Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#18626 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by ultima_palabra »

meridiyan wrote: 25/03/2021 16:16 Tako to radi prava vlada . Kad nesto neznas obrati se pametnijem :lol:
Vlada KS najavila sastanak sa Zeljkom Komšićem: Teme su vakcine i PCR testovi

Predstavnici Kantona će, tom prilikom, članu Predsjedništva Komšiću iznijeti sljedeće prijedloge:

U cilju osiguravanja uslova za što skoriji početak masovne imunizacije građana u Bosni i Hercegovini, Vlada KS predlaže Predsjedništvu BiH da inicira direktan kontakt Vijeća ministara BiH sa proizvođačima vakcina protiv koronavirusa i izvan COVAX bla bla bla........
Kad “neznas” obrati se bukvaru i citanci.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#18627 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by meridiyan »

Da je pamet do kadije ko od kadije bilo bi sve potaman :lol:

Završen sastanak Komšića i Forte: Uskoro započeti masovnu imunizaciju građana

Član Predsjedništva BiH Željko Komšić je ponudio svoju pomoć premijeru Forti kako bi se zajedničkim snagama svih nivoa vlasti pomoglo građanima, i što prije pod kontrolu stavila epidemiološka situacija u Sarajevu m bla bla bla bla.....
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#18628 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by meridiyan »

ultima_palabra wrote: 25/03/2021 16:22

Kad “neznas” obrati se bukvaru i citanci.
:thumbup:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#18629 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Grean »

problemnatravunu wrote: 25/03/2021 06:45
Styling wrote: 25/03/2021 06:39 Sto se tice m:tela, ne znam sto se tolika hajka digla oko ugovora od 50 000. Trebalo je vjerovatno spinovati jucerasnje sranje SDA na gradskom vijecu.

M:tel je bio 30% jeftiniji od BH telecoma i kao takvi su dobili tender po svim kriterijima. To se zove konkurentnost trzista. BH telecom nije bogom dan niti pretplacen na tendere pa da moze pucati cijene kako mu padne na pamet i prolaziti. Taj visak minita nista ne znaci. Ja kao gradjanin sam protiv toga da se da 20 000 vise BH telecomu samo sto je nas i da bi gospoda mogla na racun gradjana trositi minute na privatne razgovore.

Svaki korisnik ce dobiti koliko besplatnih minuta moze iskorisiti, ako to prekoraci, placa iz svog dzepa. Tako se radi u svim privatnim kompanijama, bankama, medjunarodnim organizacijama u gradu. Ista pravila treba da vaze i za zaposlene u vladinim institucijama.
:thumbup: :thumbup:
Daj nemojte zajebavati, ovo je autogol samo takav. Zaboli me za konkurentnost, ja znam da 50 000 iz budzeta Sarajeva ode u Banjaluku. Ne vode oni privatnu firmu pa da mogu ovako rezonovati.

Stvarno sam u ove polagao nadu, prije svih u Kiflu ali ovo je do sad najveca fula i prvi put mogu reci nisu vrijedni glasa.

Pregrmio bih i Irmino crnjenje Armije BiH, i ono negiranje Bosnjaka ali osjecao bih se kao ovca da podrzim nekog ko tek tako puni kasu srpskoj varijanti BH Telekoma dok ja gledam da ne ostavim ni marku u Lukavici. Znaci ja budala oni pametni.

SDA je ovo i premalo eksploatisao sa obzirom o kakvom bezobrazluku se radi. Jednostavno neodbranjivo.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#18630 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by foxlife »

Ma ja neka ukrade nas a ne njihov iako je njihov jeftiniji
statixx
Posts: 9796
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#18631 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by statixx »

E cuj SDA premalo eksploatisala.... Hahaha... Dok Sebija dodjeljuje usluge revizije Grant Thorntonu.... :lol: a tek ovo...


