Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#34476 Re: Pitamo Mehanicare ?
Najbolje solnom kiselinom 
-
CuneLastavica
- Posts: 3
- Joined: 03/12/2020 10:44
#34477 Re: Pitamo Mehanicare ?
Uzmi spužvicu i ribaj, tako sam i ja. Spadne sve
- Entropio
- Posts: 8029
- Joined: 21/11/2010 21:49
- Vozim: njemackog premiuma
- Horoskop: TDI
#34478 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kontam ima nesto samo naspricas i saperes. Ali izgleda da cu se morati zajebavati i ribati.
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#34479 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hebena je ta korozivna prašina..
- Rockefeller
- Posts: 8702
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#34480 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije valjda da je to njemacku perjanicu napalo nesto.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#34481 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma popiso se neko od zavisti...
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
-
sarajevowintwr
- Posts: 222
- Joined: 18/06/2011 09:22
#34483 Re: Pitamo Mehanicare ?
- Entropio
- Posts: 8029
- Joined: 21/11/2010 21:49
- Vozim: njemackog premiuma
- Horoskop: TDI
#34484 Re: Pitamo Mehanicare ?
Voza se puno. 3000-3500km mjesecno, pa se isprlja.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#34485 Re: Pitamo Mehanicare ?
nemoj kocit puno 
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#34486 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa VW je to brate, jede zemlju, vuce, kida, valja obuzdati masinu
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#34487 Re: Pitamo Mehanicare ?
Onda je najmanji trosak zamjeniti felUge 
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#34488 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kupi i probaj sa sonax xtreme wheel cleaner. Naspricas ostavis pet minuta i kad pocrveni ocisti i saperi. Ili ovaj sonax beast ako ga nadjes za kupit.
- Optimist
- Posts: 15523
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#34489 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovdje niko ne kuka na cijenu servisa osim tebe.drug_profi wrote: ↑12/03/2021 18:28Nemoj kruske i jabuke mjesat. Ko je pominjao ovlastene.Optimist wrote: ↑12/03/2021 14:13Postavljao sam racun obicnog malog servisa za tebi omiljenu marku vozila, Astra K, dizel za 440 KM u ovlastenom servisu.drug_profi wrote: ↑12/03/2021 12:49 Veci kvar ne mozes, ulje i filtere mozes za 200 zavrsiti. Sitnice kao plocice i sl.
Govorim o normalnim autima u C segmentu.
Precjenjene VW podvale ne racunam u normalne aute.
Za 200 KM mozes servisirati J, benzinca i to mimo ovlastenog.
Ali VW je precijenjen, ali Opel nije.
Odvadi malo.
Naravno da je VW precjenjen jer je nasminkano govno ko i sve ostalo. Samo ga u Bosni placaju kao premium. Isto tako nejgove derivate Skodu i Seat.
Audi je model za visu klasu i ako hoces audi onda budi spreman potrositi vise para na mali servis. To je cijena ega i ljubavi prema premiumu.
A onda nemoj kukati kako ti je nesto skupo za groba koji je presao put od Zemlje do Mjeseca.
Za 200 KM se svaki VW, pa i Audi moze servisirati sto se tice osnovnih servisa (ulje i svi filteri), mimo ovlastenog naravno.
Generalna je stvar da vise nema jeftinih dijelova za sva auta novijeg godista, i sve mimo osnovnog servisa spada i cifru 500+ KM. Kako kod VW, tako i kod drugih marki.
- drug_profi
- Posts: 65415
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34490 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobro. Neise. Nisam to htio reci, vec da se u grobove ljudi uvaljuju i misle da imaju auto.
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#34492 Re: Pitamo Mehanicare ?
A sta raditi? Ne moze svako uvijek voziti novo auto ili polovnjaka od 4-5 god sa kikometrazom do 150k km i cim se predje 150 prodaji i kupuj isto tako.drug_profi wrote: ↑13/03/2021 12:31 Dobro. Neise. Nisam to htio reci, vec da se u grobove ljudi uvaljuju i misle da imaju auto.
