Mogu naravno, posaljete broj šasije i sta vam je potrebno, saljem predracun i to je to.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#33676 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#33677 Re: Pitamo Mehanicare ?
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#33678 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako mislis na aditiv eolys powerflex on ide u zaseban rezervoar i ubrizgava se postepeno u rezervoar goriva, barem bi tako trebalo... adblue je na vodenoj bazi, ovaj je naftni aditivRagibUzoriti wrote: ↑31/01/2021 20:08Nisam te skontao.
Navodno je dosut AdBlue u onaj mali rezervoar ispod vozila. I nakon sto su startovali motor, nakon 30 sekundi se ugasio i nece vise da upali.
Zato ako je nasut adblue onda je moguce potegao to sa gorivom i ugasio se
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#33679 Re: Pitamo Mehanicare ?
To nisam znao. Mislio sam da ga ubrizgava direktno u DFP. Znaci da je pumpa i dizne vjerovatno stradalimk ultra wrote: ↑31/01/2021 20:37Ako mislis na aditiv eolys powerflex on ide u zaseban rezervoar i ubrizgava se postepeno u rezervoar goriva, barem bi tako trebalo... adblue je na vodenoj bazi, ovaj je naftni aditivRagibUzoriti wrote: ↑31/01/2021 20:08Nisam te skontao.
Navodno je dosut AdBlue u onaj mali rezervoar ispod vozila. I nakon sto su startovali motor, nakon 30 sekundi se ugasio i nece vise da upali.
Zato ako je nasut adblue onda je moguce potegao to sa gorivom i ugasio se
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#33680 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jos malo oguglaj, ali u sustini je to karina velikaRagibUzoriti wrote: ↑31/01/2021 20:40To nisam znao. Mislio sam da ga ubrizgava direktno u DFP. Znaci da je pumpa i dizne vjerovatno stradalimk ultra wrote: ↑31/01/2021 20:37Ako mislis na aditiv eolys powerflex on ide u zaseban rezervoar i ubrizgava se postepeno u rezervoar goriva, barem bi tako trebalo... adblue je na vodenoj bazi, ovaj je naftni aditivRagibUzoriti wrote: ↑31/01/2021 20:08
Nisam te skontao.
Navodno je dosut AdBlue u onaj mali rezervoar ispod vozila. I nakon sto su startovali motor, nakon 30 sekundi se ugasio i nece vise da upali.
Zato ako je nasut adblue onda je moguce potegao to sa gorivom i ugasio se
Mislim da na novijim modelima ide direktno na pumpu goriva u rezervoaru prikljucak ovog aditiva, kod direktora je na pezovu jednom ovo otislo nesto u svezi toga

Nista ne mora znaciti, jer aditiv ima svoj ECU
Npr ako je vec detektovao da nema aditiva kad se dospe mora se resetovati da je dosuto... tako da se mozda ugasio jer je i dalje greska da nema aditiva
Franscusko smece
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33681 Re: Pitamo Mehanicare ?
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#33682 Re: Pitamo Mehanicare ?
Cim se vozilo ugasilo nakon sto je dosut AdBlue, znaci da je on otisao u sistem.mk ultra wrote: ↑31/01/2021 20:41Jos malo oguglaj, ali u sustini je to karina velikaRagibUzoriti wrote: ↑31/01/2021 20:40To nisam znao. Mislio sam da ga ubrizgava direktno u DFP. Znaci da je pumpa i dizne vjerovatno stradali![]()
Mislim da na novijim modelima ide direktno na pumpu goriva u rezervoaru prikljucak ovog aditiva, kod direktora je na pezovu jednom ovo otislo nesto u svezi toga![]()
Nista ne mora znaciti, jer aditiv ima svoj ECU
Npr ako je vec detektovao da nema aditiva kad se dospe mora se resetovati da je dosuto... tako da se mozda ugasio jer je i dalje greska da nema aditiva
Franscusko smece![]()
Ako je kakav krkan jos po prirodi pa verglao zadugo, pumpa je moguce vrisnula.
Znaci, ne isplati se
Zahvaljujem svakako na objasnjenu
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#33683 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema na cemu, samo mi nije jasno kako su nadosli da naspu adblue... 
