Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#4826 Re: Crna hronika BH cesta

Post by nivla »

bitanga_sa_otesa wrote: 18/07/2020 21:50
NediM17 wrote: 18/07/2020 21:37 "U mom ulazu svi iz FoĆe, samo ja iz Goooražda". :lol:
ovo je moje zvono

Image
dye si rodyko
User avatar
sime_cipol
Posts: 23422
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#4827 Re: Crna hronika BH cesta

Post by sime_cipol »

Veliku krivicu snose autoskole koje su odgojile generacije ovih sporaca. Tacno bi im oduzimao licence za obuku. Kad ste vidjeli autoskolu na obuci da vozi 40, da ne pričam 50-60. Sve go debil izlazi iz njih koji ne znaju uraditi osnovne radnje kretanja pod ručnom ili paralelno parkiranje. Cast izuzetcima koji su rijetki :roll:
User avatar
Logovan
Posts: 102823
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4828 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Logovan »

sime_cipol wrote: 18/07/2020 21:53 Veliku krivicu snose autoskole koje su odgojile generacije ovih sporaca. Tacno bi im oduzimao licence za obuku. Kad ste vidjeli autoskolu na obuci da vozi 40, da ne pričam 50-60. Sve go debil izlazi iz njih koji ne znaju uraditi osnovne radnje kretanja pod ručnom ili paralelno parkiranje. Cast izuzetcima koji su rijetki :roll:
Hoće to tako kada svako može otvoriti autoškolu. :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4829 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

mobiteli i pristup internetu doprinose tome najmanje 80%
User avatar
sime_cipol
Posts: 23422
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#4830 Re: Crna hronika BH cesta

Post by sime_cipol »

Mobitel i surfanje su posebna prica.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4831 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

pa 3 od 5 su surferi i tipkaci...mobitel zaljepljen za ruku...
User avatar
Romeo 80
Posts: 4628
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#4832 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Romeo 80 »

bitanga_sa_otesa wrote: 18/07/2020 21:51
Romeo 80 wrote: 18/07/2020 21:40

U mom ulazu su svi iz Sarajva, samo niko nije ovdje rodjen :D :lol:
ne foliraj conjo je rodjen u sa :D
:lol: :lol: :lol: :thumbup: :thumbup:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#4833 Re: Crna hronika BH cesta

Post by citroen xm »

Kakve auto škole, njihova krivica je najveća zabluda. Vozačku kada dobiješ, to ti je samo potvrda da smiješ legalno na cestu izaći. Sve ostalo je na tebi.

Najveći krivac su mobiteli, za to bih da mogu pucao kazne od kojih se ne bi finansijski dugo oporavili. Jebeni instagram vozači i viber komunikacija. Dok nije bilo besplatnih poruka i poziva, nisi im mogao naći marku na računu.

Druga velika nepovoljnost su moderna auta i svi sistemi pa sada svaki retard smije sjesti u auto, ali je briga da ga slučajno ne ogrebe. Da im daš neko staro auto pola njih ga ne bi smjelo otključati.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#4834 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

sime_cipol wrote: 18/07/2020 21:53 Veliku krivicu snose autoskole koje su odgojile generacije ovih sporaca. Tacno bi im oduzimao licence za obuku. Kad ste vidjeli autoskolu na obuci da vozi 40, da ne pričam 50-60. Sve go debil izlazi iz njih koji ne znaju uraditi osnovne radnje kretanja pod ručnom ili paralelno parkiranje. Cast izuzetcima koji su rijetki :roll:
Ma sta ce kreteni imaju sve od serva,do ogledala pomocnih, duple komande,vozaju se na stangasu, opett sjede ko drvene marije samo slusa usranog instruktora i boli ga kurac,nece uopce da makar malo glavu okrene i pogleda oko sebe i prati saobracaj,vec mu instruktor izdaje naredbe ko da je majmun u cirkusu,debilske generacije koje na jednoj dobrinji naprave haos 🤣
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4835 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

User avatar
Laplace
Posts: 14702
Joined: 19/11/2012 18:37

#4836 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Laplace »

bitanga_sa_otesa wrote: 18/07/2020 14:32 sta je ovo cim porosi odmah se krhaju debili :shock:

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /200718035
Juče je ova dionica bila dosta teška za voziti, naročito kad je pao mrak. Kiša je prilično jako padala, cesta mokra sa dosta lokvi koje pri iole većoj brzini mogu prilično poremetiti stabilnost vozila, a vozači navaljuju kao da su idealni uslovi. U povrtaku iz Viteza, već se dosta smrklo, vozim u okviru ograničenja a maltene cijelo vrijeme mi je neko uz gepek i navaljuje da ili ubrzan ili me pretekne.

Jasno, u takvim uslovima mi ne pada na pamet voziti brže nego što je bezbjedno, naročito ako pri tome nisam ispod ograničenja (ili sam malo ispod, par km/h).

