Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#48176 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra »

zlajaBHF wrote: 16/02/2021 19:49
ultima_palabra wrote: 16/02/2021 15:53
zlajaBHF wrote: 16/02/2021 14:57 To je sve samo ne tacno. Biraci nisu ovakav ishod zeljeli. I vjerujem da su znali da ce ovako zavrsiti, da NS nebi dali glas.

HDZ je stranka koja je ulice po Mostaru nazvala po fasistima.... o cemu mi pricamo? Ko bi normalan zelio da se njima dodjeli mjesto gradonacelnika?
SDA, u proteklih 12 godina. I ovaj put je sve bilo unaprijed dogovoreno, samo je SDA ugledala priliku da posvadja SDP i NS.
Vasa teorija je da je SDA za HDZ-om dogovorila da ce NS osstati suzdrzan, kako bi pobjedio kandidat HDZ-a ? Jeli tako?
Svako je znao da ce NS biti suzdrzana jer su to otvoreno govorili, jer im se na tome zasnivala i kampanja i jer se radi o koliko-toliko principijelnoj stranci. Ne vidim kako bi se ubuduce mogli pojaviti u vecinskim hrvatskim i srpskim podrucjima, da su se sad pokazali kao rezervni polozaj SDA.

I Salem Maric je vratio mandat jer je se sve znalo unaprijed. Da je SDA toliko stalo da HDZ nema nacelnika, podrzali bi Baraliju.
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#48177 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Evenine »

ultima_palabra wrote: 16/02/2021 20:13
zlajaBHF wrote: 16/02/2021 19:49
ultima_palabra wrote: 16/02/2021 15:53

SDA, u proteklih 12 godina. I ovaj put je sve bilo unaprijed dogovoreno, samo je SDA ugledala priliku da posvadja SDP i NS.
Vasa teorija je da je SDA za HDZ-om dogovorila da ce NS osstati suzdrzan, kako bi pobjedio kandidat HDZ-a ? Jeli tako?
Svako je znao da ce NS biti suzdrzana jer su to otvoreno govorili, jer im se na tome zasnivala i kampanja i jer se radi o koliko-toliko principijelnoj stranci. Ne vidim kako bi se ubuduce mogli pojaviti u vecinskim hrvatskim i srpskim podrucjima, da su se sad pokazali kao rezervni polozaj SDA.

I Salem Maric je vratio mandat jer je se sve znalo unaprijed. Da je SDA toliko stalo da HDZ nema nacelnika, podrzali bi Baraliju.
Image
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#48178 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zlajaBHF »

ultima_palabra wrote: 16/02/2021 20:13
zlajaBHF wrote: 16/02/2021 19:49
ultima_palabra wrote: 16/02/2021 15:53

SDA, u proteklih 12 godina. I ovaj put je sve bilo unaprijed dogovoreno, samo je SDA ugledala priliku da posvadja SDP i NS.
Vasa teorija je da je SDA za HDZ-om dogovorila da ce NS osstati suzdrzan, kako bi pobjedio kandidat HDZ-a ? Jeli tako?
Svako je znao da ce NS biti suzdrzana jer su to otvoreno govorili, jer im se na tome zasnivala i kampanja i jer se radi o koliko-toliko principijelnoj stranci. Ne vidim kako bi se ubuduce mogli pojaviti u vecinskim hrvatskim i srpskim podrucjima, da su se sad pokazali kao rezervni polozaj SDA.

I Salem Maric je vratio mandat jer je se sve znalo unaprijed. Da je SDA toliko stalo da HDZ nema nacelnika, podrzali bi Baraliju.
Cuj svi su znali da ce NS biti suzdrzana?

Koalicija za Mostar je nudila SDP-u i NS da se napravi zajednicki program i da imaju zajednickog kandidata, prije izbora sto su SDP i NS odbili.

Guzin nije bio SDA kadar, nego kandidat za kojeg su svi rekli da je veoma kompetentan i da on nije problem. Zasto onda nisu zajedno usli i zajedno napravili program za bolji Mostar. Na taj nacin bi mogli nesto promjeniti i stvoriti?

Ovako ce HDZ imati gradonacelnika, Mostar jos vise predstaviti kao Hrvatski grad. NS i SDp ce kukurikat i tuzakat vlast iz coska......i to je to. Znaci nista nece napraviti. Cilj im nije bio uraditi dobar posao i nesto popraviti, nego da pokazu zube i mozda se se malo ulizu HDZ-u i pokazu im kako su ozbiljan potencijalni partner.

