Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#34401 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Naslovnica wrote: 04/03/2021 09:38
lavic wrote: 04/03/2021 09:34 To sa lambda sondom je sranje, i meni je prosle godine pokazao visok rezultata pa kad sam otisao na dijagnostiku svi parametri motora bili ok I bez gresaka. Rekao mi serviser da im ne valja uredjaj za izduvne gasove, kaze opusti se I vozi izbacit ce ti gresku ako ti se sta pokvari.
Ali na tehničkom je taj parametar, od 01.01.2021. - eliminatoran.
Ma samo ako nemas tockove je eliminatorno. Kod mene je bilo malo odstupanje pa je nekako ga ustimao.
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#34402 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by phillie »

Kad iskljucim klimu (a prije toga ukljuceno grijanje), jos neko vrijeme "bije" toplina kroz otvore. Jel to normalno? Prije to nisam primjecivao, tek nakon sto sam promjenio filtere zraka i kabine.
User avatar
konektovan
Posts: 51405
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34403 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

drug_profi wrote: 04/03/2021 09:46
konektovan wrote: 04/03/2021 09:21 Koliko krševa na forumu.... :mrgreen:
nešto slutim ko da su iz falšvagen grupacije?
Budimo politički korektni........ :mrgreen:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#34404 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Naslovnica wrote: 04/03/2021 09:27
Auto se vozi svaki dan po 150km na autoputu, izduv nema nikakve gari, čađi, masti, baš ono "kao nov", vjerovatno zato što se vozi na plin.
I prije tehničkog sam ga odvezao Sa-Tarčin-Sa.
Što ti kažeš, možda je sitnica.
:roll:
Odvezao normalno ili malo većim obrtajima, takoreći propuhao? Imaš u ovom pdf dokumentu što sam okačio link na predzadnjoj stranici objašnjenje šta i kako utiče na lambda faktor. Odnosno čega u ispuhu ima viška ili manjka...i kreni od toga, a to ti sve piše na onom papiru od t.pregleda.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#34405 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Pozz, znam da smo na nekoj temi spominjali koji lakirer radi za koji salon/servis. Pa me zanima ko radi za Tomic BMW?
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#34406 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Trebam zadnji lonac provjeriti, nekad sam davno radio auspuh kod majstora, radnja bila u blizini Merkura na Stupu, i to pocetkom 2000tih na mk3 :mrgreen:
a prije toga kod Sandora, na ciji sam posao imao tada reklamaciju(progorio lonac ponovo) :lol:

Neko skoro radio? preporuke?
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#34407 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shandrprcSA »

iceman ze wrote: 05/03/2021 06:21 Trebam zadnji lonac provjeriti, nekad sam davno radio auspuh kod majstora, radnja bila u blizini Merkura na Stupu, i to pocetkom 2000tih na mk3 :mrgreen:
a prije toga kod Sandora, na ciji sam posao imao tada reklamaciju(progorio lonac ponovo) :lol:

Neko skoro radio? preporuke?
https://www.google.com/maps/place/DODEX ... 18.3903167
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#34408 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by saabsa »

haribery wrote: 02/03/2021 01:50
artur morgan wrote: 01/03/2021 20:03 Dva problema mogu biti sa halogenim svjetlima nocu :

1. Slabiji vid-potrazi oftalmologa,
2. Izgorio far.

Normalan vid i ocuvan far sa halogenim svjetlima bi trebao biti dovoljan za normalnu voznju nocu.
Oftalmolog vec odradio svoje :) 😀
Far nije izgorio ;) 😉
I ja bi volio da je tako,al mi fali preglednosti naprijed,iako je podignuto na 0 najviše sto moze da se podigne u vis,jedino mozda se moze jos mehanicki dich pa da bude ok,al nisu mi to htjela odraditi,kazu neide to tako,jbg
A ko ti je utvrdio da ti far tj. sočiva nisu izgorila? 90% ljudi kod nas kad mu kažeš da mu je izgorilo sočivo (naziv za kompletan dio u čijem su sklopu sočivo sjenilo i držač sijalice) kažu "nije, gledao sam ja sočivo (stakleni dio)" ili kažu očistio sam ga :lol:
Ono što izgori je sjenilo iza I onda nema fajde šta god staviš u far, svjetla nema pa nema.
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#34409 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by saabsa »

