Fiamm, evo 4 godina, ne pokazuje nikakve znakove umora,....Throttle wrote: ↑17/01/2021 11:38 Kod roditelja u 2 auta i kod mene Fiamm, 72 il 74Ah placen 131KM prije neke 2 godine, moj prosle placen 118KM za 66Ah cini mi se a kod oca je 90-100Ah ne znam tacno, njemu je 3 godine, ne sjecam se cijene. 3 godine garancije, sivi su svi. Sve cijene uz vracen stari aku. Za sad ferceraju iako prije kupovine niko od poznanika nije imao direktnog iskustva s Fiammom
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51393
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33151 Re: Pitamo Mehanicare ?
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#33153 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze voltaza bit ok a da aku ne valja 
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#33154 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na Fiesti MK4 1.25 zetec original Motorcraft crk'o u 11-oj godini ničim izazvan, upalio normala, odvez'o se do grada u povratku nije mogao ni vrata otključati na daljinski. Kontam ne valja daljinski, otključam manuelno, ključ u kontakt bravu, ni habera. Haj reko' klema spala, kad jok, rikn'o "kumulator".
Nagizdam se sa nekakvim mađarskim Silver horsom i brzo poslije toga prodam i auto.
Na Ceedu dizelu 1.6 originalni korejski nekakav 8 godina, doduše auto garažirano stalno bilo. Palio je on, ali počeo pokazivati znake slabosti, da me ne bi negdje neprijatno iznenadio uzmem u Vespromu neki TAB polar, s njim sam ga i prod'o.
- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
#33155 Re: Pitamo Mehanicare ?
Topla su odlicni akumulatori.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
- drug_profi
- Posts: 65411
- Joined: 16/07/2012 16:00
#33157 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam na astri J fabricki akumulator morao u jesen pete godine zamijeniti. Prvi znaci ujutro teze zavergla. Otisao u vesprom, kazu moze jos, ali je pri kraju. Da ne bih u neko zimsko jutro ostao parkiran, lijepo zamijenio.
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#33158 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma nema problema, parkiram nizbrdo, i vozim na altenatoru, nece mi prvi put biti
Bilo bi mi zao ako rikne, ljetos je opel tusio ove "orginale" u po´cijene.. sve danas cu sutra cu i ...
Nigdje ne pise da mora biti orginal. Biti ce najveci moguc koji moze stati u kuciste. Sto bih svakome preporucio.
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#33159 Re: Pitamo Mehanicare ?
Normalno pali, zazmiri sekundu, ali tako je od pocetka. jedini mi problem sad ovaj cep za vodudrug_profi wrote: ↑17/01/2021 14:19
Ja sam na astri J fabricki akumulator morao u jesen pete godine zamijeniti. Prvi znaci ujutro teze zavergla. Otisao u vesprom, kazu moze jos, ali je pri kraju. Da ne bih u neko zimsko jutro ostao parkiran, lijepo zamijenio.
Last edited by topcam on 17/01/2021 14:24, edited 1 time in total.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#33160 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije to baš tako, treba vidjeti i koliki je alternator, kod mene na ceedu 1.6 dizelu bio 130 A, mog'o je i hotel napajati.topcam wrote: ↑17/01/2021 14:20Ma nema problema, parkiram nizbrdo, i vozim na altenatoru, nece mi prvi put biti![]()
Bilo bi mi zao ako rikne, ljetos je opel tusio ove "orginale" u po´cijene.. sve danas cu sutra cu i ...
Nigdje ne pise da mora biti orginal. Biti ce najveci moguc koji moze stati u kuciste. Sto bih svakome preporucio.
- drug_profi
- Posts: 65411
- Joined: 16/07/2012 16:00
#33161 Re: Pitamo Mehanicare ?
I ja sam htio ali kuciste na benzincu prilicno knap.
Ipak sam stavio jaci od originala. Vako nesto 520 umjesto 370 jel ono ampera bjese. I nesto vise Ah.
114 maraka. Veze sad nemam koji proizvodjac.
Ipak sam stavio jaci od originala. Vako nesto 520 umjesto 370 jel ono ampera bjese. I nesto vise Ah.
114 maraka. Veze sad nemam koji proizvodjac.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#33162 Re: Pitamo Mehanicare ?
Čokotom od kukuruza začepi.topcam wrote: ↑17/01/2021 14:23Normalno pali, zazmiri sekundu, ali tako je od pocetka. jedini mi problem sad ovaj cep za vodudrug_profi wrote: ↑17/01/2021 14:19
Ja sam na astri J fabricki akumulator morao u jesen pete godine zamijeniti. Prvi znaci ujutro teze zavergla. Otisao u vesprom, kazu moze jos, ali je pri kraju. Da ne bih u neko zimsko jutro ostao parkiran, lijepo zamijenio.![]()
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#33164 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesi samo kupio veci i jaci i ugradio sam ili si morao do opela na, kako sam cuo kalibraciju.drug_profi wrote: ↑17/01/2021 14:25 I ja sam htio ali kuciste na benzincu prilicno knap.
Ipak sam stavio jaci od originala. Vako nesto 520 umjesto 370 jel ono ampera bjese. I nesto vise Ah.
114 maraka. Veze sad nemam koji proizvodjac.
Ili sisanje
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33165 Re: Pitamo Mehanicare ?