I sta kazes, pojaviti u vecinskim hrvatskim i srpskim podrucjima? Pa covjece koliko ti je godina? Ne mgu da vjerujem da to pises.....Ocekujes da ce uci u gradsko vijece Gruda ili mozda dobiti nacelnicko mjesto tamo? :zoka:
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#48179 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by fosna2014 »

ultima_palabra wrote: 16/02/2021 20:13
zlajaBHF wrote: 16/02/2021 19:49
ultima_palabra wrote: 16/02/2021 15:53

SDA, u proteklih 12 godina. I ovaj put je sve bilo unaprijed dogovoreno, samo je SDA ugledala priliku da posvadja SDP i NS.
Vasa teorija je da je SDA za HDZ-om dogovorila da ce NS osstati suzdrzan, kako bi pobjedio kandidat HDZ-a ? Jeli tako?
Svako je znao da ce NS biti suzdrzana jer su to otvoreno govorili, jer im se na tome zasnivala i kampanja i jer se radi o koliko-toliko principijelnoj stranci. Ne vidim kako bi se ubuduce mogli pojaviti u vecinskim hrvatskim i srpskim podrucjima, da su se sad pokazali kao rezervni polozaj SDA.

I Salem Maric je vratio mandat jer je se sve znalo unaprijed. Da je SDA toliko stalo da HDZ nema nacelnika, podrzali bi Baraliju.
Polako se vedri. Vidim da ljudi polako kopčaju na šta NS ide. Morali su progutati pilulu “izdaje” da bi narod sam skontao o čemu se radi.

Može se stvarno kazati da su bili principijelni u Mostaru. Vjerovatno će odnijeti poene na narednim izborima.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#48180 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zlajaBHF »

Evenine wrote: 16/02/2021 20:17
ultima_palabra wrote: 16/02/2021 20:13
zlajaBHF wrote: 16/02/2021 19:49

Vasa teorija je da je SDA za HDZ-om dogovorila da ce NS osstati suzdrzan, kako bi pobjedio kandidat HDZ-a ? Jeli tako?
Svako je znao da ce NS biti suzdrzana jer su to otvoreno govorili, jer im se na tome zasnivala i kampanja i jer se radi o koliko-toliko principijelnoj stranci. Ne vidim kako bi se ubuduce mogli pojaviti u vecinskim hrvatskim i srpskim podrucjima, da su se sad pokazali kao rezervni polozaj SDA.

I Salem Maric je vratio mandat jer je se sve znalo unaprijed. Da je SDA toliko stalo da HDZ nema nacelnika, podrzali bi Baraliju.
Image
Osim toga sto bi to bilo van normalne prakse, da kandidat sa mnogo manje glasova, dobije podrsku onog koji ima 6 puta vecu podrsku naroda, onda bi to bilo nedemokratski i protiv volje naroda.

Ono sto je jos bitnije je to da je NS izjavila da ne zele u vlast. Nema logike da gradonacelnik bude iz stranke koja ne zeli biti dio vlasti.

Da ne pominjem da nije imala podrsku PMP-a.
Last edited by zlajaBHF on 16/02/2021 20:38, edited 1 time in total.
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#48181 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Evenine »

zlajaBHF wrote: 16/02/2021 20:26
Evenine wrote: 16/02/2021 20:17
ultima_palabra wrote: 16/02/2021 20:13

Svako je znao da ce NS biti suzdrzana jer su to otvoreno govorili, jer im se na tome zasnivala i kampanja i jer se radi o koliko-toliko principijelnoj stranci. Ne vidim kako bi se ubuduce mogli pojaviti u vecinskim hrvatskim i srpskim podrucjima, da su se sad pokazali kao rezervni polozaj SDA.

I Salem Maric je vratio mandat jer je se sve znalo unaprijed. Da je SDA toliko stalo da HDZ nema nacelnika, podrzali bi Baraliju.
Image
Osim toga sto bi to bio normalne prakse, da kandidat sa mnogo manje glasova, dobije podrsku onog koji ima 6 puta vecu podrsku naroda, onda bi to bilo nedemokratski i protiv volje naroda.

Ono sto je jos bitnije je to da je NS izjavila da ne zele u vlast. Nema logike da gradonacelnik bude iz stranke koja ne zeli biti dio vlasti.

Da ne pominjem da nije imala podrsku PMP-a.
Pa jel vam vaznija vlast ili drzava? Vi predstavljate nacelnicku poziciju kao glogov kolac u srce Herceg Bosne. Pa ako je to fakat istina, onda je za to vrijedilo
zrtvovati jedan izborni cikus.

Ili hocete da drugi zrtvuju svoju bazu za ono za sta sami niste htjeli da je zrtvujete.

