Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
winpin
Posts: 849
Joined: 16/05/2020 17:08

#6426 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by winpin »

Pricaju da ce i himna Crne Gore promijeniti tekst: :lol: :lol:

"Oj lijepa majska zoro......
majko nasa Ravna Goro


Al Capone na aparatima :P
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#6427 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

desni wrote: 03/09/2020 01:40
Nadzornik wrote: 03/09/2020 00:20
japin_mutapi wrote: 02/09/2020 23:49 evo jedna prigodna muzička numera



Dobra,sav se najezim,redovno je slusam u autu... :thumbup:
Slušate li katoljici i Dubrovnik i Knin pominje.
Koje ludilo kaže sve je to bila zemlja Nemanjića :-)
A kada ih ponese pjesma pa se zalete na Kosovu, slijedi plac kao u ovoj pjesmi :D

https://youtu.be/K2YCU-FecBk

Koliko je njihova percepcija iskrivljena, dovoljno pokazuje da su ratovali sa Amerikom i NATO paktom. U 1SR ratu sa Austrijom, u 2SR sa Njemackom. Eto sta ti je mitomanija, kada se precijenis, krenes u bitku koju su unaprijed izgubio. Srbija bi danas imala 15-20 miliona stanovnika da nisu isli u sulude ratove. Zavalili su sami sebe i sve nas.

Al' mora se priznati Danici da ima dobar glas i da su joj jake ove patriotske pjesme. Gledao sam nedavno, Crnogorka je, muz joj pop i autor pjesama. Najradikalniji Srbi jesu u CG, na Kosovu, hrvatskoj Krajini i BiH. Oni u Beogradu su za njih limunada. To sam se vise puta uvjerio.
User avatar
Ludzak
Posts: 5581
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#6428 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Ludzak »

ti koji imaju tog nekog pravoslavnog naboja, pripadnosti SPC, su vecinom četnici.
Škobo Habu
Posts: 9125
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#6429 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Škobo Habu »

RunnerX wrote: 03/09/2020 02:51
dragan53 wrote: 02/09/2020 21:40 Koliko je po vama realna ova teorija Nikolaidisa da će DF preuzeti glasače DPS-a nakon što se raspadne Đukanovićev režim i da će Crna Gora potpasti pod uticaj Srbije i Rusije... po meni to ne bi bilo ništa novo i ne bi bilo prvi put... Identitet koji je Đukanović pokušao da obnovi još se nije učvrstio...

https://www.avaz.com/nikolaidis-za- ... e-postoji/
Veoma realna teorija, zato Dritan danima govori kako će zadržati kadar DPS-a, a to su oni na čiju bi podršku oni mogli računati u budućnosti.

Ovaj Dritanov intervju na Al Jazeera Balkans je bio veoma zanimljiv, ono kad naleti na pravog novinara, pa sam sebe demantuje pet puta u pet minuta, uz nervozu i smušenost. Jedva čekam da dođe kod Senada u emisiju.

Dobro je što su se okupili DPS i partneri. Sudeći po tome, nova vlada neće imati podršku manjina koju toliko silno žele da bi se što bolje predstavili međunarodnoj zajednici.

Što se tiče ove Bečićeve brige za muslimane, u to ni on sam ne vjeruje i malo je jeftinih poena dobio na tu glumu i lažnu zabrinutost.
Mislim da kod Nikolaidisa postoji jedan dobar nivo rezignacije. Koliko je osnovan teško je procjeniti.

