Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#33851 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li je zakonom obavezno imati zalijepljen i onaj bar kod pored stikera na sofersajbi
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#33852 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel ti to mrsko bilo zalijepiti pa trazis zakon?
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#33853 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije.JavierBosnia wrote: ↑07/02/2021 20:55 Da li je zakonom obavezno imati zalijepljen i onaj bar kod pored stikera na sofersajbi
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33854 Re: Pitamo Mehanicare ?
prekuce sam skidao to govno,kakav nekvalitet i smetljarluk....skines sve normalno al ostanu grb i zvjezdice

- Qler
- Posts: 25835
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#33855 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam u januaru registrovao auto, ali mi tek sad u februaru istice registracija. Moram cekati da istekne pa da zalijepim sticker, jer policija zna praviti problem ako si zalijepio novi prije nego je stari istekao... glupost...
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#33856 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni rekose da se moze odmah zalijepiti novi jer imas u saobracajnoj novi muhur.
- Qler
- Posts: 25835
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#33857 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jebaji ga, sutra onda i ja sredim to, da je ne izgubim 
-
zigson
- Posts: 4818
- Joined: 04/04/2015 22:17
#33858 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam skalperom brzo skinuo, nije nista ostalo. I onda malo spuzvom i ferijem istrljoEvolution_IV wrote: ↑07/02/2021 23:19 prekuce sam skidao to govno,kakav nekvalitet i smetljarluk....skines sve normalno al ostanu grb i zvjezdice![]()
![]()
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#33859 Re: Pitamo Mehanicare ?
Najjedostavnije je masno otapalo, WD, ili obicno ulje jestivo, malo na vaticu, krpicu i skine se ljepilo bez struganja. Nakon toga stelex ili slicno sredstvo za odmascivanje stakla.
Sve zajedno treba ti 3 minute.
Sve zajedno treba ti 3 minute.
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#33860 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma nije drug nego mi ruzno
Drzim fino do toga u cosak pozicioniram, cistin prethodni, ne redam kao neki imaju ih 10.. btw rece mi prijatelj iz osiguranja kao samo smije jedan biti, inace kaznjavaju. Ne znam da sam od ikog cuo da je neko kaznjen za to
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83502
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33861 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jedva sam skinuo to govno
Nekad davno sam u bingetu vidio kao strugalicu za to i ne kupim je tad i nikad je vise nisam vidio
mozda treba probat sa ali expressom, ali sta ukucat u search 
Nekad davno sam u bingetu vidio kao strugalicu za to i ne kupim je tad i nikad je vise nisam vidio
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33862 Re: Pitamo Mehanicare ?
I onda da cekas pola godine da ti dodje iz kine..._BataZiv_0809 wrote: ↑08/02/2021 00:00 Jedva sam skinuo to govno![]()
Nekad davno sam u bingetu vidio kao strugalicu za to i ne kupim je tad i nikad je vise nisam vidiomozda treba probat sa ali expressom, ali sta ukucat u search
![]()
Ima se to i ovdje kupiti...
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#33863 Re: Pitamo Mehanicare ?
A jeb.... fakat ste smotani.
Izvuces noz iz skalpela i uzmes ga plostimice i struzes niz staklo, skines vecinu u dva poteza. Imas i strugalicu za farbu sa stakla ko ima viska para.
https://www.google.com/search?q=struga% ... 20&bih=947
Izvuces noz iz skalpela i uzmes ga plostimice i struzes niz staklo, skines vecinu u dva poteza. Imas i strugalicu za farbu sa stakla ko ima viska para.
https://www.google.com/search?q=struga% ... 20&bih=947
- hellhammer
- Posts: 513
- Joined: 06/01/2015 19:24
#33864 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam skoro mijenjao strasni plivajuci zamajac sa sve setom kvacila prvi put na 235k kilometara i to na prve male znake da ce da ode u doglednoj buducnosti, iako mi majstor je savjetovao da mogu jos sigurno desetine hiljada preci sa njim auto staro 10 godina. Kada je kupljen svi su me pitali ima li plivajuci kad kazem da ima ono jao se tebi. Kostqo 750 eura sa ugradnjom bez plivajuceg 450 eura set kvacila. Ocekivao sam da ce po pricama da strada na 140k i plivajuci i dizne i dpf. za sada jos nista sa diznama nikad problema dpf nikada se nije upalila lampica samo primjetim da obavlja svoj posao i to kada stojim na semaforu ili ugasim auto a ventilator radi jakim intenzitetom i malo duze radi kod gasenja auta. Svakakvih problema sam se naslusao o tom motoru 1.6 tdi u Bosni dok ovdje u Austriji niko ih bas posebno ne kudi vise nego druge motorevindfaker wrote: ↑05/02/2021 19:59evo dok se oporavim od plivajuceg, moze jos valjdaRagibUzoriti wrote: ↑05/02/2021 19:52Sranje kod passaratijavindfaker wrote: ↑03/02/2021 10:30 u pitanju je passat b6 2010
slucajno probah rucnu kad sam ulazio u garazu, ulaz je uz brdo i ide se rikvercom, i na pola rekoh haj da je probam, kad pritisnuh nece nista i upali se ovaj znak zuti.. kad pritisnem el. rucnu na milisekund blinkne i znak kad je podignuta rucna.. ugasim auto, nece opet rucna... dam kontakt, radi rucna.. odem provozam se, opet se vratim radi rucna... i sad je sve normalno, nema neki neobican zvuk kad se podize ili spusta ima li razloga za brigu?
