Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#33676 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

konektovan wrote: 31/01/2021 10:56 Nisam upratio, kod Aldina se mogu kupiti i dijelovi??!!
Mogu naravno, posaljete broj šasije i sta vam je potrebno, saljem predracun i to je to.
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#33677 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

iceman ze wrote: 31/01/2021 11:13
konektovan wrote: 31/01/2021 10:56 Nisam upratio, kod Aldina se mogu kupiti i dijelovi??!!

Meni je amortizere narucio i zamjenio, cak i fiskalni mada meni u principu lisce ne smeta :mrgreen:
Ne smeta ni meni .... u tudjoj avliji :mrgreen: :-x
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#33678 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

RagibUzoriti wrote: 31/01/2021 20:08
mk ultra wrote: 31/01/2021 19:39 Kolilo se sjecam taj aditiv se sagorijeva i ide u rezervoar
Ili je povukao vodu (adblue) ili nije resetovan senzor nivoa aditiva
Nisam te skontao.

Navodno je dosut AdBlue u onaj mali rezervoar ispod vozila. I nakon sto su startovali motor, nakon 30 sekundi se ugasio i nece vise da upali.
Ako mislis na aditiv eolys powerflex on ide u zaseban rezervoar i ubrizgava se postepeno u rezervoar goriva, barem bi tako trebalo... adblue je na vodenoj bazi, ovaj je naftni aditiv
Zato ako je nasut adblue onda je moguce potegao to sa gorivom i ugasio se
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#33679 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

mk ultra wrote: 31/01/2021 20:37
RagibUzoriti wrote: 31/01/2021 20:08
mk ultra wrote: 31/01/2021 19:39 Kolilo se sjecam taj aditiv se sagorijeva i ide u rezervoar
Ili je povukao vodu (adblue) ili nije resetovan senzor nivoa aditiva
Nisam te skontao.

Navodno je dosut AdBlue u onaj mali rezervoar ispod vozila. I nakon sto su startovali motor, nakon 30 sekundi se ugasio i nece vise da upali.
Ako mislis na aditiv eolys powerflex on ide u zaseban rezervoar i ubrizgava se postepeno u rezervoar goriva, barem bi tako trebalo... adblue je na vodenoj bazi, ovaj je naftni aditiv
Zato ako je nasut adblue onda je moguce potegao to sa gorivom i ugasio se
To nisam znao. Mislio sam da ga ubrizgava direktno u DFP. Znaci da je pumpa i dizne vjerovatno stradali
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#33680 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

RagibUzoriti wrote: 31/01/2021 20:40
mk ultra wrote: 31/01/2021 20:37
RagibUzoriti wrote: 31/01/2021 20:08

Nisam te skontao.

Navodno je dosut AdBlue u onaj mali rezervoar ispod vozila. I nakon sto su startovali motor, nakon 30 sekundi se ugasio i nece vise da upali.
Ako mislis na aditiv eolys powerflex on ide u zaseban rezervoar i ubrizgava se postepeno u rezervoar goriva, barem bi tako trebalo... adblue je na vodenoj bazi, ovaj je naftni aditiv
Zato ako je nasut adblue onda je moguce potegao to sa gorivom i ugasio se
To nisam znao. Mislio sam da ga ubrizgava direktno u DFP. Znaci da je pumpa i dizne vjerovatno stradali
Jos malo oguglaj, ali u sustini je to karina velika :mrgreen:
Mislim da na novijim modelima ide direktno na pumpu goriva u rezervoaru prikljucak ovog aditiva, kod direktora je na pezovu jednom ovo otislo nesto u svezi toga :mrgreen:

Image

Nista ne mora znaciti, jer aditiv ima svoj ECU
Npr ako je vec detektovao da nema aditiva kad se dospe mora se resetovati da je dosuto... tako da se mozda ugasio jer je i dalje greska da nema aditiva
Franscusko smece :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33681 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Al'din wrote: 31/01/2021 20:30
konektovan wrote: 31/01/2021 10:56 Nisam upratio, kod Aldina se mogu kupiti i dijelovi??!!
Mogu naravno, posaljete broj šasije i sta vam je potrebno, saljem predracun i to je to.
:thumbup:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#33682 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

mk ultra wrote: 31/01/2021 20:41
RagibUzoriti wrote: 31/01/2021 20:40
mk ultra wrote: 31/01/2021 20:37
Ako mislis na aditiv eolys powerflex on ide u zaseban rezervoar i ubrizgava se postepeno u rezervoar goriva, barem bi tako trebalo... adblue je na vodenoj bazi, ovaj je naftni aditiv
Zato ako je nasut adblue onda je moguce potegao to sa gorivom i ugasio se
To nisam znao. Mislio sam da ga ubrizgava direktno u DFP. Znaci da je pumpa i dizne vjerovatno stradali
Jos malo oguglaj, ali u sustini je to karina velika :mrgreen:
Mislim da na novijim modelima ide direktno na pumpu goriva u rezervoaru prikljucak ovog aditiva, kod direktora je na pezovu jednom ovo otislo nesto u svezi toga :mrgreen:

Image

Nista ne mora znaciti, jer aditiv ima svoj ECU
Npr ako je vec detektovao da nema aditiva kad se dospe mora se resetovati da je dosuto... tako da se mozda ugasio jer je i dalje greska da nema aditiva
Franscusko smece :mrgreen:
Cim se vozilo ugasilo nakon sto je dosut AdBlue, znaci da je on otisao u sistem.
Ako je kakav krkan jos po prirodi pa verglao zadugo, pumpa je moguce vrisnula.

