Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10476 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 16:23
pustopoljina wrote: 09/06/2020 16:20 Hoces stvarno reci da vise volis rintati, trpiti na poslu, cekati crkavicu nego se seksati?
Stvarno?
Zato sto imas profesiju ovog ili onog imas je zato sto to radije radis, nego sto se seksas?
Prema kolicini flertanja po forumu, price sa seksualnim konotacijama reklo bi se da mozes flotu zaraditi.
Stvarno vise volis svoj posao?
Ti ovde dobro poentiras u vezi motiva koje ljudi imaju kad biraju zanimanje. Nije uvek samo novac u pitanju.

a, ako novac nije jedini motiv, sto bi drugo moglo biti :D
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10477 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

pustopoljina wrote: 09/06/2020 16:25
saint_mirad wrote: 09/06/2020 16:23
pustopoljina wrote: 09/06/2020 16:20 Hoces stvarno reci da vise volis rintati, trpiti na poslu, cekati crkavicu nego se seksati?
Stvarno?
Zato sto imas profesiju ovog ili onog imas je zato sto to radije radis, nego sto se seksas?
Prema kolicini flertanja po forumu, price sa seksualnim konotacijama reklo bi se da mozes flotu zaraditi.
Stvarno vise volis svoj posao?
Ti ovde dobro poentiras u vezi motiva koje ljudi imaju kad biraju zanimanje. Nije uvek samo novac u pitanju.
Hvala stvarno.
Novac je, mislim, bitan samo dok ne osiguras opstanak.
Cak i korelacija novca i srece dolazi samo do 75k dolara godisnje, jer se tako umanjuje stres zbog placanja raznih racuna, kredita i zivotnih potrepstina. Nakon te cifre, linija je ravna, to jest, ne povecava se nivo srece cak i da zaradjujes milion godisnje.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10478 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

pustopoljina wrote: 09/06/2020 16:28
Hakiz wrote: 09/06/2020 16:24 A treba da radim šta mi drugi kažu?
Ne trebas. Mozda trebas samo malo cesce kad pricas o nekome stati u njegove cipele...zamisliti kako to stvarno izgleda.
Mozda. A mozda onda ne bi bilo rasprave :)
:thumbup:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10479 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 16:28
saint_mirad wrote: 09/06/2020 16:23
pustopoljina wrote: 09/06/2020 16:20 Hoces stvarno reci da vise volis rintati, trpiti na poslu, cekati crkavicu nego se seksati?
Stvarno?
Zato sto imas profesiju ovog ili onog imas je zato sto to radije radis, nego sto se seksas?
Prema kolicini flertanja po forumu, price sa seksualnim konotacijama reklo bi se da mozes flotu zaraditi.
Stvarno vise volis svoj posao?
Ti ovde dobro poentiras u vezi motiva koje ljudi imaju kad biraju zanimanje. Nije uvek samo novac u pitanju.

a, ako novac nije jedini motiv, sto bi drugo moglo biti :D
Postoji vise motiva, a kod prostitucije je narusavanje casti i slike o sebi u drustvu. Svako vaga za sebi da li je taj dodatni novac vredan marginalizacije u socijalnim krugovima. Za vecinu je odgovor da nije, zato rade druge poslove.
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#10480 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

pustopoljina wrote: 09/06/2020 16:28
Hakiz wrote: 09/06/2020 16:24 A treba da radim šta mi drugi kažu?
Ne trebas. Mozda trebas samo malo cesce kad pricas o nekome stati u njegove cipele...zamisliti kako to stvarno izgleda.
Mozda. A mozda onda ne bi bilo rasprave :)
Kakve to ima veze sa tim što kažem da mislim da neki odabiru prostituciju dobrovoljno i da ne vjerujem Karlin kada tvrdi da apsolutno svi to rade pod nekim vidom prisile.

Nisam o tim osobama rekao ništa ni dobro ni loše, uopšte ih vrjednosno nisam ocijenio.

