Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#33751 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da, s tim da nekad auto poveca obrtaje samo zato sto je klima upaljena. Ili ako je akumulator slabije napunjen.
-
vindfaker
- Posts: 415
- Joined: 13/01/2020 20:16
#33752 Re: Pitamo Mehanicare ?
zahvaljujem, znaci presudan pokazatelj je specificni miris dima.. a parkiram u relativno maloj garazi pa se to lahko osjeti...
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#33753 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma to je tovindfaker wrote: ↑02/02/2021 15:36osjetio sam par puta miris taj samo nisam znao da je to to... da li znaci da je regeneracija pokrenuta cak i ako vrlo malo poveca obrtaje, mozda 900-950?Industrialyzer wrote: ↑02/02/2021 15:30Nemoj gasiti auto dok traje regeneracija. A kad primjetis da se to desava, izadji iza auta i trebao bi osjetiti miris drugaciji nego inace, i ako je sve ispravno ne bi trebalo biti dima.vindfaker wrote: ↑02/02/2021 14:10 i mene sad zanima kad je vec neko gore pitao, posjedujem prvi auto sa tim dpf-om, 2010, Passat b6 1.6TDI .. kad stanem digne mi obrtaje i ja sam to bio malo ignorisao, ugasim auto i upali se ventilacija radi 1-2min i stane..
ako mi moze neko napisat te 'simptome' pokrenute regeneracije, kad gasiti auto a kad cekati da se regenerira, nema mi na displayu onaj znak da se dpf regenerira... da li je to normalno i sta raditi ubuduce? hvala
-
schindleroskar
- Posts: 573
- Joined: 11/06/2019 23:30
#33754 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da se i ja nadovezem, pa da mi napise neko ko se vise razumije, isto tako mi je neki dan uslo auto u safe mode, dpf zacepljen, obriso gresku, upalio opet i nedugo zatim izbacio opasnost od zacepljenja. Izvuko na magistralu, vozio na 3000 obrtaja i ugasila se greska kroz pet minuta. Evo vec ima par dana nije gresku nikakvu prijavio, mada osjetim taj miris od dpf-a. Vidim da ima opcija da se masinski ocisti dpf filter, jel ima neko iskustva sa time, jel treba to preventivno raditi da se ne napravi neka steta ili je dovoljno izvuci sa vremena na vrijeme na otvoreni put?
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#33755 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislim da paljenjem lampice voznja na otvorenom ne moze mnogo pomoci, najbolje je odvuci nekome da to ocisti dok se nije skroz zacepilo.
-
schindleroskar
- Posts: 573
- Joined: 11/06/2019 23:30
#33756 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala drugIndustrialyzer wrote: ↑02/02/2021 17:46 Mislim da paljenjem lampice voznja na otvorenom ne moze mnogo pomoci, najbolje je odvuci nekome da to ocisti dok se nije skroz zacepilo.
- visuljak
- Posts: 994
- Joined: 26/11/2020 14:05
#33757 Re: Pitamo Mehanicare ?
Proizvodjac savjetuje dvije vrste ciscenja, sa povecanim obrtajima ili masinski u garazi.
Ako regeneracija ne uspije povecanjem obrtaja onda se savjetuje druga opcija.
Ako je uspjela nema potrebe ici nikuda.
Ako regeneracija ne uspije povecanjem obrtaja onda se savjetuje druga opcija.
Ako je uspjela nema potrebe ici nikuda.
-
NediM17
- Posts: 26451
- Joined: 05/11/2009 11:49
-
vindfaker
- Posts: 415
- Joined: 13/01/2020 20:16
#33759 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
Tkanton
- Posts: 203
- Joined: 01/12/2012 20:32
#33760 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav, nije bas auto ali je dizel motor sa 3 klipa 30-ak KS. proizvodjaca Yanmar godina 2013.
Rijec je o mini bageru,
Prvo sto je se pocelo desavat je da se gasi na vecim nagibima, posle upali nakon par secundi verglanja, neki dan je se desilo da nece nikako da upali, pa sam pokuso sa start sprejom i upalio je i posle opet sve normalno ali sad se pocinje sve vise gasit na manjim uzbrdicama i gubit snagu na moment i posle sve normalno, ako neko zna sta bi moglo bit
Rijec je o mini bageru,
Prvo sto je se pocelo desavat je da se gasi na vecim nagibima, posle upali nakon par secundi verglanja, neki dan je se desilo da nece nikako da upali, pa sam pokuso sa start sprejom i upalio je i posle opet sve normalno ali sad se pocinje sve vise gasit na manjim uzbrdicama i gubit snagu na moment i posle sve normalno, ako neko zna sta bi moglo bit
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#33761 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meyle PDkonektovan wrote: ↑02/02/2021 13:50Ma hebiga, nemaš ti ništa sa kvalitetom dijelova, ne praviš ih ti...bitanga_sa_otesa wrote: ↑02/02/2021 13:40 ma nemam pojma ,ne ugradjujem ta smeca ,da mi sutra neko dolazi i da me proziva..
- visuljak
- Posts: 994
- Joined: 26/11/2020 14:05
#33762 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze biti svasta ali kreni od pumpe goriva i crijeva.Tkanton wrote: ↑02/02/2021 20:16 Pozdrav, nije bas auto ali je dizel motor sa 3 klipa 30-ak KS. proizvodjaca Yanmar godina 2013.
Rijec je o mini bageru,
Prvo sto je se pocelo desavat je da se gasi na vecim nagibima, posle upali nakon par secundi verglanja, neki dan je se desilo da nece nikako da upali, pa sam pokuso sa start sprejom i upalio je i posle opet sve normalno ali sad se pocinje sve vise gasit na manjim uzbrdicama i gubit snagu na moment i posle sve normalno, ako neko zna sta bi moglo bit
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33763 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta je meyle pd, ili hd??Al'din wrote: ↑02/02/2021 21:27Meyle PDkonektovan wrote: ↑02/02/2021 13:50Ma hebiga, nemaš ti ništa sa kvalitetom dijelova, ne praviš ih ti...bitanga_sa_otesa wrote: ↑02/02/2021 13:40 ma nemam pojma ,ne ugradjujem ta smeca ,da mi sutra neko dolazi i da me proziva..
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33764 Re: Pitamo Mehanicare ?
pumpa dizna diskovi i plocice 
btw.ko je uvoznik za brembo,meni su zanimljivi brembo HC diskovi,kao ne mogu hrĐat i otporniji su od obicnih
btw.ko je uvoznik za brembo,meni su zanimljivi brembo HC diskovi,kao ne mogu hrĐat i otporniji su od obicnih
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#33765 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo ATE diskovi 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33766 Re: Pitamo Mehanicare ?
ima i tu kineza
slao mi coek slike,jos je iz HR,EU i fazoni,kako diskovi tako i plocice Čajna
zipa ovo,promjenjen kataloski za zadnje plocice i vise nisu TRW Đermany nego :

