Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#33201 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

JavierBosnia wrote: 19/01/2021 23:41 Ima li kakva kamera za crveno ili nadzorna prati li se prolazak kroz "crveno" na Otoci prema Ilidzi?

Danas debili hoce lijevo ono malo prostora sto ima da skrenu i kao da motaju kamion, poggledam u retrovizor malo da zaobidjem debila koji sa puntom se ne moze ugurati i prodjem kroz zuto

U glavi mi onaj lik sa bara sto su ga uhvatili :mrgreen:

Hebo te lik sa bara :lol: :lol:
ako si na zuto prosao a ima kamera nece te slikati. A nema ti tu kamera, samo sa druge strane
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#33202 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

zigson wrote: 19/01/2021 23:49
JavierBosnia wrote: 19/01/2021 23:41 Ima li kakva kamera za crveno ili nadzorna prati li se prolazak kroz "crveno" na Otoci prema Ilidzi?

Danas debili hoce lijevo ono malo prostora sto ima da skrenu i kao da motaju kamion, poggledam u retrovizor malo da zaobidjem debila koji sa puntom se ne moze ugurati i prodjem kroz zuto

U glavi mi onaj lik sa bara sto su ga uhvatili :mrgreen:

Hebo te lik sa bara :lol: :lol:
ako si na zuto prosao a ima kamera nece te slikati. A nema ti tu kamera, samo sa druge strane
Ako te advokat izvuce ostavi nam kontakt :lol:
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#33203 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vindfaker »

pozz, imam problem sa navigacijom.. ne mogu nikako da povezem mobitel i navigaciju putem bluetootha, mobitel ne prepoznaje navigaciju kao uređaj.. ima li neko neko soluciju? ako nista, zna li neko moze li se povezati mobitel i navigacija putem AUX ulaza pa da suvozac moze pustat muziku ili sta vec na taj nacin..

Image
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#33204 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Snake Eyes »

Kupis aux kabal u znanstvene svrhe, probas i javis svima nama radi li :D
Audio kabal 3.5mm aux stereo 4-pin 0.5m (3 KM)
https://www.olx.ba/r/38222538/994162
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#33205 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Non stop izlaze nove verzije Bluetooth konekcije. I starije uredjaje nemoguce spojiti sa novijim telefonima. Ili obratno..
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#33206 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

topcam wrote: 17/01/2021 14:00 Od petka auto napolju parkirano. Vec dugo hocu da izmjerim. Koliko vidim ok je.

Vidim da sam negdje zjanio poklopac za vodu (brisaci).

Image

5 godina prva ugradnja.
Throttle wrote: 17/01/2021 14:03 Moze voltaza bit ok a da aku ne valja :mrgreen:
U nedelju kad sam mjerio nisam htio na kratko paliti auto.

Jucer sam poslije posla izmjerio.


Upaljena svjetla.
Image

Ugasena.
Image

Koliko sam se informisao, kod mene sve ok sa akumulatorom. Prvo se kolega sa posla prosle sedmice jada sa fordom,
i greskom koju mu prijavi, ode u safe mod (ne cudi me kod njega to, i dalje tvrdi da mu je tecnost za brisace
ona u autu koja je bila kad ga je tek kupio, august mu je treca godina, bio je na servisu, valjda su dosuli,
red bi bio).


Prekjucer mi se prijatelj javlja da mu pomognem zamjeniti bateriju na polu, salje sliku polo 2005 godiste,
kod njega u roditeljskoj familiji od 2007, vidim na bateriji pise orginal vw, pitam ga zar je moguce 15 godina,
on misli da je jednom mjenjana, ..otac mu prije njega vozio auto.

Image

Image


Meni kod opela rekose da ne mogu sam mjenjati bateriju, jer kao u ecu moraju ubaciti podatke o novoj
bateriji, pa sam ovdje ocekivao neki odgovor majstora,automehanicara ili obicnog vozaca koji ima iskustvo.
Ako sam se pogresno odrazio sa kalibraciom, do mene je.

Na kraju vozim najobicnijeg atmosferca, nije kvantna fizika.
User avatar
drug_profi
Posts: 65411
Joined: 16/07/2012 16:00

#33207 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Kod mene turbak. Ljudi skinuli staru, stavili novu, malo jacu. Ja programirao podizace stakala i cao djaci. Evo godina+ prosla. Motor odlicno zna upaliti, ugasiti, ubrzati, sve kad ja hocu.
User avatar
saiks
Posts: 1196
Joined: 12/11/2013 13:06

#33208 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by saiks »

Moj aku je isto tvornicki 2007 godina i jos radi
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#33209 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

Jutros na uključenju na glavnu cestu prilazim raskrsnici u drugoj, vidim da ne moram stati i uključujem se kad auto odjednom poče da skače i trza. Kontam "šta mu je sad?!", ubacim ponovo u drugu i sve OK. Tek onda shvatim da nisam bio u drugoj nego u četvrtoj. :D :D :D

Kako sam uspio da ne primijetim da idem 60 km/h na 1600 rpm i da motor nije bučan, to pojma nemam.