Ili si me sa nekim pomiješala.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10481 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 16:30
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 16:28
saint_mirad wrote: 09/06/2020 16:23

Ti ovde dobro poentiras u vezi motiva koje ljudi imaju kad biraju zanimanje. Nije uvek samo novac u pitanju.

a, ako novac nije jedini motiv, sto bi drugo moglo biti :D
Postoji vise motiva, a kod prostitucije je narusavanje casti i slike o sebi u drustvu. Svako vaga za sebi da li je taj dodatni novac vredan marginalizacije u socijalnim krugovima. Za vecinu je odgovor da nije, zato rade druge poslove.
mi cijelo vrijem pricamo o ogrozenosti zdravlja , o mentlanom zdravlju osobe prije ulaska u prostituciju

mene prica o moracu i casti absolutno ne interesira, i ne pokusavaj se sad, bezuspjeno vaditi sa takvom pricom

ti i ostali ste vrlo dobro svijesni da doticni posao iziskuje posebno mentlano stanje ( a isto nije zdravo) jer tezi ka samodestrukciji licnosti i tijela

uostalom, mozes raditi taj psoao oluradno vrijeme , na primjer,, 6 mjeseci, i nitko nece saznati :D ponavljam, zaboravi moral i gubljenje casti , jer i ti odlaskom u taj bordel upravo gazis spotveni moral i cast ka sebi i osobi koji ce ti pocuclati pimpek :)
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10482 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

pustopoljina wrote: 09/06/2020 15:50
MarlboroGold wrote: 09/06/2020 15:39
pustopoljina wrote: 09/06/2020 15:37

Ne, ali cula sam da babe u njemackoj placaju vise nego sto senior programer ima satnicu...pa ono...ako bi da se penzionises do pedesete ;)
Rekla kazala supljara... eno vam citat zene koja je bila prstitutka pa se penzionisala. Njena rijec je jaca od rekla kazala rijeci. To sto je tebi neprihvatljivo i sto mislis da svaka ima neke psihicke probleme i slicno je drugi par opanaka.
Znamo da se tu necemo složiti. Zensko sam i po prirodi stvari bolje poznajem zene ...od tebe...a papir svasta trpi.
Da li ti se desilo da facepalmas svoj upis na forumu od prije par godina?
I je li se ti to vrijedjas na babe? Pos'o ko i svaki drugi ;) sto ne bi, ako bi zaradjivao 3x vise nego sad? Ili mislis da prostitutke imaju seks sa zaljubljenim rikijem martinom? Babe imaju pare...
Očigledno da ne poznaješ, jer da bi poznavala prostitutke i kako se iste osjećaju trebala bi redovno obilaziti bordele i obavljati razgovore ili biti vlasnica jednog ili više njih. To što si žensko i što imaš istu anatomiju ti nije nikakav argument.

Ja ne sporim to ih ima koje prolaze kroz svašta loše ni jedne sekunde. To je jedan od razloga zašto se prostitucija sve više reguliše i legalizuje. Zastupati stav da svaka od njih nije dobra u glavi (iz raznih razloga) jer se dobrovoljno u to upuštaju je apsurd. Manje gledajte na svijet spram sebe i vlastitih stavova.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10483 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 16:36 mene prica o moracu i casti absolutno ne interesira, i ne pokusavaj se sad, bezuspjeno vaditi sa takvom pricom
Ovo i jeste uzrok tvog bazicnog nerazumevanja diskusije, hoces da meris svet prema sebi. Ova dimanika odnosa nema veze s tobom kao jedinkom, ona se odvija na globalnom nivou i nebitno je da li tebe moral interesuje ili ne. Imas previse samodopadljivosti za nekog ko ne moze razumeti elementarne koncepte.

Zasto bih se "vadio", narocito tebi kad si irelevantna i na mikro i na makro planu? Smesna si cak s ovim. :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10484 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 16:42
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 16:36 mene prica o moracu i casti absolutno ne interesira, i ne pokusavaj se sad, bezuspjeno vaditi sa takvom pricom
Ovo i jeste uzrok tvog bazicnog nerazumevanja diskusije, hoces da meris svet prema sebi. Ova dimanika odnosa nema veze s tobom kao jedinkom, ona se odvija na globalnom nivou i nebitno je da li tebe moral interesuje ili ne. Imas previse samodopadljivosti za nekog ko ne moze razumeti elementarne koncepte.

