Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#17376 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

konektovan wrote: 09/03/2021 22:13
drug_profi wrote: 09/03/2021 21:37
konektovan wrote: 09/03/2021 20:21

Da, nije dobra situacija...
Prijatelj mi je jedan u jako losem stanju, a drugog su pustili, ali meni se cini da su ga rano pustili...
Od druga mi stari jucer preselio.....cinilo se da ce se izvuci, medjutim, zadnja 4 dana bio pravo loš...tuga
Ma pada mi generacija ko na frontu... šezdesete....
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#17377 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by malakh »

lockdown 14 dana i problem masovnog širenja zaraze će se 100% riješiti, ali to za sobom vuče preteške ekonomsko-privredne posljedice.
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1148
Joined: 23/02/2020 14:50

#17378 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by ANamelessGhoul »

Kakav lockdown od 14 dana sta vam je ? Pa Slovenija zakljucana mjesecima brojke im iste, ako ne i gore. Shvatite, lockdown ne funkcionise
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#17379 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Vakcine i prirodni ciklus. Sad se je raja prepala malo, i sad vidim da se drze mjera mnogo bolje.
To ce smanjiti cifru pocev od sljedece sedmice, i imacemo prividno zatisje.

Ali jedino vakcinacija moze rijesiti stvar, ali mi to nismo sposobni organizovati.
Dolazi nam ovaj juznoafricki, pa i brazilski soj od kojih astra zeneca slabo ili nikako stiti. A tih cemo vjerovatno najvise dobiti jer ih svi izbjegavaju ako mogu. Dobro je sto ipak i AZ stiti od najtezih oblika bolesti i koliko znam niko jos nije umro od covida a da je dobio ovu vakcinu, sto ne znaci da necemo dobiti neki soj koji ce i to probiti.

Ono sto hocu reci, bez bar milion doza nema napretka u imunizaciji, a milion doza necemo dobiti do kraja godine. I nece nam se broj inficiranih bitno smanjivati.
Dakle ceka nas opet ljeto bez turista, bez obrta novca, bez prihoda.
Ocekivati je sve sto ide uz to.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#17380 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

malakh wrote: 09/03/2021 23:14 lockdown 14 dana i problem masovnog širenja zaraze će se 100% riješiti, ali to za sobom vuče preteške ekonomsko-privredne posljedice.
:lol: :lol: :lol: :skoljka: :run:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#17381 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MorningStar »

Ja sam za locmdown 3 sedmice da se . Samo nogom gazit , ima da slamu jede narod i trazi repetu sa osmjehom kako i treba :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83502
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17382 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Da, samo vakcine, drugog izlaza nema.

Ja sam se vec mentalno pripremio da je i ova godina izgubljena.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#17383 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Fadilu to nije jasno. Uostalom jebe se njima. Kredit će se neki izmolit, mi ćemo ga vraćat iz povećanog PDV-a. Ko nas jebe. Svakako i jesmo stoka glupa uštrojena.
User avatar
pici
Posts: 46396
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17384 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

drug_profi wrote: 09/03/2021 23:02
konektovan wrote: 09/03/2021 22:13
drug_profi wrote: 09/03/2021 21:37

Prijatelj mi je jedan u jako losem stanju, a drugog su pustili, ali meni se cini da su ga rano pustili...
Od druga mi stari jucer preselio.....cinilo se da ce se izvuci, medjutim, zadnja 4 dana bio pravo loš...tuga
Ma pada mi generacija ko na frontu... šezdesete....
ja fakticki nemam skoro niskim otic na kafu, moja generacija, pedesetogodisnjaci je desetkovana sto od proslog rata, sto od raznih oboljenja, sto o odlaska vani a evo sad i od korone... jebote sta smo bogu uradili pa nas ovako desetkova ko vukovi stado ovaca... :(
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#17385 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

A pici pa mi smo znači generacija iz šezdesetih. Iz nekog razloga sam mislio da si mlađi. Što je pohvalno. :mrgreen: Znači da nisi mentalno đuturum.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#17386 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Horcrux »