Momak kupio audija, za 2.5 god i 80.000km sem malog servisa, guma i zamajca nista nije uradio na autu, a i taj zamjaca je normalno da ode na 250k ko sto je i relativno ok da turbo ode na 300k km, nije bauk.
Utegnut, zdrav, neudaran, trunke korozije,hrdje isl nema.
Sto se ne bi "uvalio" 6-7 stoja i napravio to da valja?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#34493 Re: Pitamo Mehanicare ?
JavierBosnia wrote: ↑13/03/2021 09:54Pa VW je to brate, jede zemlju, vuce, kida, valja obuzdati masinu
- Entropio
- Posts: 8029
- Joined: 21/11/2010 21:49
- Vozim: njemackog premiuma
- Horoskop: TDI
#34494 Re: Pitamo Mehanicare ?
Drugovi, ocistio sam felge, sjaje se ko nove. Obicnom pastom za zube... kakav rajniger, kakav Sonax. Iznenadio sam se. Skida one fleke bez problema.artur morgan wrote: ↑13/03/2021 10:32 Kupi i probaj sa sonax xtreme wheel cleaner. Naspricas ostavis pet minuta i kad pocrveni ocisti i saperi. Ili ovaj sonax beast ako ga nadjes za kupit.
- corolla02
- Posts: 11306
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
#34495 Re: Pitamo Mehanicare ?
ih, treba to odrzavati drug 
- hopi
- Posts: 7258
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#34496 Re: Pitamo Mehanicare ?
čitam zadnje dvije stranice, pa šta je to postalo s forumom?
frajeru otišla turbina na 300k, odmah naslađivanje što je kvar, prilika za pljuvanje, imsijavanje i naslađivanje
ne vjerujem kolika doza toksičnosti na forumu
fuj!
frajeru otišla turbina na 300k, odmah naslađivanje što je kvar, prilika za pljuvanje, imsijavanje i naslađivanje
ne vjerujem kolika doza toksičnosti na forumu
fuj!
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#34497 Re: Pitamo Mehanicare ?
Velika doza kompleksa kod poluproizvoda, pouzdanost im je jedini adut pa im drago kada neko potvrdi ispravnost strasnim kvarom.
- drug_profi
- Posts: 65415
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34498 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel bitno?
Vozim sto mogu kupiti relativno novo i odrzavati ga sto duze takvim. Prije svega ne volim privlaciti paznju sa autom.
Potpuno si pogresno, i rekao bih namjerno, ocjenio moj komentar.
Ja samo ne razumijem zasto neko vjeruje da ce mu auto sa 300.000 predjenih kilometara biti jeftin za eksploataciju, pa misli hajd jedan kvar, pa drugi i to je to. Nece vise nista biti.
-
last mohicans
- Posts: 18216
- Joined: 09/08/2012 23:19
#34499 Re: Pitamo Mehanicare ?
Arfom,jarane. Ja sam čelične arfom ribao,sjajile se ko alu. Ove tečnosti slabo mogu sve skinuti.konektovan wrote: ↑12/03/2021 21:40Kupi felgen reiniger...i naprskaj.
Imaš kamaru tih tecnosti za felge, pokušaj li domestosom..![]()
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#34500 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bitno je sta vozis ti, jer sve je stvar perspektive. To sto ti mislis da je relativno novo nekom drugom nije isto kao sto je tebi ovaj Audi grob nekom je ekstra i on mozda nikad je bi kupio to sto ti vozis. To sto tebe cini sretnil i neupadljivim neko drugi voli biti upadljiv, bilo puntom zutim cabrio bilo lexusom...drug_profi wrote: ↑13/03/2021 19:18Jel bitno?
Vozim sto mogu kupiti relativno novo i odrzavati ga sto duze takvim. Prije svega ne volim privlaciti paznju sa autom.
Potpuno si pogresno, i rekao bih namjerno, ocjenio moj komentar.
Ja samo ne razumijem zasto neko vjeruje da ce mu auto sa 300.000 predjenih kilometara biti jeftin za eksploataciju, pa misli hajd jedan kvar, pa drugi i to je to. Nece vise nista biti.
