Ma samo ako nemas tockove je eliminatorno. Kod mene je bilo malo odstupanje pa je nekako ga ustimao.Naslovnica wrote: ↑04/03/2021 09:38Ali na tehničkom je taj parametar, od 01.01.2021. - eliminatoran.lavic wrote: ↑04/03/2021 09:34 To sa lambda sondom je sranje, i meni je prosle godine pokazao visok rezultata pa kad sam otisao na dijagnostiku svi parametri motora bili ok I bez gresaka. Rekao mi serviser da im ne valja uredjaj za izduvne gasove, kaze opusti se I vozi izbacit ce ti gresku ako ti se sta pokvari.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#34401 Re: Pitamo Mehanicare ?
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#34402 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kad iskljucim klimu (a prije toga ukljuceno grijanje), jos neko vrijeme "bije" toplina kroz otvore. Jel to normalno? Prije to nisam primjecivao, tek nakon sto sam promjenio filtere zraka i kabine.
- konektovan
- Posts: 51405
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#34403 Re: Pitamo Mehanicare ?
Budimo politički korektni........
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#34404 Re: Pitamo Mehanicare ?
Odvezao normalno ili malo većim obrtajima, takoreći propuhao? Imaš u ovom pdf dokumentu što sam okačio link na predzadnjoj stranici objašnjenje šta i kako utiče na lambda faktor. Odnosno čega u ispuhu ima viška ili manjka...i kreni od toga, a to ti sve piše na onom papiru od t.pregleda.Naslovnica wrote: ↑04/03/2021 09:27
Auto se vozi svaki dan po 150km na autoputu, izduv nema nikakve gari, čađi, masti, baš ono "kao nov", vjerovatno zato što se vozi na plin.
I prije tehničkog sam ga odvezao Sa-Tarčin-Sa.
Što ti kažeš, možda je sitnica.
![]()
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#34405 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozz, znam da smo na nekoj temi spominjali koji lakirer radi za koji salon/servis. Pa me zanima ko radi za Tomic BMW?
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#34406 Re: Pitamo Mehanicare ?
Trebam zadnji lonac provjeriti, nekad sam davno radio auspuh kod majstora, radnja bila u blizini Merkura na Stupu, i to pocetkom 2000tih na mk3 
a prije toga kod Sandora, na ciji sam posao imao tada reklamaciju(progorio lonac ponovo)
Neko skoro radio? preporuke?
a prije toga kod Sandora, na ciji sam posao imao tada reklamaciju(progorio lonac ponovo)
Neko skoro radio? preporuke?
-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
-
saabsa
- Posts: 1932
- Joined: 07/10/2009 01:17
#34408 Re: Pitamo Mehanicare ?
A ko ti je utvrdio da ti far tj. sočiva nisu izgorila? 90% ljudi kod nas kad mu kažeš da mu je izgorilo sočivo (naziv za kompletan dio u čijem su sklopu sočivo sjenilo i držač sijalice) kažu "nije, gledao sam ja sočivo (stakleni dio)" ili kažu očistio sam gaharibery wrote: ↑02/03/2021 01:50Oftalmolog vec odradio svojeartur morgan wrote: ↑01/03/2021 20:03 Dva problema mogu biti sa halogenim svjetlima nocu :
1. Slabiji vid-potrazi oftalmologa,
2. Izgorio far.
Normalan vid i ocuvan far sa halogenim svjetlima bi trebao biti dovoljan za normalnu voznju nocu.![]()
Far nije izgorio![]()
I ja bi volio da je tako,al mi fali preglednosti naprijed,iako je podignuto na 0 najviše sto moze da se podigne u vis,jedino mozda se moze jos mehanicki dich pa da bude ok,al nisu mi to htjela odraditi,kazu neide to tako,jbg
Ono što izgori je sjenilo iza I onda nema fajde šta god staviš u far, svjetla nema pa nema.
-
saabsa
- Posts: 1932
- Joined: 07/10/2009 01:17
#34409 Re: Pitamo Mehanicare ?
Led sijalica koja ima pravi cut off Ne zasljepljuje onog ko dolazi sa druge strane.artur morgan wrote: ↑02/03/2021 09:51H7 led sijalice smetaju drugim vozačima koji dolaze iz suprotnog pravca, zaslijepe ih čime ugrožavaju bezbjednost saobraćaja i narušavaju duševni mirharibery wrote: ↑02/03/2021 02:11Pa nisam cuo da je neko dobio kaznu ili nije prosao tehnicki sa h7 Led, pa kontam da nije na snazi ili je zakon u izradi.artur morgan wrote: ↑01/03/2021 12:27 Kazes, bio bi sa led lampama nelegalan u EU... a mislis da ne bi bio nelegalan i u BiH ??? Ovdje moze sve ???![]()
![]()
i zbog toga H7 led sijalice nisu za cestovne upotrebe. Najviše se to primjeti kad ih uporediš sa fabričkim led svjetlima u fabričkim farovima. Fabričke su puno prigušenije. Nije dovoljno imati samo led sijalicu, potrebno je imati i odgovarajući far kao i prigušenu led sijalicu, koja neće drugima smetati.