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
- Tatjana75
- Posts: 74
- Joined: 19/10/2012 12:47
#33685 Re: Pitamo Mehanicare ?
E hvala puno kod mene se ova dama ne javlja
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#33686 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo da javim da smo promjenili i desni homokineticki i on se izdrndno, svasta. Sve je sad udure.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#33687 Re: Pitamo Mehanicare ?
cudno da su oba otislavjeshalica wrote: ↑01/02/2021 12:38 Samo da javim da smo promjenili i desni homokineticki i on se izdrndno, svasta. Sve je sad udure.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#33688 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vjeruj ja sam se vise zaprepastila. Znaci prenocilo auto poslije puta. Sutradan prnulo u cabar. Da se ne lazemo, auto je uzet sa 40.000 na satu, sad ima cca 80.000 ali je stajao...duga prica....bitanga_sa_otesa wrote: ↑01/02/2021 12:39cudno da su oba otislavjeshalica wrote: ↑01/02/2021 12:38 Samo da javim da smo promjenili i desni homokineticki i on se izdrndno, svasta. Sve je sad udure.jel bila puknuta manzetna na desnom?
Na desnom nije otisla manzetna ali je unutra drndao i lupkao onaj kuglager.Sigurno je neki smetljarluk ili uvaljotina bila. Sreca pa je na tome stalo...
-
vindfaker
- Posts: 415
- Joined: 13/01/2020 20:16
#33689 Re: Pitamo Mehanicare ?
moze neka preporuka gdje da kupim dijelove i uradim mali servis? nemam vise svog majstora, otisao u dojčland
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8006
- Joined: 20/01/2011 11:10
#33690 Re: Pitamo Mehanicare ?
Update što se tiče opruga za C4:
Na kraju našao na otpadu jedan fino očuvan primjerak. Uzeo obe opruge i zamijenio i onu zdravu.
Ove polovne originalne su izgledale bolje nego no-name nove iz radnje.
P.S. Od 308-ice ne odgovaraju, imaju drugačije kačenje, moralo bi se improvizirati.
Na kraju našao na otpadu jedan fino očuvan primjerak. Uzeo obe opruge i zamijenio i onu zdravu.
Ove polovne originalne su izgledale bolje nego no-name nove iz radnje.
P.S. Od 308-ice ne odgovaraju, imaju drugačije kačenje, moralo bi se improvizirati.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#33692 Re: Pitamo Mehanicare ?
vrlo je moguce,jednom sam tako imao kvar ,manzetna ispravna ,skinem je nema masti nikakovjeshalica wrote: ↑01/02/2021 12:42 Sigurno je neki smetljarluk ili uvaljotina bila. Sreca pa je na tome stalo...
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#33693 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma meni je svasta proslo kroz glavu, znajuci nas mentalitet. Da je cak postojala mogucnost da su pravi koji su na autu skinuti i zamjenjeni uvaljotinom, jutros sam i to tabirila po glavi, jer mi je ostalo nejasno da izdrndaju se oba bukvalno preko noci....msm za nepovjerovat da riknu takvi dijelovi toliko brzo...jbg kazem opet nek je sva steta na tome...bitanga_sa_otesa wrote: ↑01/02/2021 12:55vrlo je moguce,jednom sam tako imao kvar ,manzetna ispravna ,skinem je nema masti nikakovjeshalica wrote: ↑01/02/2021 12:42 Sigurno je neki smetljarluk ili uvaljotina bila. Sreca pa je na tome stalo...neki strucnjak valjda nije htio prljat ruke
![]()
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#33694 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislim da je 90 % do "drndala". 
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33695 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vec ga dva puta spominju,... 
-
zigson
- Posts: 4818
- Joined: 04/04/2015 22:17
#33696 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakvi su ovi sct filteri?
- nivla
- Posts: 6572
- Joined: 12/01/2008 23:44
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#33699 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sudheimer Cars Technik-Vertriebs GmbH
sct-germany.de
sct-germany.de
-
zigson
- Posts: 4818
- Joined: 04/04/2015 22:17
#33700 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa dobro ima li iko iskustva kakvi su, imal problema
