Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#33851 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Da li je zakonom obavezno imati zalijepljen i onaj bar kod pored stikera na sofersajbi
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#33852 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Jel ti to mrsko bilo zalijepiti pa trazis zakon?
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#33853 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

JavierBosnia wrote: 07/02/2021 20:55 Da li je zakonom obavezno imati zalijepljen i onaj bar kod pored stikera na sofersajbi
Nije.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33854 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

prekuce sam skidao to govno,kakav nekvalitet i smetljarluk....skines sve normalno al ostanu grb i zvjezdice :lol: :lol:
User avatar
Qler
Posts: 25833
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#33855 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qler »

Ja sam u januaru registrovao auto, ali mi tek sad u februaru istice registracija. Moram cekati da istekne pa da zalijepim sticker, jer policija zna praviti problem ako si zalijepio novi prije nego je stari istekao... glupost...
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#33856 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Meni rekose da se moze odmah zalijepiti novi jer imas u saobracajnoj novi muhur.
User avatar
Qler
Posts: 25833
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#33857 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qler »

Jebaji ga, sutra onda i ja sredim to, da je ne izgubim :D
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#33858 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

Evolution_IV wrote: 07/02/2021 23:19 prekuce sam skidao to govno,kakav nekvalitet i smetljarluk....skines sve normalno al ostanu grb i zvjezdice :lol: :lol:
Ja sam skalperom brzo skinuo, nije nista ostalo. I onda malo spuzvom i ferijem istrljo :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#33859 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Najjedostavnije je masno otapalo, WD, ili obicno ulje jestivo, malo na vaticu, krpicu i skine se ljepilo bez struganja. Nakon toga stelex ili slicno sredstvo za odmascivanje stakla.
Sve zajedno treba ti 3 minute.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#33860 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

drug_profi wrote: 07/02/2021 23:06 Jel ti to mrsko bilo zalijepiti pa trazis zakon?
Ma nije drug nego mi ruzno :D cekam hocel ga ko skenirat ko u Bingu

Drzim fino do toga u cosak pozicioniram, cistin prethodni, ne redam kao neki imaju ih 10.. btw rece mi prijatelj iz osiguranja kao samo smije jedan biti, inace kaznjavaju. Ne znam da sam od ikog cuo da je neko kaznjen za to
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33861 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Jedva sam skinuo to govno :-)

Nekad davno sam u bingetu vidio kao strugalicu za to i ne kupim je tad i nikad je vise nisam vidio :-) mozda treba probat sa ali expressom, ali sta ukucat u search :hm:
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33862 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote: 08/02/2021 00:00 Jedva sam skinuo to govno :-)

Nekad davno sam u bingetu vidio kao strugalicu za to i ne kupim je tad i nikad je vise nisam vidio :-) mozda treba probat sa ali expressom, ali sta ukucat u search :hm:
I onda da cekas pola godine da ti dodje iz kine...
Ima se to i ovdje kupiti...
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#33863 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

A jeb.... fakat ste smotani.

Izvuces noz iz skalpela i uzmes ga plostimice i struzes niz staklo, skines vecinu u dva poteza. Imas i strugalicu za farbu sa stakla ko ima viska para.

https://www.google.com/search?q=struga% ... 20&bih=947
User avatar
hellhammer
Posts: 513
Joined: 06/01/2015 19:24

#33864 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hellhammer »

vindfaker wrote: 05/02/2021 19:59
RagibUzoriti wrote: 05/02/2021 19:52
vindfaker wrote: 03/02/2021 10:30 u pitanju je passat b6 2010
slucajno probah rucnu kad sam ulazio u garazu, ulaz je uz brdo i ide se rikvercom, i na pola rekoh haj da je probam, kad pritisnuh nece nista i upali se ovaj znak zuti.. kad pritisnem el. rucnu na milisekund blinkne i znak kad je podignuta rucna.. ugasim auto, nece opet rucna... dam kontakt, radi rucna.. odem provozam se, opet se vratim radi rucna... i sad je sve normalno, nema neki neobican zvuk kad se podize ili spusta ima li razloga za brigu?
Image
Sranje kod passaratija :lol:

Jedan ti klip ok, na drugom ti motoric vrisnuo najvjerovatnije.

Sve je dobro dok ti otpusti disk 😂😂😂

Popravljaj to dok ti nije veci problem ispao
evo dok se oporavim od plivajuceg, moze jos valjda :lol:
Ja sam skoro mijenjao strasni plivajuci zamajac sa sve setom kvacila prvi put na 235k kilometara i to na prve male znake da ce da ode u doglednoj buducnosti, iako mi majstor je savjetovao da mogu jos sigurno desetine hiljada preci sa njim auto staro 10 godina. Kada je kupljen svi su me pitali ima li plivajuci kad kazem da ima ono jao se tebi. Kostqo 750 eura sa ugradnjom bez plivajuceg 450 eura set kvacila. Ocekivao sam da ce po pricama da strada na 140k i plivajuci i dizne i dpf. za sada jos nista sa diznama nikad problema dpf nikada se nije upalila lampica samo primjetim da obavlja svoj posao i to kada stojim na semaforu ili ugasim auto a ventilator radi jakim intenzitetom i malo duze radi kod gasenja auta. Svakakvih problema sam se naslusao o tom motoru 1.6 tdi u Bosni dok ovdje u Austriji niko ih bas posebno ne kudi vise nego druge motore
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#33865 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vindfaker »

hellhammer wrote: 08/02/2021 00:17
vindfaker wrote: 05/02/2021 19:59
RagibUzoriti wrote: 05/02/2021 19:52

Sranje kod passaratija :lol:

Jedan ti klip ok, na drugom ti motoric vrisnuo najvjerovatnije.