Dakle, ako za koji dan počnem da se raspitujem za nosače motora da znate zašto.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#33210 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

EasyMan wrote: 18/01/2021 14:19 Maglenka u zadnjem braniku za Kiu Sportage, da li da kupim novu neoriginalnu ili polovnu originalnu. Cijena otprilike ista. Znaci samo kuciste u koje se ubace sijalice maglenke i zmigavca, ne mislim na kupovinu sijalice.

Ps: polovnu ne mogu probati jer nije iz Sarajeva i ne znam je li ispravna dok ne prikopcam
Stigla polovna originalna maglenka. Nema nikakvih ostecenja, izgleda odlicno. Dosli svi kablovi i dzek, samo svoje sijalice ubacim. 8)
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#33211 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

EasyMan wrote: 21/01/2021 11:55
EasyMan wrote: 18/01/2021 14:19 Maglenka u zadnjem braniku za Kiu Sportage, da li da kupim novu neoriginalnu ili polovnu originalnu. Cijena otprilike ista. Znaci samo kuciste u koje se ubace sijalice maglenke i zmigavca, ne mislim na kupovinu sijalice.

Ps: polovnu ne mogu probati jer nije iz Sarajeva i ne znam je li ispravna dok ne prikopcam
Stigla polovna originalna maglenka. Nema nikakvih ostecenja, izgleda odlicno. Dosli svi kablovi i dzek, samo svoje sijalice ubacim. 8)
:thumbup:
Koje su bile cijene za novu originalnu, novu zamjensku i polovnu originalnu, da li si upratio?
Ja tražio za Seata novu zadnju maglenku, ima samo original, niko ne radi zamjensku - 120-150KM.
Rikverc svjetlo oko 50KM (zamjensko).
Kupio na autootpadu originalnu maglenku i rikverc u top stanju (oni idu dole u karambolku), sa sve grlima - za 40KM.
Bilo je gađanja cijenama, ali je momak u Šijama ispao najjeftiniji i najpošteniji.
Kada nađem vremena svratiću do Rogatice da ih zamijenim, ako majstor bude ustao na desnu nogu i raspložen da se bakće s leševima. :lol: 8-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33212 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: 21/01/2021 12:11
Kada nađem vremena svratiću do Rogatice da ih zamijenim, ako majstor bude ustao na desnu nogu i raspložen da se bakće s leševima. :lol: 8-)
dodži evo sredijo sam malo vikendicu,more mo i koji čevap bacit na vatru

Image
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#33213 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Ja sam prednju maglenku kupio novu zamjensku, cini mi se 55 KM. Polovne su bile 40-50 KM.
Sreca trebalo mi samo staklo jer je originalnu razbio kamen, tako da su kablovi i dzek ostali a onda sam samo staklo zamijenio.
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#33214 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 21/01/2021 12:14
Naslovnica wrote: 21/01/2021 12:11
Kada nađem vremena svratiću do Rogatice da ih zamijenim, ako majstor bude ustao na desnu nogu i raspložen da se bakće s leševima. :lol: 8-)
dodži evo sredijo sam malo vikendicu,more mo i koji čevap bacit na vatru

Image
Koješ čevape da kupim, hoš kod brače zmojeva ili kod fehra
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33215 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: 21/01/2021 12:17
Koješ čevape da kupim, hoš kod brače zmojeva ili kod fehra
u rajlov cu kod kam bere su naj bolji :thumbup:
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#33216 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 21/01/2021 12:19
Naslovnica wrote: 21/01/2021 12:17
Koješ čevape da kupim, hoš kod brače zmojeva ili kod fehra
u rajlov cu kod kam bere su naj bolji :thumbup:
imašli čumura
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33217 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: 21/01/2021 12:21
imašli čumura
osto mi vani pase pokvasijo,kupi napunpi usput 2 kese
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33218 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

EasyMan wrote: 21/01/2021 11:55
EasyMan wrote: 18/01/2021 14:19 Maglenka u zadnjem braniku za Kiu Sportage, da li da kupim novu neoriginalnu ili polovnu originalnu. Cijena otprilike ista. Znaci samo kuciste u koje se ubace sijalice maglenke i zmigavca, ne mislim na kupovinu sijalice.