150A poyyyNediM17 wrote: ↑17/01/2021 14:24Nije to baš tako, treba vidjeti i koliki je alternator, kod mene na ceedu 1.6 dizelu bio 130 A, mog'o je i hotel napajati.topcam wrote: ↑17/01/2021 14:20Ma nema problema, parkiram nizbrdo, i vozim na altenatoru, nece mi prvi put biti![]()
Bilo bi mi zao ako rikne, ljetos je opel tusio ove "orginale" u po´cijene.. sve danas cu sutra cu i ...
Nigdje ne pise da mora biti orginal. Biti ce najveci moguc koji moze stati u kuciste. Sto bih svakome preporucio.![]()
-
IstinitaPoruka
- Posts: 417
- Joined: 06/10/2015 14:27
#33167 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav, imam problem sa Škoda Fabia 2001, auto se samo zakljucava i otključava čak i tokom vožnje. Prije je isto tako bilo i odjednom je prestalo, medjutim opet je počelo i baš iritira sa zvukom, zakljucava se više puta u minuti..ima li neko iskustva sa ovim?
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#33168 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni su na yetiju prozori, a rijesio preko snopa zica na vozacevim vratima(na stoku vrata), pregledao sve zice, one koje je trebalo, sve izolirao, i rijesio. Ne znam moze li u tvom slucaju ovo proci, ima i iskusnijih misljenja.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#33169 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znam da fabrički akumulatori znaju dosta dugo da traju, zato me i iznenadilo tih tri godine kod Suzukija.NediM17 wrote: ↑17/01/2021 14:03
Na Fiesti MK4 1.25 zetec original Motorcraft crk'o u 11-oj godini ničim izazvan, upalio normala, odvez'o se do grada u povratku nije mogao ni vrata otključati na daljinski. Kontam ne valja daljinski, otključam manuelno, ključ u kontakt bravu, ni habera. Haj reko' klema spala, kad jok, rikn'o "kumulator".
Nagizdam se sa nekakvim mađarskim Silver horsom i brzo poslije toga prodam i auto.
Na Ceedu dizelu 1.6 originalni korejski nekakav 8 godina, doduše auto garažirano stalno bilo. Palio je on, ali počeo pokazivati znake slabosti, da me ne bi negdje neprijatno iznenadio uzmem u Vespromu neki TAB polar, s njim sam ga i prod'o.
- drug_profi
- Posts: 65411
- Joined: 16/07/2012 16:00
#33170 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije mi siso niko. U vespromu sam bio.topcam wrote: ↑17/01/2021 14:34Jesi samo kupio veci i jaci i ugradio sam ili si morao do opela na, kako sam cuo kalibraciju.drug_profi wrote: ↑17/01/2021 14:25 I ja sam htio ali kuciste na benzincu prilicno knap.
Ipak sam stavio jaci od originala. Vako nesto 520 umjesto 370 jel ono ampera bjese. I nesto vise Ah.
114 maraka. Veze sad nemam koji proizvodjac.
Ili sisanje![]()
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#33171 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije bitno gdje si bio, jel´bila ta neka kalibracija.drug_profi wrote: ↑17/01/2021 17:59Nije mi siso niko. U vespromu sam bio.topcam wrote: ↑17/01/2021 14:34Jesi samo kupio veci i jaci i ugradio sam ili si morao do opela na, kako sam cuo kalibraciju.drug_profi wrote: ↑17/01/2021 14:25 I ja sam htio ali kuciste na benzincu prilicno knap.
Ipak sam stavio jaci od originala. Vako nesto 520 umjesto 370 jel ono ampera bjese. I nesto vise Ah.
114 maraka. Veze sad nemam koji proizvodjac.
Ili sisanje![]()
- drug_profi
- Posts: 65411
- Joined: 16/07/2012 16:00
#33172 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma jok ba. Samo podizace stakala podesio poslije i vozdra. Kalibracija cega?
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#33173 Re: Pitamo Mehanicare ?
Maglenka u zadnjem braniku za Kiu Sportage, da li da kupim novu neoriginalnu ili polovnu originalnu. Cijena otprilike ista. Znaci samo kuciste u koje se ubace sijalice maglenke i zmigavca, ne mislim na kupovinu sijalice.
Ps: polovnu ne mogu probati jer nije iz Sarajeva i ne znam je li ispravna dok ne prikopcam
Ps: polovnu ne mogu probati jer nije iz Sarajeva i ne znam je li ispravna dok ne prikopcam
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#33174 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma polovnu originalnu, ako je u dobrom stanju.EasyMan wrote: ↑18/01/2021 14:19 Maglenka u zadnjem braniku za Kiu Sportage, da li da kupim novu neoriginalnu ili polovnu originalnu. Cijena otprilike ista. Znaci samo kuciste u koje se ubace sijalice maglenke i zmigavca, ne mislim na kupovinu sijalice.
Ps: polovnu ne mogu probati jer nije iz Sarajeva i ne znam je li ispravna dok ne prikopcam
- Optimist
- Posts: 15521
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#33175 Re: Pitamo Mehanicare ?
Polovnu originalnu.
Kupio sam prednju novu zamjensku i nije ni blizu isti kvalitet.
Kupio sam prednju novu zamjensku i nije ni blizu isti kvalitet.

