Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#10451 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 15:29
Hakiz wrote: 09/06/2020 15:27
saint_mirad wrote: 09/06/2020 15:16
Iz svega ovoga ja izvlacim zakljucak da sam sexualni cin nije imao emotivnu komponentu, niti je dao odgovor da tu prazninu, dok jeste razresio onaj nagonski impuls.
Ja mislim da jće prije biti to da emocia postoji da bi dovela do seksualnog čina a ne da seksualni čin stvara emociju. Ako je i stvara, to je samo zbog toga da se poželi da se seksualni čin ponovi. Kao i zadovoljstvo pri seksualnom činu, i ono je samo dio mehanizma koji ljude tjera da ponavljaju seksualne činove što češće.

Naime, kada su nam se stvarali nagoni, nije bilo lijekova, higijene, bolnica itd, smrtnost potomstva svih živih bića, uključujući i ljude, je bila ogromna tako da se trebalo što više seksati da bi se imalo što više potomaka pa da velika smrtnost potomaka opet ostavi dovoljno njih da nastave ili čak i uznapreduju vrstu.

Tak oda su emocija i zadovoljstvo vezan iza seksualni čin samo pomoćni alati koji pomažu osnovonoj funkciji seksa a to je stvaranje potomstva.

Emocije kao i zadovoljtvo vezani za seks nisu primarni nego drugorazredni, možda i trećerazredni mehanizmi, oni su robovi koji obavljaju zadani im posao, nisu svrha.

E, to što smo mi ljudi, budući da imamo mozak kakav imamo, te emocije i to zadovoljstvo pretvorili u nešto šta im donosi ličnu korist, pa su na kraju izmislili i ljubav kao vrh emotivnih stanja te vrste, pa brak kao oblik društvene kontrole ili naprosto novac kada se rečeno monetizuje u raznim oblicima, to je već druga priča.
Mi smo diskutovali da li je moguci sex bez emocija bilo kako, a ne da li sexualni cin stvara emociju ili je obratno.
Moguć je. Ja mogu u svakom trenutku polizati bilo koju ženu koja može potpuno hladno da se tome prepusti. Ili obrnuto da ona mene oralno opslužuje.

Ali, tada dolazimo do pitanja da li je seksualno uzbuđenje emocija. Ako jeste emocija, onda nije moguće.

Tako da prvo definišemo šta je emocija a šta nije, pa onda da možemo precizno razgovarati.

I imače mnogo neshvatanja diskutanata se dogodi upravo zato što ne definišemo pojmove na isti način. Kao na primjeru diskusije "Ja se smatram silovanom iako nije bilo penetracije". Poštujem. Ali ja mislim da to nije bilo silovanje. Kako onda da donsesmo zaključak o posljedicama tog čina ako se ne možemo dogovriti šta je on zapravo. Oboje imamo pravo da mislimo to šta mislimo.

Dakle, definicije su krive za sve.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10452 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

pustopoljina wrote: 09/06/2020 15:37
MarlboroGold wrote: 09/06/2020 15:27
pustopoljina wrote: 09/06/2020 15:21 Ja nikad ne vidjeh ni jednu, koja ima sve pecate da je komplet psihicki zdrava osoba, ne koristi nikakve droge,ovisnosti i nema nikakve licne i porodicne traume odabrala to kao profesiju i jos pri tome, da tako misli do rane peMzije.
To ti izgleda držiš bordel pa znaš.
Ne, ali cula sam da babe u njemackoj placaju vise nego sto senior programer ima satnicu...pa ono...ako bi da se penzionises do pedesete ;)
Rekla kazala supljara... eno vam citat zene koja je bila prstitutka pa se penzionisala. Njena rijec je jaca od rekla kazala rijeci. To sto je tebi neprihvatljivo i sto mislis da svaka ima neke psihicke probleme i slicno je drugi par opanaka.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10453 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