Uprava BH Pošte na čelu sa istaknutim članom SDA stranke Mirsadom Mujićem u periodu od 2016. godine do danas dodijelila je tendere u vrijednosti 4 miliona i 792 hiljade KM firmi Optima IT Mostar. Ova firma u vlasništvu je kompanije Maxima IST-e čiji su osnivači Ankica Prlić supruga presuđenog ratnog zločinca Jadranka Prlića te Neven Tomić nekadašnji ministar u vladi Herceg Bosne.
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#18632 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mirza_15 »

Grean wrote: 25/03/2021 19:15
problemnatravunu wrote: 25/03/2021 06:45
Styling wrote: 25/03/2021 06:39 Sto se tice m:tela, ne znam sto se tolika hajka digla oko ugovora od 50 000. Trebalo je vjerovatno spinovati jucerasnje sranje SDA na gradskom vijecu.

M:tel je bio 30% jeftiniji od BH telecoma i kao takvi su dobili tender po svim kriterijima. To se zove konkurentnost trzista. BH telecom nije bogom dan niti pretplacen na tendere pa da moze pucati cijene kako mu padne na pamet i prolaziti. Taj visak minita nista ne znaci. Ja kao gradjanin sam protiv toga da se da 20 000 vise BH telecomu samo sto je nas i da bi gospoda mogla na racun gradjana trositi minute na privatne razgovore.

Svaki korisnik ce dobiti koliko besplatnih minuta moze iskorisiti, ako to prekoraci, placa iz svog dzepa. Tako se radi u svim privatnim kompanijama, bankama, medjunarodnim organizacijama u gradu. Ista pravila treba da vaze i za zaposlene u vladinim institucijama.
:thumbup: :thumbup:
Daj nemojte zajebavati, ovo je autogol samo takav. Zaboli me za konkurentnost, ja znam da 50 000 iz budzeta Sarajeva ode u Banjaluku. Ne vode oni privatnu firmu pa da mogu ovako rezonovati.

Stvarno sam u ove polagao nadu, prije svih u Kiflu ali ovo je do sad najveca fula i prvi put mogu reci nisu vrijedni glasa.

Pregrmio bih i Irmino crnjenje Armije BiH, i ono negiranje Bosnjaka ali osjecao bih se kao ovca da podrzim nekog ko tek tako puni kasu srpskoj varijanti BH Telekoma dok ja gledam da ne ostavim ni marku u Lukavici. Znaci ja budala oni pametni.

SDA je ovo i premalo eksploatisao sa obzirom o kakvom bezobrazluku se radi. Jednostavno neodbranjivo.
Ja već pisao, ali nije zgoreg ponoviti:

Nema vlada ništa sa tom nabavkom. Javne nabavke za Vladu i Skupštinu KS provodi Stručna služba za zajedničke poslove KS. Oni raspisuju tendere i vrše odabir najboljeg ponuđača.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18633 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

Da, prema pisanju upucenijih: Služba za zajedničke poslove Vlade KS kojoj je šef Fikret Jašarević (SDA).
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#18634 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Grean »

mirza_15 wrote: 25/03/2021 19:21
Ja već pisao, ali nije zgoreg ponoviti:

Nema vlada ništa sa tom nabavkom. Javne nabavke za Vladu i Skupštinu KS provodi Stručna služba za zajedničke poslove KS. Oni raspisuju tendere i vrše odabir najboljeg ponuđača.
Dobro je znati ali sto ne kazu i ne izadju javno da se zna ko je odgovoran za ovu bruku.

Ko god da je u pitanju treba ga skinuti sa funkcije. Valjda se i Vlada pita ko sjedi i odlucuje u Strucnoj sluzbi. Nadam se da ce mu ovo biti zadnje sto je uradio, ko god bio u pitanju.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18635 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

Grean wrote: 25/03/2021 19:15
problemnatravunu wrote: 25/03/2021 06:45
Styling wrote: 25/03/2021 06:39 Sto se tice m:tela, ne znam sto se tolika hajka digla oko ugovora od 50 000. Trebalo je vjerovatno spinovati jucerasnje sranje SDA na gradskom vijecu.