Pa to nije glogov kolac, to je mlacenje gloginja tudjim kurcem
Last edited by Evenine on 16/02/2021 20:37, edited 1 time in total.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#48183 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zlajaBHF »

Evenine wrote: 16/02/2021 20:33

Pa jel vam vaznija vlast ili drzava? Vi predstavljate nacelnicku poziciju kao glogov kolac u srce Herceg Bosne. Pa ako je to fakat istina, onda je za to vrijedilo
zrtvovati jedan izborni cikus.
Da sam bio umjesto Koalicije za Mostar, podrzao bi Irmu Baraliju, kad bi znao da ce ona inace podrzati HDZ.

Medjutim ta greska Koalicije za Mostar ne umanjuje izdaju NS, jer Koalicija za Mostar je imala pravo na to mjesto gradonacelnika sobzirom na rezultate izbora.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#48184 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra »

zlajaBHF wrote: 16/02/2021 20:22
ultima_palabra wrote: 16/02/2021 20:13
zlajaBHF wrote: 16/02/2021 19:49

Vasa teorija je da je SDA za HDZ-om dogovorila da ce NS osstati suzdrzan, kako bi pobjedio kandidat HDZ-a ? Jeli tako?
Svako je znao da ce NS biti suzdrzana jer su to otvoreno govorili, jer im se na tome zasnivala i kampanja i jer se radi o koliko-toliko principijelnoj stranci. Ne vidim kako bi se ubuduce mogli pojaviti u vecinskim hrvatskim i srpskim podrucjima, da su se sad pokazali kao rezervni polozaj SDA.

I Salem Maric je vratio mandat jer je se sve znalo unaprijed. Da je SDA toliko stalo da HDZ nema nacelnika, podrzali bi Baraliju.
Cuj svi su znali da ce NS biti suzdrzana?

Koalicija za Mostar je nudila SDP-u i NS da se napravi zajednicki program i da imaju zajednickog kandidata, prije izbora sto su SDP i NS odbili.

Guzin nije bio SDA kadar, nego kandidat za kojeg su svi rekli da je veoma kompetentan i da on nije problem. Zasto onda nisu zajedno usli i zajedno napravili program za bolji Mostar. Na taj nacin bi mogli nesto promjeniti i stvoriti?

Ovako ce HDZ imati gradonacelnika, Mostar jos vise predstaviti kao Hrvatski grad. NS i SDp ce kukurikat i tuzakat vlast iz coska......i to je to. Znaci nista nece napraviti. Cilj im nije bio uraditi dobar posao i nesto popraviti, nego da pokazu zube i mozda se se malo ulizu HDZ-u i pokazu im kako su ozbiljan potencijalni partner.

I sta kazes, pojaviti u vecinskim hrvatskim i srpskim podrucjima? Pa covjece koliko ti je godina? Ne mgu da vjerujem da to pises.....Ocekujes da ce uci u gradsko vijece Gruda ili mozda dobiti nacelnicko mjesto tamo? :zoka:
Dobili su jedno mjesto na zapadnoj i jedno na istocnoj strani. Ne znam kojom logikom su mogli biti ista drugo nego suzdrzani... cak i da je htio, mislis da je Pedja mogao narediti Boski Cavar da glasa za SDA? Rezultat bi opet bio isti, a dobili bi razdor unutar stranke.

Zasto nisu usli sa SDA? Zato sto ne zele, zato sto time mogu samo izgubiti, zato sto su Guzini i Nenadici samo maska za naivne, zna se ko tamo kolo vodi. Vrlo je osjetljivo u mjestima kao sto je Mostar pricati o trecem putu, a onda se otvoreno staviti na jednu stranu od dvije strane.
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#48185 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Evenine »

zlajaBHF wrote: 16/02/2021 20:38
Evenine wrote: 16/02/2021 20:33

Pa jel vam vaznija vlast ili drzava? Vi predstavljate nacelnicku poziciju kao glogov kolac u srce Herceg Bosne. Pa ako je to fakat istina, onda je za to vrijedilo
zrtvovati jedan izborni cikus.
Da sam bio umjesto Koalicije za Mostar, podrzao bi Irmu Baraliju, kad bi znao da ce ona inace podrzati HDZ.

Medjutim ta greska Koalicije za Mostar ne umanjuje izdaju NS, jer Koalicija za Mostar je imala pravo na to mjesto gradonacelnika sobzirom na rezultate izbora.
U prevodu, SDA nije htjela da zrtvuje svoju bazu za Mostar. Nije im padalo na pamet da pusu u jedra bloka koji im dise za vratom.

Onda su se kao shokirali kad ni druga stranka nije htjela to da uradi.
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#48186 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Evenine »

ultima_palabra wrote: 16/02/2021 20:43
zlajaBHF wrote: 16/02/2021 20:22
ultima_palabra wrote: 16/02/2021 20:13

Svako je znao da ce NS biti suzdrzana jer su to otvoreno govorili, jer im se na tome zasnivala i kampanja i jer se radi o koliko-toliko principijelnoj stranci. Ne vidim kako bi se ubuduce mogli pojaviti u vecinskim hrvatskim i srpskim podrucjima, da su se sad pokazali kao rezervni polozaj SDA.