Isto koliko je teško procjeniti dobronamjernost litijaša oko džamija.
Škobo Habu
Posts: 9125
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#6430 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Škobo Habu »

Kikibombona wrote: 03/09/2020 07:07
Al' mora se priznati Danici da ima dobar glas i da su joj jake ove patriotske pjesme. Gledao sam nedavno, Crnogorka je, muz joj pop i autor pjesama. Najradikalniji Srbi jesu u CG, na Kosovu, hrvatskoj Krajini i BiH. Oni u Beogradu su za njih limunada. To sam se vise puta uvjerio.
Rekoh već da je riječ o perifernim srpskim identitetima. Oni su uvijek žrtva, te tu žrtvu ili potenciraju ili je konstantno dokazuju.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#6431 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by LBVIEW »

pici wrote: 02/09/2020 23:42
SamoVasGledam wrote: 02/09/2020 23:25
pici wrote: 02/09/2020 23:21
kakvoj komunistickoj vlasti, koji drugi svjetski rat o cemu ti baljezgas... de uzmi pauzu pogubio si se, velika vecina ovih novih je za podrsku ratnim zlocincima, cak sta vise i ne kriju... sad kad uzmu maha i pocnu mjenjati imena trgova i ulica... vec vidjeno
Pa upravo o tome i pričam čoveče. Bošnjaci su već pokušali da daju ime ulici po bošnjačkom ratnom zločincu - Osmanu Rastoderu.
Ne znam da li si se tada bunio, ali vidim da sada već imaš mnogo pretpostavki o tome šta će Srbi raditi.
bosnjaci dali prijedlog da se imenuje ulica po nekom tamo dzeneralu borcu za veliku albaniju... :lol: :lol: :lol:


evo tvojiH nedavno, kao sto rekoH man se par procenata albanaca i bosnjaka pa i hrvata... sta ce mo sa ovim tvojima podivljalim zvijerima, da nece da rehabilituju drazu ko u srbiji i PC-iju u kojoj nedaju povratnickoj djeci da imaju nastavu na bosanskom jeziku... de.BA supljiraj na krstarici i cetnickim sajtovima, zaobidji nas...
Kod Berana održan nenajavljen skup četničkog pokreta, privedeni učesnici

Image

Uselu Gornje Zaostro u Beranama danas je održan nenajavljen skup četničkog pokreta. Sa događajem je upoznat tužilac, a učesnici su privedeni u službene prostorije, saznaje Pobjeda.

Gornje Zaostro je u javnosti poznato kao mjesto gdje se nalazio komandni štab četničkog komandanta Pavla Đurišića u vrijeme Drugog svjetskog rata.

Prije tri godine je od strane prosrpskih stranaka iz Berana pokrenuta inicijativa kojom je traženo podizanje spomenika Đurišiću u selu, izgrađen je postament, ali je intervencijom države spriječeno podizanje spomenika ovom ratnom zločincu.

Image

Image
Objavljeno: 08.08.2020.
Koja nepravda sprocu nejaci :oops: , ne dozvoljava im nedemokratski rezim dikatora Djukanovica ni da dostojanstveno odaju pocast "mladom majoru". :oops:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#6432 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by LBVIEW »

Blek Stena wrote: 02/09/2020 23:43
General War wrote: 02/09/2020 23:40
Blek Stena wrote: 02/09/2020 23:36
I moja je BIH jarane.
Cuuj zar ima srba u BiH...ja mislio sve iz Nisa i Kragujevca doslo. :D
Bogumi svi dosli iz CG
Niste dosli, ali da ovih Iz npr. Uzickog korpusa nije bilo, u istocnoj Bosni bi bili manjina, kao sto ste oduvijek bili.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#6433 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by LBVIEW »

horkesh wrote: 03/09/2020 01:33
General War wrote: 03/09/2020 01:13
horkesh wrote: 03/09/2020 00:57

Daj, bolan, đenerale, nemoj nas kolektivno zajebavati ovdje.

Hožeš da kažeš da je Srbija pustila Bosance da ulaze bez testova jer teže normalizaciji odnosa s Bošnjacima? Stalo im je, bezbeli, do Sandžaklija, pardon, građana Raške oblasti?

