njihov maksimum borbe jer oni gube jednu po jednu polugu i svakom sedmicom ce biti sve slabiji i imati sve manje uticaja zato je od presudnog znacaja da pokusaju da ga obore i sprijece da ova prica uhvati maha.A ovo je ono cega se oni boje.
Tarik Stambolic
t6hSpnroansored ·
O ovome nisam želio pisati, ali pošto sam predmet prozivki u zadnje vrijeme želim da javnosti predstavim pravu sliku stanja u firmi PD Butmir.
U PD Butmiru sam proveo par mjeseci na ugovoru o djelu, ponavljam UGOVOR O DJELU (ne stalno radno mjesto) i odrekao se zadnja dva mjeseca svojih primanja koja su mi bila zagarantovana ugovorom za koji sam imao saglasnost ministarstva.
Nisam se tamo zaposlio, nisam to ni želio jer to nije naš koncept. Želio sam da se ogoli lopovluk i kriminal koji je nanio milionsku štetu preduzeću.
Šta se dešavalo u firmi i šta je zadokumentovano :
● Sinu načelnika SDA stranke Senaida Memića je notarskim ugovorom prodata zemlja od PD Butmira 1418 m2 sa stanarskim pravom za vjerovali ili ne, 13.804 €. Ta lokacija je zaštićena i vodi se kao nacionalni spomenik. Radi se o top lokaciji na Butmirskoj cesti poslije hotela HILLS sa desne strane.
● Desetak uposlenika je na zemlji PD Butmira napravilo svoje privatne stambene objekte (kuće) u kojima žive.
● Stotine grla, što krava, što teladi su prodavane po cijeni od 100 KM po grlu.
● PD Butmir je sklopio 13 štetnih ugovora sa drugim pravnim licima o zakupu zemljišta nezakonito, a neke od tih ugovora je sklapao i potpisivao predsjednik sindikata.
● PD Butmir je kupio utovarivač od firme koja često radi za opštinu Ilidža za 100.000 KM, a realna vrijednost je znatno manja.
● Prijašnji direktor firme je zaključio desetak ugovora o djelu, a da nije imao saglasnost nadležnog ministarstva.
Za provedeno vrijeme u PD Butmiru od par mjeseci dug firme sa 1.200.000 KM smo smanjili na 1.000.000, a danas već taj dug iznosi oko 1.600.000 KM i plate radnicima kasne što nikad prije nije bio slučaj, čak smo i podigli plate radnicima u samo par mjeseci.
Najzaslužniji za sve uspjehe je direktor u tom periodu Asad Jelešković .
Ovo ispod je upuceno nekom SDA-ovcu iz Ilijasa
#nipotizam NIKAD #nepotizamAmar Dovadžija
ltS7pondsoredch ·
NA LAŽI JE OBAVEZA ODGOVORITI ISTINOM!
Žao mi je što mora, jer mislim da je dobar insan. Takvog sam ga upoznao i dan danas imam takvo mišljenje o njemu.
Istina je da ova djevojka volontira i da je počela u vremenu vladavine PETAK 13 i SDA direktora u ovoj ustanovi.
Moj dobri predsjedniče, neću govoriti o zapošljavanju članova porodice, uže i šire rodbine, kao i prijatelja tvog ŠEFA.
Moj dobri predsjedniče, hajde da malo pričamo o zapošljavanju u JKP Vodostan Ilijaš i u onome što se desilo u tom preduzeću.
Moj dobri predsjedniče, hajde da malo pričamo o zadnjem konkursu u JU KSC I RAI ILIJAŠ.
Moj dobri predsjedniče, hajde da malo pričamo o zadnjem konkursu u Općini Ilijaš.
Moj dobri predsjedniče, hajde da pričamo o direktoru javnog preduzeća, a ujedno vijećniku SDA, koji direktnim sporazumom da posao nabavke nekog stambenog kontejnera svom bratu, tj. BRATOVOJ FIRMI, koja nema veze sa stambenim kontejnerima.
Moj dobri predsjedniče, hajde da pričamo o direktoru (SDA) javnog preduzeća koji direktnim sporazumom da posao veterinarskih usluga svom stranačkom kolegi, a preduzeće ima svog veterinara.
Moj dobri predsjedniče, hajde da pričamo o direktoru javnog preduzeća, koji direktnim sporazumom da posao USLUGE BAGERA prijatelju iz Breze, a to preduzeće ima nekoliko svojih bagera.
Mogao bih, moj dobri predsjedniče, napisati još dosta toga. A to nije ni 5% što znam i za šta imam dokaze.
Moj dobri predsjedniče, sve napisano je ISTINA i ti sam znaš da je to ISTINA!
