To pitaj sultaniju, koja je njoj domaca kompanija...Sto bi reko Forto, Mtel je domaca kompanija,al su vlasnici iz inostranstva.
Ko radi reviziju u na koševu?
To pitaj sultaniju, koja je njoj domaca kompanija...Sto bi reko Forto, Mtel je domaca kompanija,al su vlasnici iz inostranstva.
gdje ima da se pogleda skakin izraz licaIndustrialyzer wrote: ↑27/03/2021 22:06 Svi laju protiv Dine dok ovaj ne javi da pristaje na face to face![]()
Nema politicara koji moze Konakovica dobiti u takvom duelu, doktorirao je javne nastupe. Samo pogledajte Skakin izraz lica kada Senad kaze da je Dino pristao na f2f.
Bice sutra na youtube cijelo gostovanje pa negdje pred kraj se Dino javio reziji i prenijeli Skaki mustuluk.olimp84 wrote: ↑27/03/2021 22:15gdje ima da se pogleda skakin izraz licaIndustrialyzer wrote: ↑27/03/2021 22:06 Svi laju protiv Dine dok ovaj ne javi da pristaje na face to face![]()
Nema politicara koji moze Konakovica dobiti u takvom duelu, doktorirao je javne nastupe. Samo pogledajte Skakin izraz lica kada Senad kaze da je Dino pristao na f2f.
Industrialyzer wrote: ↑27/03/2021 22:06 Svi laju protiv Dine dok ovaj ne javi da pristaje na face to face![]()
Nema politicara koji moze Konakovica dobiti u takvom duelu, doktorirao je javne nastupe. Samo pogledajte Skakin izraz lica kada Senad kaze da je Dino pristao na f2f.
Slažem se,mislim da ce mu sve ovo valjati dugoročno. Mora promijeniti diskurs i odustati od komentarisanja svega i svačega.emmir1 wrote: ↑27/03/2021 23:16Industrialyzer wrote: ↑27/03/2021 22:06 Svi laju protiv Dine dok ovaj ne javi da pristaje na face to face![]()
Nema politicara koji moze Konakovica dobiti u takvom duelu, doktorirao je javne nastupe. Samo pogledajte Skakin izraz lica kada Senad kaze da je Dino pristao na f2f.
Dino je razočarao svojim nastupima i izjavama posljednih dana.
Matiranu SDA je doveo u situaciju da se vrati u igru i krenu u kontra napad.
A Dino im je stvorio taj prostor svojim nespretnim izjavama
Doveo se u situaciju da se on nešto pravda.
Vrlo loše odigrano od strane NiPa i Dine, cijeli ovaj proces oko Bogićevića.
Mislim da je Dino malo ishitren i da treba da uzme par savjetnika sa kojima će podijeliti mišljenja i izjave.
Jako mnogo loših poteza
Krenuo za Zenicu i stao eto na putu da se oglasi.
Pobogu kakva je to politika, daj se uozbilji malo, pomjeri granice u svojoj glavi...pa jel se sve svelo na FB komentarisanje svake aktuelnosti u gradu.
Sve se nadam da će konačno stati sa ovim.
Troši vrijeme na dokazivanje da su SDA kriminalci.
Jasno nam je svima, svi to znamo, nema potrebe nam to dokazivati.
NIP pored Dine nema cestita insana koji zna progovoriti..Billy The Pljuc wrote: ↑28/03/2021 09:01 Nobody's perfect.
Napisah na jednoj drugoj temi da će od mene i mojih dobiti glasove i na slijedećim izborima, ako doživimo iste naravno, s obzirom na situVaciju.
Što neko napisa, u borbi sa SDA se mora biti maltene savršeno a znamo da to niko nije i u tom kontekstu forsiranje Ademovića ima (kako mrzim tu riječ) legitimitet ali nije bilo poželjno i valjda mu je to sad jasno. Isto tako se nadam da mu je jasno da je dobar dio simpatizera NiP-a i sadašnje trojke dobrano umoran od prepucavanja na društvenim mrežama i uopšteno oglašavanja po bilo kom pitanju. Ono što sam ja lično očekivao od istih jesu konkretna djela, ne priča o tome kako "smo otvoreni prema SDA i njihovim kadrovima koji rade dobro i nemamo ništa protiv da isti ostanu na pozicijama na kojima jesu" ili "Alija izetbegović nam je uzor" ili ova glupost sa "genetskom predodređenošću" itd. itd.
