Kad “neznas” obrati se bukvaru i citanci.meridiyan wrote: ↑25/03/2021 16:16 Tako to radi prava vlada . Kad nesto neznas obrati se pametnijem![]()
Vlada KS najavila sastanak sa Zeljkom Komšićem: Teme su vakcine i PCR testovi
Predstavnici Kantona će, tom prilikom, članu Predsjedništva Komšiću iznijeti sljedeće prijedloge:
U cilju osiguravanja uslova za što skoriji početak masovne imunizacije građana u Bosni i Hercegovini, Vlada KS predlaže Predsjedništvu BiH da inicira direktan kontakt Vijeća ministara BiH sa proizvođačima vakcina protiv koronavirusa i izvan COVAX bla bla bla........
Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
- ultima_palabra
- Posts: 59302
- Joined: 15/12/2008 16:53
#18626 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
-
meridiyan
- Posts: 3617
- Joined: 08/10/2020 13:50
#18627 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Da je pamet do kadije ko od kadije bilo bi sve potaman
Završen sastanak Komšića i Forte: Uskoro započeti masovnu imunizaciju građana
Član Predsjedništva BiH Željko Komšić je ponudio svoju pomoć premijeru Forti kako bi se zajedničkim snagama svih nivoa vlasti pomoglo građanima, i što prije pod kontrolu stavila epidemiološka situacija u Sarajevu m bla bla bla bla.....
-
meridiyan
- Posts: 3617
- Joined: 08/10/2020 13:50
- Grean
- Posts: 9334
- Joined: 30/11/2013 19:47
#18629 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Daj nemojte zajebavati, ovo je autogol samo takav. Zaboli me za konkurentnost, ja znam da 50 000 iz budzeta Sarajeva ode u Banjaluku. Ne vode oni privatnu firmu pa da mogu ovako rezonovati.problemnatravunu wrote: ↑25/03/2021 06:45Styling wrote: ↑25/03/2021 06:39 Sto se tice m:tela, ne znam sto se tolika hajka digla oko ugovora od 50 000. Trebalo je vjerovatno spinovati jucerasnje sranje SDA na gradskom vijecu.
M:tel je bio 30% jeftiniji od BH telecoma i kao takvi su dobili tender po svim kriterijima. To se zove konkurentnost trzista. BH telecom nije bogom dan niti pretplacen na tendere pa da moze pucati cijene kako mu padne na pamet i prolaziti. Taj visak minita nista ne znaci. Ja kao gradjanin sam protiv toga da se da 20 000 vise BH telecomu samo sto je nas i da bi gospoda mogla na racun gradjana trositi minute na privatne razgovore.
Svaki korisnik ce dobiti koliko besplatnih minuta moze iskorisiti, ako to prekoraci, placa iz svog dzepa. Tako se radi u svim privatnim kompanijama, bankama, medjunarodnim organizacijama u gradu. Ista pravila treba da vaze i za zaposlene u vladinim institucijama.![]()
![]()
Stvarno sam u ove polagao nadu, prije svih u Kiflu ali ovo je do sad najveca fula i prvi put mogu reci nisu vrijedni glasa.
Pregrmio bih i Irmino crnjenje Armije BiH, i ono negiranje Bosnjaka ali osjecao bih se kao ovca da podrzim nekog ko tek tako puni kasu srpskoj varijanti BH Telekoma dok ja gledam da ne ostavim ni marku u Lukavici. Znaci ja budala oni pametni.
SDA je ovo i premalo eksploatisao sa obzirom o kakvom bezobrazluku se radi. Jednostavno neodbranjivo.
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#18630 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ma ja neka ukrade nas a ne njihov iako je njihov jeftiniji
-
statixx
- Posts: 9797
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
#18631 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
E cuj SDA premalo eksploatisala.... Hahaha... Dok Sebija dodjeljuje usluge revizije Grant Thorntonu....
a tek ovo...
Uprava BH Pošte na čelu sa istaknutim članom SDA stranke Mirsadom Mujićem u periodu od 2016. godine do danas dodijelila je tendere u vrijednosti 4 miliona i 792 hiljade KM firmi Optima IT Mostar. Ova firma u vlasništvu je kompanije Maxima IST-e čiji su osnivači Ankica Prlić supruga presuđenog ratnog zločinca Jadranka Prlića te Neven Tomić nekadašnji ministar u vladi Herceg Bosne.