SVE NAVEDENO KADROVSKI JE VEZANO ZA ILIJAŠ!Ovo je NiPElmedin Dino Konakovic
2StnSahpionsored ·
Mnogo nam informacija dolazi iz djelimicno oslobodjenog Grada. Fakture, racuni, Sky media (firma porodice Skaka) i mnogo drugih. Jedna se faktura izdvaja.
50 KM iz budzeta Grada, slatkisi za direktoricu KCUS-a![]()
Ovo su stvari zbog kojih mnogi od NiP-ovaca ne silaze sa raznih portala gdje im se lijepe etikete cetnika,izdajica,papaka i slicno.Ovo je sistem koji ne bira sredstva da bi se odbranio i nastavio raditi kako je do sada radio
![]()
Sve ok.
No kada samo to radiš i pretjeruješ u tome, onda nije dovoljno dobro.
Onda su sve te informacije na pola.
Neka organizuje presicu i sve predstavi sa dokazima i analizama i to potpuno podržavam.
No u vrijeme kada narod umire, vakcina nema, ekonomija na koljenima, ljudi ostaju masovno bez posla
Dino i dalje palamudi po FB u isto vrijeme sa njegove načlenike ne znamo da li su živi.
Ja ću glasat za NIP jer smatram da su najbolji.
No ovo za sada nije dobro.
Evo Ademovica najvaljuju na TVSA jutarnji
- Point.
- Posts: 33474
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#12703 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Kakva je ovo frka oko Bogića, zašto mu se Dino izvinjava i zašto je četvorka sada trojka? Nisam pratio ta dešavanja u zadnje vrijeme a vidim frka i prašina se digla. Gledam kod Senada Dino i sviđa mi se što se posipa pepelom, tj da prizna i da je svjestan vlastitih grešaka samo nije mi baš jasno kako i na koji način je izdao Bogića? Koliko sam upratio to je već bila gotova priča.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#12704 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Pa upravo zato, jer je od "gotovog" ispala veresija... Ukratko
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#12705 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Jeste, a onda je Skaka odlucio da bude pokvareni mahalac zajedno sa Hadzibajricem i minirali su kompletan proces.Point. wrote: ↑29/03/2021 08:07 Kakva je ovo frka oko Bogića, zašto mu se Dino izvinjava i zašto je četvorka sada trojka? Nisam pratio ta dešavanja u zadnje vrijeme a vidim frka i prašina se digla. Gledam kod Senada Dino i sviđa mi se što se posipa pepelom, tj da prizna i da je svjestan vlastitih grešaka samo nije mi baš jasno kako i na koji način je izdao Bogića? Koliko sam upratio to je već bila gotova priča.
- Point.
- Posts: 33474
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#12706 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Hadžibajrić Juda?Styling wrote: ↑29/03/2021 11:15Jeste, a onda je Skaka odlucio da bude pokvareni mahalac zajedno sa Hadzibajricem i minirali su kompletan proces.Point. wrote: ↑29/03/2021 08:07 Kakva je ovo frka oko Bogića, zašto mu se Dino izvinjava i zašto je četvorka sada trojka? Nisam pratio ta dešavanja u zadnje vrijeme a vidim frka i prašina se digla. Gledam kod Senada Dino i sviđa mi se što se posipa pepelom, tj da prizna i da je svjestan vlastitih grešaka samo nije mi baš jasno kako i na koji način je izdao Bogića? Koliko sam upratio to je već bila gotova priča.
Zakleo se Skaka Allahom kod Senada neku noć da nije on majke mu
-
meridiyan
- Posts: 3617
- Joined: 08/10/2020 13:50
#12707 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Patria -- Pod cijom je kontrolom Patria?
Elmedinu Konakoviću se (ne)može vjerovati
Rijetki su političari u BiH koji u javnosti potenciraju na vlastitom moralu i principijelnosti kao što to čini Elmedin Dino Konaković. Stvara se percepcija kako su oni personifikacija borbe protiv kriminala, korupcije i nepotizma. Još čekamo da se velike riječi pretvore u velika djela. Bez njih bi mogao ostati dojam da se u bosanskohercegovačkoj politici ipak sve vrti oko one narodne, „Ko o čemu, zna se ko o poštenju.“
Nije tajna da je Konaković u dobrim odnosima sa „žestokim momcima“ u Sarajevu koji iza sebe imaju podeblji kriminalni dosje. Prema njegovim riječima njihov način života i njihov moral je na mnogo višem nivou od onih političara koji mu to prigovaraju. Uz to Konaković je tvrdio da oni od njega nikada nisu tražili ništa nezakonito.