Sigurno je to. Ili su htjeli uvjeriti braću iz RS-a da Drina nije granica :roll:

Ne znam, jedno ili drugo. Morat ću malo razmisliti o tome. Hmmm, dileme, dileme...
Nista ne tvrdim vec observacija...ne znam kakvog si stanovista sto se clan predsjednistva BiH interesuje samo za bosnjake u susjednoj drzavi...vidim da to nije problem...kad vec spominjes bracu.
Jest, trebao je šutjeti da ne uznemiri našu srpsku braću kojima se ukočila ispružena ruka prijateljstva dok pričaju o srpskim gradovima po BiH :roll:

Ustvari, trebaju on i Komšić uvesti veto na bilo kakve posjete novoizabranih vlasti u Crnoj Gori BiH, po uzoru na Mileta koji je zabranio Milovu posjetu. Ha ja, u ovoj državi jedino što svako može uraditi je blokirati. Zašto bi to bilo ekskluzivno srpsko pravo? Haj'mo sve blokirati dok se boje ne istope.

Ne, ne, znam... Dok Srbija i RS koordiniraju praznike i obrazovne programe i organiziraju "Trku kroz Srbiju" koja počinje u Sarajevu (sve uz amin SDA, naravno), najvažnije je objašnjavati da Bošnjaci nemaju tapiju na BiH i ponavljati da je ovo država dva entiteta i tri konstitutivna naroda, pri tome negirajući sve bosansko. Mati mila, ti i ovaj rodoljub blek k'o uvrijeđene mlade koje su nevinost nekad davno izgubile, ali, eto, trebamo se svi pretvarati da su čaršafi, ipak, crveni.

Pride, otkud dođe na Džaferovićevu "brigu" za crnogorske Bošnjake? Vučić se otvoreno hvali kako je bogato finansirao srpske organizacije po Crnoj Gori. Ako ćemo nebuloze izvlačiti, ne brigaj, bošnjačka nije za ramazana, ali srpska? Oho-ho.

Dobro, ne tvrdiš, nego "obzerviraš". Sad kad znaš da ti je obzervacija bila pristrasna, neobjektivna i, prosto, neistinita, sigurno ćeš se ograditi od nje?
:thumbup:
Eto ga ko i onaj s "crnim rokovnikom", sto s lupom obzervira bosnjacke "nestasluke", dok one srpske s par kilometara. :D
A obektivan i nepristrasan civa, nema sta. :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#6434 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

RunnerX wrote: 03/09/2020 02:51Veoma realna teorija, zato Dritan danima govori kako će zadržati kadar DPS-a, a to su oni na čiju bi podršku oni mogli računati u budućnosti.

Ovaj Dritanov intervju na Al Jazeera Balkans je bio veoma zanimljiv, ono kad naleti na pravog novinara, pa sam sebe demantuje pet puta u pet minuta, uz nervozu i smušenost. Jedva čekam da dođe kod Senada u emisiju.

Dobro je što su se okupili DPS i partneri. Sudeći po tome, nova vlada neće imati podršku manjina koju toliko silno žele da bi se što bolje predstavili međunarodnoj zajednici.

Što se tiče ove Bečićeve brige za muslimane, u to ni on sam ne vjeruje i malo je jeftinih poena dobio na tu glumu i lažnu zabrinutost.
Tesko ce DF napraviti upliv u DPS biracko tijelo u nekim vecim procentima. Demokrate i URA vec mogu.

Meni je zao sto se SDP srozao. Imaju zaista elekoventne i mlade politicare, veoma kvalitetne. Zvuce puno bolje nego nas SDP.

Kostao ih zagrljaj DPS-a, kao sto kod nas kosta zagrljaj SDA.

...

Mislim da Dritan mnogo grijesi radi otvorene netrpeljivosti koju pokazuje prema SDP-u. Za Crnu Goru bi bilo mnogo bolje da SDP udje u vlast ako se vec rusi DPS. Tako bi URA ojacala svoju poziciju jer bi dobili dva bloka:

1. DF i Demokrate
2. URA, SDP, Bosnjaka stranka i albanske partije

...