Ovi, za koje se nadamo da će biti svrgnuti sa vlasti jednog dana, da su šta valjali i radili kako treba mi realno ne bi bili danas u govnima u kojima i jesmo, uključujući lik i djelo dobrog dede Alje. Što se mlađih naraštaja tiče , iste treba uvoditi u politiku, na njima svijet ostaje i u tom kontekstu sam ZA što se malog Ademovića ili ovog Ifrana tiče (nema veze SDP ili NS jer trojku gledam kao jedno) ali me niko ne može uvjeriti da takvih i možda čak i boljih nema u bilo kojoj stranci trojke a bez family background-a ali iz nekog razloga ili nisu prepoznati ili ne mogu doći do izražaja. I da ne zaboravim, da se mene pita, ja bih uveo starosnu granicu za obnašanje bilo koje funkcije, druže/drugarice došao si u određene godine kad si u evidentnom padu svih životnih funkcija i nemaš realno šta više za ponuditi i nije više za tebe izlaganje bilo kakvim naporima.
I da se na kraju vratim na lik i djelo Dine Konakovića, mnogo ranije konstatovah da ovo nije "one-man show" i da je isti u velikoj opasnosti da zastrani na svom putu i da se nadam da neće. Sudeći po svemu, unazad proteklih pola godine-godinu, isti polako popušta i počinje da pokazuje niz slabosti koji iskreno odbijaju određeni broj simpatizera NiP-a i trojke uopšteno. Krajnje mu je vrijeme da se okruži dobrom ekipom i poradi na mnogim pitanjima skupa sa istima, od kadroviranja, nastupa u javnosti, politike tj. smjera u kojem se treba kretati itd. On definitivno figurira i jeste materijal za lidera ne samo trojke nego i za mnogo veće stvari i kao takav ne treba da "izgori" u borbi za boljitak svih nas a što mu se dešava s obzirom da nalazi za shodno da se u sve "petlja". Ima određenu karizmu, zna protivnika i način na koji djeluju, mora biti ne jedan nego minimum tri koraka ispred njih ali to ne može sam i nadam se da mu je to jasno.
Apsolutno se slazem.emmir1 wrote: ↑27/03/2021 23:16Industrialyzer wrote: ↑27/03/2021 22:06 Svi laju protiv Dine dok ovaj ne javi da pristaje na face to face![]()
Nema politicara koji moze Konakovica dobiti u takvom duelu, doktorirao je javne nastupe. Samo pogledajte Skakin izraz lica kada Senad kaze da je Dino pristao na f2f.
Dino je razočarao svojim nastupima i izjavama posljednih dana.
Matiranu SDA je doveo u situaciju da se vrati u igru i krenu u kontra napad.
A Dino im je stvorio taj prostor svojim nespretnim izjavama
Doveo se u situaciju da se on nešto pravda.
Vrlo loše odigrano od strane NiPa i Dine, cijeli ovaj proces oko Bogićevića.
Mislim da je Dino malo ishitren i da treba da uzme par savjetnika sa kojima će podijeliti mišljenja i izjave.
Jako mnogo loših poteza
Krenuo za Zenicu i stao eto na putu da se oglasi.
Pobogu kakva je to politika, daj se uozbilji malo, pomjeri granice u svojoj glavi...pa jel se sve svelo na FB komentarisanje svake aktuelnosti u gradu.
Sve se nadam da će konačno stati sa ovim.
Troši vrijeme na dokazivanje da su SDA kriminalci.
Jasno nam je svima, svi to znamo, nema potrebe nam to dokazivati.
