Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
- Grean
- Posts: 9334
- Joined: 30/11/2013 19:47
#49551 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Mala je glupa ali nevidjeno.
Ko' ona bi bila diplomata, pregovarala do besvjesti. Eh nedao joj Bog da se ona ovakva pametnica zadesila na takvim mjestima koja pominje sto bi joj pomogla njena nadobudnost.
Grehote sto se nije ranije rodila, ne bi mi morali ratovati.
Ko' ona bi bila diplomata, pregovarala do besvjesti. Eh nedao joj Bog da se ona ovakva pametnica zadesila na takvim mjestima koja pominje sto bi joj pomogla njena nadobudnost.
Grehote sto se nije ranije rodila, ne bi mi morali ratovati.
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#49552 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Evo ja se identifikujem kao Bosnjak. Isto tako se identifikujem kao ljubitelj Zelje, Pink Floyda, Metallice, Coppole, Tarantina, Kundere, crnog piva, dobrih guzova i sisa... nije nacionalnost jedini identitet.fosna2014 wrote: ↑08/03/2021 19:58Da. Isto koliko i za jezik i za zemlju.
-
izvrsni direktor
- Posts: 14737
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#49553 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Briga i razmisljanje nasoj stranci ne 9restaje. Inace, kazes da su nebitni?
- drug_profi
- Posts: 65420
- Joined: 16/07/2012 16:00
#49554 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ma jebiga niko nije savrsen. Moze se svakom desiti da navija za Zelju. Nije to sramota.ultima_palabra wrote: ↑08/03/2021 20:15
Evo ja se identifikujem kao Bosnjak. Isto tako se identifikujem kao ljubitelj Zelje, Pink Floyda, Metallice, Coppole, Tarantina, Kundere, crnog piva, dobrih guzova i sisa... nije nacionalnost jedini identitet.
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#49555 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Sta hocu reci, za NS i slicne stranke nece glasati neko ko je profesionalni B/H/S ili mu se oko toga vrti univerzum.
-
statixx
- Posts: 9819
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
#49556 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ima li Bosnjaka da jedu svinjetinu? 
-
Patton44
- Posts: 2495
- Joined: 26/11/2019 19:14
#49557 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
pemanapemani wrote: ↑08/03/2021 18:28To su nebitne reference i kvalifikacije.kluz franjo wrote: ↑08/03/2021 18:17Samo kao informacija.
Bejtovic je doktor medicine, ako se ne varam hirurg i višegodišnji član savjeta za zdravstvo NS.
Pretpostavljam da mu je to referenca i kvalifikacija za člana UO ZZO KS, a ne to što je nečiji bivši suprug.
Da li je trcao i pohodio teretanu u blizini zgrade UO ZZO KS?
Trceci od svoje privatne klinike do centrale NS, protrcavo kraj ZZO.
- drug_profi
- Posts: 65420
- Joined: 16/07/2012 16:00
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#49559 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Moras nauciti razlikovati brigu i sarkasticni komentar.izvrsni direktor wrote: ↑08/03/2021 20:16Briga i razmisljanje nasoj stranci ne 9restaje. Inace, kazes da su nebitni?![]()

-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#49560 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Kakvi crno nebitni. Pa zar ne čitaš šta se piše?izvrsni direktor wrote: ↑08/03/2021 20:16
Briga i razmisljanje nasoj stranci ne 9restaje. Inace, kazes da su nebitni?![]()
Namjerno prehlađeni Peđa je veća opasnost za Bošnjake i Sarajevo od Eugena Savojskog. O Irmi Baraliji i namjerno zaraženoj Boški Čavar da ne govorimo.
A i kriza identiteta simpatizera NS je generalno opasnija od pandemijske krize.