Bice da se Dritan ovdje vodi oportunizmom, da ne zeli dijeliti glasace sa SDP. To je za njega vjerovatno dobro ali je lose za Crnu Goru. Ja da sam na njegovom mjestu insistirao bih da SDP bude dio vlasti.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#6435 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by LBVIEW »

desni wrote: 03/09/2020 01:40
Nadzornik wrote: 03/09/2020 00:20
japin_mutapi wrote: 02/09/2020 23:49 evo jedna prigodna muzička numera



Dobra,sav se najezim,redovno je slusam u autu... :thumbup:
Slušate li katoljici i Dubrovnik i Knin pominje.
Koje ludilo kaže sve je to bila zemlja Nemanjića :-)
Ne jebu to katolici, "Oluja" :D je nadjacala :D ovu Crnomerkovicku. :izet:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#6436 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Banksy »

Ako nema u sarajevskim, ima u hrvatskim medijima.



Pećanin:
Policija se otela kontroli, prijeti krvoproliće

https://www.index.hr/vijesti/clanak/odv ... 09643.aspx

Svakome tko nije poklonik šovinizma zaogrnutog svetosavljem boravak u Crnoj Gori nakon proglašenja izbornih rezultata predstavlja veoma neprijatan doživljaj. U gradovima crnogorskog primorja, gdje sam boravio, svako malo formiraju se automobilske i kolone kamiona ukrašene srpskim, ruskim i četničkim zastavama, puca se u zrak iz pištolja i automatskog oružja, ispaljuju topovski udari i petarde, pale baklje, kliče Ratku Mladiću i Kosovu, vrijeđaju Crna Gora i crnogorski lideri", započinje Pećanin dramatično intoniranu izjavu.

Prema njegovim riječima, "sigurnosna situacija se potpuno otela kontroli u cijeloj Crnoj Gori zato što još uvijek legalna vlast više nema kontrolu nad velikim dijelom pripadnika policijskog aparata".

"Najteže i potencijalno eksplozivno stanje vlada na sjeveru zemlje, u Pljevljima, Bijelom Polju i Beranama, gdje živi veliki broj pripadnika bošnjačke nacionalne manjine. Bošnjaci su izloženi stalnim uvredama organiziranih automobilskih i kamionskih povorki pristalica pobjedničke koalicije koje se zaustavljaju ispred njihovih kuća, ispred kojih uriniraju fanatični poklonici mitropolita Amfilohija zaogrnuti u srpske zastave, uzvikuju prijetnje i pozivaju na iseljenje", priča naš sugovornik.


User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#6437 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by General War »

horkesh wrote: 03/09/2020 01:33
General War wrote: 03/09/2020 01:13
horkesh wrote: 03/09/2020 00:57

Daj, bolan, đenerale, nemoj nas kolektivno zajebavati ovdje.

Hožeš da kažeš da je Srbija pustila Bosance da ulaze bez testova jer teže normalizaciji odnosa s Bošnjacima? Stalo im je, bezbeli, do Sandžaklija, pardon, građana Raške oblasti?

Sigurno je to. Ili su htjeli uvjeriti braću iz RS-a da Drina nije granica :roll:

Ne znam, jedno ili drugo. Morat ću malo razmisliti o tome. Hmmm, dileme, dileme...
Nista ne tvrdim vec observacija...ne znam kakvog si stanovista sto se clan predsjednistva BiH interesuje samo za bosnjake u susjednoj drzavi...vidim da to nije problem...kad vec spominjes bracu.
Jest, trebao je šutjeti da ne uznemiri našu srpsku braću kojima se ukočila ispružena ruka prijateljstva dok pričaju o srpskim gradovima po BiH :roll:

Ustvari, trebaju on i Komšić uvesti veto na bilo kakve posjete novoizabranih vlasti u Crnoj Gori BiH, po uzoru na Mileta koji je zabranio Milovu posjetu. Ha ja, u ovoj državi jedino što svako može uraditi je blokirati. Zašto bi to bilo ekskluzivno srpsko pravo? Haj'mo sve blokirati dok se boje ne istope.