Zasto bih se "vadio", narocito tebi kad si irelevantna i na mikro i na makro planu? Smesna si cak s ovim. :D
zasto bjezis od tragicne istine o svijetu prostitucije :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10485 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote: 09/06/2020 16:36
pustopoljina wrote: 09/06/2020 15:50
MarlboroGold wrote: 09/06/2020 15:39
Rekla kazala supljara... eno vam citat zene koja je bila prstitutka pa se penzionisala. Njena rijec je jaca od rekla kazala rijeci. To sto je tebi neprihvatljivo i sto mislis da svaka ima neke psihicke probleme i slicno je drugi par opanaka.
Znamo da se tu necemo složiti. Zensko sam i po prirodi stvari bolje poznajem zene ...od tebe...a papir svasta trpi.
Da li ti se desilo da facepalmas svoj upis na forumu od prije par godina?
I je li se ti to vrijedjas na babe? Pos'o ko i svaki drugi ;) sto ne bi, ako bi zaradjivao 3x vise nego sad? Ili mislis da prostitutke imaju seks sa zaljubljenim rikijem martinom? Babe imaju pare...
Očigledno da ne poznaješ, jer da bi poznavala prostitutke i kako se iste osjećaju trebala bi redovno obilaziti bordele i obavljati razgovore ili biti vlasnica jednog ili više njih. To što si žensko i što imaš istu anatomiju ti nije nikakav argument.

Ja ne sporim to ih ima koje prolaze kroz svašta loše ni jedne sekunde. To je jedan od razloga zašto se prostitucija sve više reguliše i legalizuje. Zastupati stav da svaka od njih nije dobra u glavi (iz raznih razloga) jer se dobrovoljno u to upuštaju je apsurd. Manje gledajte na svijet spram sebe i vlastitih stavova.
pa super, ti ozeni jednu takvu osobu, ako je zdrava u glavi :-D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10486 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote: 09/06/2020 16:33
pustopoljina wrote: 09/06/2020 16:28
Hakiz wrote: 09/06/2020 16:24 A treba da radim šta mi drugi kažu?
Ne trebas. Mozda trebas samo malo cesce kad pricas o nekome stati u njegove cipele...zamisliti kako to stvarno izgleda.
Mozda. A mozda onda ne bi bilo rasprave :)
Kakve to ima veze sa tim što kažem da mislim da neki odabiru prostituciju dobrovoljno i da ne vjerujem Karlin kada tvrdi da apsolutno svi to rade pod nekim vidom prisile.

Nisam o tim osobama rekao ništa ni dobro ni loše, uopšte ih vrjednosno nisam ocijenio.

Ili si me sa nekim pomiješala.
pa ne moraju biti prisiljene, ali nesto mentlano psihicki nije u redu sa takvim osobama

hajde sebe zamsili da si profesinlani prostitutak i jedan svoj radni dan u bordelu :)
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#10487 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 16:45
MarlboroGold wrote: 09/06/2020 16:36
pustopoljina wrote: 09/06/2020 15:50

Znamo da se tu necemo složiti. Zensko sam i po prirodi stvari bolje poznajem zene ...od tebe...a papir svasta trpi.
Da li ti se desilo da facepalmas svoj upis na forumu od prije par godina?
I je li se ti to vrijedjas na babe? Pos'o ko i svaki drugi ;) sto ne bi, ako bi zaradjivao 3x vise nego sad? Ili mislis da prostitutke imaju seks sa zaljubljenim rikijem martinom? Babe imaju pare...
Očigledno da ne poznaješ, jer da bi poznavala prostitutke i kako se iste osjećaju trebala bi redovno obilaziti bordele i obavljati razgovore ili biti vlasnica jednog ili više njih. To što si žensko i što imaš istu anatomiju ti nije nikakav argument.