-
zlajaBHF
- Posts: 2874
- Joined: 31/03/2005 23:51
- Location: Dijaspora
#49561 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Naravno, identitet ne mora da se veze za drzavu, naciju ili vjeru. Zato ja i govorim da bi NS-u bilo isto i da je Beograd poklopi sve ovdje. Njima bi bilo isto, ili bolje....jer bi se tad drzava okrenula ekonomiji.Kikibombona wrote: ↑08/03/2021 19:57
Pa vidi, ne mjerimo svi identitet po pripadnosti nekom plemenu ili sekti. Ja sam covjek i to mi je potpuno dovoljno, a oduvijek se trudim da budem koristan clan drustva... recimo, nikad u zivotu nisam ukrao ni 10 pfeninga, nikada nisam naudio drugome da bi stekao korist za sebe, nikada nisam nikoga osmekao ili izdao (ni u raji, ni u skoli, ni na poslu), nikad zbog nekog mog djela niko nije zaplakao (osim roditelja i djevojaka, ali to je druga prica) itd. Apsolutno nikakvu krizu nemam. Na popisu sam se izjasnio kao Bosanac-ateista, a na narednom se, ako budem ove pameti, uopste necu izjasniti po tim pitanjima. I mogu reci da se tako osjecam puno komotnije. Sto mi treba da budem dio neke grupe sa uhljebima, olosima, kriminalcima, ubicama, itd.?
Od nacije i vjere samo lopovi i bagra imaju koristi.
Sto se tice ostatka, i ja za ebe isto mogu reci. Ljudima sam samo valjao, nikad suprotno.
Kriminalaca i olosa ima medju svima, ne samo Bosnjacima
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
-
zlajaBHF
- Posts: 2874
- Joined: 31/03/2005 23:51
- Location: Dijaspora
#49563 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Pa i ja se tako sjecam, stim da bi jos dodao narod.fosna2014 wrote: ↑08/03/2021 19:58Da. Isto koliko i za jezik i za zemlju.
Ja sam se izjasnio kao Bosnjak.
-
statixx
- Posts: 9819
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
#49564 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Trebalo bi ih nekako obiljeziti k'o sto je Zaha predlagao za pedere.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#49565 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
najbolji biljeg je pušćat budalu da progovori
-
Škobo Habu
- Posts: 9793
- Joined: 19/06/2013 17:54
- Location: Kod Sirogojna na sijelu.
#49566 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Srećom postoje i oni koji poznaju određene stvari daleko bolje, pa tako i činjenicu da je HDZ Ćavarovoj posredstvom određenih kanala nudio sto hiljada maraka samo da dadne glas Kordiću.Hank Paldum wrote: ↑08/03/2021 19:14
Ja kada Bošku Ćavar čujem kako priča o ugroženosti Hrvata ja sve mislim neka pariška dama a ne da je Dragan Čović sa perikom.
-
zlajaBHF
- Posts: 2874
- Joined: 31/03/2005 23:51
- Location: Dijaspora
#49567 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Znaci HDZ-u je bilo bitno mjesto gradonacelnika?Škobo Habu wrote: ↑08/03/2021 21:39Srećom postoje i oni koji poznaju određene stvari daleko bolje, pa tako i činjenicu da je HDZ Ćavarovoj posredstvom određenih kanala nudio sto hiljada maraka samo da dadne glas Kordiću.Hank Paldum wrote: ↑08/03/2021 19:14
Ja kada Bošku Ćavar čujem kako priča o ugroženosti Hrvata ja sve mislim neka pariška dama a ne da je Dragan Čović sa perikom.
-
pemanapemani
- Posts: 6065
- Joined: 09/09/2008 15:12
#49568 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Jednostavno, imas izbor -Hrvati poput Boske, Ivane, Ivana i Srbe poput Vojina i ekipe iz BL ili HDZ i SNSD.
Jos jednostavnije, ako zelis graditi gradjansku BiH, izabrat ces Bosku i Vojina umjesto Covica i Dodika.
Sa Boskom i Vojinom imas prostor za napredak, ispravljanje gresaka, objasnjavanje, revidiranje nekih stavova...
Da se razumijemo, ovo sa Ivanom Maric je greska iz milion razloga, ali ostalo je mjesta za ispravku.
Jos jednostavnije, ako zelis graditi gradjansku BiH, izabrat ces Bosku i Vojina umjesto Covica i Dodika.
Sa Boskom i Vojinom imas prostor za napredak, ispravljanje gresaka, objasnjavanje, revidiranje nekih stavova...
Da se razumijemo, ovo sa Ivanom Maric je greska iz milion razloga, ali ostalo je mjesta za ispravku.
- Hemel
- Posts: 6605
- Joined: 08/11/2003 00:00
- Location: prije i poslije tobe ista
#49569 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
https://www.klix.ba/vijesti/bih/oglasil ... /210308154
Nije majka karala Muju sto se kockao nego sto se vadio.
Sta kaze, nisam Titami, sve volim ali mene neki mrze, ja bi i vise od gradonacelnika ali eto podmecu mi...
