Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#33751 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by UmaX »

Da, s tim da nekad auto poveca obrtaje samo zato sto je klima upaljena. Ili ako je akumulator slabije napunjen.
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#33752 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vindfaker »

zahvaljujem, znaci presudan pokazatelj je specificni miris dima.. a parkiram u relativno maloj garazi pa se to lahko osjeti...
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#33753 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Industrialyzer »

vindfaker wrote: 02/02/2021 15:36
Industrialyzer wrote: 02/02/2021 15:30
vindfaker wrote: 02/02/2021 14:10 i mene sad zanima kad je vec neko gore pitao, posjedujem prvi auto sa tim dpf-om, 2010, Passat b6 1.6TDI .. kad stanem digne mi obrtaje i ja sam to bio malo ignorisao, ugasim auto i upali se ventilacija radi 1-2min i stane..

ako mi moze neko napisat te 'simptome' pokrenute regeneracije, kad gasiti auto a kad cekati da se regenerira, nema mi na displayu onaj znak da se dpf regenerira... da li je to normalno i sta raditi ubuduce? hvala
Nemoj gasiti auto dok traje regeneracija. A kad primjetis da se to desava, izadji iza auta i trebao bi osjetiti miris drugaciji nego inace, i ako je sve ispravno ne bi trebalo biti dima.
osjetio sam par puta miris taj samo nisam znao da je to to... da li znaci da je regeneracija pokrenuta cak i ako vrlo malo poveca obrtaje, mozda 900-950?
Ma to je to :thumbup: Trenutna potrosnja se malo poveca i otprilike su nam isti "simptomi"
schindleroskar
Posts: 573
Joined: 11/06/2019 23:30

#33754 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by schindleroskar »

Da se i ja nadovezem, pa da mi napise neko ko se vise razumije, isto tako mi je neki dan uslo auto u safe mode, dpf zacepljen, obriso gresku, upalio opet i nedugo zatim izbacio opasnost od zacepljenja. Izvuko na magistralu, vozio na 3000 obrtaja i ugasila se greska kroz pet minuta. Evo vec ima par dana nije gresku nikakvu prijavio, mada osjetim taj miris od dpf-a. Vidim da ima opcija da se masinski ocisti dpf filter, jel ima neko iskustva sa time, jel treba to preventivno raditi da se ne napravi neka steta ili je dovoljno izvuci sa vremena na vrijeme na otvoreni put?
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#33755 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Industrialyzer »

Mislim da paljenjem lampice voznja na otvorenom ne moze mnogo pomoci, najbolje je odvuci nekome da to ocisti dok se nije skroz zacepilo.
schindleroskar
Posts: 573
Joined: 11/06/2019 23:30

#33756 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by schindleroskar »

Industrialyzer wrote: 02/02/2021 17:46 Mislim da paljenjem lampice voznja na otvorenom ne moze mnogo pomoci, najbolje je odvuci nekome da to ocisti dok se nije skroz zacepilo.
Hvala drug :thumbup:
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#33757 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by visuljak »

Proizvodjac savjetuje dvije vrste ciscenja, sa povecanim obrtajima ili masinski u garazi.

Ako regeneracija ne uspije povecanjem obrtaja onda se savjetuje druga opcija.
Ako je uspjela nema potrebe ici nikuda.
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#33758 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

vindfaker wrote: 02/02/2021 15:45 zahvaljujem, znaci presudan pokazatelj je specificni miris dima.. a parkiram u relativno maloj garazi pa se to lahko osjeti...
I obavezno zatvori vrata od garaze a otvori prozore na autu, da budes 100 % siguran da radi regeneraciju. :mrgreen:
Ante, sala, sala. :run:
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#33759 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vindfaker »

NediM17 wrote: 02/02/2021 20:05
vindfaker wrote: 02/02/2021 15:45 zahvaljujem, znaci presudan pokazatelj je specificni miris dima.. a parkiram u relativno maloj garazi pa se to lahko osjeti...
I obavezno zatvori vrata od garaze a otvori prozore na autu, da budes 100 % siguran da radi regeneraciju. :mrgreen:
Ante, sala, sala. :run:
hahahaha, hvala na preporuci :lol: :lol:
Tkanton
Posts: 203
Joined: 01/12/2012 20:32

#33760 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tkanton »

Pozdrav, nije bas auto ali je dizel motor sa 3 klipa 30-ak KS. proizvodjaca Yanmar godina 2013.
Rijec je o mini bageru,
Prvo sto je se pocelo desavat je da se gasi na vecim nagibima, posle upali nakon par secundi verglanja, neki dan je se desilo da nece nikako da upali, pa sam pokuso sa start sprejom i upalio je i posle opet sve normalno ali sad se pocinje sve vise gasit na manjim uzbrdicama i gubit snagu na moment i posle sve normalno, ako neko zna sta bi moglo bit
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#33761 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

konektovan wrote: 02/02/2021 13:50
bitanga_sa_otesa wrote: 02/02/2021 13:40 ma nemam pojma ,ne ugradjujem ta smeca ,da mi sutra neko dolazi i da me proziva..
Ma hebiga, nemaš ti ništa sa kvalitetom dijelova, ne praviš ih ti...
Meyle PD
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#33762 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by visuljak »