Ja ne sporim to ih ima koje prolaze kroz svašta loše ni jedne sekunde. To je jedan od razloga zašto se prostitucija sve više reguliše i legalizuje. Zastupati stav da svaka od njih nije dobra u glavi (iz raznih razloga) jer se dobrovoljno u to upuštaju je apsurd. Manje gledajte na svijet spram sebe i vlastitih stavova.
pa super, ti ozeni jednu takvu osobu, ako je zdrava u glavi :-D
Još jedan nepobjediv argument.
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#10488 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 16:47
Hakiz wrote: 09/06/2020 16:33
pustopoljina wrote: 09/06/2020 16:28

Ne trebas. Mozda trebas samo malo cesce kad pricas o nekome stati u njegove cipele...zamisliti kako to stvarno izgleda.
Mozda. A mozda onda ne bi bilo rasprave :)
Kakve to ima veze sa tim što kažem da mislim da neki odabiru prostituciju dobrovoljno i da ne vjerujem Karlin kada tvrdi da apsolutno svi to rade pod nekim vidom prisile.

Nisam o tim osobama rekao ništa ni dobro ni loše, uopšte ih vrjednosno nisam ocijenio.

Ili si me sa nekim pomiješala.
pa ne moraju biti prisiljene, ali nesto mentlano psihicki nije u redu sa takvim osobama

hajde sebe zamsili da si profesinlani prostitutak i jedan svoj radni dan u bordelu :)
Razlika između nas dvoje je u tome što ja ne mjerim svijet prema sebi. Meni moje, a drugima njihovo.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10489 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote: 09/06/2020 16:48
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 16:47
Hakiz wrote: 09/06/2020 16:33

Kakve to ima veze sa tim što kažem da mislim da neki odabiru prostituciju dobrovoljno i da ne vjerujem Karlin kada tvrdi da apsolutno svi to rade pod nekim vidom prisile.

Nisam o tim osobama rekao ništa ni dobro ni loše, uopšte ih vrjednosno nisam ocijenio.

Ili si me sa nekim pomiješala.
pa ne moraju biti prisiljene, ali nesto mentlano psihicki nije u redu sa takvim osobama

hajde sebe zamsili da si profesinlani prostitutak i jedan svoj radni dan u bordelu :)
Razlika između nas dvoje je u tome što ja ne mjerim svijet prema sebi. Meni moje, a drugima njihovo.
netocno, samo se stavi u cipele protitutka :)
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#10490 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 16:50
Hakiz wrote: 09/06/2020 16:48
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 16:47

pa ne moraju biti prisiljene, ali nesto mentlano psihicki nije u redu sa takvim osobama

hajde sebe zamsili da si profesinlani prostitutak i jedan svoj radni dan u bordelu :)
Razlika između nas dvoje je u tome što ja ne mjerim svijet prema sebi. Meni moje, a drugima njihovo.
netocno, samo se stavi u cipele protitutka :)
Ne mogu. I zato ne govorim kao da sam ih sve lično upoznao. To ti radiš.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10491 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote: 09/06/2020 16:53
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 16:50
Hakiz wrote: 09/06/2020 16:48

Razlika između nas dvoje je u tome što ja ne mjerim svijet prema sebi. Meni moje, a drugima njihovo.
netocno, samo se stavi u cipele protitutka :)
Ne mogu. I zato ne govorim kao da sam ih sve lično upoznao. To ti radiš.
a zasto ne mozes, pa posao kao svaki posao, eto ja se mogu zamislti da radim niz poslova , a nisam ih nikad probala :)
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#10492 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 16:54
Hakiz wrote: 09/06/2020 16:53
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 16:50

netocno, samo se stavi u cipele protitutka :)
Ne mogu. I zato ne govorim kao da sam ih sve lično upoznao. To ti radiš.
a zasto ne mozes, pa posao kao svaki posao, eto ja se mogu zamislti da radim niz poslova , a nisam ih nikad probala :)
Možeš se ti zamišljati, ali ne znaš stvarnost. I tu je problem.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10493 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote: 09/06/2020 16:57
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 16:54
Hakiz wrote: 09/06/2020 16:53