Styling wrote: ↑28/03/2021 09:59Apsolutno se slazem.emmir1 wrote: ↑27/03/2021 23:16Industrialyzer wrote: ↑27/03/2021 22:06 Svi laju protiv Dine dok ovaj ne javi da pristaje na face to face![]()
Nema politicara koji moze Konakovica dobiti u takvom duelu, doktorirao je javne nastupe. Samo pogledajte Skakin izraz lica kada Senad kaze da je Dino pristao na f2f.
Dino je razočarao svojim nastupima i izjavama posljednih dana.
Matiranu SDA je doveo u situaciju da se vrati u igru i krenu u kontra napad.
A Dino im je stvorio taj prostor svojim nespretnim izjavama
Doveo se u situaciju da se on nešto pravda.
Vrlo loše odigrano od strane NiPa i Dine, cijeli ovaj proces oko Bogićevića.
Mislim da je Dino malo ishitren i da treba da uzme par savjetnika sa kojima će podijeliti mišljenja i izjave.
Jako mnogo loših poteza
Krenuo za Zenicu i stao eto na putu da se oglasi.
Pobogu kakva je to politika, daj se uozbilji malo, pomjeri granice u svojoj glavi...pa jel se sve svelo na FB komentarisanje svake aktuelnosti u gradu.
Sve se nadam da će konačno stati sa ovim.
Troši vrijeme na dokazivanje da su SDA kriminalci.
Jasno nam je svima, svi to znamo, nema potrebe nam to dokazivati.![]()
Treba mu par savjetnika hladne glave da ga malo usmjere i ne dozvole da uvijek reaguje na prvu. Kao predsjednik stranke koja pretenduje da bude jedna od najvecih u drzavi ne smije sebi dozvoliti da nalijece na svaku provokaciju i da ljudima bude dostupan.
Bakiru, Zeljku i Fahri se niko ne moze direktno obratiti jer mislim da ni ne znaju koristiti drustvene mreze, a on je dostupan i to se masovno koristi za provokacije.
emmir1 wrote: ↑28/03/2021 14:06Styling wrote: ↑28/03/2021 09:59Apsolutno se slazem.emmir1 wrote: ↑27/03/2021 23:16
Dino je razočarao svojim nastupima i izjavama posljednih dana.
Matiranu SDA je doveo u situaciju da se vrati u igru i krenu u kontra napad.
A Dino im je stvorio taj prostor svojim nespretnim izjavama
Doveo se u situaciju da se on nešto pravda.
Vrlo loše odigrano od strane NiPa i Dine, cijeli ovaj proces oko Bogićevića.
Mislim da je Dino malo ishitren i da treba da uzme par savjetnika sa kojima će podijeliti mišljenja i izjave.
Jako mnogo loših poteza
Krenuo za Zenicu i stao eto na putu da se oglasi.
Pobogu kakva je to politika, daj se uozbilji malo, pomjeri granice u svojoj glavi...pa jel se sve svelo na FB komentarisanje svake aktuelnosti u gradu.
Sve se nadam da će konačno stati sa ovim.
Troši vrijeme na dokazivanje da su SDA kriminalci.
Jasno nam je svima, svi to znamo, nema potrebe nam to dokazivati.![]()
Treba mu par savjetnika hladne glave da ga malo usmjere i ne dozvole da uvijek reaguje na prvu. Kao predsjednik stranke koja pretenduje da bude jedna od najvecih u drzavi ne smije sebi dozvoliti da nalijece na svaku provokaciju i da ljudima bude dostupan.
Bakiru, Zeljku i Fahri se niko ne moze direktno obratiti jer mislim da ni ne znaju koristiti drustvene mreze, a on je dostupan i to se masovno koristi za provokacije.
Dobra je otvorenost i komunikacija sa građanima, da on odvoji dnevno sat vremena i da odgovori na 50 pitanja građana, to bi bilo mnogo bolje od ovih svakodnevnih napada na SDA.
Ovo je postalo valjanje u blatu i svadjanje ko je ružniji.
Za SDA će da glasaju ljudi opet, svi oni koji imaju koristi i lične interese
Koliko god SDA bila prljava, oni će im opet dati glas.
