Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
-
Iker C
- Posts: 3006
- Joined: 04/07/2010 11:48
#17351 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Nedjelja bi svakako uvijek trebala biti neradna kao i u ostatku Evrope, dakle toliko buke oko jednog dana.
-
Milenkov buraz
- Posts: 6956
- Joined: 27/11/2018 13:02
#17352 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Niko ne kaže da je lako, ali bolje da propadne biznis nego da umre i jedna osoba. I nemoj ni pokušati onu sada da ćemo svi pomrijeti od gladi, to slušam kao argument od marata 2020 i do danas niko nije umro od gladi ali od Corone dosta, poznavao sam lično par ljudi.laik1981 wrote: ↑09/03/2021 18:4670% ih vec jedva prezivljava i jedva odrzavaju te svoje biznise. Tvoj problem je sto male biznise gledas kroz neke gazde, a ne vidis ljude koji se samozaposljavaju, onih koji zive od 6-7 stoja, a koji su od pocetka najpogodjeniji i koji su dovedeni na rub egzistencije. Klasicno nerazumijevanje situacije. Cak nije problem sto ti to ne razumijes, ali je problem kada to ne razumiju oni koji donose ove mjere.made_in_sarajevo wrote: ↑09/03/2021 18:38I tih 60% ce radi 8 dana mjesecno propasti i zatvoriti posao? Svaka kafana, radnja, prodavnica kompjutera... Radi svaki dan. Ne vidim 2 dana problem i to se niko ne zali osim sake "gazda" koji sviraju kako sda svirne.
A brojke ce nakon tri sedmice same padati, kao sto su padale i u svakom valu do sada..
- Haris.ba
- Posts: 35300
- Joined: 08/09/2005 20:08
#17353 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Gluho bilo, ako je neustavna vlada hoce li vratiti plate ministri i vlada? 
-
Milenkov buraz
- Posts: 6956
- Joined: 27/11/2018 13:02
-
trotecnr1
- Posts: 204
- Joined: 19/01/2021 17:32
#17355 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Važi, glupko.saabsa wrote: ↑09/03/2021 16:13Je li realno da si tako ograničen ?trotecnr1 wrote: ↑09/03/2021 16:07Hoće, jer si ti rekao da hoće.ultima_palabra wrote: ↑09/03/2021 16:00 Aha, pa sto nisi odmah rekao da je vanredna situacija... otidji do sudije opcinskog suda i objasni mu to, pa ce ti se smijati u facu jedno pet minuta![]()
![]()
Pa radnici skoro svih budžetskih ustanova tuže redovno i na sudu (čak i radnici suda na tom istom sudu tuže poslodavca) dobijaju "nelegalno" zakinuta primanja koja im je nekad neko smanjio, i uredno ih naplaćuju sa kamatama.
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#17356 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
trotecnr1 wrote: ↑09/03/2021 19:21Važi, glupko.![]()
Ovo.je istina 100%, niko svoja prava ne zna kao radnici na budzetu. FBiH bi bankrotirala.kada bi isplatila sve izgubljene tuzbe
-
saale
- Posts: 1440
- Joined: 08/07/2008 13:39
#17357 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Hoce li nam neko reci koje pozicije u vlasti je dobio NBL? Koje strucnjake su oni imenovali?
Ubise nas pricama o nakoj 4 a Istina je da se radi o 3 stranke, NBL na nivou kantona ne postojj, u skupstini nemaju ni nednog zastupnika!!!
Ubise nas pricama o nakoj 4 a Istina je da se radi o 3 stranke, NBL na nivou kantona ne postojj, u skupstini nemaju ni nednog zastupnika!!!
-
trotecnr1
- Posts: 204
- Joined: 19/01/2021 17:32
#17358 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ovdje se izgleda svi prave ludi, niko ne govori o nelegalno zakinutim primanjima iz 2016. godine nego o eventualnoj odluci o smanjenju plate (budući da se i obim posla umanjio) radi solidarnosti sa kategorijama kojima se zabranjuje pravo na rad jer se nekome okrenulo crijevo nalijevo.
A budžetlije se nadigle, odmah prijete tužbom. U sve im diraj, al u platu ne, a realni sektor ko hebe.
A budžetlije se nadigle, odmah prijete tužbom. U sve im diraj, al u platu ne, a realni sektor ko hebe.