Kada bismo vjerovali bivšem direktoru ZOI-a Midhatu Hubijaru moglo bi se reći kako to nije istina. Naime, Hubijar je javno tvrdio kako ga je Konaković kada je postao premijer zvao telefonom i tražio od njega da šankove i ugostiteljstvo ZOI-a da određenim kriminalnim grupama.
- Rekao mi je da su mu to prijatelji i da on ima obavezu prema tim ljudima, a da njima treba ugostiteljstvo. Ponovio mi je da su vrlo opasni i da im treba izaći u susret – u medijima je istakao Hubijar.
S obzirom na sve Hubijarove aferime pod rukovodstvom stranke koja je odgojila i Konakovića to bi se moglo uzeti sa rezervom. Problem je što je zbog ljudi iz istog miljea Konakovića prozivao i bivši vlasnik Žutog taxija tvrdeći da mu kao premijer gasi posao oduzimanjem licenci i stalnim inspekcijskim kontrolama. U septembru 2017. godine iz Građanskog saveza su optužili Konakovića da je dio kriminalnog miljea. Povod su bile prijetnje „Dininih prijatelja“ koje su dobili članovi ove stranke kada su javno zatražili njegovu ostavku na mjestu premijera KS u vrijeme čestih redukcija vode u glavnom gradu. Zamjerali su se Konakoviću i poslovni aranžmani državnih institucija sa Gordanom Memijom i njegovom firmom.
Prije dvije godine književnica Nura Bazdulj Hubijar je napisala kako je svakom po instinktu lako biti razbojnik, lopov, kriminalac, bilo šta loše, ali samo po instinktu ne može biti dobar. Jednostavno, jer za dobrotu treba puno više od instinkta.
Zahvaljujući svom instinktu Konaković se u pravo vrijeme razišao od SDA, rastao je na njihovim napadima, ali i lošim potezima DF-a i SBB-a. Majstorski je Konaković upakovao nezadovoljne SDA-ovce, ali i kadrove drugih stranaka s novim imenima u politici. Među novim je novi predsjedavajući Gradskog vijeća Grada Sarajeva Jasmin Ademović, sin političkog direktora NIP-a Kemala Ademovića i kumče Elmedina Konakovića. Nekadašnja nada tenisa i mladić školovan u inostranstvu jednostavno je kako nam je pojasnio Konaković „genetski“ predodređen za povjerenu funkciju. Tako se, reći će neki, najavljivana politika „ni po babi, ni po stričevima“, svela samo na imenovanja bez stričeva.
Nije sporno da Ademović može sa svojim obrazovanjem i „babinim karakterom“ biti političko osvježenje na političkoj sceni BiH, ali je trenutak i kontekst u kojem se to nameće kompromnitovan. Teško se oteti dojmu da je NIP svjesno žrtvovao Bogića Bogićevića da bi izgurao Ademovića. Problem su i olovke, one što snimaju, i one kojim se prave kružići i krstići, jer križaju smisao demokratije.
Voljeli bismo vjerovati da je vjetar u leđa Jasminu Ademoviću puno više od instinkta Dine Konakovića i da neće sve završiti kao sa bivšom ministricom obrazovanja Zinetom Bogunić. O njoj je Konaković isprva imao samo riječi hvale, dok na red nisu došle nabavke koje nisu trebale biti baš javne.
Oni koji ne pamte samo kratko sjetit će se da je Konaković molio novinare Žurnala da mu ne izbacuju izjave gdje hvali Sebiju Izetbegović od koje se kasnije instinktivno distancirao.
Prošlost i „prijateljske veze“ lidera NIP-a ukazuju da je potrebna doza opreza u vjeri kako su na sceni zaista političke snage koje bi mogle donijeti prosperitet cijelom društvu. Konaković je davno odgovorio na političko pitanje; „mogu li ono što hoću“, za moralno, „smijem li ono što mogu“ objektivno treba još vremena.
https://nap.ba/news/77710?fbclid=IwAR15 ... Zl6xL55nCk
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#12709 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
ovo magazinović nešto fakturiše dini i nipu, između redova, kroz prste, hinjski?
upravo zbog dininog neodustajanja i nepovlačenja, njegov sdp je konačno u vlasti u ks duže od pola godina, u kontinuitetu. zbog tog nepovlačenja su dobili lokalne izbore i skinuli sda načelnike. kada to nepovlačenje upali 9 od 10 puta, nije problem, ali kada ne upali 1 od 10, onda je problem.
upravo zbog dininog neodustajanja i nepovlačenja, njegov sdp je konačno u vlasti u ks duže od pola godina, u kontinuitetu. zbog tog nepovlačenja su dobili lokalne izbore i skinuli sda načelnike. kada to nepovlačenje upali 9 od 10 puta, nije problem, ali kada ne upali 1 od 10, onda je problem.