I Salem Maric je vratio mandat jer je se sve znalo unaprijed. Da je SDA toliko stalo da HDZ nema nacelnika, podrzali bi Baraliju.
Cuj svi su znali da ce NS biti suzdrzana?

Koalicija za Mostar je nudila SDP-u i NS da se napravi zajednicki program i da imaju zajednickog kandidata, prije izbora sto su SDP i NS odbili.

Guzin nije bio SDA kadar, nego kandidat za kojeg su svi rekli da je veoma kompetentan i da on nije problem. Zasto onda nisu zajedno usli i zajedno napravili program za bolji Mostar. Na taj nacin bi mogli nesto promjeniti i stvoriti?

Ovako ce HDZ imati gradonacelnika, Mostar jos vise predstaviti kao Hrvatski grad. NS i SDp ce kukurikat i tuzakat vlast iz coska......i to je to. Znaci nista nece napraviti. Cilj im nije bio uraditi dobar posao i nesto popraviti, nego da pokazu zube i mozda se se malo ulizu HDZ-u i pokazu im kako su ozbiljan potencijalni partner.

I sta kazes, pojaviti u vecinskim hrvatskim i srpskim podrucjima? Pa covjece koliko ti je godina? Ne mgu da vjerujem da to pises.....Ocekujes da ce uci u gradsko vijece Gruda ili mozda dobiti nacelnicko mjesto tamo? :zoka:
Dobili su jedno mjesto na zapadnoj i jedno na istocnoj strani. Ne znam kojom logikom su mogli biti ista drugo nego suzdrzani... cak i da je htio, mislis da je Pedja mogao narediti Boski Cavar da glasa za SDA? Rezultat bi opet bio isti, a dobili bi razdor unutar stranke.

Zasto nisu usli sa SDA? Zato sto ne zele, zato sto time mogu samo izgubiti, zato sto su Guzini i Nenadici samo maska za naivne, zna se ko tamo kolo vodi. Vrlo je osjetljivo u mjestima kao sto je Mostar pricati o trecem putu, a onda se otvoreno staviti na jednu stranu od dvije strane.
Ma trebala je NS da podere stranku i izgube glasace za ono sto SDA sama nije htjela da uradi.
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#48187 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by detroit-mercy »

zlajaBHF wrote: 16/02/2021 20:03
detroit-mercy wrote: 16/02/2021 17:23 Mi eknomski i demografski srljamo u propast a ovdje se prica o izdaji drzave jer se nije digla ruka za jednu od dvije opcije koji ovu zemlju vec godinama vode u tu istu propast :mrgreen: koje rezonovanje :-)
Moze biti da se radi o neznanju, moze biti da se radi o sebicnosti, jer se samo o svoj guzi misli, ali vama nikako da udju u glavu neke stvari.

Probleme sa kojima zivite vi u Sarajevu, Tuzli, Bihacu, Srebreniku imaju i oni Bosnjaci koji zive pod palicimo HDZ-a i SNSD-a, samo sto ti ljudi imaju mnogo dodatnih problema za koje vi ne znate.

On ovdje prica o demografskoj propasti, a HDZ privodi ljude u policijsku stanicu kako bi zastrasio narod u Mostaru. iste one koje je strpao u logore 1993. Zamisli da zivi negdje gdje ti upada policija i pred djecom te izvodi iz kuce....... Da li bi ti bio prioritet demografska propast ili mozda nesto drugo?

Primjer je ekstreman, ali realno, ako gledamo na cijelu BiH, ovo je veoma realnost povratnika Bosnjaka. Zabrana jezika, sikaniranje, napadi, opstrukcije itd itd. I ovdje se prica ista SDA i HDZ :-)
Pricamo o Mostaru gdje SDA i HDZ uredno dijele vlast vec par decenija i gdje se je znalo da ce je opet podijeliti nakon ovih izbora.
Sad da te pitam, koja bi kvalitativna promjena bila da je gradonacelnik SDA a presjednik skupstine HDZ i vice versa?
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#48188 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Evenine »

detroit-mercy wrote: 16/02/2021 20:53
zlajaBHF wrote: 16/02/2021 20:03
detroit-mercy wrote: 16/02/2021 17:23 Mi eknomski i demografski srljamo u propast a ovdje se prica o izdaji drzave jer se nije digla ruka za jednu od dvije opcije koji ovu zemlju vec godinama vode u tu istu propast :mrgreen: koje rezonovanje :-)
Moze biti da se radi o neznanju, moze biti da se radi o sebicnosti, jer se samo o svoj guzi misli, ali vama nikako da udju u glavu neke stvari.