Znaci, ne isplati se 😁

Zahvaljujem svakako na objasnjenu 👍
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#33683 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Nema na cemu, samo mi nije jasno kako su nadosli da naspu adblue... :skoljka:
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#33684 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nepass1 »

Leon16v wrote: 30/01/2021 17:40
Me_again wrote: 30/01/2021 17:31 Zašto je na ovom podforumu 80% žalbi i potrage za pomoč za auta iz VAG koncerna ?
Možda bi @Entropio mogao odgovoriti :roll:
:lol:
A redovno se kenja po fiatu, renault-u, azijskim nakazama
Renault se samo zapali u voznji, nemas se kad raspitati :D
User avatar
Tatjana75
Posts: 74
Joined: 19/10/2012 12:47

#33685 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tatjana75 »

Naslovnica wrote: 29/01/2021 10:31 @Tatjana75
E hvala puno kod mene se ova dama ne javlja :? Moram otići to pogledati, hvala ti puno. :-D
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#33686 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Samo da javim da smo promjenili i desni homokineticki i on se izdrndno, svasta. Sve je sad udure.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33687 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

vjeshalica wrote: 01/02/2021 12:38 Samo da javim da smo promjenili i desni homokineticki i on se izdrndno, svasta. Sve je sad udure.
cudno da su oba otisla :shock: jel bila puknuta manzetna na desnom?
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#33688 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

bitanga_sa_otesa wrote: 01/02/2021 12:39
vjeshalica wrote: 01/02/2021 12:38 Samo da javim da smo promjenili i desni homokineticki i on se izdrndno, svasta. Sve je sad udure.
cudno da su oba otisla :shock: jel bila puknuta manzetna na desnom?
Vjeruj ja sam se vise zaprepastila. Znaci prenocilo auto poslije puta. Sutradan prnulo u cabar. Da se ne lazemo, auto je uzet sa 40.000 na satu, sad ima cca 80.000 ali je stajao...duga prica....
Na desnom nije otisla manzetna ali je unutra drndao i lupkao onaj kuglager.Sigurno je neki smetljarluk ili uvaljotina bila. Sreca pa je na tome stalo...
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#33689 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vindfaker »

moze neka preporuka gdje da kupim dijelove i uradim mali servis? nemam vise svog majstora, otisao u dojčland
Dzontra_Volta
Posts: 8006
Joined: 20/01/2011 11:10

#33690 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

Update što se tiče opruga za C4:
Na kraju našao na otpadu jedan fino očuvan primjerak. Uzeo obe opruge i zamijenio i onu zdravu.
Ove polovne originalne su izgledale bolje nego no-name nove iz radnje.
P.S. Od 308-ice ne odgovaraju, imaju drugačije kačenje, moralo bi se improvizirati.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#33691 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

Me_again wrote: 30/01/2021 17:31 Zašto je na ovom podforumu 80% žalbi i potrage za pomoč za auta iz VAG koncerna ?
Možda bi @Entropio mogao odgovoriti :roll:
Zato što se ostali vlasnici VW-a stide da pitaju za pomoć, inače bi bilo 99% žalbi i potrage za pomoć za auta iz VAG koncerna.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33692 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

vjeshalica wrote: 01/02/2021 12:42 Sigurno je neki smetljarluk ili uvaljotina bila. Sreca pa je na tome stalo...
vrlo je moguce,jednom sam tako imao kvar ,manzetna ispravna ,skinem je nema masti nikako :shock: neki strucnjak valjda nije htio prljat ruke :run:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#33693 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

bitanga_sa_otesa wrote: 01/02/2021 12:55
vjeshalica wrote: 01/02/2021 12:42 Sigurno je neki smetljarluk ili uvaljotina bila. Sreca pa je na tome stalo...
vrlo je moguce,jednom sam tako imao kvar ,manzetna ispravna ,skinem je nema masti nikako :shock: neki strucnjak valjda nije htio prljat ruke :run:
Ma meni je svasta proslo kroz glavu, znajuci nas mentalitet. Da je cak postojala mogucnost da su pravi koji su na autu skinuti i zamjenjeni uvaljotinom, jutros sam i to tabirila po glavi, jer mi je ostalo nejasno da izdrndaju se oba bukvalno preko noci....msm za nepovjerovat da riknu takvi dijelovi toliko brzo...jbg kazem opet nek je sva steta na tome...
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#33694 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Mislim da je 90 % do "drndala". :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33695 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Vec ga dva puta spominju,... :mrgreen:
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#33696 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

Kakvi su ovi sct filteri?
User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#33697 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nivla »

zigson wrote: 01/02/2021 14:31 Kakvi su ovi sct filteri?
sct je skracenica za super cheap trash
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#33698 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

nivla wrote: 01/02/2021 14:33
zigson wrote: 01/02/2021 14:31 Kakvi su ovi sct filteri?
sct je skracenica za super cheap trash
:lol:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#33699 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Sudheimer Cars Technik-Vertriebs GmbH
sct-germany.de
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#33700 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

Pa dobro ima li iko iskustva kakvi su, imal problema
Post Reply