Ne, ne, znam... Dok Srbija i RS koordiniraju praznike i obrazovne programe i organiziraju "Trku kroz Srbiju" koja počinje u Sarajevu (sve uz amin SDA, naravno), najvažnije je objašnjavati da Bošnjaci nemaju tapiju na BiH i ponavljati da je ovo država dva entiteta i tri konstitutivna naroda, pri tome negirajući sve bosansko. Mati mila, ti i ovaj rodoljub blek k'o uvrijeđene mlade koje su nevinost nekad davno izgubile, ali, eto, trebamo se svi pretvarati da su čaršafi, ipak, crveni.

Pride, otkud dođe na Džaferovićevu "brigu" za crnogorske Bošnjake? Vučić se otvoreno hvali kako je bogato finansirao srpske organizacije po Crnoj Gori. Ako ćemo nebuloze izvlačiti, ne brigaj, bošnjačka nije za ramazana, ali srpska? Oho-ho.

Dobro, ne tvrdiš, nego "obzerviraš". Sad kad znaš da ti je obzervacija bila pristrasna, neobjektivna i, prosto, neistinita, sigurno ćeš se ograditi od nje?
Pa vidis, znaci ne gleda se sta je ispravno, vec ko sta moze...to je to, neznam onda ni kakav ti je moralni kapacitet prebacivati srbima nacionalnu homogenizaciju.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#6438 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by sumirprimus »

s tim da budemo iskreni uvijek nekako srspki clanovi ti koji nesto blokiraju i koce.
granica za migrante? srpski clan.
posjeta predsjednika crne gore? srpski clan...
pristup NATO.u? blokiraju srpski clanovi
u cg izlazak iz nato.a? potenciraju srpski clanovi
jedinstvena vlada sa svim glavnim ministarstvima? srpski clanovi. il imamo vladu al nemamo neka mninistarstva kako je normalno u svijetu.
ratna zastava arbih? kako je zovu, a ne smeta ratna trobojka na svakoj raskrsnici u rs.u da se slucajno ne zaboravi gdje se skrenulo.
ergo... sto bi reko kapetan, nema ga ovde vidim :D
ne prebacuje srbima niko nista, oni to sami rade...
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#6439 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

desni wrote: 03/09/2020 01:21

Iako znamo ko je laž definisao kao nacionalni interes, da priupitam ima li to negdje za Hrastodera dokumentovano?
Da pojasnim koje je zločine i nad kim počinio i koji mu je sud donio presudu kojom je osuđen za konkretna djela?
Kad već porediš, za Dražu postoji presuda u kojoj su navedeni zločini,
a i Mihailovićeva vojska je ostavila dokument u kojem izvještavaju đenerala Dražu kako su u Hrastoderovom komšiluku pobili osam hiljada žena i djece.
Jasno je da je Osman Hrastoder četničkoj pogani zločinac jer nije dozvolio da kolju žene i djecu.
Kao prvo mene ovim ne možeš isprovocirati. Smatram da sam dovoljno zreo i da imam samokontrolu da bi pao na ove tvoje dečije trikove.
Drugo i Draža je za nekoga heroj jer je spašavao srpske civile, ratovao jedno vreme sa Nemcima, oslobađao gradove od njih... Ali to ne menja činjenicu da je bio i zločinac, da se zalagao za ''Veliku Srbiju'' i da je sarađivao sa okupatorima. Isto važi i za Rastodera, samo što se on zalagao za tuđu veliku državu. Znaju pravoslavci u Crnoj Gori veoma dobro ko je on i šta je činio.
Posleratne vlasti su proglasili za zločinca i jednog i drugog i ne razumem zašto se za jednog prihvata krivica, a za drugog ne. Pa i njegov potomak i istoričar dr Šerbo Rastoder pričao je o njegovim zločinima, ali ja sam četnička pogan (tipična optužba) jer se slažem sa njim.