Probleme sa kojima zivite vi u Sarajevu, Tuzli, Bihacu, Srebreniku imaju i oni Bosnjaci koji zive pod palicimo HDZ-a i SNSD-a, samo sto ti ljudi imaju mnogo dodatnih problema za koje vi ne znate.

On ovdje prica o demografskoj propasti, a HDZ privodi ljude u policijsku stanicu kako bi zastrasio narod u Mostaru. iste one koje je strpao u logore 1993. Zamisli da zivi negdje gdje ti upada policija i pred djecom te izvodi iz kuce....... Da li bi ti bio prioritet demografska propast ili mozda nesto drugo?

Primjer je ekstreman, ali realno, ako gledamo na cijelu BiH, ovo je veoma realnost povratnika Bosnjaka. Zabrana jezika, sikaniranje, napadi, opstrukcije itd itd. I ovdje se prica ista SDA i HDZ :-)
Pricamo o Mostaru gdje SDA i HDZ uredno dijele vlast vec par decenija i gdje se je znalo da ce je opet podijeliti nakon ovih izbora.
Sad da te pitam, koja bi kvalitativna promjena bila da je gradonacelnik SDA a presjednik skupstine HDZ i vice versa?
Kontaju da bi se zbog te simbolicne pobjede HB jurisnici demoralisali i poceli il masovno iseljavati il lijepiti Komsiceve postere po stanu. Valjda je to.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#48189 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Hvala Zippo ... vidjet cemo ima 2022 ...moj putokaz pojazuje,nazalost,Desno ali valjda grijesim
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#48190 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zlajaBHF »

detroit-mercy wrote: 16/02/2021 20:53
zlajaBHF wrote: 16/02/2021 20:03
detroit-mercy wrote: 16/02/2021 17:23 Mi eknomski i demografski srljamo u propast a ovdje se prica o izdaji drzave jer se nije digla ruka za jednu od dvije opcije koji ovu zemlju vec godinama vode u tu istu propast :mrgreen: koje rezonovanje :-)
Moze biti da se radi o neznanju, moze biti da se radi o sebicnosti, jer se samo o svoj guzi misli, ali vama nikako da udju u glavu neke stvari.

Probleme sa kojima zivite vi u Sarajevu, Tuzli, Bihacu, Srebreniku imaju i oni Bosnjaci koji zive pod palicimo HDZ-a i SNSD-a, samo sto ti ljudi imaju mnogo dodatnih problema za koje vi ne znate.

On ovdje prica o demografskoj propasti, a HDZ privodi ljude u policijsku stanicu kako bi zastrasio narod u Mostaru. iste one koje je strpao u logore 1993. Zamisli da zivi negdje gdje ti upada policija i pred djecom te izvodi iz kuce....... Da li bi ti bio prioritet demografska propast ili mozda nesto drugo?

Primjer je ekstreman, ali realno, ako gledamo na cijelu BiH, ovo je veoma realnost povratnika Bosnjaka. Zabrana jezika, sikaniranje, napadi, opstrukcije itd itd. I ovdje se prica ista SDA i HDZ :-)
Pricamo o Mostaru gdje SDA i HDZ uredno dijele vlast vec par decenija i gdje se je znalo da ce je opet podijeliti nakon ovih izbora.
Sad da te pitam, koja bi kvalitativna promjena bila da je gradonacelnik SDA a presjednik skupstine HDZ i vice versa?
SDA pravi vlast sa HDZ-om jer je to rezultat izbora. Nije SDA kriva sto HDZ ima toliko podrsku Hrvatskog naroda.

Bi li se ista promijenilo na terenu da se entitet RS nazove Istocn BH entitet? Na prvu mozda ne, ali taj simbolicni cin bi imao veliki uticaj na duge staze

Ako Mostar i narednih 15 godina bude grad u kojem HDZ ima gradonacelika, pristase te stranke ce biti jos vise ubjedjeni kako je Mostar Hrvatski grad. Oni moraju shvatiti kako to nije slucaj i kako to nece biti slucaj. Kad to shvate, prije ce poceti graditi grad za sve njene stanovnike, prije c se normlizirati situacija, kako u Mostaru tako i na nivou drzave. Jedan od problema na podrucju gdje je na vlasti HDZ sto su ubjedili ljude da je to iskljucivo Hrvatski teritorij, i tome se treba stati u kraj, kad se ukaze prilika za to, kao sto je sad bila.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#48191 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zlajaBHF »

Evenine wrote: 16/02/2021 20:44

U prevodu, SDA nije htjela da zrtvuje svoju bazu za Mostar. Nije im padalo na pamet da pusu u jedra bloka koji im dise za vratom.

Onda su se kao shokirali kad ni druga stranka nije htjela to da uradi.
Medju glasacima probosanskih stranaka, koalicija za Moatar je odnjela veliku pobjedu i imali su svako pravo na mjesto gradonacelnika!