I see your point.
Tako jeste.
Medjutim, my point: taj nagon nije jednokratna stvar..nego kontinuitet...tako da sa tim seksom bez emocija...olaksavanjem...samo radis delay...samo odlazes neminovno...a svaki novi odlazak jos vise zapetljava ono klupko emocija.
Jer definitivno, pitanje je vremena, kad odlazak prostitutkama nije dovoljan. Kao sto i porno prestaje biti dovoljno da umiri nagon.
Jednostavno su to lose zamjene.
:thumbup:
To je jedina pozitivna stvar iz patrijarhata,..
Mislim da ima jos koja za zene, ali ne bih sad sirio pricu u tom smeru zbog obima same teme. :-D
Tako da da- mogu ce je emocije staviti na stranu i zadovoljiti nagon, ali posto ipak nismo samo zivotinje...to nam nikako nije dovoljno i nismo sretni dok svi nasi slojevi licnosti nisu u skladu jedni sa drugim.
Yup, isto mislim.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10454 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Hakiz wrote: 09/06/2020 15:38
saint_mirad wrote: 09/06/2020 15:29
Hakiz wrote: 09/06/2020 15:27

Ja mislim da jće prije biti to da emocia postoji da bi dovela do seksualnog čina a ne da seksualni čin stvara emociju. Ako je i stvara, to je samo zbog toga da se poželi da se seksualni čin ponovi. Kao i zadovoljstvo pri seksualnom činu, i ono je samo dio mehanizma koji ljude tjera da ponavljaju seksualne činove što češće.

Naime, kada su nam se stvarali nagoni, nije bilo lijekova, higijene, bolnica itd, smrtnost potomstva svih živih bića, uključujući i ljude, je bila ogromna tako da se trebalo što više seksati da bi se imalo što više potomaka pa da velika smrtnost potomaka opet ostavi dovoljno njih da nastave ili čak i uznapreduju vrstu.

Tak oda su emocija i zadovoljstvo vezan iza seksualni čin samo pomoćni alati koji pomažu osnovonoj funkciji seksa a to je stvaranje potomstva.

Emocije kao i zadovoljtvo vezani za seks nisu primarni nego drugorazredni, možda i trećerazredni mehanizmi, oni su robovi koji obavljaju zadani im posao, nisu svrha.

E, to što smo mi ljudi, budući da imamo mozak kakav imamo, te emocije i to zadovoljstvo pretvorili u nešto šta im donosi ličnu korist, pa su na kraju izmislili i ljubav kao vrh emotivnih stanja te vrste, pa brak kao oblik društvene kontrole ili naprosto novac kada se rečeno monetizuje u raznim oblicima, to je već druga priča.
Mi smo diskutovali da li je moguci sex bez emocija bilo kako, a ne da li sexualni cin stvara emociju ili je obratno.
Moguć je. Ja mogu u svakom trenutku polizati bilo koju ženu koja može potpuno hladno da se tome prepusti. Ili obrnuto da ona mene oralno opslužuje.

Ali, tada dolazimo do pitanja da li je seksualno uzbuđenje emocija. Ako jeste emocija, onda nije moguće.

Tako da prvo definišemo šta je emocija a šta nije, pa onda da možemo precizno razgovarati.

I imače mnogo neshvatanja diskutanata se dogodi upravo zato što ne definišemo pojmove na isti način. Kao na primjeru diskusije "Ja se smatram silovanom iako nije bilo penetracije". Poštujem. Ali ja mislim da to nije bilo silovanje. Kako onda da donsesmo zaključak o posljedicama tog čina ako se ne možemo dogovriti šta je on zapravo. Oboje imamo pravo da mislimo to šta mislimo.

Dakle, definicije su krive za sve.
Ja sam slicno napisao i na pocetku diskusije o ovome Karlinki, zavisi kako definises emocije. Ona ih nije razlikovala od nagona, i dalje nismo mogli pricati.
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#10455 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 15:33 Realno, nije sex work posao kao i svaki drugi, jer da jest raja koja se bavila time bi stavila u CV. :-D
Ne stavljaš u CV ni profesije kao što su špijun (za vladu ili za kompaniju, svejedno), ubica (sa sudskim imunitetom) za državnu tajnu policiju, upravnik tajnog zatvora itd, pa ih opet prihvatamo kao profesije koje se legitimno rade za platu i o njima ne raspravljamo koliko o prostituciji.