Sve je dobro dok ti otpusti disk 😂😂😂

Popravljaj to dok ti nije veci problem ispao
evo dok se oporavim od plivajuceg, moze jos valjda :lol:
Ja sam skoro mijenjao strasni plivajuci zamajac sa sve setom kvacila prvi put na 235k kilometara i to na prve male znake da ce da ode u doglednoj buducnosti, iako mi majstor je savjetovao da mogu jos sigurno desetine hiljada preci sa njim auto staro 10 godina. Kada je kupljen svi su me pitali ima li plivajuci kad kazem da ima ono jao se tebi. Kostqo 750 eura sa ugradnjom bez plivajuceg 450 eura set kvacila. Ocekivao sam da ce po pricama da strada na 140k i plivajuci i dizne i dpf. za sada jos nista sa diznama nikad problema dpf nikada se nije upalila lampica samo primjetim da obavlja svoj posao i to kada stojim na semaforu ili ugasim auto a ventilator radi jakim intenzitetom i malo duze radi kod gasenja auta. Svakakvih problema sam se naslusao o tom motoru 1.6 tdi u Bosni dok ovdje u Austriji niko ih bas posebno ne kudi vise nego druge motore
ma Bgm ako je odrzavan redovno nemas problema, kod mene ce jos malo 275k na satu.. platio da mi sve za svaki slucaj pregleda da nema kakvih problema kazu odlican auto, motor suh, sve ok, vozi... ista situacija kod mene sa tim dpfom, kad stanem u garazu ugl se pokrene... i eto onako ga malo zivlje vozim da se ne gusi po gradu, nadam se da nece bit problema.. nek ti je sa srecom i da te dobro sluzi

edit: evo sad citam navodno neki u firmi ima caddy sa tim 1.6tdi motorom, presao 450k sa neredovnim odrzavanjem i nikakve kvarove motora nemaju osim 2 dizne.. znaci mirni smo bar 200k jos :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33866 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 08/02/2021 00:11
_BataZiv_0809 wrote: 08/02/2021 00:00 Jedva sam skinuo to govno :-)

Nekad davno sam u bingetu vidio kao strugalicu za to i ne kupim je tad i nikad je vise nisam vidio :-) mozda treba probat sa ali expressom, ali sta ukucat u search :hm:
I onda da cekas pola godine da ti dodje iz kine...
Ima se to i ovdje kupiti...
Taman do registracije ce stic :lol: dje ima kod nas?
User avatar
hellhammer
Posts: 513
Joined: 06/01/2015 19:24

#33867 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hellhammer »

Ma ne zamaram se ja toliko ni da ode nesto, doduse kod mene ima sigurno 80% otvorenog puta da je vise gradskr voznje mozda bi i imao problema. Stvarna potrosnja je kod mene u zadnje dvije godine je 5,6 litara. Na autoputu ne prelazim 150. u gradu ne sjecam se da sam ubacio u cetvrru jer su mu duge brzine, niti ga gusim niti stiscem do poda osim u preticanju, po meni jako ekonomican motor
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#33868 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vindfaker »

hellhammer wrote: 08/02/2021 08:12 Ma ne zamaram se ja toliko ni da ode nesto, doduse kod mene ima sigurno 80% otvorenog puta da je vise gradskr voznje mozda bi i imao problema. Stvarna potrosnja je kod mene u zadnje dvije godine je 5,6 litara. Na autoputu ne prelazim 150. u gradu ne sjecam se da sam ubacio u cetvrru jer su mu duge brzine, niti ga gusim niti stiscem do poda osim u preticanju, po meni jako ekonomican motor
e bas tako... ja sam u sarajevu i nisam u cetvrtu ubacio nikad prije brze cestw ili autoputa, hahhaha... a eto meni sluzi ugl po gradu, dva put sedmicno odem na otvorenu ili autoput da ga raspušem... jest ekonomican, narocito na otvorenom, po gradu, brda i to meni je 7-8l prosjecne
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#33869 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

Jutro :) Trazim da kupim el. punjač za akumulator...da mogu povremeno akumulator u garaži dopuniti. Kad radim servis provjere mi u servisu akumulator na njihovom aparatu, akumulator je ispravan ali ga treba dopuniti. Da bi se dopunio potpuno u vožnji potrebno je najvjerovatnije 5-6 sati vožnje. Pa sam mislio da kupim punjač, da imam to u garaži. Čitao sam da je dosta manji vijek trajanja akumulatora ako se konstantno prazni i nedovoljno puni. Šta da tražim i kakva su vaša iskustva, na šta da pazim i sl. ..... :)
User avatar
Laplace
Posts: 14696
Joined: 19/11/2012 18:37

#33870 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

insaneinthebrain wrote: 05/02/2021 17:54 ostavis auto kod majstora, vratis se. jel gotov majstore. jest, res pecen :mrgreen: :-)

Čime ovaj gasi vatru? Benzinom?

