Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33876 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote: 08/02/2021 08:12
konektovan wrote: 08/02/2021 00:11
_BataZiv_0809 wrote: 08/02/2021 00:00 Jedva sam skinuo to govno :-)

Nekad davno sam u bingetu vidio kao strugalicu za to i ne kupim je tad i nikad je vise nisam vidio :-) mozda treba probat sa ali expressom, ali sta ukucat u search :hm:
I onda da cekas pola godine da ti dodje iz kine...
Ima se to i ovdje kupiti...
Taman do registracije ce stic :lol: dje ima kod nas?
Ma znam da je bilo nekad na auto odjelu bnigeta, fisa, mercatora,...
Na stupu u bingetu nema,.. :mrgreen:
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#33877 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

_BataZiv_0809 wrote: 08/02/2021 08:12
konektovan wrote: 08/02/2021 00:11
_BataZiv_0809 wrote: 08/02/2021 00:00 Jedva sam skinuo to govno :-)

Nekad davno sam u bingetu vidio kao strugalicu za to i ne kupim je tad i nikad je vise nisam vidio :-) mozda treba probat sa ali expressom, ali sta ukucat u search :hm:
I onda da cekas pola godine da ti dodje iz kine...
Ima se to i ovdje kupiti...
Taman do registracije ce stic :lol: dje ima kod nas?
DM, 5 KM
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#33878 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Kočiono ulje koje uzeti kvalitetno dot4 msm?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33879 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

ATE ,imas u simimpex :)
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#33880 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

liaar wrote: 08/02/2021 11:55
_BataZiv_0809 wrote: 08/02/2021 08:12
konektovan wrote: 08/02/2021 00:11

I onda da cekas pola godine da ti dodje iz kine...
Ima se to i ovdje kupiti...
Taman do registracije ce stic :lol: dje ima kod nas?
DM, 5 KM
Obi, 4-5 KM.
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#33881 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

Optimist wrote: 08/02/2021 12:32
liaar wrote: 08/02/2021 11:55
_BataZiv_0809 wrote: 08/02/2021 08:12

Taman do registracije ce stic :lol: dje ima kod nas?
DM, 5 KM
Obi, 4-5 KM.
Sve je bliže od OBI-ja osim ako ne živiš na Ilidži :D
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#33882 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

Evolution_IV wrote: 08/02/2021 12:28 ATE ,imas u simimpex :)
Imali tu kvalitetan g13 :-D

Kupio litar prošle godine da imam u rezervi, i htio dosuti 1dl, srećom nisam...gusto nešto, uopće nije izgledalo da je u tečnom stanju. Bacio ga....dosadilo mi ići u ovlašteni, zasitio me se servisni savjetnik, iskoristio sam ulogu servisnog savjetnika maksimalno :-D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33883 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

artur morgan wrote: 08/02/2021 12:46
Evolution_IV wrote: 08/02/2021 12:28 ATE ,imas u simimpex :)
Imali tu kvalitetan g13 :-D

Kupio litar prošle godine da imam u rezervi, i htio dosuti 1dl, srećom nisam...gusto nešto, uopće nije izgledalo da je u tečnom stanju. Bacio ga....dosadilo mi ići u ovlašteni, zasitio me se servisni savjetnik, iskoristio sam ulogu servisnog savjetnika maksimalno :-D
valjda ima,ne znam gdje se nalazis al imas svakakvih,kod mene je febi g12++,imas eneos g12/13 u japanautu,ima kod ostalih isto kvalitetnijih,vidi malo po prodavnicama :)

ja cu se vratit fabrickom zelenom kad budem zupcasti mijenjao,cijena L u ovlastenom ista ako ne i jeftinija od g12++ :-D
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#33884 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Upali li Mazda?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83492
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33885 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Sta bi Mazdina kraju?
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#33886 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by jelleMania »

Treba zvati slep sluzbu ....zauzima mjesto bezveze vec mj. dana :D
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#33887 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Jel iko ikad ugradjivao usb u auto za muziku? Ima li to u Sa gdje ko da radi
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33888 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

JavierBosnia wrote: 08/02/2021 14:20 Jel iko ikad ugradjivao usb u auto za muziku? Ima li to u Sa gdje ko da radi
Komel
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#33889 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by deny_s »

Pitanje za mehaničare na forumu a i za ostale znalce :
koju marku nosača motora uzeti,da li promjeniti samo gumu pošto ne vidim logiku kupovanja čitavog nosača ako je metalni dio dobar,da li postoji uopšte
takvo nešto na našem tržištu,nešto gdje će situacija nakon zamjene gume/nosača biti bolja a ne lošija
nikeze
Posts: 676
Joined: 07/12/2018 12:57