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#17359 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Bez biznisa nema finansiranja zdravstva, nema kisika, nema vakcina nema nista, nema lijecenja, nema bolnica i struje u njoj. SVE TO PLATI PRIVREDA I BIZNIS.Milenkov buraz wrote: ↑09/03/2021 18:49Niko ne kaže da je lako, ali bolje da propadne biznis nego da umre i jedna osoba. I nemoj ni pokušati onu sada da ćemo svi pomrijeti od gladi, to slušam kao argument od marata 2020 i do danas niko nije umro od gladi ali od Corone dosta, poznavao sam lično par ljudi.laik1981 wrote: ↑09/03/2021 18:4670% ih vec jedva prezivljava i jedva odrzavaju te svoje biznise. Tvoj problem je sto male biznise gledas kroz neke gazde, a ne vidis ljude koji se samozaposljavaju, onih koji zive od 6-7 stoja, a koji su od pocetka najpogodjeniji i koji su dovedeni na rub egzistencije. Klasicno nerazumijevanje situacije. Cak nije problem sto ti to ne razumijes, ali je problem kada to ne razumiju oni koji donose ove mjere.made_in_sarajevo wrote: ↑09/03/2021 18:38
I tih 60% ce radi 8 dana mjesecno propasti i zatvoriti posao? Svaka kafana, radnja, prodavnica kompjutera... Radi svaki dan. Ne vidim 2 dana problem i to se niko ne zali osim sake "gazda" koji sviraju kako sda svirne.
A brojke ce nakon tri sedmice same padati, kao sto su padale i u svakom valu do sada..Sutra bih se mijenajo da je propalo 100 firmi nego da su te osobe umrle na raspiratorima.
![]()
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#17360 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Pa moras napraviti diferencijaciju budzetlija, neces doktoru, policajcu ili nastavniku smanjiti platu. A ta mjesta, ublehaska, koja su teret treba ukinuti skroz, a ne smanjivati plate.trotecnr1 wrote: ↑09/03/2021 19:31 Ovdje se izgleda svi prave ludi, niko ne govori o nelegalno zakinutim primanjima iz 2016. godine nego o eventualnoj odluci o smanjenju plate (budući da se i obim posla umanjio) radi solidarnosti sa kategorijama kojima se zabranjuje pravo na rad jer se nekome okrenulo crijevo nalijevo.
A budžetlije se nadigle, odmah prijete tužbom. U sve im diraj, al u platu ne, a realni sektor ko hebe.![]()
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17361 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ovo pošalji u Hamdije Ćemerlića 2. To su oni sto te placaju da se prosipas ovuda.nastavnik fizickog wrote: ↑09/03/2021 15:42Nama u sjevernoj ili nama u juznoj holandiji??drug_profi wrote: ↑09/03/2021 15:17Nama u Holandiji ili nama u BiH?nastavnik fizickog wrote: ↑09/03/2021 15:15 ta 2 hebena dana zatvaranja kafana nece promjenit nista zaboravio je reci da nikad nismo trazili kvalitetnije skolstvo a valjalo bi nam itekako
Budi jasniji. Jer govoris kao da si ovdje fizicki, a znamo da nisi, pa nas malo buni na koga mislis.
I btw. ko je kriv za degradaciju skolstva?nit znam odakle dolazis niti u kom pravcu ides??
vec sam razjasnio da sam trenutno u belgiji a po kojem pitanju to necu objasnjavat. bilo kako bilo jos jedanred
![]()
-
Milenkov buraz
- Posts: 6956
- Joined: 27/11/2018 13:02
#17362 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Bez ljudi nema ni biznisa.Nivelacija wrote: ↑09/03/2021 19:33Bez biznisa nema finansiranja zdravstva, nema kisika, nema vakcina nema nista, nema lijecenja, nema bolnica i struje u njoj. SVE TO PLATI PRIVREDA I BIZNIS.Milenkov buraz wrote: ↑09/03/2021 18:49Niko ne kaže da je lako, ali bolje da propadne biznis nego da umre i jedna osoba. I nemoj ni pokušati onu sada da ćemo svi pomrijeti od gladi, to slušam kao argument od marata 2020 i do danas niko nije umro od gladi ali od Corone dosta, poznavao sam lično par ljudi.laik1981 wrote: ↑09/03/2021 18:46
70% ih vec jedva prezivljava i jedva odrzavaju te svoje biznise. Tvoj problem je sto male biznise gledas kroz neke gazde, a ne vidis ljude koji se samozaposljavaju, onih koji zive od 6-7 stoja, a koji su od pocetka najpogodjeniji i koji su dovedeni na rub egzistencije. Klasicno nerazumijevanje situacije. Cak nije problem sto ti to ne razumijes, ali je problem kada to ne razumiju oni koji donose ove mjere.