Ne mogu. I zato ne govorim kao da sam ih sve lično upoznao. To ti radiš.
a zasto ne mozes, pa posao kao svaki posao, eto ja se mogu zamislti da radim niz poslova , a nisam ih nikad probala :)
Možeš se ti zamišljati, ali ne znaš stvarnost. I tu je problem.
daaa, zato se pitam zasto sebe ne mozes zamisliti kao prostitutka , sto te koci :D

pitam, ne iskljucivo tebe,vec pitam i MalboroMen i saint_mirad :D
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#10494 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 16:59
Hakiz wrote: 09/06/2020 16:57
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 16:54

a zasto ne mozes, pa posao kao svaki posao, eto ja se mogu zamislti da radim niz poslova , a nisam ih nikad probala :)
Možeš se ti zamišljati, ali ne znaš stvarnost. I tu je problem.
daaa, zato se pitam zasto sebe ne mozes zamisliti kao prostitutka , sto te koci :D

pitam, ne iskljucivo tebe,vec pitam i MalboroMen i saint_mirad :D
Ne mogu ja sebe zamisliti ni kao ljekara.

Pogrešna ti je premisa, opet zaključuješ na osnovu onoga šta ti se čini, ne onoga šta jeste.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10495 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote: 09/06/2020 17:01
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 16:59
Hakiz wrote: 09/06/2020 16:57

Možeš se ti zamišljati, ali ne znaš stvarnost. I tu je problem.
daaa, zato se pitam zasto sebe ne mozes zamisliti kao prostitutka , sto te koci :D

pitam, ne iskljucivo tebe,vec pitam i MalboroMen i saint_mirad :D
Ne mogu ja sebe zamisliti ni kao ljekara.

Pogrešna ti je premisa, opet zaključuješ na osnovu onoga šta ti se čini, ne onoga šta jeste.
ne mogu ni ja, ne volim gledati u krv :D sto je tvoj razlog :D

eh, tako postoji i jasan razlog zasto se ne mozes zamisliti kao prostitutak ;-) ti i tvoja dva forumska jarana :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10496 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

Hakiz wrote: 09/06/2020 16:33
pustopoljina wrote: 09/06/2020 16:28
Hakiz wrote: 09/06/2020 16:24 A treba da radim šta mi drugi kažu?
Ne trebas. Mozda trebas samo malo cesce kad pricas o nekome stati u njegove cipele...zamisliti kako to stvarno izgleda.
Mozda. A mozda onda ne bi bilo rasprave :)
Kakve to ima veze sa tim što kažem da mislim da neki odabiru prostituciju dobrovoljno i da ne vjerujem Karlin kada tvrdi da apsolutno svi to rade pod nekim vidom prisile.

Nisam o tim osobama rekao ništa ni dobro ni loše, uopšte ih vrjednosno nisam ocijenio.

Ili si me sa nekim pomiješala.
Ne mislim da ih vrednujes kad kazem da se stavis u njihove cipele, nego da kroz mozdani simulator provuces njihov dan/zivot.
I cisto podjes od toga kako bi tebi bilo to raditi.
A ako mislis da su drugi ljudi toliko drugaciji od tebe, to je onda druga tema.
Ti moras svijet mjeriti I prema sebi. Ti jesi dio svijeta.
Ako mislis da postoje ljudi koji mogu nesto otrpiti sto bi tebe dokrajcilo (i obratno) onda vidis svijet otudjeno (moje misljenje).
Sa tim ima veze.
Ja se mogu zamisliti da sviram obou do sezdesete ako sad pocnem. Ne mogu se zamisliti da dan radni odradim kao prostitutka. Mogu se zamisliti i da programiram...bar nesto...uz koju ulozenu godinu...
Ako ti MOZES zamisliti da radis to i da ostajes zdrav, onda mi tvoji upisi piju vode.
Ako TI ne mozes, ali mislis da tamo negdje iza sedam mora i sedam gora neko moze...onda ne piju vode.
U tome je razlika izmedju mene, ljubav-aha i tebe i marlbora...
Kao ono..vama nije gušt, al' boze moj, garant onoj tamo jest.
I jos je to kao liberalno, ja ne mjerim svijet prema sebi.
Takav svijet meni djeluje kao svijet bez empatije i bez (na njemackom: Spiegelneuronen) onih neurona koji se razvijaju u djetinjstvu i koji ti pomazu da prepoznas tudje osjecaje i da znas da nesto boli i kad ne boli tebe. A njih, zamisli...imaju i zivotinje.
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#10497 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 17:05
Hakiz wrote: 09/06/2020 17:01
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 16:59