Evo covjek vam objasnio zasto mjere za vikend

User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#17387 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Pa zato što žohari izmile vikendom da maltertiraju sve na šta naiđu.
Šetalište gdje se dva čovjeka sretnu na distanci 5 metara oni sa vitarom prođu i pišu maske.
Čovjeku sa psom srednje veličine mješanačke rase pišu kaznu za brnjicu (koju po zakonu mora nositi samo opasna životinja - o čemu mišljenje daje veterinar).
Sa livade na kojoj nema ni djece ni starijih, gdje se psi bezazleno igraju pod nadzorom svojih staratelja koji postuju i distancu i nose maske rastjeraju sve uz legitimisanje (pa sad hoce li kakve kazne doci ili nece - ko zna).
Policija i neko u njoj je uzeo previse fursata da se izivljava na bezopasnim građanima.
Dok sam recimo bio svjedok zaustavljanja bmw sa zatamnjenim staklima, otvaranja prozora i pljuvanja policajca. I nista. Ode. Ovaj popljuvani se skoro upisao.
Takvi slucajevi ti samo dizu revolt i dovode do toga da se osjecam ko crnac u americi. Vidis drota, bjezi....
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#17388 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Industrialyzer »

drug_profi wrote: 10/03/2021 10:16 Pa zato što žohari izmile vikendom da maltertiraju sve na šta naiđu.
Šetalište gdje se dva čovjeka sretnu na distanci 5 metara oni sa vitarom prođu i pišu maske.
Čovjeku sa psom srednje veličine mješanačke rase pišu kaznu za brnjicu (koju po zakonu mora nositi samo opasna životinja - o čemu mišljenje daje veterinar).
Sa livade na kojoj nema ni djece ni starijih, gdje se psi bezazleno igraju pod nadzorom svojih staratelja koji postuju i distancu i nose maske rastjeraju sve uz legitimisanje (pa sad hoce li kakve kazne doci ili nece - ko zna).
Policija i neko u njoj je uzeo previse fursata da se izivljava na bezopasnim građanima.
Dok sam recimo bio svjedok zaustavljanja bmw sa zatamnjenim staklima, otvaranja prozora i pljuvanja policajca. I nista. Ode. Ovaj popljuvani se skoro upisao.
Takvi slucajevi ti samo dizu revolt i dovode do toga da se osjecam ko crnac u americi. Vidis drota, bjezi....
100%
hali gali halid
Posts: 2785
Joined: 08/10/2007 22:45

#17389 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by hali gali halid »

Prosipaju silu i represiju nad običnom rajom...
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#17390 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Tesla Edison »

drug_profi wrote: 09/03/2021 23:33 Vakcine i prirodni ciklus. Sad se je raja prepala malo, i sad vidim da se drze mjera mnogo bolje.
To ce smanjiti cifru pocev od sljedece sedmice, i imacemo prividno zatisje.

Ali jedino vakcinacija moze rijesiti stvar, ali mi to nismo sposobni organizovati.
Dolazi nam ovaj juznoafricki, pa i brazilski soj od kojih astra zeneca slabo ili nikako stiti. A tih cemo vjerovatno najvise dobiti jer ih svi izbjegavaju ako mogu. Dobro je sto ipak i AZ stiti od najtezih oblika bolesti i koliko znam niko jos nije umro od covida a da je dobio ovu vakcinu, sto ne znaci da necemo dobiti neki soj koji ce i to probiti.

Ono sto hocu reci, bez bar milion doza nema napretka u imunizaciji, a milion doza necemo dobiti do kraja godine. I nece nam se broj inficiranih bitno smanjivati.
Dakle ceka nas opet ljeto bez turista, bez obrta novca, bez prihoda.
Ocekivati je sve sto ide uz to.
Bitno je da su naši predstavnici vakcinisani. Nemojte tako, ne znate kako je teško raditi državnički posao. Pogledajte gospođu Biseru, napala je i jala i vrana i ona opet, ponosno i dostojanstveno, predstavlja našu državu po svijetu. Vlast je ogledalo društva i ako vlast nije dostojanstvena, ponosna i ako lijepo ne izgleda, to direktno stvara sliku o tom društvu. Zato, nemojte napadati našu vlast, može se desiti greška ali, ko radi taj i griješi.

Gospođa Bisera je nebrojano puta izjavila, a to je djelom i potvrdila, da su vakcine obezbjeđene preko COVAX-a i da je to najsigurniji mehanizam. Tu se ne mogu desiti problemi da se greškom plati koja marka više.

Direktna nabavka nije moguća jer, zbog neopravdanog napada medija na gospodina Fadila Novalića, Premijera Federacije BiH, niko više ne želi da se upusti u taj posao. Gospodin Novalić je prije svega veliki humanista i u ono vrijeme, kada niko nije mogao nabaviti ni slamku, on je nabavio stotinu duplih respiratora, istih onakvih kakve su nam, par mjeseci poslije, dale UAE kao donaciju. Respiratori iznimne kvalitete, toliko dobri da i zdrav čovjek poželi da se skopča na njiha.