-
mirza_15
- Posts: 11064
- Joined: 19/01/2015 09:26
#18632 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ja već pisao, ali nije zgoreg ponoviti:Grean wrote: ↑25/03/2021 19:15Daj nemojte zajebavati, ovo je autogol samo takav. Zaboli me za konkurentnost, ja znam da 50 000 iz budzeta Sarajeva ode u Banjaluku. Ne vode oni privatnu firmu pa da mogu ovako rezonovati.problemnatravunu wrote: ↑25/03/2021 06:45Styling wrote: ↑25/03/2021 06:39 Sto se tice m:tela, ne znam sto se tolika hajka digla oko ugovora od 50 000. Trebalo je vjerovatno spinovati jucerasnje sranje SDA na gradskom vijecu.
M:tel je bio 30% jeftiniji od BH telecoma i kao takvi su dobili tender po svim kriterijima. To se zove konkurentnost trzista. BH telecom nije bogom dan niti pretplacen na tendere pa da moze pucati cijene kako mu padne na pamet i prolaziti. Taj visak minita nista ne znaci. Ja kao gradjanin sam protiv toga da se da 20 000 vise BH telecomu samo sto je nas i da bi gospoda mogla na racun gradjana trositi minute na privatne razgovore.
Svaki korisnik ce dobiti koliko besplatnih minuta moze iskorisiti, ako to prekoraci, placa iz svog dzepa. Tako se radi u svim privatnim kompanijama, bankama, medjunarodnim organizacijama u gradu. Ista pravila treba da vaze i za zaposlene u vladinim institucijama.![]()
![]()
Stvarno sam u ove polagao nadu, prije svih u Kiflu ali ovo je do sad najveca fula i prvi put mogu reci nisu vrijedni glasa.
Pregrmio bih i Irmino crnjenje Armije BiH, i ono negiranje Bosnjaka ali osjecao bih se kao ovca da podrzim nekog ko tek tako puni kasu srpskoj varijanti BH Telekoma dok ja gledam da ne ostavim ni marku u Lukavici. Znaci ja budala oni pametni.
SDA je ovo i premalo eksploatisao sa obzirom o kakvom bezobrazluku se radi. Jednostavno neodbranjivo.
Nema vlada ništa sa tom nabavkom. Javne nabavke za Vladu i Skupštinu KS provodi Stručna služba za zajedničke poslove KS. Oni raspisuju tendere i vrše odabir najboljeg ponuđača.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#18633 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Da, prema pisanju upucenijih: Služba za zajedničke poslove Vlade KS kojoj je šef Fikret Jašarević (SDA).
- Grean
- Posts: 9334
- Joined: 30/11/2013 19:47
#18634 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Dobro je znati ali sto ne kazu i ne izadju javno da se zna ko je odgovoran za ovu bruku.
Ko god da je u pitanju treba ga skinuti sa funkcije. Valjda se i Vlada pita ko sjedi i odlucuje u Strucnoj sluzbi. Nadam se da ce mu ovo biti zadnje sto je uradio, ko god bio u pitanju.
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#18635 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Hocete kapitalizam, hocete otvoreno trziste, hocete ravnopravnu konkurenciju, hocete transparentnost, onda ste to i dobili. Sa sve drugo obratite se SDA.Grean wrote: ↑25/03/2021 19:15Daj nemojte zajebavati, ovo je autogol samo takav. Zaboli me za konkurentnost, ja znam da 50 000 iz budzeta Sarajeva ode u Banjaluku. Ne vode oni privatnu firmu pa da mogu ovako rezonovati.problemnatravunu wrote: ↑25/03/2021 06:45Styling wrote: ↑25/03/2021 06:39 Sto se tice m:tela, ne znam sto se tolika hajka digla oko ugovora od 50 000. Trebalo je vjerovatno spinovati jucerasnje sranje SDA na gradskom vijecu.
M:tel je bio 30% jeftiniji od BH telecoma i kao takvi su dobili tender po svim kriterijima. To se zove konkurentnost trzista. BH telecom nije bogom dan niti pretplacen na tendere pa da moze pucati cijene kako mu padne na pamet i prolaziti. Taj visak minita nista ne znaci. Ja kao gradjanin sam protiv toga da se da 20 000 vise BH telecomu samo sto je nas i da bi gospoda mogla na racun gradjana trositi minute na privatne razgovore.