I voleo bih da mi nađeš taj Ćosićev citat, jer ga svi citiraju a niko ga pročitao nije iz knjige, već samo kopirate jedan od drugog.
Škobo Habu
Posts: 9125
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#6440 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Škobo Habu »

General War wrote: 03/09/2020 08:45
Pa vidis, znaci ne gleda se sta je ispravno, vec ko sta moze...to je to, neznam onda ni kakav ti je moralni kapacitet prebacivati srbima nacionalnu homogenizaciju.
Ukratko: mentalni sklop jednog Muharema Bazdulja.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#6441 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by The 51st State »

SamoVasGledam wrote: 03/09/2020 08:57
desni wrote: 03/09/2020 01:21

Iako znamo ko je laž definisao kao nacionalni interes, da priupitam ima li to negdje za Hrastodera dokumentovano?
Da pojasnim koje je zločine i nad kim počinio i koji mu je sud donio presudu kojom je osuđen za konkretna djela?
Kad već porediš, za Dražu postoji presuda u kojoj su navedeni zločini,
a i Mihailovićeva vojska je ostavila dokument u kojem izvještavaju đenerala Dražu kako su u Hrastoderovom komšiluku pobili osam hiljada žena i djece.
Jasno je da je Osman Hrastoder četničkoj pogani zločinac jer nije dozvolio da kolju žene i djecu.
Kao prvo mene ovim ne možeš isprovocirati. Smatram da sam dovoljno zreo i da imam samokontrolu da bi pao na ove tvoje dečije trikove.
Drugo i Draža je za nekoga heroj jer je spašavao srpske civile, ratovao jedno vreme sa Nemcima, oslobađao gradove od njih... Ali to ne menja činjenicu da je bio i zločinac, da se zalagao za ''Veliku Srbiju'' i da je sarađivao sa okupatorima. Isto važi i za Rastodera, samo što se on zalagao za tuđu veliku državu. Znaju pravoslavci u Crnoj Gori veoma dobro ko je on i šta je činio.
Posleratne vlasti su proglasili za zločinca i jednog i drugog i ne razumem zašto se za jednog prihvata krivica, a za drugog ne. Pa i njegov potomak i istoričar dr Šerbo Rastoder pričao je o njegovim zločinima, ali ja sam četnička pogan (tipična optužba) jer se slažem sa njim.

I voleo bih da mi nađeš taj Ćosićev citat, jer ga svi citiraju a niko ga pročitao nije iz knjige, već samo kopirate jedan od drugog.
ne moze anitfasista mihajlovic biti zlocinac :oops:
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#6442 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by sumirprimus »

et sad i draza heroj.. :lol: :-)
nema dalje...
najveci poraz velikosrpske politike, nikog nisu uspjeli pridobit ovim stavom i politikom koju vode. nit mirnodobski nit ratom.
ako ako...
User avatar
dr_Evil
Posts: 12643
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#6443 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by dr_Evil »

The 51st State wrote: 03/09/2020 09:01
SamoVasGledam wrote: 03/09/2020 08:57
desni wrote: 03/09/2020 01:21

Iako znamo ko je laž definisao kao nacionalni interes, da priupitam ima li to negdje za Hrastodera dokumentovano?
Da pojasnim koje je zločine i nad kim počinio i koji mu je sud donio presudu kojom je osuđen za konkretna djela?
Kad već porediš, za Dražu postoji presuda u kojoj su navedeni zločini,
a i Mihailovićeva vojska je ostavila dokument u kojem izvještavaju đenerala Dražu kako su u Hrastoderovom komšiluku pobili osam hiljada žena i djece.
Jasno je da je Osman Hrastoder četničkoj pogani zločinac jer nije dozvolio da kolju žene i djecu.
Kao prvo mene ovim ne možeš isprovocirati. Smatram da sam dovoljno zreo i da imam samokontrolu da bi pao na ove tvoje dečije trikove.
Drugo i Draža je za nekoga heroj jer je spašavao srpske civile, ratovao jedno vreme sa Nemcima, oslobađao gradove od njih... Ali to ne menja činjenicu da je bio i zločinac, da se zalagao za ''Veliku Srbiju'' i da je sarađivao sa okupatorima. Isto važi i za Rastodera, samo što se on zalagao za tuđu veliku državu. Znaju pravoslavci u Crnoj Gori veoma dobro ko je on i šta je činio.
Posleratne vlasti su proglasili za zločinca i jednog i drugog i ne razumem zašto se za jednog prihvata krivica, a za drugog ne. Pa i njegov potomak i istoričar dr Šerbo Rastoder pričao je o njegovim zločinima, ali ja sam četnička pogan (tipična optužba) jer se slažem sa njim.