Nemojte ljudi tako, pokažite bar malo zahvalnosti majka mu stara. Isto ste ko neobuzdana stoka. Samo kritikujete, napadate, umjesto da ste zahvalni svima koji vam omogućuju dostojanstven život jer da nije njiha, vi biste bili pušteni na milost i nemilost vanjskim neprijateljima. Najviše mi na živce idu nezaposleni i kokuzi. Napadaju vlast, a niko im nije kriv što se nisu školali i sada bi bili direktori. Kada je trebalo stolicu zagrijati nigdje ih, a sada traže pomoć od države. Nemože to tako. Država vam je majka a Bakir vam je babo! Upamtite to!
Citat jednog mog poznanika (bio mi je rod ali me se odrekao kada je saznao da nisam glasao za SDA) koji radi u opštini (nije bitno kojoj) cijeli svoj život.
Last edited by Tesla Edison on 10/03/2021 10:46, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#17391 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

A oni se uzdali u covax jer su tamo uplatili koliko vakcina?
1.232.000 doza

Što je dovoljno za 616.000 građana.

A šta je sa ostalih bar 2 miliona?
Đemdoti?

Sa 1.232.000 doza i 616.000 imuniziranih uz recimo 200.000 stecenih imuniteta mi nismo ni blizu spasa.
A oni pri tom nisu pokusali nabaviti razliku vakcina drugim putevima jer ih boli qurac.
Last edited by drug_profi on 10/03/2021 10:39, edited 1 time in total.
__Phoenix__
Posts: 2758
Joined: 25/10/2013 20:44

#17392 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by __Phoenix__ »

Sultanija će frizirati podatke do maksimuma samo da učini Fortinu vladu nesposobniju na papiru, tako da redovno se objavljuju zbirni podaci za tri dana a predstavljaju kao 24 satni presjek
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#17393 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Tesla Edison »

__Phoenix__ wrote: 10/03/2021 10:38 Sultanija će frizirati podatke do maksimuma samo da učini Fortinu vladu nesposobniju na papiru, tako da redovno se objavljuju zbirni podaci za tri dana a predstavljaju kao 24 satni presjek
Davno sam to rekao da će tako biti. Ismijavali su me. Kada se pojavio presjek gdje je u BIH 300, a u KS 500, tad je nastala tišina.

Al, hebeš forum, nije mi jasno kako kantonalna vlada nasjeda na ovu igru. Naivni su ko češke sobarice. Igraju sultanijinu igru, do konačnog pada. Sami sebi režu granu umjesto da pošalju MUP i specijalce gore, da se komplet KCUS pretrese i da se tačno utvrdi odakle ti podaci.
User avatar
pepeljara
Posts: 7364
Joined: 22/08/2003 00:00

#17394 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pepeljara »

TESLA_EDISON wrote: 10/03/2021 10:43
__Phoenix__ wrote: 10/03/2021 10:38 Sultanija će frizirati podatke do maksimuma samo da učini Fortinu vladu nesposobniju na papiru, tako da redovno se objavljuju zbirni podaci za tri dana a predstavljaju kao 24 satni presjek
Davno sam to rekao da će tako biti. Ismijavali su me. Kada se pojavio presjek gdje je u BIH 300, a u KS 500, tad je nastala tišina.

Al, hebeš forum, nije mi jasno kako kantonalna vlada nasjeda na ovu igru. Naivni su ko češke sobarice. Igraju sultanijinu igru, do konačnog pada. Sami sebi režu granu umjesto da pošalju MUP i specijalce gore, da se komplet KCUS pretrese i da se tačno utvrdi odakle ti podaci.
Tako je oduvjek, ne znam sta vas cudi tu :)
Drzava nam u k...
statixx
Posts: 9837
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#17395 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by statixx »

Sebija mjesecima suti i ne pravi nikakav pritisak za nabavku vakcina kao sto je radila s respiratorima, a sad u fokus stavlja mjere Vlade KS. Da se podsjetimo:
Mi ne možemo čekati do sutra do tri sata da se vi izjasnite. Nama treba danas, jer mi još nešto malo imamo na tržištu što možemo da kupimo i to je završena priča, ali nećemo da odgovaramo zbog toga i hoćemo tačno da nam kažete šta znače posebni principi provjera”
A za vakcine kaze:
Mi u ovom trenutku kasnimo za nekim zemljama regiona i tako je kako jest
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#17396 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Nivelacija »

Sve sam vise siguran da Seka fakat brojkama pritisce vladu.