Tkanton wrote: 02/02/2021 20:16 Pozdrav, nije bas auto ali je dizel motor sa 3 klipa 30-ak KS. proizvodjaca Yanmar godina 2013.
Rijec je o mini bageru,
Prvo sto je se pocelo desavat je da se gasi na vecim nagibima, posle upali nakon par secundi verglanja, neki dan je se desilo da nece nikako da upali, pa sam pokuso sa start sprejom i upalio je i posle opet sve normalno ali sad se pocinje sve vise gasit na manjim uzbrdicama i gubit snagu na moment i posle sve normalno, ako neko zna sta bi moglo bit
Moze biti svasta ali kreni od pumpe goriva i crijeva.
User avatar
konektovan
Posts: 51451
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33763 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Al'din wrote: 02/02/2021 21:27
konektovan wrote: 02/02/2021 13:50
bitanga_sa_otesa wrote: 02/02/2021 13:40 ma nemam pojma ,ne ugradjujem ta smeca ,da mi sutra neko dolazi i da me proziva..
Ma hebiga, nemaš ti ništa sa kvalitetom dijelova, ne praviš ih ti...
Meyle PD
Sta je meyle pd, ili hd??
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33764 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

pumpa dizna diskovi i plocice :D


btw.ko je uvoznik za brembo,meni su zanimljivi brembo HC diskovi,kao ne mogu hrĐat i otporniji su od obicnih :)
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#33765 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

Samo ATE diskovi :-D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33766 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

ima i tu kineza :-) :D

slao mi coek slike,jos je iz HR,EU i fazoni,kako diskovi tako i plocice Čajna :lol:


zipa ovo,promjenjen kataloski za zadnje plocice i vise nisu TRW Đermany nego :

Image

90EUR set

:run:
Last edited by Evolution_IV on 02/02/2021 22:25, edited 2 times in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51451
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33767 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 02/02/2021 22:06 pumpa dizna diskovi i plocice :D


btw.ko je uvoznik za brembo,meni su zanimljivi brembo HC diskovi,kao ne mogu hrĐat i otporniji su od obicnih :)
Ja sam brembo jednom kupio u unitrade, diskove,..mozda su oni uvoznici...
User avatar
hilmija frlj
Posts: 1511
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#33768 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hilmija frlj »

vjeshalica wrote: 02/02/2021 09:43
yandIx wrote: 02/02/2021 09:32 Ma najbolje je za svog limenog ljubimca uzet nešto pametno :)

http://vodickrozzivot.com/zaauto.html
Dobro je bolan supcino glavata

:D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33769 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 02/02/2021 22:22
Evolution_IV wrote: 02/02/2021 22:06 pumpa dizna diskovi i plocice :D


btw.ko je uvoznik za brembo,meni su zanimljivi brembo HC diskovi,kao ne mogu hrĐat i otporniji su od obicnih :)
Ja sam brembo jednom kupio u unitrade, diskove,..mozda su oni uvoznici...
:thumbup:
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#33770 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

Evolution_IV wrote: 02/02/2021 22:22 ima i tu kineza :-) :D

slao mi coek slike,jos je iz HR,EU i fazoni,kako diskovi tako i plocice Čajna :lol:


zipa ovo,promjenjen kataloski za zadnje plocice i vise nisu TRW Đermany nego :

Image

90EUR set

:run:
Te originalne uvijek su bile na cijeni.

Jos su sad made in china a cijena ista.... tamo sele proizvodnju jeftina radna snaga. Mislim da su te kvalitetne, ipak je to OE bez obzira sto se proizvode u Kini.

Ja cekam da mi se upali lampica za prednje a moracu i diskove zamijenit. :-D
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#33771 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

Evolution_IV wrote: 02/02/2021 22:26
konektovan wrote: 02/02/2021 22:22
Evolution_IV wrote: 02/02/2021 22:06 pumpa dizna diskovi i plocice :D


btw.ko je uvoznik za brembo,meni su zanimljivi brembo HC diskovi,kao ne mogu hrĐat i otporniji su od obicnih :)
Ja sam brembo jednom kupio u unitrade, diskove,..mozda su oni uvoznici...
:thumbup:
Meni su oni stavili prednje brembo...20k km i 1.5 godinu poslje nema nikakvih problema, skripe, ili bilo cega.
Komad 85 KM bio
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33772 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

artur morgan wrote: 02/02/2021 22:35

Te originalne uvijek su bile na cijeni.

Jos su sad made in china a cijena ista.... tamo sele proizvodnju jeftina radna snaga. Mislim da su te kvalitetne, ipak je to OE bez obzira sto se proizvode u Kini.

Ja cekam da mi se upali lampica za prednje a moracu i diskove zamijenit. :-D
seronje globalisticke :)

ja ne cekam laNpicu,zavirim svako pola godine iza felUge dokle su dosle :D
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#33773 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Image
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#33774 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

konektovan wrote: 02/02/2021 21:55
Al'din wrote: 02/02/2021 21:27
konektovan wrote: 02/02/2021 13:50

Ma hebiga, nemaš ti ništa sa kvalitetom dijelova, ne praviš ih ti...
Meyle PD
Sta je meyle pd, ili hd??
Diskovi Meyle PD (Platinium disk) slicno sto i kod dijelova ovjesa HD :mrgreen:
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#33775 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Me_again »

Al'din wrote: 03/02/2021 00:31
konektovan wrote: 02/02/2021 21:55
Al'din wrote: 02/02/2021 21:27

Meyle PD
Sta je meyle pd, ili hd??
Diskovi Meyle PD (Platinium disk) slicno sto i kod dijelova ovjesa HD :mrgreen:
Pa šta je sad HD, Helać Disk 8-)
Post Reply