Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#34476 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by channel10 »

Najbolje solnom kiselinom :D
CuneLastavica
Posts: 3
Joined: 03/12/2020 10:44

#34477 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by CuneLastavica »

Uzmi spužvicu i ribaj, tako sam i ja. Spadne sve😅
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#34478 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Entropio »

CuneLastavica wrote: 12/03/2021 21:57 Uzmi spužvicu i ribaj, tako sam i ja. Spadne sve😅
Kontam ima nesto samo naspricas i saperes. Ali izgleda da cu se morati zajebavati i ribati.
User avatar
konektovan
Posts: 51393
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34479 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Hebena je ta korozivna prašina..
User avatar
Rockefeller
Posts: 8702
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#34480 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

Nije valjda da je to njemacku perjanicu napalo nesto.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34481 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

ma popiso se neko od zavisti...
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#34482 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

Entropio wrote: 12/03/2021 21:38 Kako ovo da ocistim na felgama? S cim?

Image
Meni je gori taj znak na felgi od prljavstine :D
sarajevowintwr
Posts: 222
Joined: 18/06/2011 09:22

#34483 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sarajevowintwr »

Entropio wrote: 12/03/2021 22:08
CuneLastavica wrote: 12/03/2021 21:57 Uzmi spužvicu i ribaj, tako sam i ja. Spadne sve😅
Kontam ima nesto samo naspricas i saperes. Ali izgleda da cu se morati zajebavati i ribati.
Sonax beast
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#34484 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Entropio »

Rockefeller wrote: 12/03/2021 22:34 Nije valjda da je to njemacku perjanicu napalo nesto.
Voza se puno. 3000-3500km mjesecno, pa se isprlja.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34485 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

nemoj kocit puno :D
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34486 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Evolution_IV wrote: 13/03/2021 09:21 nemoj kocit puno :D
Pa VW je to brate, jede zemlju, vuce, kida, valja obuzdati masinu
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#34487 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by phillie »

Onda je najmanji trosak zamjeniti felUge :D
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#34488 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

Kupi i probaj sa sonax xtreme wheel cleaner. Naspricas ostavis pet minuta i kad pocrveni ocisti i saperi. Ili ovaj sonax beast ako ga nadjes za kupit.
User avatar
Optimist
Posts: 15521
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#34489 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

drug_profi wrote: 12/03/2021 18:28
Optimist wrote: 12/03/2021 14:13
drug_profi wrote: 12/03/2021 12:49 Veci kvar ne mozes, ulje i filtere mozes za 200 zavrsiti. Sitnice kao plocice i sl.
Govorim o normalnim autima u C segmentu.
Precjenjene VW podvale ne racunam u normalne aute.
Postavljao sam racun obicnog malog servisa za tebi omiljenu marku vozila, Astra K, dizel za 440 KM u ovlastenom servisu.
Za 200 KM mozes servisirati J, benzinca i to mimo ovlastenog.
Ali VW je precijenjen, ali Opel nije.
Odvadi malo.
Nemoj kruske i jabuke mjesat. Ko je pominjao ovlastene.
Naravno da je VW precjenjen jer je nasminkano govno ko i sve ostalo. Samo ga u Bosni placaju kao premium. Isto tako nejgove derivate Skodu i Seat.
Audi je model za visu klasu i ako hoces audi onda budi spreman potrositi vise para na mali servis. To je cijena ega i ljubavi prema premiumu.
A onda nemoj kukati kako ti je nesto skupo za groba koji je presao put od Zemlje do Mjeseca.
Ovdje niko ne kuka na cijenu servisa osim tebe.
Za 200 KM se svaki VW, pa i Audi moze servisirati sto se tice osnovnih servisa (ulje i svi filteri), mimo ovlastenog naravno.
Generalna je stvar da vise nema jeftinih dijelova za sva auta novijeg godista, i sve mimo osnovnog servisa spada i cifru 500+ KM. Kako kod VW, tako i kod drugih marki.
User avatar
drug_profi
Posts: 65411
Joined: 16/07/2012 16:00

#34490 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Dobro. Neise. Nisam to htio reci, vec da se u grobove ljudi uvaljuju i misle da imaju auto.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#34491 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Sta vozis ti?
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#34492 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

drug_profi wrote: 13/03/2021 12:31 Dobro. Neise. Nisam to htio reci, vec da se u grobove ljudi uvaljuju i misle da imaju auto.
A sta raditi? Ne moze svako uvijek voziti novo auto ili polovnjaka od 4-5 god sa kikometrazom do 150k km i cim se predje 150 prodaji i kupuj isto tako.