A brojke ce nakon tri sedmice same padati, kao sto su padale i u svakom valu do sada..Sutra bih se mijenajo da je propalo 100 firmi nego da su te osobe umrle na raspiratorima.
![]()
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6963
- Joined: 06/05/2013 23:05
#17363 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ako.on za 5 dana ne moze zaraditi mininalac onda ga nece ni za ovih 8 dana u mjesecu. To mislis da ne razumijem, nemas ti pojma sta sam ja sve pregrmio i prije mene moj stari. Bit ce otkaza i to razumijem, ali radi 2 dana nece propasti niko. Ustvari sto napisa Iker 1 dan, jer nedeljom jedino kafane i kladionice rade. 2 dana debelo manje cirkulacije ce sigurno smanjiti skokove. Pitanje je kako ce ono govno to prikazati ali hoce. Evo sad ima biznis korpa, donesi, ceger i mozes raditi sa svojim autom. Pa pregrmis dok ne otvori se opet. Znam jednog momka koji je u hillsu radio i radio cijeli zivot kao konobar. Prvi lockdown hils ih nogira sviju. On nema posla, vrtio se i zaposli se u prodavnicu bicikala, skija i tih cuda. Naucio posao eno ga prezadovoljan. Opet kazem tesko je vec, bit ce otkaza kao sto je bilo prije, ali ko nema prometa u 5 dana nece imati ni za vikend.laik1981 wrote: ↑09/03/2021 18:4670% ih vec jedva prezivljava i jedva odrzavaju te svoje biznise. Tvoj problem je sto male biznise gledas kroz neke gazde, a ne vidis ljude koji se samozaposljavaju, onih koji zive od 6-7 stoja, a koji su od pocetka najpogodjeniji i koji su dovedeni na rub egzistencije. Klasicno nerazumijevanje situacije. Cak nije problem sto ti to ne razumijes, ali je problem kada to ne razumiju oni koji donose ove mjere.made_in_sarajevo wrote: ↑09/03/2021 18:38I tih 60% ce radi 8 dana mjesecno propasti i zatvoriti posao? Svaka kafana, radnja, prodavnica kompjutera... Radi svaki dan. Ne vidim 2 dana problem i to se niko ne zali osim sake "gazda" koji sviraju kako sda svirne.
A brojke ce nakon tri sedmice same padati, kao sto su padale i u svakom valu do sada..
Opet ponavljam online trgovine i dostava. Sacuvat se moze bruku radnih mjesta. Ali bolje kukati i govoriti kako ce radi 2 dana sve i jedna kafana propasti.
- Ludzak
- Posts: 6985
- Joined: 23/03/2013 21:56
- Location: Grad na Drini
#17364 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ko je tome krriv?? Forto??laik1981 wrote: ↑09/03/2021 18:4670% ih vec jedva prezivljava i jedva odrzavaju te svoje biznise. Tvoj problem je sto male biznise gledas kroz neke gazde, a ne vidis ljude koji se samozaposljavaju, onih koji zive od 6-7 stoja, a koji su od pocetka najpogodjeniji i koji su dovedeni na rub egzistencije. Klasicno nerazumijevanje situacije. Cak nije problem sto ti to ne razumijes, ali je problem kada to ne razumiju oni koji donose ove mjere.made_in_sarajevo wrote: ↑09/03/2021 18:38I tih 60% ce radi 8 dana mjesecno propasti i zatvoriti posao? Svaka kafana, radnja, prodavnica kompjutera... Radi svaki dan. Ne vidim 2 dana problem i to se niko ne zali osim sake "gazda" koji sviraju kako sda svirne.
A brojke ce nakon tri sedmice same padati, kao sto su padale i u svakom valu do sada..
