zlajaBHF wrote: ↑16/02/2021 21:00
detroit-mercy wrote: ↑16/02/2021 20:53
zlajaBHF wrote: ↑16/02/2021 20:03
Moze biti da se radi o neznanju, moze biti da se radi o sebicnosti, jer se samo o svoj guzi misli, ali vama nikako da udju u glavu neke stvari.
Probleme sa kojima zivite vi u Sarajevu, Tuzli, Bihacu, Srebreniku imaju i oni Bosnjaci koji zive pod palicimo HDZ-a i SNSD-a, samo sto ti ljudi imaju mnogo dodatnih problema za koje vi ne znate.
On ovdje prica o demografskoj propasti, a HDZ privodi ljude u policijsku stanicu kako bi zastrasio narod u Mostaru. iste one koje je strpao u logore 1993. Zamisli da zivi negdje gdje ti upada policija i pred djecom te izvodi iz kuce....... Da li bi ti bio prioritet demografska propast ili mozda nesto drugo?
Primjer je ekstreman, ali realno, ako gledamo na cijelu BiH, ovo je veoma realnost povratnika Bosnjaka. Zabrana jezika, sikaniranje, napadi, opstrukcije itd itd. I ovdje se prica ista SDA i HDZ
Pricamo o Mostaru gdje SDA i HDZ uredno dijele vlast vec par decenija i gdje se je znalo da ce je opet podijeliti nakon ovih izbora.
Sad da te pitam, koja bi kvalitativna promjena bila da je gradonacelnik SDA a presjednik skupstine HDZ i vice versa?
SDA pravi vlast sa HDZ-om jer je to rezultat izbora. Nije SDA kriva sto HDZ ima toliko podrsku Hrvatskog naroda.
Bi li se ista promijenilo na terenu da se entitet RS nazove Istocn BH entitet? Na prvu mozda ne, ali taj simbolicni cin bi imao veliki uticaj na duge staze
Ako Mostar i narednih 15 godina bude grad u kojem HDZ ima gradonacelika, pristase te stranke ce biti jos vise ubjedjeni kako je Mostar Hrvatski grad. Oni moraju shvatiti kako to nije slucaj i kako to nece biti slucaj. Kad to shvate, prije ce poceti graditi grad za sve njene stanovnike, prije c se normlizirati situacija, kako u Mostaru tako i na nivou drzave. Jedan od problema na podrucju gdje je na vlasti HDZ sto su ubjedili ljude da je to iskljucivo Hrvatski teritorij, i tome se treba stati u kraj, kad se ukaze prilika za to, kao sto je sad bila.
Duse drage, pa SDA nije nikada nizasta kriva, ni kad ti uvale one krsine od respiratora oni nisu krivi, ni kad njihovi ljudi privatizuju sve sto mogu putem pljackaske privatizacije oni nisu krivi, ni za svu kontrolu budzetskog novca, kradje, nepotizam, steljenja, stranacke firme. Ma ni zasta oni nisu krivi ne znam kako su se takvi naivni i posteni obreli u politici

.
SDAu je do juce odgovaralo da u Mostaru sjedi gradonacelnik Hrvat i nisu se bas bunili, jer su poklopili svoju zonu ineresa a partneri im svoju.
Da je SDA stalo do dzave i simbolike onda bi za gradonacelnika podrzali onoga koj je najzasluzniji za izbore u Mostaru. Ali SDAu su ipak vazniji visedecenijski partneri.
A sve ovo sto ti pises, ako mislis da ce se desiti jer SDA izabere gradonacelnika ond se dobro varas. SDA i HDZ su dvije strane iste medalje.