Sa te strane ne razumijem ove postupke Dine, to nije i ne može da bude borba za glasove, on njihove glasace pridobit neće.
On treba da se bori za glasove ljudi koji ne izlaze na izbore, da njih privoli da izadju i glasaju.
Treba da se bori za glasove koje odlaze svim drugim partijama.
A to će da uradi samo tako da ustanu ujutro u 6 i svaki dan naporno rade.
Samo rad i rezultat toga će doći.
To će ljudi prepoznat
Tarik Stambolic
t6hSpnroansored ·
O ovome nisam želio pisati, ali pošto sam predmet prozivki u zadnje vrijeme želim da javnosti predstavim pravu sliku stanja u firmi PD Butmir.
U PD Butmiru sam proveo par mjeseci na ugovoru o djelu, ponavljam UGOVOR O DJELU (ne stalno radno mjesto) i odrekao se zadnja dva mjeseca svojih primanja koja su mi bila zagarantovana ugovorom za koji sam imao saglasnost ministarstva.
Nisam se tamo zaposlio, nisam to ni želio jer to nije naš koncept. Želio sam da se ogoli lopovluk i kriminal koji je nanio milionsku štetu preduzeću.
Šta se dešavalo u firmi i šta je zadokumentovano :
● Sinu načelnika SDA stranke Senaida Memića je notarskim ugovorom prodata zemlja od PD Butmira 1418 m2 sa stanarskim pravom za vjerovali ili ne, 13.804 €. Ta lokacija je zaštićena i vodi se kao nacionalni spomenik. Radi se o top lokaciji na Butmirskoj cesti poslije hotela HILLS sa desne strane.
● Desetak uposlenika je na zemlji PD Butmira napravilo svoje privatne stambene objekte (kuće) u kojima žive.
● Stotine grla, što krava, što teladi su prodavane po cijeni od 100 KM po grlu.
● PD Butmir je sklopio 13 štetnih ugovora sa drugim pravnim licima o zakupu zemljišta nezakonito, a neke od tih ugovora je sklapao i potpisivao predsjednik sindikata.
● PD Butmir je kupio utovarivač od firme koja često radi za opštinu Ilidža za 100.000 KM, a realna vrijednost je znatno manja.
● Prijašnji direktor firme je zaključio desetak ugovora o djelu, a da nije imao saglasnost nadležnog ministarstva.
Za provedeno vrijeme u PD Butmiru od par mjeseci dug firme sa 1.200.000 KM smo smanjili na 1.000.000, a danas već taj dug iznosi oko 1.600.000 KM i plate radnicima kasne što nikad prije nije bio slučaj, čak smo i podigli plate radnicima u samo par mjeseci.
Najzaslužniji za sve uspjehe je direktor u tom periodu Asad Jelešković .
Ovo ispod je upuceno nekom SDA-ovcu iz Ilijasa
#nipotizam NIKAD #nepotizamAmar Dovadžija
ltS7pondsoredch ·
NA LAŽI JE OBAVEZA ODGOVORITI ISTINOM!
Žao mi je što mora, jer mislim da je dobar insan. Takvog sam ga upoznao i dan danas imam takvo mišljenje o njemu.
Istina je da ova djevojka volontira i da je počela u vremenu vladavine PETAK 13 i SDA direktora u ovoj ustanovi.
Moj dobri predsjedniče, neću govoriti o zapošljavanju članova porodice, uže i šire rodbine, kao i prijatelja tvog ŠEFA.
Moj dobri predsjedniče, hajde da malo pričamo o zapošljavanju u JKP Vodostan Ilijaš i u onome što se desilo u tom preduzeću.
Moj dobri predsjedniče, hajde da malo pričamo o zadnjem konkursu u JU KSC I RAI ILIJAŠ.
Moj dobri predsjedniče, hajde da malo pričamo o zadnjem konkursu u Općini Ilijaš.
Moj dobri predsjedniče, hajde da pričamo o direktoru javnog preduzeća, a ujedno vijećniku SDA, koji direktnim sporazumom da posao nabavke nekog stambenog kontejnera svom bratu, tj. BRATOVOJ FIRMI, koja nema veze sa stambenim kontejnerima.