M:tel je bio 30% jeftiniji od BH telecoma i kao takvi su dobili tender po svim kriterijima. To se zove konkurentnost trzista. BH telecom nije bogom dan niti pretplacen na tendere pa da moze pucati cijene kako mu padne na pamet i prolaziti. Taj visak minita nista ne znaci. Ja kao gradjanin sam protiv toga da se da 20 000 vise BH telecomu samo sto je nas i da bi gospoda mogla na racun gradjana trositi minute na privatne razgovore.

Svaki korisnik ce dobiti koliko besplatnih minuta moze iskorisiti, ako to prekoraci, placa iz svog dzepa. Tako se radi u svim privatnim kompanijama, bankama, medjunarodnim organizacijama u gradu. Ista pravila treba da vaze i za zaposlene u vladinim institucijama.
:thumbup: :thumbup:
Daj nemojte zajebavati, ovo je autogol samo takav. Zaboli me za konkurentnost, ja znam da 50 000 iz budzeta Sarajeva ode u Banjaluku. Ne vode oni privatnu firmu pa da mogu ovako rezonovati.

Stvarno sam u ove polagao nadu, prije svih u Kiflu ali ovo je do sad najveca fula i prvi put mogu reci nisu vrijedni glasa.

Pregrmio bih i Irmino crnjenje Armije BiH, i ono negiranje Bosnjaka ali osjecao bih se kao ovca da podrzim nekog ko tek tako puni kasu srpskoj varijanti BH Telekoma dok ja gledam da ne ostavim ni marku u Lukavici. Znaci ja budala oni pametni.

SDA je ovo i premalo eksploatisao sa obzirom o kakvom bezobrazluku se radi. Jednostavno neodbranjivo.
Hocete kapitalizam, hocete otvoreno trziste, hocete ravnopravnu konkurenciju, hocete transparentnost, onda ste to i dobili. Sa sve drugo obratite se SDA.
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#18636 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Za tebe je bruka, za mene nije. Tender proveden po zakonu. Sad treba izaci i izviniti se jer je sve bilo po pravilima?
Isti taj BHtelekom salje milione u Srbiju za glupe Pinkove i Zadruge...
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#18637 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Gerro »

BHtelecomaši na haparatima.

Dabogda se ugasili i bankrotirali i svi izgubili posao. :bih:
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18638 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

Grean wrote: 25/03/2021 19:35
mirza_15 wrote: 25/03/2021 19:21
Ja već pisao, ali nije zgoreg ponoviti:

Nema vlada ništa sa tom nabavkom. Javne nabavke za Vladu i Skupštinu KS provodi Stručna služba za zajedničke poslove KS. Oni raspisuju tendere i vrše odabir najboljeg ponuđača.
Dobro je znati ali sto ne kazu i ne izadju javno da se zna ko je odgovoran za ovu bruku.

Ko god da je u pitanju treba ga skinuti sa funkcije. Valjda se i Vlada pita ko sjedi i odlucuje u Strucnoj sluzbi. Nadam se da ce mu ovo biti zadnje sto je uradio, ko god bio u pitanju.
Pa ne ide to bas tako, covjek zaposlen, po zakonu, nije izabrani duznosnik, nego je sluzbenik, teoretski do peMzije, koja god vlast dodje... Mozda je cak i sve po zakonu odradio...

