Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10501 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote: 09/06/2020 17:08
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 17:05
Hakiz wrote: 09/06/2020 17:01

Ne mogu ja sebe zamisliti ni kao ljekara.

Pogrešna ti je premisa, opet zaključuješ na osnovu onoga šta ti se čini, ne onoga šta jeste.
ne mogu ni ja, ne volim gledati u krv :D sto je tvoj razlog :D

eh, tako postoji i jasan razlog zasto se ne mozes zamisliti kao prostitutak ;-) ti i tvoja dva forumska jarana :D
Ali, to što sebe ne mogu zamisliti kao ljekara ne znači da je biti doktor nešto pogrešno i da samo phihički bolesni ljudi dobrovoljno biraju tu profesiju. A i ona može biti gadna. I za psihu i za zdravlje onoga ko je obavlja.
pa nisam ni pomislila da je nesto pogresno sa proesijom dokotora, uostlaom svaka profesija uzima svoj danak , ali te pitam , treci put, zasto se ne mozes zamisliti u profesiji prostitutka :)
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10502 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Pošto si i mene spomenula, ja ne bih mogao bit muška prostitutka jer je moralno degradirajuce tako se prodavati za novac.
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#10503 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 17:18
Hakiz wrote: 09/06/2020 17:08
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 17:05

ne mogu ni ja, ne volim gledati u krv :D sto je tvoj razlog :D

eh, tako postoji i jasan razlog zasto se ne mozes zamisliti kao prostitutak ;-) ti i tvoja dva forumska jarana :D
Ali, to što sebe ne mogu zamisliti kao ljekara ne znači da je biti doktor nešto pogrešno i da samo phihički bolesni ljudi dobrovoljno biraju tu profesiju. A i ona može biti gadna. I za psihu i za zdravlje onoga ko je obavlja.
pa nisam ni pomislila da je nesto pogresno sa proesijom dokotora, uostlaom svaka profesija uzima svoj danak , ali te pitam , treci put, zasto se ne mozes zamisliti u profesiji prostitutka :)
Šta god pomisliš, to je razlog.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10504 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 17:19 Pošto si i mene spomenula, ja ne bih mogao bit muška prostitutka jer je moralno degradirajuce tako se prodavati za novac.
a kome nije ? daj mi profil licnosti , a da joj je svejedno biti morlano degradirana jer se prodaje za novac?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10505 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote: 09/06/2020 17:21
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 17:18
Hakiz wrote: 09/06/2020 17:08

Ali, to što sebe ne mogu zamisliti kao ljekara ne znači da je biti doktor nešto pogrešno i da samo phihički bolesni ljudi dobrovoljno biraju tu profesiju. A i ona može biti gadna. I za psihu i za zdravlje onoga ko je obavlja.
pa nisam ni pomislila da je nesto pogresno sa proesijom dokotora, uostlaom svaka profesija uzima svoj danak , ali te pitam , treci put, zasto se ne mozes zamisliti u profesiji prostitutka :)
Šta god pomisliš, to je razlog.
:D :lol:

vas trojica ste dana sizgubili partiju saha :lol:


sah mat :D

idem van, cao :kiss:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10506 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 17:25
saint_mirad wrote: 09/06/2020 17:19 Pošto si i mene spomenula, ja ne bih mogao bit muška prostitutka jer je moralno degradirajuce tako se prodavati za novac.
a kome nije ? daj mi profil licnosti , a da joj je svejedno biti morlano degradirana jer se prodaje za novac?
Imas ih sto ih nije briga kako ce ih drugi percipirati, koje u ime sexualnog oslobodjenja namerno precesto menjaju partnere da dokazu sebi i drugima da mogu isto sto i muskarci. A uz to jos i kapa lova dobra.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10507 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 17:29
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 17:25
saint_mirad wrote: 09/06/2020 17:19 Pošto si i mene spomenula, ja ne bih mogao bit muška prostitutka jer je moralno degradirajuce tako se prodavati za novac.
a kome nije ? daj mi profil licnosti , a da joj je svejedno biti morlano degradirana jer se prodaje za novac?
Imas ih sto ih nije briga kako ce ih drugi percipirati, koje u ime sexualnog oslobodjenja namerno precesto menjaju partnere da dokazu sebi i drugima da mogu isto sto i muskarci. A uz to jos i kapa lova dobra.
to je tvoj bezupjesan pokusaj izjedncavanja sa prostitucijom i potpisivanjem Ugovoa u bordelu, u slucaju tvoje povrede ili smrti :D

zasto bi zena mjenjela cesto partnere da dokaze da moze isto kao muskraci, to mi je najveca glupost :lol:

ako kapne lova, pa to se desava i muskracima, ne iskljucivo zenama :)
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10508 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Sreća Karlinko da u diskusijama s tobom nisam izgubio pamet. Dobar vam taj šah bez figura na vašoj strani.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10509 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Sah sa Karlinkom je kao sa onim golubom sto razbaca figure van table i jos se sepuri kao da je pobedio. :-D
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#10510 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