daaa, zato se pitam zasto sebe ne mozes zamisliti kao prostitutka , sto te koci :D

pitam, ne iskljucivo tebe,vec pitam i MalboroMen i saint_mirad :D
Ne mogu ja sebe zamisliti ni kao ljekara.

Pogrešna ti je premisa, opet zaključuješ na osnovu onoga šta ti se čini, ne onoga šta jeste.
ne mogu ni ja, ne volim gledati u krv :D sto je tvoj razlog :D

eh, tako postoji i jasan razlog zasto se ne mozes zamisliti kao prostitutak ;-) ti i tvoja dva forumska jarana :D
Ali, to što sebe ne mogu zamisliti kao ljekara ne znači da je biti doktor nešto pogrešno i da samo phihički bolesni ljudi dobrovoljno biraju tu profesiju. A i ona može biti gadna. I za psihu i za zdravlje onoga ko je obavlja.
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#10498 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Strpljiva »

Škobo Habu wrote: 09/06/2020 15:20
Zašto svako mišljenje mora biti popraćeno adekvatnom akcijom?

Forumske rasprave su sučeljavanje stavova - ne izraz konkretnog djelovanja.

Žene se eksploatišu - da. Ekspoloatišu se i djeca. Eksploatišu se i muškarci. Bijeli eksploatišu crne. Žuti žute. Bogati eksploatišu siromašne. Koliko hoćeš primjera.

Poenta mog upisa jeste da seksualno oslobađanje pojedinca nije nigdje konkretno odvelo po pitanju njegovih sloboda. To nije samo "žensko" pitanje, već pitanje oba pola. Tebi, žena kao seksualni objekat, najčešće pred očima dođe u kostimu Playboyove žečice koju je za svoje lične inhibicije kreirao Hugh Hefner. No, to je kliše.

Teško da će se iti jedna žena referisati na jednu ovakvu ženu: https://en.wikipedia.org/wiki/Beate_Uhse_AG
Jer samo akcija generise reakciju? Koliko nas ovdje rasprijeda do besvijesti, a ignorisemo sto komsija fizicki zlostavlja zenu. Hipoteticki.

Ovdje konkretno pricamo o zenama, ne djeci.

Nisam razumjela, u kojem smislu referisati?
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#10499 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

pustopoljina wrote: 09/06/2020 17:07
Hakiz wrote: 09/06/2020 16:33
pustopoljina wrote: 09/06/2020 16:28

Ne trebas. Mozda trebas samo malo cesce kad pricas o nekome stati u njegove cipele...zamisliti kako to stvarno izgleda.
Mozda. A mozda onda ne bi bilo rasprave :)
Kakve to ima veze sa tim što kažem da mislim da neki odabiru prostituciju dobrovoljno i da ne vjerujem Karlin kada tvrdi da apsolutno svi to rade pod nekim vidom prisile.

Nisam o tim osobama rekao ništa ni dobro ni loše, uopšte ih vrjednosno nisam ocijenio.