Sve ostalo je suplja
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#48192 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by detroit-mercy »

Evenine wrote: 16/02/2021 20:56
detroit-mercy wrote: 16/02/2021 20:53
zlajaBHF wrote: 16/02/2021 20:03

Moze biti da se radi o neznanju, moze biti da se radi o sebicnosti, jer se samo o svoj guzi misli, ali vama nikako da udju u glavu neke stvari.

Probleme sa kojima zivite vi u Sarajevu, Tuzli, Bihacu, Srebreniku imaju i oni Bosnjaci koji zive pod palicimo HDZ-a i SNSD-a, samo sto ti ljudi imaju mnogo dodatnih problema za koje vi ne znate.

On ovdje prica o demografskoj propasti, a HDZ privodi ljude u policijsku stanicu kako bi zastrasio narod u Mostaru. iste one koje je strpao u logore 1993. Zamisli da zivi negdje gdje ti upada policija i pred djecom te izvodi iz kuce....... Da li bi ti bio prioritet demografska propast ili mozda nesto drugo?

Primjer je ekstreman, ali realno, ako gledamo na cijelu BiH, ovo je veoma realnost povratnika Bosnjaka. Zabrana jezika, sikaniranje, napadi, opstrukcije itd itd. I ovdje se prica ista SDA i HDZ :-)
Pricamo o Mostaru gdje SDA i HDZ uredno dijele vlast vec par decenija i gdje se je znalo da ce je opet podijeliti nakon ovih izbora.
Sad da te pitam, koja bi kvalitativna promjena bila da je gradonacelnik SDA a presjednik skupstine HDZ i vice versa?
Kontaju da bi se zbog te simbolicne pobjede HB jurisnici demoralisali i poceli il masovno iseljavati il lijepiti Komsiceve postere po stanu. Valjda je to.
Ovdje niko ne prica o kandidatima, sta ce se promijeniti u gradu, koji kvalitativni napredak se ocekuje, ma jok. Sve se je svelo na daj nek je nas, a pri tome se pozivaju na rekacije HB foruma i kako oni eto slave. Sto bi znacilo da je izabran drugi kandidat mi bi slavili i sukali HB forumu, sto nas opet stavlja u istu ravan iako mi tvrdimo da nismo isti.
Na kraju, kako ide proces odlucivanja u gradu, sta moze gradonacelnik bez skupstine ili bez odredjenog broja ruku, pita li se iko.
sitni svercer
Posts: 1040
Joined: 08/09/2018 14:43

#48193 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sitni svercer »

nasa stranka je zapravo nasa stala puna trojanskih konja i kobila 8) :izet:
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#48194 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Evenine »

zlajaBHF wrote: 16/02/2021 21:00
detroit-mercy wrote: 16/02/2021 20:53
zlajaBHF wrote: 16/02/2021 20:03

Moze biti da se radi o neznanju, moze biti da se radi o sebicnosti, jer se samo o svoj guzi misli, ali vama nikako da udju u glavu neke stvari.

Probleme sa kojima zivite vi u Sarajevu, Tuzli, Bihacu, Srebreniku imaju i oni Bosnjaci koji zive pod palicimo HDZ-a i SNSD-a, samo sto ti ljudi imaju mnogo dodatnih problema za koje vi ne znate.

On ovdje prica o demografskoj propasti, a HDZ privodi ljude u policijsku stanicu kako bi zastrasio narod u Mostaru. iste one koje je strpao u logore 1993. Zamisli da zivi negdje gdje ti upada policija i pred djecom te izvodi iz kuce....... Da li bi ti bio prioritet demografska propast ili mozda nesto drugo?

Primjer je ekstreman, ali realno, ako gledamo na cijelu BiH, ovo je veoma realnost povratnika Bosnjaka. Zabrana jezika, sikaniranje, napadi, opstrukcije itd itd. I ovdje se prica ista SDA i HDZ :-)
Pricamo o Mostaru gdje SDA i HDZ uredno dijele vlast vec par decenija i gdje se je znalo da ce je opet podijeliti nakon ovih izbora.
Sad da te pitam, koja bi kvalitativna promjena bila da je gradonacelnik SDA a presjednik skupstine HDZ i vice versa?
SDA pravi vlast sa HDZ-om jer je to rezultat izbora. Nije SDA kriva sto HDZ ima toliko podrsku Hrvatskog naroda.