Bolja ponuda prosla. Sta fali, potrosice manje para, nasih... Dio se svakako preljeva “njima”, iz Mtela ili BH Telecoma... Iduci put nek se potrude vise... Ili da im uplacujemo sergiju mjesecno svakako, radili ne radili...?
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#18639 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Da je sluzba odabrala BHTelekom morala bi obrazloziti na osnovu cega. A zahtjevi u tenderu su bili da 70% bodova nosi ukupna cijena, a tek 10% kolicina saobracaja. Dakle nezakonito potpuno bi bilo i za te sluzbenike opasno (narocito u vrijeme nove vlasti) uraditi tako nesto.
Dodje tako vrijeme kad ne mozes nikako drugacije nego po zakonu....
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#18640 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by ultima_palabra »

Grean wrote: 25/03/2021 19:35
mirza_15 wrote: 25/03/2021 19:21
Ja već pisao, ali nije zgoreg ponoviti:

Nema vlada ništa sa tom nabavkom. Javne nabavke za Vladu i Skupštinu KS provodi Stručna služba za zajedničke poslove KS. Oni raspisuju tendere i vrše odabir najboljeg ponuđača.
Dobro je znati ali sto ne kazu i ne izadju javno da se zna ko je odgovoran za ovu bruku.

Ko god da je u pitanju treba ga skinuti sa funkcije. Valjda se i Vlada pita ko sjedi i odlucuje u Strucnoj sluzbi. Nadam se da ce mu ovo biti zadnje sto je uradio, ko god bio u pitanju.
Po kojem osnovu?
bob_1921
Posts: 754
Joined: 12/10/2018 10:09

#18641 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by bob_1921 »

da li je ok i regularno onda sto konakovic izjavljuje da ce uciniti sve da se stopira i sl :-D , ako je tender prosao nema sta zadovoljio uslove i to je to :-D realno malo prokrizali al eto :-D
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#18642 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mirza_15 »

Grean wrote: 25/03/2021 19:35
mirza_15 wrote: 25/03/2021 19:21
Ja već pisao, ali nije zgoreg ponoviti:

Nema vlada ništa sa tom nabavkom. Javne nabavke za Vladu i Skupštinu KS provodi Stručna služba za zajedničke poslove KS. Oni raspisuju tendere i vrše odabir najboljeg ponuđača.
Dobro je znati ali sto ne kazu i ne izadju javno da se zna ko je odgovoran za ovu bruku.

Ko god da je u pitanju treba ga skinuti sa funkcije. Valjda se i Vlada pita ko sjedi i odlucuje u Strucnoj sluzbi. Nadam se da ce mu ovo biti zadnje sto je uradio, ko god bio u pitanju.
Lejla Brčić je pisala na svom Facebook profilu o tome. Adnan Delić je u komentarima nekih objava također spomenuo da ministri nemaju ništa sa tim. Dino spomine tu službu.

Na zidu Lejle Brčić se može to pročitati
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#18643 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Grean »

Gerro wrote: 25/03/2021 19:50 BHtelecomaši na haparatima.

Dabogda se ugasili i bankrotirali i svi izgubili posao. :bih:
Ne nego ga treba privatizovati. Trebali su davno dok je vrijedio vise ali tad je bilo, ne prodaji niposto. Takvi smo, ovce.

Ali kako god za ovo nema opravdanja. Ove dvije firme djeluju i humanitarno, M:Tel uglavnom donira u RS-u, BH Telekom u Federaciji. Eto ako nas uzmu opet to dijelom vrate gurjuci nesto sto su nasi interesi dok ovi drugi naravno guraju njihove.
Styling wrote: 25/03/2021 19:45 Hocete kapitalizam, hocete otvoreno trziste, hocete ravnopravnu konkurenciju, hocete transparentnost, onda ste to i dobili. Sa sve drugo obratite se SDA.
Hajde ne pisi gluposti, da ne kazem sta da te SDA :D

O kakvom ti kapitalizmu pricas a radi se o budzetnim parama? Neprihvatljivo je da budzetne pare iz Sarajeva idu u Banjaluku koliko god se ti trudio da banalizujes ovo.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18644 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

Grean wrote: 25/03/2021 20:06
Gerro wrote: 25/03/2021 19:50 BHtelecomaši na haparatima.

Dabogda se ugasili i bankrotirali i svi izgubili posao. :bih:
Ne nego ga treba privatizovati. Trebali su davno dok je vrijedio vise ali tad je bilo, ne prodaji niposto. Takvi smo, ovce.