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#17365 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Naravno da ce zatvorene autopraonice, vulkanizerske radnje, servisi i prodavnice autodijelova i mnogi slicni poslovi spasiti stotine ljudskih zivota. Nisam ni sumnjao da ste realni i objektivni. U Sloveniji sve zatvoreno pet mjeseci pa vidimo kako su uspjesni i kako im je smrtnost kud i kamo manja nego kod nas.Milenkov buraz wrote: ↑09/03/2021 18:49Niko ne kaže da je lako, ali bolje da propadne biznis nego da umre i jedna osoba. I nemoj ni pokušati onu sada da ćemo svi pomrijeti od gladi, to slušam kao argument od marata 2020 i do danas niko nije umro od gladi ali od Corone dosta, poznavao sam lično par ljudi.laik1981 wrote: ↑09/03/2021 18:4670% ih vec jedva prezivljava i jedva odrzavaju te svoje biznise. Tvoj problem je sto male biznise gledas kroz neke gazde, a ne vidis ljude koji se samozaposljavaju, onih koji zive od 6-7 stoja, a koji su od pocetka najpogodjeniji i koji su dovedeni na rub egzistencije. Klasicno nerazumijevanje situacije. Cak nije problem sto ti to ne razumijes, ali je problem kada to ne razumiju oni koji donose ove mjere.made_in_sarajevo wrote: ↑09/03/2021 18:38
I tih 60% ce radi 8 dana mjesecno propasti i zatvoriti posao? Svaka kafana, radnja, prodavnica kompjutera... Radi svaki dan. Ne vidim 2 dana problem i to se niko ne zali osim sake "gazda" koji sviraju kako sda svirne.
A brojke ce nakon tri sedmice same padati, kao sto su padale i u svakom valu do sada..Sutra bih se mijenajo da je propalo 100 firmi nego da su te osobe umrle na raspiratorima.
![]()
Nista, eto necu vise. Zivio dvodnevni lockdown. Vjerujem da ce dvodnevni donijeti rezultat, posto vidimo da visemjesecni u evropi ne donosi..
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17366 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Bogtemolovo koga god nazovem jal je u izolaciji, jal je pozitivan, a neki su i u bolnici.
Strasno izgleda.
Strasno izgleda.
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#17367 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Slovenija u decembru imala oko 50 smrtnih slucajeva dnevno, juce su imali 6 i to je trend koji imaju vec neko vrijeme.laik1981 wrote: ↑09/03/2021 19:55Naravno da ce zatvorene autopraonice, vulkanizerske radnje, servisi i prodavnice autodijelova i mnogi slicni poslovi spasiti stotine ljudskih zivota. Nisam ni sumnjao da ste realni i objektivni. U Sloveniji sve zatvoreno pet mjeseci pa vidimo kako su uspjesni i kako im je smrtnost kud i kamo manja nego kod nas.Milenkov buraz wrote: ↑09/03/2021 18:49Niko ne kaže da je lako, ali bolje da propadne biznis nego da umre i jedna osoba. I nemoj ni pokušati onu sada da ćemo svi pomrijeti od gladi, to slušam kao argument od marata 2020 i do danas niko nije umro od gladi ali od Corone dosta, poznavao sam lično par ljudi.laik1981 wrote: ↑09/03/2021 18:46
70% ih vec jedva prezivljava i jedva odrzavaju te svoje biznise. Tvoj problem je sto male biznise gledas kroz neke gazde, a ne vidis ljude koji se samozaposljavaju, onih koji zive od 6-7 stoja, a koji su od pocetka najpogodjeniji i koji su dovedeni na rub egzistencije. Klasicno nerazumijevanje situacije. Cak nije problem sto ti to ne razumijes, ali je problem kada to ne razumiju oni koji donose ove mjere.
A brojke ce nakon tri sedmice same padati, kao sto su padale i u svakom valu do sada..Sutra bih se mijenajo da je propalo 100 firmi nego da su te osobe umrle na raspiratorima.
![]()
Nista, eto necu vise. Zivio dvodnevni lockdown. Vjerujem da ce dvodnevni donijeti rezultat, posto vidimo da visemjesecni u evropi ne donosi..