Bi li se ista promijenilo na terenu da se entitet RS nazove Istocn BH entitet? Na prvu mozda ne, ali taj simbolicni cin bi imao veliki uticaj na duge staze

Ako Mostar i narednih 15 godina bude grad u kojem HDZ ima gradonacelika, pristase te stranke ce biti jos vise ubjedjeni kako je Mostar Hrvatski grad. Oni moraju shvatiti kako to nije slucaj i kako to nece biti slucaj. Kad to shvate, prije ce poceti graditi grad za sve njene stanovnike, prije c se normlizirati situacija, kako u Mostaru tako i na nivou drzave. Jedan od problema na podrucju gdje je na vlasti HDZ sto su ubjedili ljude da je to iskljucivo Hrvatski teritorij, i tome se treba stati u kraj, kad se ukaze prilika za to, kao sto je sad bila.
Meni je ova prica naivna. Na neki nacin je pozicija clana Predsjednistva simbolicna. Slicno se pokusalo tri puta sa Komsicem bez ikakvih rezultata.

Opet, kad vam se kaze da se izborom Irme mogla poceti harmonizirati situacija u gradu i pokazavati Mostar kao multietnicki i pravi BH grad svih Mostaraca onda se vracate na broj glasova i politiku.
palermo
Posts: 25338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#48195 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

Evenine wrote: 16/02/2021 20:56
Kontaju da bi se zbog te simbolicne pobjede HB jurisnici demoralisali i poceli il masovno iseljavati il lijepiti Komsiceve postere po stanu. Valjda je to.
Simbolika je važna stvar. U ime simbolike su i glave padale. Ja kao mostaravc vrlo dobro znam da se ne bi ništa promijenilo, mislim da sam i postovima na temi izbora u Mostaru to i pokazivao, al vjeruj mi to zna gotovo svaki mostarac.....ali ne možeš ljude osuđivati zbog toga što su i oni htjeli osjetiti slast pobjede, što su i oni htjeli praviti vatromet.....
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#48196 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by detroit-mercy »

zlajaBHF wrote: 16/02/2021 21:00
detroit-mercy wrote: 16/02/2021 20:53
zlajaBHF wrote: 16/02/2021 20:03

Moze biti da se radi o neznanju, moze biti da se radi o sebicnosti, jer se samo o svoj guzi misli, ali vama nikako da udju u glavu neke stvari.

Probleme sa kojima zivite vi u Sarajevu, Tuzli, Bihacu, Srebreniku imaju i oni Bosnjaci koji zive pod palicimo HDZ-a i SNSD-a, samo sto ti ljudi imaju mnogo dodatnih problema za koje vi ne znate.

On ovdje prica o demografskoj propasti, a HDZ privodi ljude u policijsku stanicu kako bi zastrasio narod u Mostaru. iste one koje je strpao u logore 1993. Zamisli da zivi negdje gdje ti upada policija i pred djecom te izvodi iz kuce....... Da li bi ti bio prioritet demografska propast ili mozda nesto drugo?

Primjer je ekstreman, ali realno, ako gledamo na cijelu BiH, ovo je veoma realnost povratnika Bosnjaka. Zabrana jezika, sikaniranje, napadi, opstrukcije itd itd. I ovdje se prica ista SDA i HDZ :-)
Pricamo o Mostaru gdje SDA i HDZ uredno dijele vlast vec par decenija i gdje se je znalo da ce je opet podijeliti nakon ovih izbora.
Sad da te pitam, koja bi kvalitativna promjena bila da je gradonacelnik SDA a presjednik skupstine HDZ i vice versa?
SDA pravi vlast sa HDZ-om jer je to rezultat izbora. Nije SDA kriva sto HDZ ima toliko podrsku Hrvatskog naroda.

Bi li se ista promijenilo na terenu da se entitet RS nazove Istocn BH entitet? Na prvu mozda ne, ali taj simbolicni cin bi imao veliki uticaj na duge staze

Ako Mostar i narednih 15 godina bude grad u kojem HDZ ima gradonacelika, pristase te stranke ce biti jos vise ubjedjeni kako je Mostar Hrvatski grad. Oni moraju shvatiti kako to nije slucaj i kako to nece biti slucaj. Kad to shvate, prije ce poceti graditi grad za sve njene stanovnike, prije c se normlizirati situacija, kako u Mostaru tako i na nivou drzave. Jedan od problema na podrucju gdje je na vlasti HDZ sto su ubjedili ljude da je to iskljucivo Hrvatski teritorij, i tome se treba stati u kraj, kad se ukaze prilika za to, kao sto je sad bila.
Duse drage, pa SDA nije nikada nizasta kriva, ni kad ti uvale one krsine od respiratora oni nisu krivi, ni kad njihovi ljudi privatizuju sve sto mogu putem pljackaske privatizacije oni nisu krivi, ni za svu kontrolu budzetskog novca, kradje, nepotizam, steljenja, stranacke firme. Ma ni zasta oni nisu krivi ne znam kako su se takvi naivni i posteni obreli u politici :mrgreen:.
SDAu je do juce odgovaralo da u Mostaru sjedi gradonacelnik Hrvat i nisu se bas bunili, jer su poklopili svoju zonu ineresa a partneri im svoju.
Da je SDA stalo do dzave i simbolike onda bi za gradonacelnika podrzali onoga koj je najzasluzniji za izbore u Mostaru. Ali SDAu su ipak vazniji visedecenijski partneri.
A sve ovo sto ti pises, ako mislis da ce se desiti jer SDA izabere gradonacelnika ond se dobro varas. SDA i HDZ su dvije strane iste medalje.
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#48197 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Evenine »

