Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#33726 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

Laplace wrote: 01/02/2021 12:51
Me_again wrote: 30/01/2021 17:31 Zašto je na ovom podforumu 80% žalbi i potrage za pomoč za auta iz VAG koncerna ?
Možda bi @Entropio mogao odgovoriti :roll:
Zato što se ostali vlasnici VW-a stide da pitaju za pomoć, inače bi bilo 99% žalbi i potrage za pomoć za auta iz VAG koncerna.

Ne bih ja to tako gledao, iako po meni vw nudi manje od opela. Samo da spomenem! :)

Danas kad kupis ves masinu, racunas vec za dvije godine ode u hendek, frizider, tv, ma sve, kad kupis VW, e to se moze i
popraviti, dobro ima i OPEL ne popravlja se, samo se odrzava.Druge marke necu ni spominjati to se samo kupuje novo. Svrsishodno dok se
ne pokvari, ilitiga je u garanciji.

Salu na stranu, niko ne bi ulagao , gdje mu se ne isplati.
negredo
Posts: 177
Joined: 27/07/2013 18:35

#33727 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by negredo »

Koju dimenziju gume, staviti na felgu 15 sirine 7 jota?
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#33728 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Me_again »

Laplace wrote: 01/02/2021 12:51
Me_again wrote: 30/01/2021 17:31 Zašto je na ovom podforumu 80% žalbi i potrage za pomoč za auta iz VAG koncerna ?
Možda bi @Entropio mogao odgovoriti :roll:
Zato što se ostali vlasnici VW-a stide da pitaju za pomoć, inače bi bilo 99% žalbi i potrage za pomoć za auta iz VAG koncerna.
Možda se na Djumi savjetuju oko svojih VAG nevolja, pa to ne prodre do foruma :lol:
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33729 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drndalo »

negredo wrote: 01/02/2021 23:01 Koju dimenziju gume, staviti na felgu 15 sirine 7 jota?
Najblizu fabrickoj... ;-)
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#33730 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

Naslovnica wrote: 01/02/2021 20:31
zigson wrote: 01/02/2021 20:28
Rothmans wrote: 01/02/2021 19:12 Kakav je ovo alat ?
Automatski :D

@Naslovnica halali :lol:
Halal olsun brko!
Kabuli
Kabulosum hadzija :D
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#33731 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

preludezalude wrote: 01/02/2021 21:09
preludezalude wrote: 28/01/2021 18:47
Laplace wrote: 28/01/2021 12:58

Ja nisam, ali sam planirao da probam jer ove koje su došle sa autom nisu baš u cvijetu mladosti. Ionako je to moj bivši kraj. Gračanica, ne patosnice.
Ja sam narucio pa ti javim kakve su kad mi stignu. Tip mi je poslao sliku prednjih kako izgledaju ali slika nije mjerodavna.
Stigle jutros patosnice iz Gracanice. Ponuda je bila od 43, 50 i 70KM. Odaberem ove od 50KM ukupno sa dostavom. Platnene su, izgledaju prilicno dobro, cvrste,izabrao sam tamno sive (taman su mi i originalne takve boje), kozni rub, s donje strane gumirane, oblik prednjih potpuno odgovara originalnim, imaju na pravom mjestu rupu za zakacku, izvezen logo. Zadnje nisam imao originalne pa ove nisam imao s cim uporediti ali imaju i one neku krivinu ali mi na prvi pogled izgledaju velike. ali nisam ih imao kad pokusati uglaviti pa tako da nisam siguran. U globalu, kvalitetom sam zadovoljan. Ocekivao sam da ce biti tanje i slabijeg kvaliteta.
:thumbup:
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#33732 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

Me_again wrote: 01/02/2021 23:19
Laplace wrote: 01/02/2021 12:51
Me_again wrote: 30/01/2021 17:31 Zašto je na ovom podforumu 80% žalbi i potrage za pomoč za auta iz VAG koncerna ?
Možda bi @Entropio mogao odgovoriti :roll:
Zato što se ostali vlasnici VW-a stide da pitaju za pomoć, inače bi bilo 99% žalbi i potrage za pomoć za auta iz VAG koncerna.
Možda se na Djumi savjetuju oko svojih VAG nevolja, pa to ne prodre do foruma :lol:
:D Daće Allah da proradi Golf.
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#33733 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

valjda zato sto je bolje u selo dovuc' B6 sa jednom bregastom, karavan, nego novu daĆiju :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#33734 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

yandIx wrote: 02/02/2021 09:32 Ma najbolje je za svog limenog ljubimca uzet nešto pametno :)

http://vodickrozzivot.com/zaauto.html
Dobro je bolan supcino glavata
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33735 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

:lol:
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#33736 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

:lol:
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#33737 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

:D :D
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#33738 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Industrialyzer »

Da li je moguce da dpf pokrene regeneraciju nakon 15-20min voznje?

Primjetio sam da se to zna desiti, digne malo obrtaje, osjeti se onaj spcificni miris iz auspuha, i nakon gasenja auta ventilatori rade par minuta. To su simptomi regeneracije, samo mi cudno da to pokrene tako brzo.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33739 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Industrialyzer wrote: 02/02/2021 12:18 Da li je moguce da dpf pokrene regeneraciju nakon 15-20min voznje?