#33890 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nikeze »

deny_s wrote: 08/02/2021 14:33 Pitanje za mehaničare na forumu a i za ostale znalce :
koju marku nosača motora uzeti,da li promjeniti samo gumu pošto ne vidim logiku kupovanja čitavog nosača ako je metalni dio dobar,da li postoji uopšte
takvo nešto na našem tržištu,nešto gdje će situacija nakon zamjene gume/nosača biti bolja a ne lošija
Originalni naravno. Moguće je u nekim slučajevima upresovati ako je prstenasti. Kod auta koji se ne proizvode i nema dijelova na tržištu moguće je izliti gumu. Firma Sadik Prom iz Moštra kod Visokog lije selene i prstenove od gume. Za krajnju nuždu može i to. To sam već radio i od tri izlivena selena jedan mi je propao brzo.
Neko pravi od poliuretana koji je jako tvrd. Možete ovdje pogledati šta ima za vaš auto:
https://polyurethan.com/category/986
Kažu da je poliuretan besmrtan, ali vrlo tvrd.
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#33891 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

nikeze wrote: 08/02/2021 14:54
deny_s wrote: 08/02/2021 14:33 Pitanje za mehaničare na forumu a i za ostale znalce :
koju marku nosača motora uzeti,da li promjeniti samo gumu pošto ne vidim logiku kupovanja čitavog nosača ako je metalni dio dobar,da li postoji uopšte
takvo nešto na našem tržištu,nešto gdje će situacija nakon zamjene gume/nosača biti bolja a ne lošija
Originalni naravno. Moguće je u nekim slučajevima upresovati ako je prstenasti. Kod auta koji se ne proizvode i nema dijelova na tržištu moguće je izliti gumu. Firma Sadik Prom iz Moštra kod Visokog lije selene i prstenove od gume. Za krajnju nuždu može i to. To sam već radio i od tri izlivena selena jedan mi je propao brzo.
Neko pravi od poliuretana koji je jako tvrd. Možete ovdje pogledati šta ima za vaš auto:
https://polyurethan.com/category/986
Kažu da je poliuretan besmrtan, ali vrlo tvrd.
Upravo ovo za poliuretan, gledao sam na YT momka koji je na sportsko auto stavio poliuretanske nosače (sve zamijenio), i tvrdi da je značajno veća vibracija motora, tj prenos te vibracije na šasiju.
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#33892 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Samo tvrdo
nikeze
Posts: 676
Joined: 07/12/2018 12:57

#33893 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nikeze »

Sve što nije original može uzrokovati probleme, jer u fabrikama se rade ispitivanja koja su skupa, a i servisi dostavljaju iskustva o dijelovima koji stalno stradavaju. Tako da vlastita eksperimentisanja ne donose uvijek željeni rezultat.
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#33894 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Sto nam ovo bitange nema?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#33895 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

basicm wrote: 07/02/2021 23:09
JavierBosnia wrote: 07/02/2021 20:55 Da li je zakonom obavezno imati zalijepljen i onaj bar kod pored stikera na sofersajbi
Nije.
Serijski broj stikera na bar kodu je isti kao i na samom stikeru - da li to skeniraju prilikom dodjele stikera u mupu, ne znam. Nisam nikad lijepio i nikad me niko nije pitao za to (ni za stiker doduše).
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#33896 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by S4mpion »

konektovan wrote: 03/02/2021 14:27
basicm wrote: 03/02/2021 14:25
konektovan wrote: 03/02/2021 14:24

Mozda da pokušaš kod Simanića ili onog na mostarskom raskrscu, zaboravio sam mu ime...
Tamo tamo, da nam imas sta pisati jos.
:lol:
Nije valjda toliko loš..?
Koliko sam ja čuo, prema iskustvima poznanika, pa i mom samom, čovjek je Ronaldo za elektroniku.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#33897 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by S4mpion »

_BataZiv_0809 wrote: 08/02/2021 08:12
konektovan wrote: 08/02/2021 00:11
_BataZiv_0809 wrote: 08/02/2021 00:00 Jedva sam skinuo to govno :-)

Nekad davno sam u bingetu vidio kao strugalicu za to i ne kupim je tad i nikad je vise nisam vidio :-) mozda treba probat sa ali expressom, ali sta ukucat u search :hm:
I onda da cekas pola godine da ti dodje iz kine...
Ima se to i ovdje kupiti...
Taman do registracije ce stic :lol: dje ima kod nas?
Smio bih se zaklet' da sam ih vidio u Pennyu u Velešićima.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33898 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

basicm wrote: 08/02/2021 13:44 Upali li Mazda?
_BataZiv_0809 wrote: 08/02/2021 13:59 Sta bi Mazdina kraju?
jelleMania wrote: 08/02/2021 14:01 Treba zvati slep sluzbu ....zauzima mjesto bezveze vec mj. dana :D
bice epilog kad se sredi :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33899 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

drug_profi wrote: 08/02/2021 15:49 Sto nam ovo bitange nema?
Mislim da je bitanga nedavno najavio, da ce se povuci s foruma,....i šteta je ako je to uradio zbog nekih likova...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83492
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33900 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 08/02/2021 17:03
drug_profi wrote: 08/02/2021 15:49 Sto nam ovo bitange nema?
Mislim da je bitanga nedavno najavio, da ce se povuci s foruma,....i šteta je ako je to uradio zbog nekih likova...
Nije valjda da su mu dohakali :(

Dugo se njemu islo sa foruma to znam :roll:
Post Reply