detroit-mercy wrote: 16/02/2021 21:03
Evenine wrote: 16/02/2021 20:56
detroit-mercy wrote: 16/02/2021 20:53
Pricamo o Mostaru gdje SDA i HDZ uredno dijele vlast vec par decenija i gdje se je znalo da ce je opet podijeliti nakon ovih izbora.
Sad da te pitam, koja bi kvalitativna promjena bila da je gradonacelnik SDA a presjednik skupstine HDZ i vice versa?
Kontaju da bi se zbog te simbolicne pobjede HB jurisnici demoralisali i poceli il masovno iseljavati il lijepiti Komsiceve postere po stanu. Valjda je to.
Ovdje niko ne prica o kandidatima, sta ce se promijeniti u gradu, koji kvalitativni napredak se ocekuje, ma jok. Sve se je svelo na daj nek je nas, a pri tome se pozivaju na rekacije HB foruma i kako oni eto slave. Sto bi znacilo da je izabran drugi kandidat mi bi slavili i sukali HB forumu, sto nas opet stavlja u istu ravan iako mi tvrdimo da nismo isti.
Na kraju, kako ide proces odlucivanja u gradu, sta moze gradonacelnik bez skupstine ili bez odredjenog broja ruku, pita li se iko.
Ma puca SDA ona stvarka za Mostarom. Oni su zadovoljni jer su ciljeve ostvarili.

1. Ocrniti BH Blok pred izbore 2022.
2. Zadrzati dovoljnu kontrolu nad procesima u Mostaru.

Dugorocno bi za BiH bilo bolje da je Irma gradonacelnica. To bi bila prejaka poruka na nivou citave drzave. Ali nije moglo jer...pogledati pod br 1.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#48198 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hemel »

Nema dugo Pedje da nam baci koju suplju.
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#48199 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by detroit-mercy »

palermo wrote: 16/02/2021 21:06
Evenine wrote: 16/02/2021 20:56
Kontaju da bi se zbog te simbolicne pobjede HB jurisnici demoralisali i poceli il masovno iseljavati il lijepiti Komsiceve postere po stanu. Valjda je to.
Simbolika je važna stvar. U ime simbolike su i glave padale. Ja kao mostaravc vrlo dobro znam da se ne bi ništa promijenilo, mislim da sam i postovima na temi izbora u Mostaru to i pokazivao, al vjeruj mi to zna gotovo svaki mostarac.....ali ne možeš ljude osuđivati zbog toga što su i oni htjeli osjetiti slast pobjede, što su i oni htjeli praviti vatromet.....
Upravo, ali nemojmo to onda predstavljati kao neki kvalitativni napredak nego vise kao cinjenicu da i mi sad njima suknemo.
Kako je izdaja na forumu laka rijec :mrgreen:.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#48200 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zlajaBHF »

detroit-mercy wrote: 16/02/2021 21:14
Duse drage, pa SDA nije nikada nizasta kriva, ni kad ti uvale one krsine od respiratora oni nisu krivi, ni kad njihovi ljudi privatizuju sve sto mogu putem pljackaske privatizacije oni nisu krivi, ni za svu kontrolu budzetskog novca, kradje, nepotizam, steljenja, stranacke firme. Ma ni zasta oni nisu krivi ne znam kako su se takvi naivni i posteni obreli u politici :mrgreen:.
SDAu je do juce odgovaralo da u Mostaru sjedi gradonacelnik Hrvat i nisu se bas bunili, jer su poklopili svoju zonu ineresa a partneri im svoju.
Da je SDA stalo do dzave i simbolike onda bi za gradonacelnika podrzali onoga koj je najzasluzniji za izbore u Mostaru. Ali SDAu su ipak vazniji visedecenijski partneri.
A sve ovo sto ti pises, ako mislis da ce se desiti jer SDA izabere gradonacelnika ond se dobro varas. SDA i HDZ su dvije strane iste medalje.
Nisam nikad rekao da SDA nije najveci krivac zbog korupcije i kriminala u drzavi, ali to nema veze sa nasom diskusijom.

Okej, da zaokruzimo. Za tebe pozicija gradonacelinka nije bitna, za mene je ovo izdaja od strane NS-a.
Locked