Ili si me sa nekim pomiješala.
Ne mislim da ih vrednujes kad kazem da se stavis u njihove cipele, nego da kroz mozdani simulator provuces njihov dan/zivot.
I cisto podjes od toga kako bi tebi bilo to raditi.
A ako mislis da su drugi ljudi toliko drugaciji od tebe, to je onda druga tema.
Ti moras svijet mjeriti I prema sebi. Ti jesi dio svijeta.
Ako mislis da postoje ljudi koji mogu nesto otrpiti sto bi tebe dokrajcilo (i obratno) onda vidis svijet otudjeno (moje misljenje).
Sa tim ima veze.
Ja se mogu zamisliti da sviram obou do sezdesete ako sad pocnem. Ne mogu se zamisliti da dan radni odradim kao prostitutka. Mogu se zamisliti i da programiram...bar nesto...uz koju ulozenu godinu...
Ako ti MOZES zamisliti da radis to i da ostajes zdrav, onda mi tvoji upisi piju vode.
Ako TI ne mozes, ali mislis da tamo negdje iza sedam mora i sedam gora neko moze...onda ne piju vode.
U tome je razlika izmedju mene, ljubav-aha i tebe i marlbora...
Kao ono..vama nije gušt, al' boze moj, garant onoj tamo jest.
I jos je to kao liberalno, ja ne mjerim svijet prema sebi.
Takav svijet meni djeluje kao svijet bez empatije i bez (na njemackom: Spiegelneuronen) onih neurona koji se razvijaju u djetinjstvu i koji ti pomazu da prepoznas tudje osjecaje i da znas da nesto boli i kad ne boli tebe. A njih, zamisli...imaju i zivotinje.
To šta si napisala bi značilo da mogu pretpostaviti na osnovu svog osjećaja o nečemu šta svi drugi o tome osjećaju.

Ne mogu. To bi bilo arogantno.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10500 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

Hakiz wrote: 09/06/2020 17:12
pustopoljina wrote: 09/06/2020 17:07
Hakiz wrote: 09/06/2020 16:33

Kakve to ima veze sa tim što kažem da mislim da neki odabiru prostituciju dobrovoljno i da ne vjerujem Karlin kada tvrdi da apsolutno svi to rade pod nekim vidom prisile.

Nisam o tim osobama rekao ništa ni dobro ni loše, uopšte ih vrjednosno nisam ocijenio.

Ili si me sa nekim pomiješala.
Ne mislim da ih vrednujes kad kazem da se stavis u njihove cipele, nego da kroz mozdani simulator provuces njihov dan/zivot.
I cisto podjes od toga kako bi tebi bilo to raditi.
A ako mislis da su drugi ljudi toliko drugaciji od tebe, to je onda druga tema.
Ti moras svijet mjeriti I prema sebi. Ti jesi dio svijeta.
Ako mislis da postoje ljudi koji mogu nesto otrpiti sto bi tebe dokrajcilo (i obratno) onda vidis svijet otudjeno (moje misljenje).
Sa tim ima veze.
Ja se mogu zamisliti da sviram obou do sezdesete ako sad pocnem. Ne mogu se zamisliti da dan radni odradim kao prostitutka. Mogu se zamisliti i da programiram...bar nesto...uz koju ulozenu godinu...
Ako ti MOZES zamisliti da radis to i da ostajes zdrav, onda mi tvoji upisi piju vode.
Ako TI ne mozes, ali mislis da tamo negdje iza sedam mora i sedam gora neko moze...onda ne piju vode.
U tome je razlika izmedju mene, ljubav-aha i tebe i marlbora...
Kao ono..vama nije gušt, al' boze moj, garant onoj tamo jest.
I jos je to kao liberalno, ja ne mjerim svijet prema sebi.
Takav svijet meni djeluje kao svijet bez empatije i bez (na njemackom: Spiegelneuronen) onih neurona koji se razvijaju u djetinjstvu i koji ti pomazu da prepoznas tudje osjecaje i da znas da nesto boli i kad ne boli tebe. A njih, zamisli...imaju i zivotinje.
To šta si napisala bi značilo da mogu pretpostaviti na osnovu svog osjećaja o nečemu šta svi drugi o tome osjećaju.

Ne mogu. To bi bilo arogantno.
Ovo sto si napisao je toliko nelogicno da posto mislim da jesi pametan ne vidim nikakav drugi smisao osim da pokusavas zavrsiti pricu. Postujem.
Post Reply