Tokom dana sam vozio autoputem od Podlugova do Zenice, isto kiša padala. U jednom trenutku su mi prednji toškovi samo skliznuli ustranu (otprilike za širinu gume ili malo više) pri brzini 100 km/h (obzirom da će mi se auto za dvije godine upisati u srednju školu, pod ovakvim uslovima nisam htio brže - kad su uslovi idealni idem oko 130~140). Uspio sam laganim pokretom volana iskontrolisati putanju i nastavio istom brzinom sa povećanim oprezom.

Da sam vozio 160 ili 180, teško da bih uspio iskontrolisati auto.

Kasnije mi se na dionici Zenica-Vitez na gepek nakačio neki sa golfom peticom (ako sam dobro vidio) i kao da me hoće natjerati da vozim preko ograničenja u uslovima kad je vani pljusak. Dok sam parkirao auto u FIS-u vidio sam da je vozač neko derište a auto puno sektaških natpisa. Očekivano.

Znači, na toj dionici nije palo par kapi kiše, nego je bio popriličan pljusak, smanjena vidljivost i dosta skliska cesta. Čak i sa odličnim gumama se neko mogao zeznuti i da dođe do sudara, što se očigledno i dogodilo.
User avatar
Laplace
Posts: 14702
Joined: 19/11/2012 18:37

#4837 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Laplace »

vjeshalica wrote: 18/07/2020 15:29 Image
Od siline udara ispao mu je agregat. :D

(OK, neću više.)
User avatar
Laplace
Posts: 14702
Joined: 19/11/2012 18:37

#4838 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Laplace »

vjeshalica wrote: 18/07/2020 18:39
mk ultra wrote: 18/07/2020 16:02
Napisao sam jucer,ovo malo dijaspore sto je doslo havariju radi
https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/58 ... =2&slide=0

Evo jos jedan dijasporac u Gracanici...
Kako vidim sa fotografija, ovo je ono čuveno "bezbjedno" peglanje krivina radi komfora i udobnosti vožnje. Mogu zamisliti kakav im je bio komfor čekati policiju u ovim uslovima pa čekati da završe uviđaj, a onda šlepati vozila it. Posebno je bilo omforno u bolnici.
User avatar
Laplace
Posts: 14702
Joined: 19/11/2012 18:37

#4839 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Laplace »

drug_profi wrote: 18/07/2020 19:18
Pa danas ljudi voze sa sva 4 upaljena i mile po 30-40. Ono jeste pljusak, ali ako su ti brisaci da valja, i ako gume nisu ko hurmasice, nema nikakvih problema da se vozi 50-60.
Meni gume nisu nešto posebno, brisači su dobri, a vozio sam oko 56~60 većim dijelom ceste na toj dionici i dionici Lašva-Vitez (osim na nekoliko dijelova gdje je ograničenje 40). Moglo se voziti 50~60 i sa osrednjim gumama, ali bež ni sa dobrim nije sigurno. A dosta ih je (izgleda) htjelo voziti 80~100 ili koliko auto može potegnuti.
Zeleni12
Posts: 434
Joined: 30/08/2015 16:42

#4840 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Zeleni12 »

bitanga_sa_otesa wrote: 18/07/2020 21:56 mobiteli i pristup internetu doprinose tome najmanje 80%
Ja juce sa svojim autom slepao auto od firme, stajali na cesti, dok smo stavljali uze...stao kombi iza nas i....TRAS!!! auto se zabi u kombi, iskrivilo haubu...cura izadje, mase rukama, hvata se za glavu, kuka, govori vozacu sto si stao tu, on joj se smije, pokazuje sto je stao...
je li ona tipkala na mobitel?!
Zeleni12
Posts: 434
Joined: 30/08/2015 16:42

#4841 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Zeleni12 »

Prije par dana upali mi se zeleno u ulici Zmaja od Bosne, kod Elektroprivrede. A iz Lozionicke idu dva auta u ulicu Z.odBosne, i to dok se nama upalilo zeleno. Pusti ovaj ispred mene tu dvojicu da udju na glavnu cestu. Medjutim, to prvo auto sto je doslo iz Lozionicke stane tu u krajnjoj lijevoj traci, da zmigavac jer hoce odmah desno. Stoji tako par sekundi, uz trubljenje auta iza njega, dok ga neko nije pustio da predje u srednju traku. Ni to mu nije bilo dovoljno, nego hoce u krajnju desnu traku, i odmah je iz srednje krenuo u desnu, sa namjerom da se parkira na autobusko prosirenje kod Elektroprivrede. Dok je iz srednje prelazio u desnu traku, cuo se udar..ostvario je kontakt sa lijevim dijelom auta koje je islo desnom trakom pravo, i to auto je zakocilo nakon par metara, a taj krivac napokon ostvari svoju prvobitnu namjeru-parkira se na prosirenje 🙂
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#4842 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

bitanga_sa_otesa wrote: 18/07/2020 21:50
NediM17 wrote: 18/07/2020 21:37 "U mom ulazu svi iz FoĆe, samo ja iz Goooražda". :lol:
ovo je moje zvono