Nemoj se vaditi, decidno si rekla!
Nije majka karala Muju sto se kockao nego sto se vadio.
Sta kaze, nisam Titami, sve volim ali mene neki mrze, ja bi i vise od gradonacelnika ali eto podmecu mi...
Nemoj se vaditi, decidno si rekla!
- dembele
- Posts: 4203
- Joined: 19/06/2014 09:15
#49570 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Da, da Ivana.
Pogrešno si shvaćena, pogrešno je prevedeno, izvučeno iz konteksta a do sutra će osvanuti još neka otrcana diplomatska fraza uobičajena za političke autogolove i slične zajebe.
Pogrešno si shvaćena, pogrešno je prevedeno, izvučeno iz konteksta a do sutra će osvanuti još neka otrcana diplomatska fraza uobičajena za političke autogolove i slične zajebe.
- Man of steel
- Posts: 1395
- Joined: 28/02/2012 00:58
#49571 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
U čitavoj priči najmanje mi je bitno ko zauzima poziciju jednog od dvojice dogradonačelnika.
Meni je bitno da li je ta pozicija uopšte neophodna iz ugla građana koji to sve plaćaju.
Meni je bitno da li je ta pozicija uopšte neophodna iz ugla građana koji to sve plaćaju.
-
tutku
- Posts: 1359
- Joined: 18/06/2011 12:10
#49572 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
mirsek wrote: ↑08/03/2021 17:26Ne slazem se, ne treba se drasticno odricati principa i ideala samo da bi se svakome dodvorilo i doslo na vlast. Moze se aktivno raditi da se ljudi uvjere da tvoji programi nude nesto dobro ali ako se vecina ne slaze sa tim neka tako i bude, neka onaj drugi vodi drzavu do narednih izbora pa onda idemo ponovo.tutku wrote: ↑08/03/2021 17:17Problem je sto su te cinjenice u politickom smislu irelevantne. Svaki glas vrijedi jednako, i seljacki i gradjanski, i to je jedino ispravno.Kikibombona wrote: ↑08/03/2021 16:40
Ja iznosim svoj stav, a nisam clan NS. Istina, glasam za njih kao najmanje zlo u BH politickoj zabokrecini.
...
Za NS ne glasaju seljaci, to je cinjenica. Pogledaj rezultate na CIK stranici, vidjet ces da u selima imaju 0 glasova. U zenickim selima, a to sam provjerio, imaju 0 glasova. To je jednostavno tako.
I to nije slucaj samo kod nas. U naprednoj Americi i Evropi njihovi seljaci ne glasaju za liberalne opcije. Mahom glasaju za konzervativne vjernike. Pogledaj rezultate glasanja u Americi, Tramp uvjerljivo pobjedjuje u seoskim, ruralnim sredinama. Ovo su jarane notorne cinjenice koje lako mozes provjeriti.
Misljenje da je normalno da se neka stranka ogranici samo na glasove vrlo uskog kruga glasaca dovodi u pitanje postojanje takve stranke. Svakoj bi cilj trebala biti vlast, a ne prelazak cenzusa kako bi se neko uhljebio u opoziciji. O tome je rijec
Ne znam otkud ti da sam ja rekao da se treba odreci principa i ideala, a pogotovo dodvoravati glasacima. NS ima vecih problema svakako.
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#49573 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
prvo osuđujem svaki vid vrijeđanja ivane na nacionalnoj osnovi.
sa druge strane, ista ivana ne uživa baš neku popularnost u javnosti zbog svoje "nezavinosti" koja je svima, manje više, poznata.
još dok sam bio u sdpu, vrtila se oko lagumdžije i bila je njegov favorit za neku poziciju i zbog otpora unutar partije, to se nikada nije realiziralo, ali je svojom nezavisnošću garantirano nagrađena. dugo se pričalo da je uposlenica ministarstva vanjskih poslova, ali nisam baš siguran u to.
ovo što je sada ugledalo svjetlo dana, je odvratno, jer je rekla ono što misli o bošnjacima ili muslimanima u bosni i hercegovini. ovo i jeste uvreda, jer je de facto iznijela stav da imaju kompleks niže vrijednosti i termin bošnjaci je nastao samo kao oponent terminima srbi i hrvati koji su datirali u jugoslaviji. nabacila je volej sda i najviše bi na nišanu bio dino.