artur morgan wrote: 02/03/2021 09:51
haribery wrote: 02/03/2021 02:11
artur morgan wrote: 01/03/2021 12:27 Kazes, bio bi sa led lampama nelegalan u EU... a mislis da ne bi bio nelegalan i u BiH ??? Ovdje moze sve ???
Pa nisam cuo da je neko dobio kaznu ili nije prosao tehnicki sa h7 Led, pa kontam da nije na snazi ili je zakon u izradi. :) 😀
H7 led sijalice smetaju drugim vozačima koji dolaze iz suprotnog pravca, zaslijepe ih čime ugrožavaju bezbjednost saobraćaja i narušavaju duševni mir :-D i zbog toga H7 led sijalice nisu za cestovne upotrebe. Najviše se to primjeti kad ih uporediš sa fabričkim led svjetlima u fabričkim farovima. Fabričke su puno prigušenije. Nije dovoljno imati samo led sijalicu, potrebno je imati i odgovarajući far kao i prigušenu led sijalicu, koja neće drugima smetati.
Led sijalica koja ima pravi cut off Ne zasljepljuje onog ko dolazi sa druge strane.
Led sijalica koja je namijenjena za far sa sočivom nema teoretske šanse da rasipa svjetlo okolo, a na ovom audiju je far sa sočivom.
To što ljudi kupe led od 16km koji ni njima ne pomaže nego samo "šljašti" u faru a luxa na cesti ni u tragovima je druga medalja priče o ledovima.
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#34410 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Naslovnica wrote: 04/03/2021 09:38
lavic wrote: 04/03/2021 09:34 To sa lambda sondom je sranje, i meni je prosle godine pokazao visok rezultata pa kad sam otisao na dijagnostiku svi parametri motora bili ok I bez gresaka. Rekao mi serviser da im ne valja uredjaj za izduvne gasove, kaze opusti se I vozi izbacit ce ti gresku ako ti se sta pokvari.
Ali na tehničkom je taj parametar, od 01.01.2021. - eliminatoran.
Bio je eliminatoran od 01.01.2020. pa su ga stavili po strani jer jako puno benzinaca nije moglo uredno proci tehnicki. Pisao je Bakir o tome.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#34411 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

iceman ze wrote: 05/03/2021 06:21 Trebam zadnji lonac provjeriti, nekad sam davno radio auspuh kod majstora, radnja bila u blizini Merkura na Stupu, i to pocetkom 2000tih na mk3 :mrgreen:
a prije toga kod Sandora, na ciji sam posao imao tada reklamaciju(progorio lonac ponovo) :lol:

Neko skoro radio? preporuke?
Pored Dodexa na Pofalicima imas i kod Bosnalijeka decka.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#34412 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

lavic wrote: 04/03/2021 19:39 Pozz, znam da smo na nekoj temi spominjali koji lakirer radi za koji salon/servis. Pa me zanima ko radi za Tomic BMW?
Ima li neko da zna ko lakira za Tomica u Sarajevu?
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#34413 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Optimist wrote: 05/03/2021 08:28
Naslovnica wrote: 04/03/2021 09:38
lavic wrote: 04/03/2021 09:34 To sa lambda sondom je sranje, i meni je prosle godine pokazao visok rezultata pa kad sam otisao na dijagnostiku svi parametri motora bili ok I bez gresaka. Rekao mi serviser da im ne valja uredjaj za izduvne gasove, kaze opusti se I vozi izbacit ce ti gresku ako ti se sta pokvari.
Ali na tehničkom je taj parametar, od 01.01.2021. - eliminatoran.
Bio je eliminatoran od 01.01.2020. pa su ga stavili po strani jer jako puno benzinaca nije moglo uredno proci tehnicki. Pisao je Bakir o tome.
Meni na tehničkom rekoše, dođi 'vamo, imamo problem, ne može da prođe zbog lambde.
Ja se sjebo, samo mi još to treba.
Auto jeste staro, 2004, ali fakat ga uredno održavam, ulje, filteri, mehanika, pizde materine...
Uglavnom, ja ga sa benzina čvaknem na plin, odmah poče da pada, malo prodrkali nekakvu žicu upaljačem i dotjeraše ga na 1.029.
Nisam upratio šta je Bakir pričao.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#34414 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