Kontrolisu brojke kako im odgovara.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#17397 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Nivelacija »

Sve manje je popularno biti na strani „najbolje Vlade“ na dunjaluku. Prijete im jajima, protestiraju pod prozorima, vrijeđaju ih na društvenim mrežama, a ruke od njih dižu čak i njihovi ideolozi i raznorazne turulje. Edin Forto više nije „in“. Nema ni ambasadora da im „pruže javnu podršku“, nestali su svakodnevni promotivni intervjui, u kantonalnom budžetu sve je manje novca, a u rubrikama oboljeli i umrli od korone sve je veći broj. Proziva ih SDA, upozorava ih, u pauzama druženja s mačkom, Sebija Izetbegović, a na društvenim mrežama kantonalni ministar zdravstva Haris Vranić više i nije takav ekspert. Ušutio se i doktor Ismet Gavrankapetanović, „izolovao“ se i Elmedin Konaković, Pisma podrške kantonalnoj Vladi piše „samo“ BH Blok, ali ne i „Četvorka“.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#17398 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Tesla Edison »

Nivelacija wrote: 10/03/2021 10:56 Sve sam vise siguran da Seka fakat brojkama pritisce vladu.

Kontrolisu brojke kako im odgovara.
Jasno ko dan.

2 i 2 je 4. Ne može biti pet nikako. Samo kod nje je 500 + 250 = 300
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#17399 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by invincible1921 »

Nivelacija wrote: 10/03/2021 11:18 Sve manje je popularno biti na strani „najbolje Vlade“ na dunjaluku. Prijete im jajima, protestiraju pod prozorima, vrijeđaju ih na društvenim mrežama, a ruke od njih dižu čak i njihovi ideolozi i raznorazne turulje. Edin Forto više nije „in“. Nema ni ambasadora da im „pruže javnu podršku“, nestali su svakodnevni promotivni intervjui, u kantonalnom budžetu sve je manje novca, a u rubrikama oboljeli i umrli od korone sve je veći broj. Proziva ih SDA, upozorava ih, u pauzama druženja s mačkom, Sebija Izetbegović, a na društvenim mrežama kantonalni ministar zdravstva Haris Vranić više i nije takav ekspert. Ušutio se i doktor Ismet Gavrankapetanović, „izolovao“ se i Elmedin Konaković, Pisma podrške kantonalnoj Vladi piše „samo“ BH Blok, ali ne i „Četvorka“.
Ne mislim da je Forto los covjek ili da su mu namjere takve, ali jednostavno sve vise mislim da Nasa Stranka nije dorasla bilo kakv problemu u BiH...znaju se prese.ravat, naslikavat i obecavat ..al iz udobnosti opozicije i tjt.

Sto se same vlade tice,jbg...ociglendo su mislili da je lako vladati, tako da po meni bas su se zaletili sa obecanjima, prvi Dino pa ostali. Ne kazem da oni to nisu namjeravali uraditi, al mislim da tek sad shvataju koliko je to tesko u politickom blatu BiH.

Plus na ovo sve malo malo pa se provale sa nekim banalnim glupostima i daju dodatnu municiju SDA...ovdje prednjaci Nasa Stranka koja se ponasa kak da zive u paralelnom univerzumu nekom...
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#17400 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

Nivelacija wrote: 10/03/2021 11:18 Sve manje je popularno biti na strani „najbolje Vlade“ na dunjaluku. Prijete im jajima, protestiraju pod prozorima, vrijeđaju ih na društvenim mrežama, a ruke od njih dižu čak i njihovi ideolozi i raznorazne turulje. Edin Forto više nije „in“. Nema ni ambasadora da im „pruže javnu podršku“, nestali su svakodnevni promotivni intervjui, u kantonalnom budžetu sve je manje novca, a u rubrikama oboljeli i umrli od korone sve je veći broj. Proziva ih SDA, upozorava ih, u pauzama druženja s mačkom, Sebija Izetbegović, a na društvenim mrežama kantonalni ministar zdravstva Haris Vranić više i nije takav ekspert. Ušutio se i doktor Ismet Gavrankapetanović, „izolovao“ se i Elmedin Konaković, Pisma podrške kantonalnoj Vladi piše „samo“ BH Blok, ali ne i „Četvorka“.
daj prestani se brukati idi pljuj svog ze ministra ostavi nama sarajlijama da odlucimo sta cemo i kako cemo sa vladom :bih: :bih:
Locked