I voleo bih da mi nađeš taj Ćosićev citat, jer ga svi citiraju a niko ga pročitao nije iz knjige, već samo kopirate jedan od drugog.
ne moze anitfasista mihajlovic biti zlocinac :oops:
Nazalost mnogu su u TIta visjeli sa bandere sta nisu trebali, ali cika Draza nije jedan od njih :D
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#6444 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by horkesh »

General War wrote: 03/09/2020 08:45
horkesh wrote: 03/09/2020 01:33
General War wrote: 03/09/2020 01:13
Nista ne tvrdim vec observacija...ne znam kakvog si stanovista sto se clan predsjednistva BiH interesuje samo za bosnjake u susjednoj drzavi...vidim da to nije problem...kad vec spominjes bracu.
Jest, trebao je šutjeti da ne uznemiri našu srpsku braću kojima se ukočila ispružena ruka prijateljstva dok pričaju o srpskim gradovima po BiH :roll:

Ustvari, trebaju on i Komšić uvesti veto na bilo kakve posjete novoizabranih vlasti u Crnoj Gori BiH, po uzoru na Mileta koji je zabranio Milovu posjetu. Ha ja, u ovoj državi jedino što svako može uraditi je blokirati. Zašto bi to bilo ekskluzivno srpsko pravo? Haj'mo sve blokirati dok se boje ne istope.

Ne, ne, znam... Dok Srbija i RS koordiniraju praznike i obrazovne programe i organiziraju "Trku kroz Srbiju" koja počinje u Sarajevu (sve uz amin SDA, naravno), najvažnije je objašnjavati da Bošnjaci nemaju tapiju na BiH i ponavljati da je ovo država dva entiteta i tri konstitutivna naroda, pri tome negirajući sve bosansko. Mati mila, ti i ovaj rodoljub blek k'o uvrijeđene mlade koje su nevinost nekad davno izgubile, ali, eto, trebamo se svi pretvarati da su čaršafi, ipak, crveni.

Pride, otkud dođe na Džaferovićevu "brigu" za crnogorske Bošnjake? Vučić se otvoreno hvali kako je bogato finansirao srpske organizacije po Crnoj Gori. Ako ćemo nebuloze izvlačiti, ne brigaj, bošnjačka nije za ramazana, ali srpska? Oho-ho.

Dobro, ne tvrdiš, nego "obzerviraš". Sad kad znaš da ti je obzervacija bila pristrasna, neobjektivna i, prosto, neistinita, sigurno ćeš se ograditi od nje?
Pa vidis, znaci ne gleda se sta je ispravno, vec ko sta moze...to je to, neznam onda ni kakav ti je moralni kapacitet prebacivati srbima nacionalnu homogenizaciju.
Iskustvo nas uči da kad se Srbi homogeniziraju, drugi narodi bivaju heterogizirani u masovne grobnice ili konc logore. Ko se u mlijeko opeče, i u jogurt puše. Na primjer, postoji neka čudna sprega između nosanja moštiju, održavanja litija i pjevanja četničkih pjesama, kako devedesetih, tako i danas.

