Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#34451 Re: Pitamo Mehanicare ?
Peugeot 307 daljinsko radi jako slabo. Bukvalno se mora skoro nasloniti kljuc na vrata ili staklo da bi otvorio. Baterije mijenjane u oba kljuca i opet isto sve. Zna li neko sta moze biti?
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#34452 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prijatelju je bio taj neki senzor, odasiljac kako vec se naziva zaboravio sam unutar samog kljuca. Zamjenski je platio 50 KM na Dobrinji kod merkatora covjek sa kljucevima sto se bavi. Sada otkljucava sa 50 metara
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#34453 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne vjerujem da je do baterija, tako radi godinama i mijenjane su baterije u oba kljuca vise puta. Ne vjerujem da je taj odasiljac u oba kljuca otisao. Ima li taj neki odasiljac na autu?
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#34454 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ista je stvar i na petici, plitka rupa, bitno je samo da je raspon šarafa odgovarajući, a guma mora biti baš ona tanka rezervna, jer svaka druga će dizat' pod gepeka.
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#34455 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozz mehanicari.
Ima li negdje sem u ovlastenom uzeti nov turbo?
Audi je u pitanju
Ima li negdje sem u ovlastenom uzeti nov turbo?
Audi je u pitanju
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#34456 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jaran ti bas na belaju. Prvo glava a sad turbo...
Zasto ne radi reparaciju?
Zasto ne radi reparaciju?
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#34457 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako si u BiH vidi na silux-u ili kod Turbo aktiv , Brijesnica oni rade reparaciju i prodaju nove turbine. Imaju poslovnicu i u Sa. Ako si vani imas toga gdje hoces.
Last edited by lavic on 12/03/2021 11:48, edited 1 time in total.
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#34458 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije taj, drugi je u pitanju.
Obojica imaju iste audije, stim sto ovaj vozi ovog vec 2.5 godine i bolji je paket opreme.Uzeo ga je od rodjaka iz njemacke sa, kako on kaze, pravih 220k.Sad je vec na 300 i ovo je prvi kvar da kazemo
Ma nije za reparaciju kaze, nije problem ni dati vise para, samo da nije 3500 ko u asi sto je haha.
Dosta je vec stvari uradio kako ga ima, bas ga fino odrzava i hoce da mu traje valjda.
Uradio je zamajac, veliki servis, jos nekih sitnica dosta, 2 seta novih guma uzeo prosle godine.
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#34459 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nek ne dira sto nije pokvareno, zamjenskim dijelovima moze samo na losije doci.tabija wrote: ↑12/03/2021 11:47
Nije taj, drugi je u pitanju.
Obojica imaju iste audije, stim sto ovaj vozi ovog vec 2.5 godine i bolji je paket opreme.Uzeo ga je od rodjaka iz njemacke sa, kako on kaze, pravih 220k.Sad je vec na 300 i ovo je prvi kvar da kazemo
Ma nije za reparaciju kaze, nije problem ni dati vise para, samo da nije 3500 ko u asi sto je haha.
Dosta je vec stvari uradio kako ga ima, bas ga fino odrzava i hoce da mu traje valjda.
Uradio je zamajac, veliki servis, jos nekih sitnica dosta, 2 seta novih guma uzeo prosle godine.
I ako je vec ispravna npr. Moze samo srce turbine kupiti a kuciste da ostavi. Msm tako oni i rade reparaciju rijetko kad i kucist pukne.
Turbo servis uzice vidio sam najvise preporuka
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34460 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ljudi se uvaljuju u leševe.
#samokaem
#samokaem
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#34461 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jao strucnjaka ovog profi-a, imam iskustvo sa novim sluzbenim autima gdje su svi kupljeni novi, raznih brendova i motora i nebi vjerovao kakvih je sve kvarova bilo tako da prica o grobu kad crkne turbo na 300 000 ne stoji.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34462 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ko je rekao da sam strucnjak?
U auto sa 300.000 predjenih ja ne bih vise od 5 glava uvalio i to samo da ga spremim za prodaju.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#34463 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da budem realan, za 500 km ne mozes nista uradit na novijim autima. To ti je samo da uradis uljeqi filtere eventualno neka kugla ili krajnica i kraj.drug_profi wrote: ↑12/03/2021 12:22Ko je rekao da sam strucnjak?
U auto sa 300.000 predjenih ja ne bih vise od 5 glava uvalio i to samo da ga spremim za prodaju.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34464 Re: Pitamo Mehanicare ?
Veci kvar ne mozes, ulje i filtere mozes za 200 zavrsiti. Sitnice kao plocice i sl.