Momak kupio audija, za 2.5 god i 80.000km sem malog servisa, guma i zamajca nista nije uradio na autu, a i taj zamjaca je normalno da ode na 250k ko sto je i relativno ok da turbo ode na 300k km, nije bauk.
Utegnut, zdrav, neudaran, trunke korozije,hrdje isl nema.

Sto se ne bi "uvalio" 6-7 stoja i napravio to da valja?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34493 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

JavierBosnia wrote: 13/03/2021 09:54
Evolution_IV wrote: 13/03/2021 09:21 nemoj kocit puno :D
Pa VW je to brate, jede zemlju, vuce, kida, valja obuzdati masinu
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#34494 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Entropio »

artur morgan wrote: 13/03/2021 10:32 Kupi i probaj sa sonax xtreme wheel cleaner. Naspricas ostavis pet minuta i kad pocrveni ocisti i saperi. Ili ovaj sonax beast ako ga nadjes za kupit.
Drugovi, ocistio sam felge, sjaje se ko nove. Obicnom pastom za zube... kakav rajniger, kakav Sonax. Iznenadio sam se. Skida one fleke bez problema.
User avatar
corolla02
Posts: 11306
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#34495 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corolla02 »

ih, treba to odrzavati drug :-D
User avatar
hopi
Posts: 7256
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#34496 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hopi »

čitam zadnje dvije stranice, pa šta je to postalo s forumom?
frajeru otišla turbina na 300k, odmah naslađivanje što je kvar, prilika za pljuvanje, imsijavanje i naslađivanje
ne vjerujem kolika doza toksičnosti na forumu
fuj!
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#34497 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by madner »

Velika doza kompleksa kod poluproizvoda, pouzdanost im je jedini adut pa im drago kada neko potvrdi ispravnost strasnim kvarom.
User avatar
drug_profi
Posts: 65411
Joined: 16/07/2012 16:00

#34498 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

lavic wrote: 13/03/2021 13:45 Sta vozis ti?
Jel bitno?
Vozim sto mogu kupiti relativno novo i odrzavati ga sto duze takvim. Prije svega ne volim privlaciti paznju sa autom.
hopi wrote: 13/03/2021 18:06 čitam zadnje dvije stranice, pa šta je to postalo s forumom?
frajeru otišla turbina na 300k, odmah naslađivanje što je kvar, prilika za pljuvanje, imsijavanje i naslađivanje
ne vjerujem kolika doza toksičnosti na forumu
fuj!
Potpuno si pogresno, i rekao bih namjerno, ocjenio moj komentar.
Ja samo ne razumijem zasto neko vjeruje da ce mu auto sa 300.000 predjenih kilometara biti jeftin za eksploataciju, pa misli hajd jedan kvar, pa drugi i to je to. Nece vise nista biti.
last mohicans
Posts: 18203
Joined: 09/08/2012 23:19

#34499 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by last mohicans »

konektovan wrote: 12/03/2021 21:40
Entropio wrote: 12/03/2021 21:38 Kako ovo da ocistim na felgama? S cim?

Image
Kupi felgen reiniger... :mrgreen: i naprskaj.
Imaš kamaru tih tecnosti za felge, pokušaj li domestosom.. :mrgreen:
Arfom,jarane. Ja sam čelične arfom ribao,sjajile se ko alu. Ove tečnosti slabo mogu sve skinuti.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#34500 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

drug_profi wrote: 13/03/2021 19:18
lavic wrote: 13/03/2021 13:45 Sta vozis ti?
Jel bitno?
Vozim sto mogu kupiti relativno novo i odrzavati ga sto duze takvim. Prije svega ne volim privlaciti paznju sa autom.
hopi wrote: 13/03/2021 18:06 čitam zadnje dvije stranice, pa šta je to postalo s forumom?
frajeru otišla turbina na 300k, odmah naslađivanje što je kvar, prilika za pljuvanje, imsijavanje i naslađivanje
ne vjerujem kolika doza toksičnosti na forumu
fuj!
Potpuno si pogresno, i rekao bih namjerno, ocjenio moj komentar.
Ja samo ne razumijem zasto neko vjeruje da ce mu auto sa 300.000 predjenih kilometara biti jeftin za eksploataciju, pa misli hajd jedan kvar, pa drugi i to je to. Nece vise nista biti.
Bitno je sta vozis ti, jer sve je stvar perspektive. To sto ti mislis da je relativno novo nekom drugom nije isto kao sto je tebi ovaj Audi grob nekom je ekstra i on mozda nikad je bi kupio to sto ti vozis. To sto tebe cini sretnil i neupadljivim neko drugi voli biti upadljiv, bilo puntom zutim cabrio bilo lexusom...
Post Reply