Image
Pogresno ti prezime napisali. :lol:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4843 Re: Crna hronika BH cesta

Post by 530i »

sime_cipol wrote: 18/07/2020 21:53 Veliku krivicu snose autoskole koje su odgojile generacije ovih sporaca. Tacno bi im oduzimao licence za obuku. Kad ste vidjeli autoskolu na obuci da vozi 40, da ne pričam 50-60. Sve go debil izlazi iz njih koji ne znaju uraditi osnovne radnje kretanja pod ručnom ili paralelno parkiranje. Cast izuzetcima koji su rijetki :roll:
Redovna je pojava u autoškolama da su kandidati i kandidatkinje napucani, našminkani, odjeveni...kao za najbolji noćni izlazak. Jer slikamo se za fb i instagram pejdž autoškole. Čestitamo ovom, čestitamo onom, bravo ovaj, bravo onaj. Sad ovo sunčanih dana kandidat sa sunčanim naočalama?! Instruktori uhljupi uglavnom, daj ti polako da što manje kilometara pređe...bitno da se auto ne pohaba. Ne pamtim u zadnjih par godina da sam upratio nekog od friško položenih šofera da zna voziti čestito.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4844 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote: 19/07/2020 10:23

Pogresno ti prezime napisali. :lol:
Ć
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4845 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

Zeleni12 wrote: 19/07/2020 10:11
je li ona tipkala na mobitel?!
nezz,ti si bio tu ,zar nisi vidio?
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#4846 Re: Crna hronika BH cesta

Post by zigson »

sime_cipol wrote: 18/07/2020 21:53 Veliku krivicu snose autoskole koje su odgojile generacije ovih sporaca. Tacno bi im oduzimao licence za obuku. Kad ste vidjeli autoskolu na obuci da vozi 40, da ne pričam 50-60. Sve go debil izlazi iz njih koji ne znaju uraditi osnovne radnje kretanja pod ručnom ili paralelno parkiranje. Cast izuzetcima koji su rijetki :roll:
Neki dan autoskola od vogosce do bara 30 srednja brzina maksimalna 40. Dlake sa glave sam cupo. Pa da mu je prvi cas moze bar 50 konstantno tom dionicom voziti
BiBi911
Posts: 5340
Joined: 09/12/2018 17:47

#4847 Re: Crna hronika BH cesta

Post by BiBi911 »

zigson wrote: 19/07/2020 10:49
sime_cipol wrote: 18/07/2020 21:53 Veliku krivicu snose autoskole koje su odgojile generacije ovih sporaca. Tacno bi im oduzimao licence za obuku. Kad ste vidjeli autoskolu na obuci da vozi 40, da ne pričam 50-60. Sve go debil izlazi iz njih koji ne znaju uraditi osnovne radnje kretanja pod ručnom ili paralelno parkiranje. Cast izuzetcima koji su rijetki :roll:
Neki dan autoskola od vogosce do bara 30 srednja brzina maksimalna 40. Dlake sa glave sam cupo. Pa da mu je prvi cas moze bar 50 konstantno tom dionicom voziti
Tar tu nije ogranicenje 40kmh
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4848 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

BiBi911 wrote: 19/07/2020 11:34
zigson wrote: 19/07/2020 10:49
sime_cipol wrote: 18/07/2020 21:53 Veliku krivicu snose autoskole koje su odgojile generacije ovih sporaca. Tacno bi im oduzimao licence za obuku. Kad ste vidjeli autoskolu na obuci da vozi 40, da ne pričam 50-60. Sve go debil izlazi iz njih koji ne znaju uraditi osnovne radnje kretanja pod ručnom ili paralelno parkiranje. Cast izuzetcima koji su rijetki :roll:
Neki dan autoskola od vogosce do bara 30 srednja brzina maksimalna 40. Dlake sa glave sam cupo. Pa da mu je prvi cas moze bar 50 konstantno tom dionicom voziti
Tar tu nije ogranicenje 40kmh
jeste samo na kraćem dijelu puta u hotonju
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#4849 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Optimist »

Na temu kise i klizavog asfalta, jucer Kaonik-Kacuni-Kiseljak, i na mjestima se palio esp i pored dobrih guma.
Brzina je bila u okviru ogranicenje +10km/h.
To mjestimicno gdje je stari asfalt izlizan i ugladjen od visegodisnjeg saobracaja.
Na dionicama gdje je novi sloj nije bilo problema voziti brze.
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#4850 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

Ovaj moj Pirelli odlican na kisi, a i pogon stoji u automatskom 4x4 modu. Ne prebacujem vise u 2 wd, uopste. :thumbup:
Post Reply