Ali kako god za ovo nema opravdanja. Ove dvije firme djeluju i humanitarno, M:Tel uglavnom donira u RS-u, BH Telekom u Federaciji. Eto ako nas uzmu opet to dijelom vrate gurjuci nesto sto su nasi interesi dok ovi drugi naravno guraju njihove.
Styling wrote: 25/03/2021 19:45 Hocete kapitalizam, hocete otvoreno trziste, hocete ravnopravnu konkurenciju, hocete transparentnost, onda ste to i dobili. Sa sve drugo obratite se SDA.
Hajde ne pisi gluposti, da ne kazem sta da te SDA :D

O kakvom ti kapitalizmu pricas a radi se o budzetnim parama? Neprihvatljivo je da budzetne pare iz Sarajeva idu u Banjaluku koliko god se ti trudio da banalizujes ovo.
A ok je da BH telecom placa pinkove, zadruge, itd i da salje nase pare u Srbiju. To je ok, je li? I tu govorimo o milionskim iznosima.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18645 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

Grean wrote: 25/03/2021 20:06
Gerro wrote: 25/03/2021 19:50 BHtelecomaši na haparatima.

Dabogda se ugasili i bankrotirali i svi izgubili posao. :bih:
Ne nego ga treba privatizovati. Trebali su davno dok je vrijedio vise ali tad je bilo, ne prodaji niposto. Takvi smo, ovce.

Ali kako god za ovo nema opravdanja. Ove dvije firme djeluju i humanitarno, M:Tel uglavnom donira u RS-u, BH Telekom u Federaciji. Eto ako nas uzmu opet to dijelom vrate gurjuci nesto sto su nasi interesi dok ovi drugi naravno guraju njihove.
Styling wrote: 25/03/2021 19:45 Hocete kapitalizam, hocete otvoreno trziste, hocete ravnopravnu konkurenciju, hocete transparentnost, onda ste to i dobili. Sa sve drugo obratite se SDA.
Hajde ne pisi gluposti, da ne kazem sta da te SDA :D

O kakvom ti kapitalizmu pricas a radi se o budzetnim parama? Neprihvatljivo je da budzetne pare iz Sarajeva idu u Banjaluku koliko god se ti trudio da banalizujes ovo.
Upravo je to kapitalizam, da manje mojih para trose na svoje mobilne. Bolja ponuda. Plati pa klati... Konkurencija, otvoreno trziste, bolja usluga za manje para. 2 kg krompira za 1 KM, umjesto 1 kg za iste pare...
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18646 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

bob_1921 wrote: 25/03/2021 19:57 da li je ok i regularno onda sto konakovic izjavljuje da ce uciniti sve da se stopira i sl :-D , ako je tender prosao nema sta zadovoljio uslove i to je to :-D realno malo prokrizali al eto :-D
Nije ok, nije regularno, nije po pravilima
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#18647 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by invincible1921 »

Styling wrote: 25/03/2021 20:20
bob_1921 wrote: 25/03/2021 19:57 da li je ok i regularno onda sto konakovic izjavljuje da ce uciniti sve da se stopira i sl :-D , ako je tender prosao nema sta zadovoljio uslove i to je to :-D realno malo prokrizali al eto :-D
Nije ok, nije regularno, nije po pravilima
A bitno se svadjat :D
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#18648 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Gerro »

Ugasiti gov.na nego šta. Bas mi je drago sto nemam nikakve veze sa Telecomom i tim smećarima. Radije bih bio bez interneta, kablovske nego njih u kući imao.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#18649 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

Mrzitelji M:Tel-a se pelcuju u sred Beograda. Ma kako to, patriote :-?
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#18650 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Truba »

Ja imam telekom i najbolji su

Mtel ne radi u selima oko teslica
A bhtelekom daje live prijenos na fejsu
Locked