Svaki korisnik ce dobiti koliko besplatnih minuta moze iskorisiti, ako to prekoraci, placa iz svog dzepa. Tako se radi u svim privatnim kompanijama, bankama, medjunarodnim organizacijama u gradu. Ista pravila treba da vaze i za zaposlene u vladinim institucijama.![]()
![]()
Stvarno sam u ove polagao nadu, prije svih u Kiflu ali ovo je do sad najveca fula i prvi put mogu reci nisu vrijedni glasa.
Pregrmio bih i Irmino crnjenje Armije BiH, i ono negiranje Bosnjaka ali osjecao bih se kao ovca da podrzim nekog ko tek tako puni kasu srpskoj varijanti BH Telekoma dok ja gledam da ne ostavim ni marku u Lukavici. Znaci ja budala oni pametni.
SDA je ovo i premalo eksploatisao sa obzirom o kakvom bezobrazluku se radi. Jednostavno neodbranjivo.
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#18636 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Za tebe je bruka, za mene nije. Tender proveden po zakonu. Sad treba izaci i izviniti se jer je sve bilo po pravilima?
Isti taj BHtelekom salje milione u Srbiju za glupe Pinkove i Zadruge...
Isti taj BHtelekom salje milione u Srbiju za glupe Pinkove i Zadruge...
- Gerro
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 10376
- Joined: 19/12/2018 20:19
#18637 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
BHtelecomaši na haparatima.
Dabogda se ugasili i bankrotirali i svi izgubili posao.
Dabogda se ugasili i bankrotirali i svi izgubili posao.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#18638 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Pa ne ide to bas tako, covjek zaposlen, po zakonu, nije izabrani duznosnik, nego je sluzbenik, teoretski do peMzije, koja god vlast dodje... Mozda je cak i sve po zakonu odradio...Grean wrote: ↑25/03/2021 19:35Dobro je znati ali sto ne kazu i ne izadju javno da se zna ko je odgovoran za ovu bruku.
Ko god da je u pitanju treba ga skinuti sa funkcije. Valjda se i Vlada pita ko sjedi i odlucuje u Strucnoj sluzbi. Nadam se da ce mu ovo biti zadnje sto je uradio, ko god bio u pitanju.
Bolja ponuda prosla. Sta fali, potrosice manje para, nasih... Dio se svakako preljeva “njima”, iz Mtela ili BH Telecoma... Iduci put nek se potrude vise... Ili da im uplacujemo sergiju mjesecno svakako, radili ne radili...?
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#18639 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Da je sluzba odabrala BHTelekom morala bi obrazloziti na osnovu cega. A zahtjevi u tenderu su bili da 70% bodova nosi ukupna cijena, a tek 10% kolicina saobracaja. Dakle nezakonito potpuno bi bilo i za te sluzbenike opasno (narocito u vrijeme nove vlasti) uraditi tako nesto.
Dodje tako vrijeme kad ne mozes nikako drugacije nego po zakonu....
Dodje tako vrijeme kad ne mozes nikako drugacije nego po zakonu....
- ultima_palabra
- Posts: 59302
- Joined: 15/12/2008 16:53
#18640 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Po kojem osnovu?Grean wrote: ↑25/03/2021 19:35Dobro je znati ali sto ne kazu i ne izadju javno da se zna ko je odgovoran za ovu bruku.
Ko god da je u pitanju treba ga skinuti sa funkcije. Valjda se i Vlada pita ko sjedi i odlucuje u Strucnoj sluzbi. Nadam se da ce mu ovo biti zadnje sto je uradio, ko god bio u pitanju.
-
bob_1921
- Posts: 754
- Joined: 12/10/2018 10:09
#18641 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
da li je ok i regularno onda sto konakovic izjavljuje da ce uciniti sve da se stopira i sl
, ako je tender prosao nema sta zadovoljio uslove i to je to
realno malo prokrizali al eto 
-
mirza_15
- Posts: 11064
- Joined: 19/01/2015 09:26
#18642 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Lejla Brčić je pisala na svom Facebook profilu o tome. Adnan Delić je u komentarima nekih objava također spomenuo da ministri nemaju ništa sa tim. Dino spomine tu službu.Grean wrote: ↑25/03/2021 19:35Dobro je znati ali sto ne kazu i ne izadju javno da se zna ko je odgovoran za ovu bruku.