naša stranka neka odustane od nje i neka nikome ne gura prste u oči, a vala svatko tko je makar malo pametan bi se davno trebao distancirati od nje.
sa druge strane, ista ivana ne uživa baš neku popularnost u javnosti zbog svoje "nezavinosti" koja je svima, manje više, poznata.
još dok sam bio u sdpu, vrtila se oko lagumdžije i bila je njegov favorit za neku poziciju i zbog otpora unutar partije, to se nikada nije realiziralo, ali je svojom nezavisnošću garantirano nagrađena. dugo se pričalo da je uposlenica ministarstva vanjskih poslova, ali nisam baš siguran u to.
ovo što je sada ugledalo svjetlo dana, je odvratno, jer je rekla ono što misli o bošnjacima ili muslimanima u bosni i hercegovini. ovo i jeste uvreda, jer je de facto iznijela stav da imaju kompleks niže vrijednosti i termin bošnjaci je nastao samo kao oponent terminima srbi i hrvati koji su datirali u jugoslaviji. nabacila je volej sda i najviše bi na nišanu bio dino.
naša stranka neka odustane od nje i neka nikome ne gura prste u oči, a vala svatko tko je makar malo pametan bi se davno trebao distancirati od nje.
Last edited by malakh on 08/03/2021 23:37, edited 1 time in total.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#49574 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
SDA ce uvijek izabrati Srbe i Hrvate iz SDA/SNSD i HDZ. To samo budala ne vidi. Njima odgovara trajna torovska homogenizacija jer je samo to garant opstanka na vlasti i slobodi.pemanapemani wrote: ↑08/03/2021 22:25 Jednostavno, imas izbor -Hrvati poput Boske, Ivane, Ivana i Srbe poput Vojina i ekipe iz BL ili HDZ i SNSD.
Jos jednostavnije, ako zelis graditi gradjansku BiH, izabrat ces Bosku i Vojina umjesto Covica i Dodika.
Sa Boskom i Vojinom imas prostor za napredak, ispravljanje gresaka, objasnjavanje, revidiranje nekih stavova...
Da se razumijemo, ovo sa Ivanom Maric je greska iz milion razloga, ali ostalo je mjesta za ispravku.
A normalne BiH nema NIKAD bez ucesca odredjenog procenata Srba i Hrvata. Cak i oni sto su radili i govorili ruzno, POD USLOVOM DA NISU ZLOCINCI, trebaju dobiti prijemu ruku ako su korigovali stavove. To naravno ako je ljudima stalo do buducnosti BiH.
Eto i ta Martina, nekada je govorila ruzno pa je korigovala stavove i sada predstavlja BiH u Ceskoj. Zar to nije pozitivna prica?
I Ivana zasluzuje da se popravi, mada naravno ne treba sada biti izabrana, jer ju je ovaj video trenutno kompromitirao.
-
tutku
- Posts: 1359
- Joined: 18/06/2011 12:10
#49575 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Konzervativnih vjernika i slicnog je u bih manje od 10%. Hoces dokaz - pobjeda sdpa 2010. Trubim ko majmun da ideoloske podjele u politici u BIH NE POSTOJE. A svi se vrte ovdje manje vise oko toga.Kikibombona wrote: ↑08/03/2021 17:41Kako ces se približiti konzervativnim vjerniku, izrazito nacionalno i vjerski obojenom, a da pri tome ne izgubis glasacku bazu?tutku wrote: ↑08/03/2021 17:17Problem je sto su te cinjenice u politickom smislu irelevantne. Svaki glas vrijedi jednako, i seljacki i gradjanski, i to je jedino ispravno.
Misljenje da je normalno da se neka stranka ogranici samo na glasove vrlo uskog kruga glasaca dovodi u pitanje postojanje takve stranke. Svakoj bi cilj trebala biti vlast, a ne prelazak cenzusa kako bi se neko uhljebio u opoziciji. O tome je rijec
Kako ces ljudima u Sericima objasniti da je LGBT parada potrebna a da te ne napadnu krampovima i lopatama?
Nema od toga nista.
...
NS moze biti dio vlasti u saradnji sa drugim strankama kao sto je slucaj u Kantonu Sarajevo.
No NS i njihovi glasaci se uvijek mogu povlaciti za taj neodrzivi argument koji ti spominjes. Car je go, no nema niko da to prizna.