Led sijalica koja je namijenjena za far sa sočivom nema teoretske šanse da rasipa svjetlo okolo, a na ovom audiju je far sa sočivom.
To što ljudi kupe led od 16km koji ni njima ne pomaže nego samo "šljašti" u faru a luxa na cesti ni u tragovima je druga medalja priče o ledovima.
- Optimist
- Posts: 15523
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#34410 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bio je eliminatoran od 01.01.2020. pa su ga stavili po strani jer jako puno benzinaca nije moglo uredno proci tehnicki. Pisao je Bakir o tome.Naslovnica wrote: ↑04/03/2021 09:38Ali na tehničkom je taj parametar, od 01.01.2021. - eliminatoran.lavic wrote: ↑04/03/2021 09:34 To sa lambda sondom je sranje, i meni je prosle godine pokazao visok rezultata pa kad sam otisao na dijagnostiku svi parametri motora bili ok I bez gresaka. Rekao mi serviser da im ne valja uredjaj za izduvne gasove, kaze opusti se I vozi izbacit ce ti gresku ako ti se sta pokvari.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#34411 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pored Dodexa na Pofalicima imas i kod Bosnalijeka decka.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#34413 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni na tehničkom rekoše, dođi 'vamo, imamo problem, ne može da prođe zbog lambde.Optimist wrote: ↑05/03/2021 08:28Bio je eliminatoran od 01.01.2020. pa su ga stavili po strani jer jako puno benzinaca nije moglo uredno proci tehnicki. Pisao je Bakir o tome.Naslovnica wrote: ↑04/03/2021 09:38Ali na tehničkom je taj parametar, od 01.01.2021. - eliminatoran.lavic wrote: ↑04/03/2021 09:34 To sa lambda sondom je sranje, i meni je prosle godine pokazao visok rezultata pa kad sam otisao na dijagnostiku svi parametri motora bili ok I bez gresaka. Rekao mi serviser da im ne valja uredjaj za izduvne gasove, kaze opusti se I vozi izbacit ce ti gresku ako ti se sta pokvari.
Ja se sjebo, samo mi još to treba.
Auto jeste staro, 2004, ali fakat ga uredno održavam, ulje, filteri, mehanika, pizde materine...
Uglavnom, ja ga sa benzina čvaknem na plin, odmah poče da pada, malo prodrkali nekakvu žicu upaljačem i dotjeraše ga na 1.029.
Nisam upratio šta je Bakir pričao.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#34415 Re: Pitamo Mehanicare ?
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#34416 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemam kontakt, sa kruznog toka prema skoli, desno, one garaze imaju, ima neki mehanicar pored.
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#34418 Re: Pitamo Mehanicare ?
- konektovan
- Posts: 51405
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#34419 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
Sa_u_srcu
- Posts: 1868
- Joined: 19/10/2010 23:09
#34420 Re: Pitamo Mehanicare ?
Treba mi update mapa za navigaciju, trenutno mi je 2015 unutra hocu 2021... Audi je u pitanju, ko to radi u Sa profesionalno? Hvala
- Hemel
- Posts: 6605
- Joined: 08/11/2003 00:00
- Location: prije i poslije tobe ista
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#34422 Re: Pitamo Mehanicare ?
konektovan wrote: ↑05/03/2021 15:35
Hvale i servis Barbić Brnjaci/Kiseljak
Kolega je nedavno vozio 206 kod njih, sve ok....
Rekose da nisu takav radili i da moram doci da pogledaju
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#34423 Re: Pitamo Mehanicare ?
Najkvalitetnji je oem lonac
-
Tornjo1
- Posts: 65
- Joined: 13/12/2019 20:13
#34424 Re: Pitamo Mehanicare ?
Passat b5.5 2004
I 2puta mi se desilo kad okrenem kljuc upale se lampice i okrenem da upali ne pali nikako 5sekundi i tek onda upali krene verglat i upali...
Jel moze bravica paljenja bit ili alternator to mi se ne desava često
I brisaci mi nece da rade brzo stanu na sajbi vucu se,
mozel bit masa vozila jer sam prie diro kleme od akumulatora l normalno ih vratio moel se tako sta zeznut
ko zna vise moze u privatnu poslat hvala
I 2puta mi se desilo kad okrenem kljuc upale se lampice i okrenem da upali ne pali nikako 5sekundi i tek onda upali krene verglat i upali...
Jel moze bravica paljenja bit ili alternator to mi se ne desava često
I brisaci mi nece da rade brzo stanu na sajbi vucu se,
mozel bit masa vozila jer sam prie diro kleme od akumulatora l normalno ih vratio moel se tako sta zeznut
ko zna vise moze u privatnu poslat hvala
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#34425 Re: Pitamo Mehanicare ?
Oticu ja i do Barbica da vidimo zajedno i sve ostalo, cijena, garancija itd