Ko god da je u pitanju treba ga skinuti sa funkcije. Valjda se i Vlada pita ko sjedi i odlucuje u Strucnoj sluzbi. Nadam se da ce mu ovo biti zadnje sto je uradio, ko god bio u pitanju.
Na zidu Lejle Brčić se može to pročitati
- Grean
- Posts: 9334
- Joined: 30/11/2013 19:47
#18643 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ne nego ga treba privatizovati. Trebali su davno dok je vrijedio vise ali tad je bilo, ne prodaji niposto. Takvi smo, ovce.
Ali kako god za ovo nema opravdanja. Ove dvije firme djeluju i humanitarno, M:Tel uglavnom donira u RS-u, BH Telekom u Federaciji. Eto ako nas uzmu opet to dijelom vrate gurjuci nesto sto su nasi interesi dok ovi drugi naravno guraju njihove.
Hajde ne pisi gluposti, da ne kazem sta da te SDA
O kakvom ti kapitalizmu pricas a radi se o budzetnim parama? Neprihvatljivo je da budzetne pare iz Sarajeva idu u Banjaluku koliko god se ti trudio da banalizujes ovo.
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#18644 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
A ok je da BH telecom placa pinkove, zadruge, itd i da salje nase pare u Srbiju. To je ok, je li? I tu govorimo o milionskim iznosima.Grean wrote: ↑25/03/2021 20:06Ne nego ga treba privatizovati. Trebali su davno dok je vrijedio vise ali tad je bilo, ne prodaji niposto. Takvi smo, ovce.
Ali kako god za ovo nema opravdanja. Ove dvije firme djeluju i humanitarno, M:Tel uglavnom donira u RS-u, BH Telekom u Federaciji. Eto ako nas uzmu opet to dijelom vrate gurjuci nesto sto su nasi interesi dok ovi drugi naravno guraju njihove.
Hajde ne pisi gluposti, da ne kazem sta da te SDA![]()
O kakvom ti kapitalizmu pricas a radi se o budzetnim parama? Neprihvatljivo je da budzetne pare iz Sarajeva idu u Banjaluku koliko god se ti trudio da banalizujes ovo.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#18645 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Upravo je to kapitalizam, da manje mojih para trose na svoje mobilne. Bolja ponuda. Plati pa klati... Konkurencija, otvoreno trziste, bolja usluga za manje para. 2 kg krompira za 1 KM, umjesto 1 kg za iste pare...Grean wrote: ↑25/03/2021 20:06Ne nego ga treba privatizovati. Trebali su davno dok je vrijedio vise ali tad je bilo, ne prodaji niposto. Takvi smo, ovce.
Ali kako god za ovo nema opravdanja. Ove dvije firme djeluju i humanitarno, M:Tel uglavnom donira u RS-u, BH Telekom u Federaciji. Eto ako nas uzmu opet to dijelom vrate gurjuci nesto sto su nasi interesi dok ovi drugi naravno guraju njihove.
Hajde ne pisi gluposti, da ne kazem sta da te SDA![]()
O kakvom ti kapitalizmu pricas a radi se o budzetnim parama? Neprihvatljivo je da budzetne pare iz Sarajeva idu u Banjaluku koliko god se ti trudio da banalizujes ovo.
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
-
invincible1921
- Posts: 3685
- Joined: 09/04/2013 02:46
#18647 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
A bitno se svadjat
- Gerro
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 10376
- Joined: 19/12/2018 20:19
#18648 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ugasiti gov.na nego šta. Bas mi je drago sto nemam nikakve veze sa Telecomom i tim smećarima. Radije bih bio bez interneta, kablovske nego njih u kući imao.
- Osim_13
- Posts: 2857
- Joined: 06/11/2020 21:53
#18649 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Mrzitelji M:Tel-a se pelcuju u sred Beograda. Ma kako to, patriote 
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#18650 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ja imam telekom i najbolji su
Mtel ne radi u selima oko teslica
A bhtelekom daje live prijenos na fejsu
Mtel ne radi u selima oko teslica
A bhtelekom daje live prijenos na fejsu