[Biće da je neodgovarajući tip vatrogasnog aparata - u radionici je radi reda - ili čovjek ne zna gasiti (nije da ja znam bolje :D ).]
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#33871 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by profatr »

artur morgan wrote: 08/02/2021 08:40 Jutro :) Trazim da kupim el. punjač za akumulator...da mogu povremeno akumulator u garaži dopuniti. Kad radim servis provjere mi u servisu akumulator na njihovom aparatu, akumulator je ispravan ali ga treba dopuniti. Da bi se dopunio potpuno u vožnji potrebno je najvjerovatnije 5-6 sati vožnje. Pa sam mislio da kupim punjač, da imam to u garaži. Čitao sam da je dosta manji vijek trajanja akumulatora ako se konstantno prazni i nedovoljno puni. Šta da tražim i kakva su vaša iskustva, na šta da pazim i sl. ..... :)
Ctek punjači su najbolji i najskuplji. To je kvalitetan smart punjač pa ne moraš skidati kleme sa akumulatora i priključi jednom mjesečno. Produljiti češ vijek trajanja akumulatora nekoliko godina a punjač opet ostaje zansljedeći akum.
User avatar
Laplace
Posts: 14696
Joined: 19/11/2012 18:37

#33872 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

drug_profi wrote: 06/02/2021 23:53 Samo ne kontam kako mu se dalo ovo radit umjesto zamjeniti originalnu.
Tunning, logično.
User avatar
hellhammer
Posts: 513
Joined: 06/01/2015 19:24

#33873 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hellhammer »

Ne zna gasiti, sara gore dole umjesto da ugasi primarni izvor vatre pa tek onda okolo, doduse vatra je vec bila jaka kad je stigao do nje sa aparatom. Zapaljiva tecnost se najefikasnije gasi pjenom ili u ovom slucaju sa pjeskom jer je na podu vatra. Kod vatre su kljucne sekunde pogotov kod jako zapaljivih materjala
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#33874 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

profatr wrote: 08/02/2021 08:55
artur morgan wrote: 08/02/2021 08:40 Jutro :) Trazim da kupim el. punjač za akumulator...da mogu povremeno akumulator u garaži dopuniti. Kad radim servis provjere mi u servisu akumulator na njihovom aparatu, akumulator je ispravan ali ga treba dopuniti. Da bi se dopunio potpuno u vožnji potrebno je najvjerovatnije 5-6 sati vožnje. Pa sam mislio da kupim punjač, da imam to u garaži. Čitao sam da je dosta manji vijek trajanja akumulatora ako se konstantno prazni i nedovoljno puni. Šta da tražim i kakva su vaša iskustva, na šta da pazim i sl. ..... :)
Ctek punjači su najbolji i najskuplji. To je kvalitetan smart punjač pa ne moraš skidati kleme sa akumulatora i priključi jednom mjesečno. Produljiti češ vijek trajanja akumulatora nekoliko godina a punjač opet ostaje zansljedeći akum.
Hvala na preporuci. Vidim da su pozitivna iskustva sa Ctek punjačima. Najviše preporučuju mxs 5.0
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#33875 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by profatr »

artur morgan wrote: 08/02/2021 10:27
profatr wrote: 08/02/2021 08:55
artur morgan wrote: 08/02/2021 08:40 Jutro :) Trazim da kupim el. punjač za akumulator...da mogu povremeno akumulator u garaži dopuniti. Kad radim servis provjere mi u servisu akumulator na njihovom aparatu, akumulator je ispravan ali ga treba dopuniti. Da bi se dopunio potpuno u vožnji potrebno je najvjerovatnije 5-6 sati vožnje. Pa sam mislio da kupim punjač, da imam to u garaži. Čitao sam da je dosta manji vijek trajanja akumulatora ako se konstantno prazni i nedovoljno puni. Šta da tražim i kakva su vaša iskustva, na šta da pazim i sl. ..... :)
Ctek punjači su najbolji i najskuplji. To je kvalitetan smart punjač pa ne moraš skidati kleme sa akumulatora i priključi jednom mjesečno. Produljiti češ vijek trajanja akumulatora nekoliko godina a punjač opet ostaje zansljedeći akum.
Hvala na preporuci. Vidim da su pozitivna iskustva sa Ctek punjačima. Najviše preporučuju mxs 5.0
Upravo taj, uspješno koristim već pune 4 godine :thumbup:
Post Reply