Moj dobri predsjedniče, hajde da pričamo o direktoru (SDA) javnog preduzeća koji direktnim sporazumom da posao veterinarskih usluga svom stranačkom kolegi, a preduzeće ima svog veterinara.
Moj dobri predsjedniče, hajde da pričamo o direktoru javnog preduzeća, koji direktnim sporazumom da posao USLUGE BAGERA prijatelju iz Breze, a to preduzeće ima nekoliko svojih bagera.
Mogao bih, moj dobri predsjedniče, napisati još dosta toga. A to nije ni 5% što znam i za šta imam dokaze.
Moj dobri predsjedniče, sve napisano je ISTINA i ti sam znaš da je to ISTINA!
SVE NAVEDENO KADROVSKI JE VEZANO ZA ILIJAŠ!
Ovo je NiPElmedin Dino Konakovic
2StnSahpionsored ·
Mnogo nam informacija dolazi iz djelimicno oslobodjenog Grada. Fakture, racuni, Sky media (firma porodice Skaka) i mnogo drugih. Jedna se faktura izdvaja.
50 KM iz budzeta Grada, slatkisi za direktoricu KCUS-a
Evo sta se desava kad se jednom smecarskom sistemu stane na zuljAmra Babic
FercrbtruhSepgadormaynsoe roe2dcn5 ·
Obzirom da sam imala veliki broj poziva od objave mog posljednjeg jucerasnjeg statusa, zelim sa svojim prijateljima podijeliti informaciju o povodu mog pisanja.
Moj najstariji sin, uposlenik je vec nekoliko godina jedne renomirane finansijske institucije ( nije rijec o drzavnoj instituciji).
Jucer je pozvan na hitan sastanak u Odjel HR gdje mu je nadlezna osoba zatrazila da podnese ostavku ili ce dobiti otkaz. Kao razlog pomenuto je oglasavanje na javnim mrezama ( protiv SDA) i ultimativni zahtjev grupe privrednika iz Visokog koji su trazili da se mom sinu dadne otkaz ili ce oni prestati poslovati sa doticnom institucijom.
Uprava je odlucila da je rjesenje otkaz ali predlazu sporazumni raskid ugovora o radu.
Moj sin, inace VSS ekonomskog smjera sa diplomom Sarajevskog univerziteta i uskoro aBd magistar, bio je slobodan kontaktirati odredjeni broj pomenutih privrednika od kojih je dobio odgovor da se ogradjuju od ovakvih stvari i da prvi put cuju za takav zahtjev.
Po informacijama koje sam ja licno dobila, ultimatum nije stigao od strane grupe privrednika nego od jedne osobe koja trenutno obnasa odgovornu funkciju u Gradu Visoko .
Velikog mumina i visestrukog hadzije.
O onome sto se desava u Visokom poslije lokalnih izbora - do sad nisam govorila javno.
O udarima na moju licnost , integritet, laznim prijavama u Mup i tuzilastvo - necu ni sad.
O napadima na ljude koji su bili uz mene svih osam godina mog mandata, o ostavljanju bez posla Jasmine Lemes, Semira Spahovica, Mirze Laletovica i zaposljavanju na njihovo mjesto bez konkursa i ikakve procedure osoba sa liste SDA o mobingu uposlenika gradske administracije, o tome u Visokom niko javno ne govori.
Opozicija je u interesnom zagrljaju nove vlasti i ne postoji.
Sve sto SDA radi je vec vidjeno i ocekivano.
Ali koristiti polozaj i uticaj i " udarati na nafaku" clanova moje porodice je dno od kojeg nema nize.
Ne smeta im ni cinjenica da moja djeca nisu samo djeca Amre Babic, nego i djeca sehida - dobitnika Zlatne policijske znacke Saliha Babica.
Za zle, nadobudne pojedince koje svoje umne i moralne supljine popunjavaju mrznjom - nista nije sveto!
Na cast im. I njima i njihovoj stranci!