Ah, evo našeg druga Nine i njegovog 'davanja prava' na abortus.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ras ... 89119.aspx
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10511 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 17:51 Sah sa Karlinkom je kao sa onim golubom sto razbaca figure van table i jos se sepuri kao da je pobedio. :-D
Najbolji opis :mrgreen:
Škobo Habu
Posts: 9804
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#10512 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Škobo Habu »

Strpljiva wrote: 09/06/2020 17:09
Jer samo akcija generise reakciju? Koliko nas ovdje rasprijeda do besvijesti, a ignorisemo sto komsija fizicki zlostavlja zenu. Hipoteticki.

Ne znam ni za jednog komšiju koji takvo što radi. Na svu sreću.
Ovdje konkretno pricamo o zenama, ne djeci.

Nisam razumjela, u kojem smislu referisati?
Od eksploatacije žena postoji nešto još gore - eksploatacija djece.

U smislu stereotipa. Beate Uhse je prva na svijetu otvorila sex shop.
When pornography was legalized in Germany in 1975, the company also started selling VHS tapes and distributing films. Feminists criticized her for promoting works that turned women into sex objects.
http://www.petrieinventory.com/fuck-the ... beate-uhse

Hoću da kažem da su itekako žene doprinjele trgovinom žene kako seksualnog objekta ili predmeta požude.
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#10513 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Žene će raditi isto šta i muškarci da zarade.

To je feministički, jednakopravnost.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#10514 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

ALBANIJA: Voditeljke u toplesu podigle gledanost za 300 odsto!

Image

https://preokret.info/index.php/2020/06 ... 300-odsto/
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#10515 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Svakoj pištolj u leđa uperen.
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#10516 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Kada je prije 500 godina kralj poslao kćer da se uda za sina susjednog kralja da ne bi zaratili ili prije 50 godina veleposjednik svoju da porodice spoje imanja je li to trgovima ženama i prostitucija ili častan brak?
Škobo Habu
Posts: 9804
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#10517 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Škobo Habu »

Hakiz wrote: 09/06/2020 18:00 Žene će raditi isto šta i muškarci da zarade.

To je feministički, jednakopravnost.
Pa, nije. Beate Uhse je, primjerice, napadana i od strane marksistički nastrojenih feministkinja, i od konzervativne desnice.

U tom kontekstu recimo da je autorica "Drugog pola", te feminističke Biblije, Simone de Beauvoir, gajila simpatije spram određenih komunističkih režima.
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#10518 Re: Danasnji "feminizam"

Post by 88Sioux »

piupiu wrote: 09/06/2020 18:05
ALBANIJA: Voditeljke u toplesu podigle gledanost za 300 odsto!

Image

https://preokret.info/index.php/2020/06 ... 300-odsto/
Medijska manipulacija dojkama. :oops:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10519 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

piupiu wrote: 09/06/2020 18:05
ALBANIJA: Voditeljke u toplesu podigle gledanost za 300 odsto!

Image

https://preokret.info/index.php/2020/06 ... 300-odsto/
Šta veliš, je li to prihvatljivo? :mrgreen:

Vidim da su po izjavama ponosne na sebe.
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#10520 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Strpljiva »

Škobo Habu wrote: 09/06/2020 17:55
When pornography was legalized in Germany in 1975, the company also started selling VHS tapes and distributing films. Feminists criticized her for promoting works that turned women into sex objects.
http://www.petrieinventory.com/fuck-the ... beate-uhse

Hoću da kažem da su itekako žene doprinjele trgovinom žene kako seksualnog objekta ili predmeta požude.
Zene od pamtivijeka bile roba. 1975-te zena otvori sex shop, s pravom kritikovan da promovise objektiviziranje, ali ne vjerujem da je znacajno povecao stepen degradiranja. Uvijek su se ljudi na tudjoj muci bogatili, sto nije ni ovdje izuzetak.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10521 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »



Subredit radikalnog feminizma btw... prvi komentar je izbrisan, ali se po sljedećim odgovorima da naslutiti o čemu se radilo:

"i have aborted the baby once i found it was a boy. im a staunch and unapologetic radfem. i have never regretted my decision. what i know for sure is that had i kept it i wouldnt have loved it like i would love a daughter."