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#17368 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Da, nije dobra situacija...drug_profi wrote: ↑09/03/2021 19:56 Bogtemolovo koga god nazovem jal je u izolaciji, jal je pozitivan, a neki su i u bolnici.
Strasno izgleda.
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17369 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Prijatelj mi je jedan u jako losem stanju, a drugog su pustili, ali meni se cini da su ga rano pustili...konektovan wrote: ↑09/03/2021 20:21Da, nije dobra situacija...drug_profi wrote: ↑09/03/2021 19:56 Bogtemolovo koga god nazovem jal je u izolaciji, jal je pozitivan, a neki su i u bolnici.
Strasno izgleda.
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#17370 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Da. Kod njih zavrsava val koji je kod nas zavrsio prije dva mjeseca. Sacekaj kojih dvije hefte. Merkel je prije desetak dana najavila treci val i on se uveliko desava u Ceskoj, Poljskoj, Madjarskoj, Italiji, Bugarskoj, Rumuniji, Srbiji, Holandiji, itd. Sve drzave sa visemjesecnim restrikcijama.. Al haj imaju teme za to. Izvinjavam se na offu..Industrialyzer wrote: ↑09/03/2021 20:13Slovenija u decembru imala oko 50 smrtnih slucajeva dnevno, juce su imali 6 i to je trend koji imaju vec neko vrijeme.laik1981 wrote: ↑09/03/2021 19:55Naravno da ce zatvorene autopraonice, vulkanizerske radnje, servisi i prodavnice autodijelova i mnogi slicni poslovi spasiti stotine ljudskih zivota. Nisam ni sumnjao da ste realni i objektivni. U Sloveniji sve zatvoreno pet mjeseci pa vidimo kako su uspjesni i kako im je smrtnost kud i kamo manja nego kod nas.Milenkov buraz wrote: ↑09/03/2021 18:49
Niko ne kaže da je lako, ali bolje da propadne biznis nego da umre i jedna osoba. I nemoj ni pokušati onu sada da ćemo svi pomrijeti od gladi, to slušam kao argument od marata 2020 i do danas niko nije umro od gladi ali od Corone dosta, poznavao sam lično par ljudi.Sutra bih se mijenajo da je propalo 100 firmi nego da su te osobe umrle na raspiratorima.
![]()
Nista, eto necu vise. Zivio dvodnevni lockdown. Vjerujem da ce dvodnevni donijeti rezultat, posto vidimo da visemjesecni u evropi ne donosi..
- pici
- Posts: 46396
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#17371 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
docekali smo ovaj treci val spustenih gača, skijalista ce nam glOve doci samo da nebidne italijanski scenario, dze vakcina...
-
last mohicans
- Posts: 18267
- Joined: 09/08/2012 23:19
#17372 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Opet ovdje pojedini eksperti ne vjeruju broju hospitaliziranih i oboljelih. Mozete do zore pisati, ali nije ni bitno njihovo, bitno je sačuvati sebe i najbliže, ako je ikako moguce.drug_profi wrote: ↑09/03/2021 21:37Prijatelj mi je jedan u jako losem stanju, a drugog su pustili, ali meni se cini da su ga rano pustili...konektovan wrote: ↑09/03/2021 20:21Da, nije dobra situacija...drug_profi wrote: ↑09/03/2021 19:56 Bogtemolovo koga god nazovem jal je u izolaciji, jal je pozitivan, a neki su i u bolnici.
Strasno izgleda.
-
Iker C
- Posts: 3006
- Joined: 04/07/2010 11:48
#17373 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Kako je krenulo nece nas Vlada morati zatvoriti,vec nece imati ko raditi jer jedan slucaj u domacinstvu znaci da svi idu u izolaciju.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#17374 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Od druga mi stari jucer preselio.....cinilo se da ce se izvuci, medjutim, zadnja 4 dana bio pravo loš...tugadrug_profi wrote: ↑09/03/2021 21:37Prijatelj mi je jedan u jako losem stanju, a drugog su pustili, ali meni se cini da su ga rano pustili...konektovan wrote: ↑09/03/2021 20:21Da, nije dobra situacija...drug_profi wrote: ↑09/03/2021 19:56 Bogtemolovo koga god nazovem jal je u izolaciji, jal je pozitivan, a neki su i u bolnici.
Strasno izgleda.
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