90EUR set

slao mi coek slike,jos je iz HR,EU i fazoni,kako diskovi tako i plocice Čajna
zipa ovo,promjenjen kataloski za zadnje plocice i vise nisu TRW Đermany nego :

90EUR set
Last edited by Evolution_IV on 02/02/2021 22:25, edited 2 times in total.
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33767 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam brembo jednom kupio u unitrade, diskove,..mozda su oni uvoznici...Evolution_IV wrote: ↑02/02/2021 22:06 pumpa dizna diskovi i plocice
btw.ko je uvoznik za brembo,meni su zanimljivi brembo HC diskovi,kao ne mogu hrĐat i otporniji su od obicnih![]()
- hilmija frlj
- Posts: 1511
- Joined: 09/12/2019 16:33
- Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine
#33768 Re: Pitamo Mehanicare ?
vjeshalica wrote: ↑02/02/2021 09:43Dobro je bolan supcino glavatayandIx wrote: ↑02/02/2021 09:32 Ma najbolje je za svog limenog ljubimca uzet nešto pametno
http://vodickrozzivot.com/zaauto.html
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33769 Re: Pitamo Mehanicare ?
konektovan wrote: ↑02/02/2021 22:22Ja sam brembo jednom kupio u unitrade, diskove,..mozda su oni uvoznici...Evolution_IV wrote: ↑02/02/2021 22:06 pumpa dizna diskovi i plocice
btw.ko je uvoznik za brembo,meni su zanimljivi brembo HC diskovi,kao ne mogu hrĐat i otporniji su od obicnih![]()
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#33770 Re: Pitamo Mehanicare ?
Te originalne uvijek su bile na cijeni.Evolution_IV wrote: ↑02/02/2021 22:22 ima i tu kineza![]()
![]()
slao mi coek slike,jos je iz HR,EU i fazoni,kako diskovi tako i plocice Čajna
zipa ovo,promjenjen kataloski za zadnje plocice i vise nisu TRW Đermany nego :
90EUR set
![]()
Jos su sad made in china a cijena ista.... tamo sele proizvodnju jeftina radna snaga. Mislim da su te kvalitetne, ipak je to OE bez obzira sto se proizvode u Kini.
Ja cekam da mi se upali lampica za prednje a moracu i diskove zamijenit.
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#33771 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni su oni stavili prednje brembo...20k km i 1.5 godinu poslje nema nikakvih problema, skripe, ili bilo cega.Evolution_IV wrote: ↑02/02/2021 22:26konektovan wrote: ↑02/02/2021 22:22Ja sam brembo jednom kupio u unitrade, diskove,..mozda su oni uvoznici...Evolution_IV wrote: ↑02/02/2021 22:06 pumpa dizna diskovi i plocice
btw.ko je uvoznik za brembo,meni su zanimljivi brembo HC diskovi,kao ne mogu hrĐat i otporniji su od obicnih![]()
![]()
Komad 85 KM bio
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33772 Re: Pitamo Mehanicare ?
seronje globalistickeartur morgan wrote: ↑02/02/2021 22:35
Te originalne uvijek su bile na cijeni.
Jos su sad made in china a cijena ista.... tamo sele proizvodnju jeftina radna snaga. Mislim da su te kvalitetne, ipak je to OE bez obzira sto se proizvode u Kini.
Ja cekam da mi se upali lampica za prednje a moracu i diskove zamijenit.![]()
ja ne cekam laNpicu,zavirim svako pola godine iza felUge dokle su dosle
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#33774 Re: Pitamo Mehanicare ?
Diskovi Meyle PD (Platinium disk) slicno sto i kod dijelova ovjesa HDkonektovan wrote: ↑02/02/2021 21:55Sta je meyle pd, ili hd??Al'din wrote: ↑02/02/2021 21:27Meyle PDkonektovan wrote: ↑02/02/2021 13:50
Ma hebiga, nemaš ti ništa sa kvalitetom dijelova, ne praviš ih ti...
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34