![]()
Jedan ti klip ok, na drugom ti motoric vrisnuo najvjerovatnije.
Sve je dobro dok ti otpusti disk
Popravljaj to dok ti nije veci problem ispao![]()
-
vindfaker
- Posts: 415
- Joined: 13/01/2020 20:16
#33865 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma Bgm ako je odrzavan redovno nemas problema, kod mene ce jos malo 275k na satu.. platio da mi sve za svaki slucaj pregleda da nema kakvih problema kazu odlican auto, motor suh, sve ok, vozi... ista situacija kod mene sa tim dpfom, kad stanem u garazu ugl se pokrene... i eto onako ga malo zivlje vozim da se ne gusi po gradu, nadam se da nece bit problema.. nek ti je sa srecom i da te dobro sluzihellhammer wrote: ↑08/02/2021 00:17Ja sam skoro mijenjao strasni plivajuci zamajac sa sve setom kvacila prvi put na 235k kilometara i to na prve male znake da ce da ode u doglednoj buducnosti, iako mi majstor je savjetovao da mogu jos sigurno desetine hiljada preci sa njim auto staro 10 godina. Kada je kupljen svi su me pitali ima li plivajuci kad kazem da ima ono jao se tebi. Kostqo 750 eura sa ugradnjom bez plivajuceg 450 eura set kvacila. Ocekivao sam da ce po pricama da strada na 140k i plivajuci i dizne i dpf. za sada jos nista sa diznama nikad problema dpf nikada se nije upalila lampica samo primjetim da obavlja svoj posao i to kada stojim na semaforu ili ugasim auto a ventilator radi jakim intenzitetom i malo duze radi kod gasenja auta. Svakakvih problema sam se naslusao o tom motoru 1.6 tdi u Bosni dok ovdje u Austriji niko ih bas posebno ne kudi vise nego druge motorevindfaker wrote: ↑05/02/2021 19:59evo dok se oporavim od plivajuceg, moze jos valjdaRagibUzoriti wrote: ↑05/02/2021 19:52
Sranje kod passaratija
Jedan ti klip ok, na drugom ti motoric vrisnuo najvjerovatnije.
Sve je dobro dok ti otpusti disk
Popravljaj to dok ti nije veci problem ispao![]()
edit: evo sad citam navodno neki u firmi ima caddy sa tim 1.6tdi motorom, presao 450k sa neredovnim odrzavanjem i nikakve kvarove motora nemaju osim 2 dizne.. znaci mirni smo bar 200k jos
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83502
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33866 Re: Pitamo Mehanicare ?
Taman do registracije ce stickonektovan wrote: ↑08/02/2021 00:11I onda da cekas pola godine da ti dodje iz kine..._BataZiv_0809 wrote: ↑08/02/2021 00:00 Jedva sam skinuo to govno![]()
Nekad davno sam u bingetu vidio kao strugalicu za to i ne kupim je tad i nikad je vise nisam vidiomozda treba probat sa ali expressom, ali sta ukucat u search
![]()
Ima se to i ovdje kupiti...
- hellhammer
- Posts: 513
- Joined: 06/01/2015 19:24
#33867 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ne zamaram se ja toliko ni da ode nesto, doduse kod mene ima sigurno 80% otvorenog puta da je vise gradskr voznje mozda bi i imao problema. Stvarna potrosnja je kod mene u zadnje dvije godine je 5,6 litara. Na autoputu ne prelazim 150. u gradu ne sjecam se da sam ubacio u cetvrru jer su mu duge brzine, niti ga gusim niti stiscem do poda osim u preticanju, po meni jako ekonomican motor
-
vindfaker
- Posts: 415
- Joined: 13/01/2020 20:16
#33868 Re: Pitamo Mehanicare ?
e bas tako... ja sam u sarajevu i nisam u cetvrtu ubacio nikad prije brze cestw ili autoputa, hahhaha... a eto meni sluzi ugl po gradu, dva put sedmicno odem na otvorenu ili autoput da ga raspušem... jest ekonomican, narocito na otvorenom, po gradu, brda i to meni je 7-8l prosjecnehellhammer wrote: ↑08/02/2021 08:12 Ma ne zamaram se ja toliko ni da ode nesto, doduse kod mene ima sigurno 80% otvorenog puta da je vise gradskr voznje mozda bi i imao problema. Stvarna potrosnja je kod mene u zadnje dvije godine je 5,6 litara. Na autoputu ne prelazim 150. u gradu ne sjecam se da sam ubacio u cetvrru jer su mu duge brzine, niti ga gusim niti stiscem do poda osim u preticanju, po meni jako ekonomican motor
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#33869 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jutro
Trazim da kupim el. punjač za akumulator...da mogu povremeno akumulator u garaži dopuniti. Kad radim servis provjere mi u servisu akumulator na njihovom aparatu, akumulator je ispravan ali ga treba dopuniti. Da bi se dopunio potpuno u vožnji potrebno je najvjerovatnije 5-6 sati vožnje. Pa sam mislio da kupim punjač, da imam to u garaži. Čitao sam da je dosta manji vijek trajanja akumulatora ako se konstantno prazni i nedovoljno puni. Šta da tražim i kakva su vaša iskustva, na šta da pazim i sl. ..... 