Ps: polovnu ne mogu probati jer nije iz Sarajeva i ne znam je li ispravna dok ne prikopcam
Stigla polovna originalna maglenka. Nema nikakvih ostecenja, izgleda odlicno. Dosli svi kablovi i dzek, samo svoje sijalice ubacim. 8)
Uh sad mi je laknulo. Imo sam brigu :(
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#33219 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Posto li su kseLoni? :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#33220 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Sjoooo, kako leži i ide bibi kada se nakanim da mu provjerim pritisak u gumama.
2.4/2.2.
Kod mene niti jedna iznad 2.
Otima se, 200 na sat u krivnu.
:lol:
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#33221 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ruud »

iceman ze wrote: 21/01/2021 12:56 Posto li su kseLoni? :mrgreen:
Naompade mi, jedna SA firma, imam sastanak, cekam ljude da dodju 'pred mene' na recepciji. Zove ti 'zastitar' u tom nekoga i pita kad ce mu zamjenit "ledo lefektor" :lol:
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#33222 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

ruud wrote: 21/01/2021 17:39
iceman ze wrote: 21/01/2021 12:56 Posto li su kseLoni? :mrgreen:
Naompade mi, jedna SA firma, imam sastanak, cekam ljude da dodju 'pred mene' na recepciji. Zove ti 'zastitar' u tom nekoga i pita kad ce mu zamjenit "ledo lefektor" :lol:
Meni nekakav uber majstor radio kupatilo.
Labavo, pa labavo...
Zajebavali se mi kada on ode...i dan danas moram dobro da zastanem kada hoću da kažem lavabo, da se ne zajebem.
:roll:
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#33223 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

Naslovnica wrote: 21/01/2021 12:11
EasyMan wrote: 21/01/2021 11:55
EasyMan wrote: 18/01/2021 14:19 Maglenka u zadnjem braniku za Kiu Sportage, da li da kupim novu neoriginalnu ili polovnu originalnu. Cijena otprilike ista. Znaci samo kuciste u koje se ubace sijalice maglenke i zmigavca, ne mislim na kupovinu sijalice.

Ps: polovnu ne mogu probati jer nije iz Sarajeva i ne znam je li ispravna dok ne prikopcam
Stigla polovna originalna maglenka. Nema nikakvih ostecenja, izgleda odlicno. Dosli svi kablovi i dzek, samo svoje sijalice ubacim. 8)
:thumbup:
Koje su bile cijene za novu originalnu, novu zamjensku i polovnu originalnu, da li si upratio?
Ja tražio za Seata novu zadnju maglenku, ima samo original, niko ne radi zamjensku - 120-150KM.
Rikverc svjetlo oko 50KM (zamjensko).
Kupio na autootpadu originalnu maglenku i rikverc u top stanju (oni idu dole u karambolku), sa sve grlima - za 40KM.
Bilo je gađanja cijenama, ali je momak u Šijama ispao najjeftiniji i najpošteniji.
Kada nađem vremena svratiću do Rogatice da ih zamijenim, ako majstor bude ustao na desnu nogu i raspložen da se bakće s leševima. :lol: 8-)
Nove zamjenske bile 100KM i 115KM, polovne originalne oko 100KM. Novu original nisam provjerio jer nije sigurno ispod 200KM. Uglavnom nadjem polovnu originalnu, ali je navedena greskom na piku kao zmigavac, a ne maglenka i kupim je za 45KM sa dostavom. :D
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#33224 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

_BataZiv_0809 wrote: 21/01/2021 12:53
EasyMan wrote: 21/01/2021 11:55
EasyMan wrote: 18/01/2021 14:19 Maglenka u zadnjem braniku za Kiu Sportage, da li da kupim novu neoriginalnu ili polovnu originalnu. Cijena otprilike ista. Znaci samo kuciste u koje se ubace sijalice maglenke i zmigavca, ne mislim na kupovinu sijalice.

Ps: polovnu ne mogu probati jer nije iz Sarajeva i ne znam je li ispravna dok ne prikopcam
Stigla polovna originalna maglenka. Nema nikakvih ostecenja, izgleda odlicno. Dosli svi kablovi i dzek, samo svoje sijalice ubacim. 8)
Uh sad mi je laknulo. Imo sam brigu :(
Da sam znao da se toliko brines, ne bih pisao jos koji dan da se dobro nasikiras :lol:

Ps: Zna li neko gdje ima kupiti zute sijalice za zmigavac od Pofalica do Otoke?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33225 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

EasyMan wrote: 21/01/2021 18:55
Ps: Zna li neko gdje ima kupiti zute sijalice za zmigavac od Pofalica do Otoke?
E jbga ja znam samo one crvenkaste za Bascarsija-M.Dvor :(
Post Reply