A nacionalna homogenizacija tako što se RS tretira kao ratni plijen i ekskluzivno srpski entitet je nešto protiv čega imam puno toga protiv. To što Vučić šalje pare i pomoć Srbima u BiH mi, vjeruj, ne smeta nimalo, dapače, podržavam.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#6445 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Milenkov buraz »

General War wrote: 02/09/2020 13:01
Milenkov buraz wrote: 02/09/2020 12:51 Jbg. na žalost dobar dio srpskog naroda je bolestan od te ideologije mržnje, osvete Turcima, sanjaju i sanjat će do kraja postojanja vremena i prostora da se Turci trebaju seliti i da ih treba zatirati. Iskreno nisam pratio nešto posebno ovo u CG ali se opet potvrdilo ovo nepisano pravilo o Srbima i srbovanju.
Dok su drugi, na ranu ih privit..ovi turke oni cetnike...jedni i drugi ustase...i tako to kod nas...
Daleko od toga da jesu ali ovo kod Srba "ćeranje Turaka" je kod nekih zapisano izgleda u njihovoj DNK.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#6446 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by The 51st State »

dr_Evil wrote: 03/09/2020 09:05
The 51st State wrote: 03/09/2020 09:01
SamoVasGledam wrote: 03/09/2020 08:57

Kao prvo mene ovim ne možeš isprovocirati. Smatram da sam dovoljno zreo i da imam samokontrolu da bi pao na ove tvoje dečije trikove.
Drugo i Draža je za nekoga heroj jer je spašavao srpske civile, ratovao jedno vreme sa Nemcima, oslobađao gradove od njih... Ali to ne menja činjenicu da je bio i zločinac, da se zalagao za ''Veliku Srbiju'' i da je sarađivao sa okupatorima. Isto važi i za Rastodera, samo što se on zalagao za tuđu veliku državu. Znaju pravoslavci u Crnoj Gori veoma dobro ko je on i šta je činio.
Posleratne vlasti su proglasili za zločinca i jednog i drugog i ne razumem zašto se za jednog prihvata krivica, a za drugog ne. Pa i njegov potomak i istoričar dr Šerbo Rastoder pričao je o njegovim zločinima, ali ja sam četnička pogan (tipična optužba) jer se slažem sa njim.

I voleo bih da mi nađeš taj Ćosićev citat, jer ga svi citiraju a niko ga pročitao nije iz knjige, već samo kopirate jedan od drugog.
ne moze anitfasista mihajlovic biti zlocinac :oops:
Nazalost mnogu su u TIta visjeli sa bandere sta nisu trebali, ali cika Draza nije jedan od njih :D
draza je zvanicno u srpskom drustvu antifasista i heroj, nemoj da mi govorimo komsijama sta je i kako :oops:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12643
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#6447 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by dr_Evil »

The 51st State wrote: 03/09/2020 09:06
dr_Evil wrote: 03/09/2020 09:05
The 51st State wrote: 03/09/2020 09:01

ne moze anitfasista mihajlovic biti zlocinac :oops:
Nazalost mnogu su u TIta visjeli sa bandere sta nisu trebali, ali cika Draza nije jedan od njih :D
draza je zvanicno u srpskom drustvu antifasista i heroj, nemoj da mi govorimo komsijama sta je i kako :oops:
Nazalost od tada nisam vise otisao u BG, a do tada sam bio redovan gost. Kad sam vidio sliku cica Draze pored Titove, znao sam da meni tu mjesta vise nema, govorimo o 2014-2015 god mislim da sam tada zadnji put bio. Svaki hercegovacki srbin komunista bi ih hraknuo u lice, a mozes mislit tek bosnjak komunista
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#6448 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by llull »

Draza je i u americkom drustvu antifasista, tj bar u njihovoj strucnoj literaturi a to ne znaci da je istina vec to je njihov stav. Za nas je on zlocinac a iskreno znam i mnogo srba koji isto tako misle ( iznenadili bi se ).
User avatar
dr_Evil
Posts: 12643
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#6449 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by dr_Evil »

Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#6450 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Milenkov buraz »

U Pljevljima ponovo osvanule uvredljive poruke upućene Bošnjacima :oops:
https://www.klix.ba/vijesti/regija/u-pl ... /200903015
Post Reply