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#33870 Re: Pitamo Mehanicare ?
Čime ovaj gasi vatru? Benzinom?insaneinthebrain wrote: ↑05/02/2021 17:54 ostavis auto kod majstora, vratis se. jel gotov majstore. jest, res pecen![]()
![]()
[Biće da je neodgovarajući tip vatrogasnog aparata - u radionici je radi reda - ili čovjek ne zna gasiti (nije da ja znam bolje
-
profatr
- Posts: 508
- Joined: 23/07/2016 07:01
#33871 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ctek punjači su najbolji i najskuplji. To je kvalitetan smart punjač pa ne moraš skidati kleme sa akumulatora i priključi jednom mjesečno. Produljiti češ vijek trajanja akumulatora nekoliko godina a punjač opet ostaje zansljedeći akum.artur morgan wrote: ↑08/02/2021 08:40 JutroTrazim da kupim el. punjač za akumulator...da mogu povremeno akumulator u garaži dopuniti. Kad radim servis provjere mi u servisu akumulator na njihovom aparatu, akumulator je ispravan ali ga treba dopuniti. Da bi se dopunio potpuno u vožnji potrebno je najvjerovatnije 5-6 sati vožnje. Pa sam mislio da kupim punjač, da imam to u garaži. Čitao sam da je dosta manji vijek trajanja akumulatora ako se konstantno prazni i nedovoljno puni. Šta da tražim i kakva su vaša iskustva, na šta da pazim i sl. .....
![]()
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#33872 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tunning, logično.drug_profi wrote: ↑06/02/2021 23:53 Samo ne kontam kako mu se dalo ovo radit umjesto zamjeniti originalnu.
- hellhammer
- Posts: 513
- Joined: 06/01/2015 19:24
#33873 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne zna gasiti, sara gore dole umjesto da ugasi primarni izvor vatre pa tek onda okolo, doduse vatra je vec bila jaka kad je stigao do nje sa aparatom. Zapaljiva tecnost se najefikasnije gasi pjenom ili u ovom slucaju sa pjeskom jer je na podu vatra. Kod vatre su kljucne sekunde pogotov kod jako zapaljivih materjala
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#33874 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala na preporuci. Vidim da su pozitivna iskustva sa Ctek punjačima. Najviše preporučuju mxs 5.0profatr wrote: ↑08/02/2021 08:55Ctek punjači su najbolji i najskuplji. To je kvalitetan smart punjač pa ne moraš skidati kleme sa akumulatora i priključi jednom mjesečno. Produljiti češ vijek trajanja akumulatora nekoliko godina a punjač opet ostaje zansljedeći akum.artur morgan wrote: ↑08/02/2021 08:40 JutroTrazim da kupim el. punjač za akumulator...da mogu povremeno akumulator u garaži dopuniti. Kad radim servis provjere mi u servisu akumulator na njihovom aparatu, akumulator je ispravan ali ga treba dopuniti. Da bi se dopunio potpuno u vožnji potrebno je najvjerovatnije 5-6 sati vožnje. Pa sam mislio da kupim punjač, da imam to u garaži. Čitao sam da je dosta manji vijek trajanja akumulatora ako se konstantno prazni i nedovoljno puni. Šta da tražim i kakva su vaša iskustva, na šta da pazim i sl. .....
![]()
-
profatr
- Posts: 508
- Joined: 23/07/2016 07:01
#33875 Re: Pitamo Mehanicare ?
Upravo taj, uspješno koristim već pune 4 godineartur morgan wrote: ↑08/02/2021 10:27Hvala na preporuci. Vidim da su pozitivna iskustva sa Ctek punjačima. Najviše preporučuju mxs 5.0profatr wrote: ↑08/02/2021 08:55Ctek punjači su najbolji i najskuplji. To je kvalitetan smart punjač pa ne moraš skidati kleme sa akumulatora i priključi jednom mjesečno. Produljiti češ vijek trajanja akumulatora nekoliko godina a punjač opet ostaje zansljedeći akum.artur morgan wrote: ↑08/02/2021 08:40 JutroTrazim da kupim el. punjač za akumulator...da mogu povremeno akumulator u garaži dopuniti. Kad radim servis provjere mi u servisu akumulator na njihovom aparatu, akumulator je ispravan ali ga treba dopuniti. Da bi se dopunio potpuno u vožnji potrebno je najvjerovatnije 5-6 sati vožnje. Pa sam mislio da kupim punjač, da imam to u garaži. Čitao sam da je dosta manji vijek trajanja akumulatora ako se konstantno prazni i nedovoljno puni. Šta da tražim i kakva su vaša iskustva, na šta da pazim i sl. .....
![]()