lavic wrote: 05/03/2021 09:04
lavic wrote: 04/03/2021 19:39 Pozz, znam da smo na nekoj temi spominjali koji lakirer radi za koji salon/servis. Pa me zanima ko radi za Tomic BMW?
Ima li neko da zna ko lakira za Tomica u Sarajevu?
Koliko sam ja cuo, to je didi na dobrinji
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#34415 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

basicm wrote: 05/03/2021 11:59
lavic wrote: 05/03/2021 09:04
lavic wrote: 04/03/2021 19:39 Pozz, znam da smo na nekoj temi spominjali koji lakirer radi za koji salon/servis. Pa me zanima ko radi za Tomic BMW?
Ima li neko da zna ko lakira za Tomica u Sarajevu?
Koliko sam ja cuo, to je didi na dobrinji
Lolacija ili kontakt neki
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#34416 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Nemam kontakt, sa kruznog toka prema skoli, desno, one garaze imaju, ima neki mehanicar pored.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#34417 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Dobrinja 5 , hvala
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#34418 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

lavic wrote: 05/03/2021 09:03
iceman ze wrote: 05/03/2021 06:21 Trebam zadnji lonac provjeriti, nekad sam davno radio auspuh kod majstora, radnja bila u blizini Merkura na Stupu, i to pocetkom 2000tih na mk3 :mrgreen:
a prije toga kod Sandora, na ciji sam posao imao tada reklamaciju(progorio lonac ponovo) :lol:

Neko skoro radio? preporuke?
Pored Dodexa na Pofalicima imas i kod Bosnalijeka decka.
Provjerim sve redom od Sa do Kiseljaka

-Sandor 615 km
-Dodex kobiljaca 130km
User avatar
konektovan
Posts: 51405
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34419 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

iceman ze wrote: 05/03/2021 15:20
lavic wrote: 05/03/2021 09:03
iceman ze wrote: 05/03/2021 06:21 Trebam zadnji lonac provjeriti, nekad sam davno radio auspuh kod majstora, radnja bila u blizini Merkura na Stupu, i to pocetkom 2000tih na mk3 :mrgreen:
a prije toga kod Sandora, na ciji sam posao imao tada reklamaciju(progorio lonac ponovo) :lol:

Neko skoro radio? preporuke?
Pored Dodexa na Pofalicima imas i kod Bosnalijeka decka.
Provjerim sve redom od Sa do Kiseljaka

-Sandor 615 km
-Dodex kobiljaca 130km

Hvale i servis Barbić Brnjaci/Kiseljak
Kolega je nedavno vozio 206 kod njih, sve ok....
Sa_u_srcu
Posts: 1868
Joined: 19/10/2010 23:09

#34420 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sa_u_srcu »

Treba mi update mapa za navigaciju, trenutno mi je 2015 unutra hocu 2021... Audi je u pitanju, ko to radi u Sa profesionalno? Hvala
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#34421 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Hemel »

Sa_u_srcu wrote: 05/03/2021 15:54 Treba mi update mapa za navigaciju, trenutno mi je 2015 unutra hocu 2021... Audi je u pitanju, ko to radi u Sa profesionalno? Hvala
Ovlasteni ili...pp
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#34422 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

konektovan wrote: 05/03/2021 15:35
iceman ze wrote: 05/03/2021 15:20
lavic wrote: 05/03/2021 09:03

Pored Dodexa na Pofalicima imas i kod Bosnalijeka decka.
Provjerim sve redom od Sa do Kiseljaka

-Sandor 615 km
-Dodex kobiljaca 130km

Hvale i servis Barbić Brnjaci/Kiseljak
Kolega je nedavno vozio 206 kod njih, sve ok....

Rekose da nisu takav radili i da moram doci da pogledaju
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#34423 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Najkvalitetnji je oem lonac
Tornjo1
Posts: 65
Joined: 13/12/2019 20:13

#34424 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tornjo1 »

Passat b5.5 2004
I 2puta mi se desilo kad okrenem kljuc upale se lampice i okrenem da upali ne pali nikako 5sekundi i tek onda upali krene verglat i upali...
Jel moze bravica paljenja bit ili alternator to mi se ne desava često

I brisaci mi nece da rade brzo stanu na sajbi vucu se,

mozel bit masa vozila jer sam prie diro kleme od akumulatora l normalno ih vratio moel se tako sta zeznut
ko zna vise moze u privatnu poslat hvala
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#34425 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Oticu ja i do Barbica da vidimo zajedno i sve ostalo, cijena, garancija itd
Post Reply