Govorim o normalnim autima u C segmentu.
Precjenjene VW podvale ne racunam u normalne aute.
Govorim o normalnim autima u C segmentu.
Precjenjene VW podvale ne racunam u normalne aute.
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#34465 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije to samo na novijim, sva auta od 2000-tih ovamo ne možeš skoro nikakav kvar uzrokovan dotrajalošću dijelova riješiti ispod 500 KM.lavic wrote: ↑12/03/2021 12:36Da budem realan, za 500 km ne mozes nista uradit na novijim autima. To ti je samo da uradis uljeqi filtere eventualno neka kugla ili krajnica i kraj.drug_profi wrote: ↑12/03/2021 12:22Ko je rekao da sam strucnjak?
U auto sa 300.000 predjenih ja ne bih vise od 5 glava uvalio i to samo da ga spremim za prodaju.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#34466 Re: Pitamo Mehanicare ?
mores....das firgama da ga oceraJu na otpad za 20 maruna
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#34467 Re: Pitamo Mehanicare ?
isao u njemacku po auto sa 220000km ??

- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#34468 Re: Pitamo Mehanicare ?
Postavljao sam racun obicnog malog servisa za tebi omiljenu marku vozila, Astra K, dizel za 440 KM u ovlastenom servisu.drug_profi wrote: ↑12/03/2021 12:49 Veci kvar ne mozes, ulje i filtere mozes za 200 zavrsiti. Sitnice kao plocice i sl.
Govorim o normalnim autima u C segmentu.
Precjenjene VW podvale ne racunam u normalne aute.
Za 200 KM mozes servisirati J, benzinca i to mimo ovlastenog.
Ali VW je precijenjen, ali Opel nije.
Odvadi malo.
-
sarajevowintwr
- Posts: 222
- Joined: 18/06/2011 09:22
#34469 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pisao sam skoro za autoelektricara. Ne radi mi svijetlo sa donje strane retrovizora tzv puddle light. Problem je navodno u instalaciji u vratima i zici. Po preporuci zvao sam Bucu u Koloniji, kaze ima puno posla sada, ovo je sitnica kvar a trazi vremena... Sad ako imate preporuku za nekoga ko bi to napravio. Kvar jeste sitnica al me nervira, i trazi iole pazljivog majstora a ne nekog ko ce srafcigerima skidati obloce i polomiti zabice vise nego sto mora. Passat 7.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#34470 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma to mozes i sam uraditi, malo vremena i paznje nije to neka pamet.
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#34471 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije on isao, dovukli su mu.Auto bilo sasvim korektno, dobra cijena.
2.5 godine i 80k km prevalio bez problema uz redovno odrzavanje.
Otiso turbo na 300k...sta ces, jebaji ga
To me ne boli toliko koliko se zajebo ovaj drugi haver.
Uzeo ga u BIH iz uvoza 220k na satu.Za 10 dana glava motoraz kaze majstor preso je 400 min.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34472 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemoj kruske i jabuke mjesat. Ko je pominjao ovlastene.Optimist wrote: ↑12/03/2021 14:13Postavljao sam racun obicnog malog servisa za tebi omiljenu marku vozila, Astra K, dizel za 440 KM u ovlastenom servisu.drug_profi wrote: ↑12/03/2021 12:49 Veci kvar ne mozes, ulje i filtere mozes za 200 zavrsiti. Sitnice kao plocice i sl.
Govorim o normalnim autima u C segmentu.
Precjenjene VW podvale ne racunam u normalne aute.
Za 200 KM mozes servisirati J, benzinca i to mimo ovlastenog.
Ali VW je precijenjen, ali Opel nije.
Odvadi malo.
Naravno da je VW precjenjen jer je nasminkano govno ko i sve ostalo. Samo ga u Bosni placaju kao premium. Isto tako nejgove derivate Skodu i Seat.
Audi je model za visu klasu i ako hoces audi onda budi spreman potrositi vise para na mali servis. To je cijena ega i ljubavi prema premiumu.
A onda nemoj kukati kako ti je nesto skupo za groba koji je presao put od Zemlje do Mjeseca.
- Entropio
- Posts: 8029
- Joined: 21/11/2010 21:49
- Vozim: njemackog premiuma
- Horoskop: TDI
#34473 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako ovo da ocistim na felgama? S cim?


- konektovan
- Posts: 51389
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- Entropio
- Posts: 8029
- Joined: 21/11/2010 21:49
- Vozim: njemackog premiuma
- Horoskop: TDI
#34475 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma probao sam sa rajnigerom, ali nista. Ne djeluje. Treba izgleda nesto jace.