"I just won't have any kids. If I knew I was carrying a male fetus, I'd abort it."

"I think I’d probably abort a male fetus. It may sound harsh but that’s how I feel.
I’m not afraid I wouldn’t love a son, because I would, I’d have to love my son even if he became an antisocial pseudo-mra like my brother, despite the best intentions when it comes to parenting.
Most boys in my (majority female) extended family are parasites DESPITE gender neutral upbringing. What if my sweet little son mutates into a misanthropic incel shithead in his late teens?
tl:dr; Not wanting a son is not unreasonable. If you have the possibility of using ivf, select female embryos."

"This is one of the reasons I’ve decided not to have children. I could not stand to raise a boy. I don’t want my life to be dictated by men any more than it already is."

"You’re not a monster. I would very much struggle with the thought of raising a boy..."

"Same. I'm open about it to pretty much everyone though, and I don't care what they think. It's been my experience that almost 100% of boys/men are sexist against women in SOME way. Almost 100% of them have at some point in their lives mistreated a girl/woman.
I refuse to go through the pain of pregnancy and childbirth, give up my life to raise a kid then have them turn out like Brock Turner or Brett Kavanaugh. Or like some incel/MGTOW who complains on reddit about how all women over 29 are used up hags and he wants to fuck 12 year olds. Even if the chance is slim.
I also refuse to turn into one of those women who fawns over her "pwecious baby boy" and throws klix under the bus to protect him when he's a piece of garbage. Best way to avoid that is to simply not have a son."

"I don’t have kids but I’ve always felt this way. I don’t think I’d ever get over it if I spent my life raising a boy only to have him be a dangerous member of society. It seems ridiculous but we know how common rape is and how common acts of male violence are. It’s almost like the possibility of raising a healthy son who might grow up to be a good man is outweighed by the possibility that he might not. Obviously women can be terrible people too but how often do we see in the news that a man seemed normal before he killed his wife and kids/went on a shooting rampage/didn’t seem like a predator/a rapist. I worry that I could do everything in my power to raise a healthy son and yet the risk is always there..."

itd. itd.

Što bi Nihilo rekao tačno Bizarro World.
User avatar
East_side
Posts: 4059
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#10522 Re: Danasnji "feminizam"

Post by East_side »

Joj bolesti :run: dovoljna mi je bila uvodna recenica, dalje nije bilo potrebe ni citati...
zposao
Posts: 2942
Joined: 22/03/2019 09:27

#10523 Re: Danasnji "feminizam"

Post by zposao »

Bolest. I ujedno nacisticka eugenika. Svjesno ubijanje djece zbog nekih karakteristika.
Zapad se pretvorio u bolesnika.
Problem je što ovakvi traže prihvaćanje i veća prava a sve u ime humanizma.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10524 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Da ovo barem hoće ostati na redditu, ali ovakve spodobe su počele dobijati i prostor u medijima.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10525 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

Pa je li ti vidis njihove razloge?
Ne zele imati musko dijete, nositi, roditi i odgajati da postane opasan clan drustva, mizogini monstrum, unistava tudje zivote..kao brat...da bude parazit kao svi muski clanovi porodice...
Ocigledno je iz cega pisu i sta misle o muskom rodu.
Taj i takav "feminizam" je bukvalno biased misljenje neke tamo o muskarcima iz njene okoline...i grupa takvih se kao zovu feministkinjama.
A one pricaju o tome da ne zele guju u njedrima.
To veze sa feminizmom nema, to je obicna mrznja, a i strah, prema muskom rodu. Te zene ocigledno na osnovu svojeg iskustva kao shvatile da je muskarac po prirodi zao sadista i da tu nikakav odgoj ne pomaze. I bolje je da nemaju djecu sa takvim stavom.
ubijanje djevojcica u indiji i kini...jer su niskoristi i samo jos jedna gladna usta...su vec dugo tu. Protiv toga se bori feminizam, a ne protiv djecaka.
Post Reply