Primjetio sam da se to zna desiti, digne malo obrtaje, osjeti se onaj spcificni miris iz auspuha, i nakon gasenja auta ventilatori rade par minuta. To su simptomi regeneracije, samo mi cudno da to pokrene tako brzo.
jeste na tom motoru koji vozis :thumbup:

nemoj gasit ubuduce dok ne zavrsi :)
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#33740 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Industrialyzer »

Evolution_IV wrote: 02/02/2021 12:27
Industrialyzer wrote: 02/02/2021 12:18 Da li je moguce da dpf pokrene regeneraciju nakon 15-20min voznje?

Primjetio sam da se to zna desiti, digne malo obrtaje, osjeti se onaj spcificni miris iz auspuha, i nakon gasenja auta ventilatori rade par minuta. To su simptomi regeneracije, samo mi cudno da to pokrene tako brzo.
jeste na tom motoru koji vozis :thumbup:

nemoj gasit ubuduce dok ne zavrsi :)

Ne gasim, uvijek pustim da zavrsi, samo mi cudno kako tako brzo pokrene, ali to je top, hvala i sretno sa nakazom :mrgreen: :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33741 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Majstori, valjaju li šta SNR diskovi??? :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33742 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

valjaju,prva klasa krivljenja :D
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33743 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote: 02/02/2021 13:33 valjaju,prva klasa krivljenja :D
Fakat toliko loši..,???
Kakvi su delphi diskovi??? Kod Zgodića neka akcija....
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33744 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Industrialyzer wrote: 02/02/2021 12:58
Evolution_IV wrote: 02/02/2021 12:27
Industrialyzer wrote: 02/02/2021 12:18 Da li je moguce da dpf pokrene regeneraciju nakon 15-20min voznje?

Primjetio sam da se to zna desiti, digne malo obrtaje, osjeti se onaj spcificni miris iz auspuha, i nakon gasenja auta ventilatori rade par minuta. To su simptomi regeneracije, samo mi cudno da to pokrene tako brzo.
jeste na tom motoru koji vozis :thumbup:

nemoj gasit ubuduce dok ne zavrsi :)

Ne gasim, uvijek pustim da zavrsi, samo mi cudno kako tako brzo pokrene, ali to je top, hvala i sretno sa nakazom :mrgreen: :thumbup:
:thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33745 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ma nemam pojma ,ne ugradjujem ta smeca ,da mi sutra neko dolazi i da me proziva..
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33746 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote: 02/02/2021 13:40 ma nemam pojma ,ne ugradjujem ta smeca ,da mi sutra neko dolazi i da me proziva..
Ma hebiga, nemaš ti ništa sa kvalitetom dijelova, ne praviš ih ti...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33747 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote: 02/02/2021 13:50

Ma hebiga, nemaš ti ništa sa kvalitetom dijelova, ne praviš ih ti...
imam jer za mjesec opet moram podizat auto,rastavljat ,sve skidat ,nosat na ravnanje...bjez ba
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#33748 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vindfaker »

i mene sad zanima kad je vec neko gore pitao, posjedujem prvi auto sa tim dpf-om, 2010, Passat b6 1.6TDI .. kad stanem digne mi obrtaje i ja sam to bio malo ignorisao, ugasim auto i upali se ventilacija radi 1-2min i stane..

ako mi moze neko napisat te 'simptome' pokrenute regeneracije, kad gasiti auto a kad cekati da se regenerira, nema mi na displayu onaj znak da se dpf regenerira... da li je to normalno i sta raditi ubuduce? hvala
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#33749 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Industrialyzer »

vindfaker wrote: 02/02/2021 14:10 i mene sad zanima kad je vec neko gore pitao, posjedujem prvi auto sa tim dpf-om, 2010, Passat b6 1.6TDI .. kad stanem digne mi obrtaje i ja sam to bio malo ignorisao, ugasim auto i upali se ventilacija radi 1-2min i stane..

ako mi moze neko napisat te 'simptome' pokrenute regeneracije, kad gasiti auto a kad cekati da se regenerira, nema mi na displayu onaj znak da se dpf regenerira... da li je to normalno i sta raditi ubuduce? hvala
Nemoj gasiti auto dok traje regeneracija. A kad primjetis da se to desava, izadji iza auta i trebao bi osjetiti miris drugaciji nego inace, i ako je sve ispravno ne bi trebalo biti dima.
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#33750 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vindfaker »

Industrialyzer wrote: 02/02/2021 15:30
vindfaker wrote: 02/02/2021 14:10 i mene sad zanima kad je vec neko gore pitao, posjedujem prvi auto sa tim dpf-om, 2010, Passat b6 1.6TDI .. kad stanem digne mi obrtaje i ja sam to bio malo ignorisao, ugasim auto i upali se ventilacija radi 1-2min i stane..

ako mi moze neko napisat te 'simptome' pokrenute regeneracije, kad gasiti auto a kad cekati da se regenerira, nema mi na displayu onaj znak da se dpf regenerira... da li je to normalno i sta raditi ubuduce? hvala
Nemoj gasiti auto dok traje regeneracija. A kad primjetis da se to desava, izadji iza auta i trebao bi osjetiti miris drugaciji nego inace, i ako je sve ispravno ne bi trebalo biti dima.
osjetio sam par puta miris taj samo nisam znao da je to to... da li znaci da je regeneracija pokrenuta cak i ako vrlo malo poveca obrtaje, mozda 900-950?
Post Reply