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#12711 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#12712 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Mislim da Alispahic i dalje drzi konce, tekstove koje je objavljivao nedavno tesko da moze neko blizak SDPu.
-
jagugu
- Posts: 1225
- Joined: 28/07/2018 16:02
#12713 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Politički direktor Naroda i pravde večeras će prvi put govoriti o tome, kao i o odustajanju Bogića Bogićevića, spletkarenjima Stranke demokratske akcije, odnosima unutar preostale trojke, kako je došlo do raspada Četvorke, Bakiru Izetbegoviću, pogrešnoj bošnjačkoj politici, suđenju bosanskim generalima i patriotima…
Politbiro uživo pratite večeras od 20 sati na portalu Raport
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#12714 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
hočel šta reči i o genetskim predispozicijama?jagugu wrote: ↑29/03/2021 15:32
Politički direktor Naroda i pravde večeras će prvi put govoriti o tome, kao i o odustajanju Bogića Bogićevića, spletkarenjima Stranke demokratske akcije, odnosima unutar preostale trojke, kako je došlo do raspada Četvorke, Bakiru Izetbegoviću, pogrešnoj bošnjačkoj politici, suđenju bosanskim generalima i patriotima…
Politbiro uživo pratite večeras od 20 sati na portalu Raport
baš me zanima jesul tu matricu oni smislili ili im je to ostao urodženi damar iz Matice
-
meridiyan
- Posts: 3617
- Joined: 08/10/2020 13:50
#12715 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Mozda nesto progovori i o Ugljenu, Leutaru i ostalim misterioznim ubistvima. Nemoguce da kao bivsi sef AID-a bas nista ne zna. Zar je tako nesposoban mogao obavljati tako jako vaznu funkciju?JoseMujica wrote: ↑29/03/2021 18:53hočel šta reči i o genetskim predispozicijama?jagugu wrote: ↑29/03/2021 15:32
Politički direktor Naroda i pravde večeras će prvi put govoriti o tome, kao i o odustajanju Bogića Bogićevića, spletkarenjima Stranke demokratske akcije, odnosima unutar preostale trojke, kako je došlo do raspada Četvorke, Bakiru Izetbegoviću, pogrešnoj bošnjačkoj politici, suđenju bosanskim generalima i patriotima…
Politbiro uživo pratite večeras od 20 sati na portalu Raport
baš me zanima jesul tu matricu oni smislili ili im je to ostao urodženi damar iz Matice![]()

-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#12716 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Ftv live and hadzija
- Arachnoidea
- Posts: 766
- Joined: 30/11/2019 00:22
#12717 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Pokazuje poruku a na njoj pise uređivano i to prije 4 minute 
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#12718 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#12719 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Naravno, kao sef obavjestajne sluzbe, tebi ce sve ispricati i obavijestiti javnost. De se ljudi uozbiljite i znajte gdje vam je mjesto.meridiyan wrote: ↑29/03/2021 19:29Mozda nesto progovori i o Ugljenu, Leutaru i ostalim misterioznim ubistvima. Nemoguce da kao bivsi sef AID-a bas nista ne zna. Zar je tako nesposoban mogao obavljati tako jako vaznu funkciju?JoseMujica wrote: ↑29/03/2021 18:53hočel šta reči i o genetskim predispozicijama?
baš me zanima jesul tu matricu oni smislili ili im je to ostao urodženi damar iz Matice![]()
![]()
-
Patton44
- Posts: 2495
- Joined: 26/11/2019 19:14
#12720 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Nadam se da nije ovu poruku pokazao



- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83400
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#12721 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Sda bot alert
- armin071
- Posts: 6547
- Joined: 27/11/2008 22:26
- Location: prvi red treci dzep.
#12722 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Nevjerovatno čime se oni služe.....
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#12723 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
evo sad gledam ovaj intervju sa ademovicem
iskreno pere svog sina sebe i sl
upravo zbog ovih stvari su ljudi zamrzili sda i sl a ovi slicno rade
iskreno pere svog sina sebe i sl
upravo zbog ovih stvari su ljudi zamrzili sda i sl a ovi slicno rade
-
jagugu
- Posts: 1225
- Joined: 28/07/2018 16:02
#12724 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Ademović: Ko udari na moju porodicu, udarit ću i ja na njegovu! Bolje da ne iskušavaju moje strpljenje
-
meridiyan
- Posts: 3617
- Joined: 08/10/2020 13:50
#12725 Re: Narod i Pravda (Konakovic)
Ma nije moguce
Kad su ’92. tri Ademovića uzela pušku niko nije rekao nepotizam.