A po mom mišljenju to to gore i nemoralnije profesije nego prostitucija.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10456 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Hakiz wrote: 09/06/2020 15:43
saint_mirad wrote: 09/06/2020 15:33 Realno, nije sex work posao kao i svaki drugi, jer da jest raja koja se bavila time bi stavila u CV. :-D
Ne stavljaš u CV ni profesije kao što su špijun (za vladu ili za kompaniju, svejedno), ubica (sa sudskim imunitetom) za državnu tajnu policiju, upravnik tajnog zatvora itd, pa ih opet prihvatamo kao profesije koje se legitimno rade za platu i o njima ne raspravljamo koliko o prostituciji.

A po mom mišljenju to to gore i nemoralnije profesije nego prostitucija.
I oko prostitucije i oko zanimanja koja si naveo postoji socijalna stigma, cak i u zemljama gde je ista legalizovana. Da li ce ex prostitutki pomoci ili odmoci da isprica svoje zanimanje od ranije ako se hoce zaposliti sada kao advokatica? :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10457 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 15:16
Pa imas nagon koji inicira.
I onda...da li da trazis curu, da li da probas kod komsinice ciji je covjek na arbajtu, da li da ukljucis porno, da li da odes i posteno platis...sve ono sto te navede da platis, a ne navede da trazis sebi partnera ili krades tudjeg, (a opet nagon se ne zadovoljava vise filmom...to preskocis odmah..dotle je doslo)...sve to je svezanj emocija koji u nemogucnosti da ga razrijesis odes i platis.
Pitanje zasto je doslo do toga da se ide prostitutki je mnogo slozenije od samog cina odlaska do nje i sexa. Razlozi mogu biti svekoliki, ali hajmo uzeti jedan koji je cest, a to je nemogucnost da se pronadje cura i/ili osecaj usamljenosti.

Sta se desi kad takva osoba zavrsi s cinom?
Osjecas olaksanje,
iz cega ja zakljucujem da je motiv vodjen nagonima zadovoljen, ali
onaj svezanj emocija stoji i dalje i ceka da se sa njim pozabavis.
sto znaci da emotivni balast nije razresen samim sexom, vec potisnut da bi se kasnije opet pojavio.

Iz svega ovoga ja izvlacim zakljucak da sam sexualni cin nije imao emotivnu komponentu, niti je dao odgovor da tu prazninu, dok jeste razresio onaj nagonski impuls.
I da, kad smo kod programiranja...
AI jos nije na stupnju covjeka, a kad ce biti ne zna se...
Kod ljudi logika postoji i ako je a=b, i b= c onda je i a=c.
ALI u nama istovremeno milion varijabli odrzava jednu krhku dinamcku ravnotezu...na nase odluke ne uticu samo cinjenice, nase odluke ne proizvode nuzno i adekvatne reakcije...mi smo vrsta koja zbog "casti" ubije ili se zbog casti ubije, mi smo-ma koliko stari- zeljni apsolutne (materinske) ljubavi i sve sto radimo samo su instrumenti kojima pokusavamo dosegnuti to stanje i nismo sretni ni kad je samo dajemo, ni kad je samo primamo...i tu smo toliko specificni da nam treba drugi covjek...sve ove pojedinacne situacije su samo ljuskice na kori hrasta.
Mozemo postojati i udareni gromom, i savijeni...ali znamo kako izgleda pravi hrast.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10458 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

MarlboroGold wrote: 09/06/2020 15:39
pustopoljina wrote: 09/06/2020 15:37
MarlboroGold wrote: 09/06/2020 15:27
To ti izgleda držiš bordel pa znaš.
Ne, ali cula sam da babe u njemackoj placaju vise nego sto senior programer ima satnicu...pa ono...ako bi da se penzionises do pedesete ;)
Rekla kazala supljara... eno vam citat zene koja je bila prstitutka pa se penzionisala. Njena rijec je jaca od rekla kazala rijeci. To sto je tebi neprihvatljivo i sto mislis da svaka ima neke psihicke probleme i slicno je drugi par opanaka.
Znamo da se tu necemo složiti. Zensko sam i po prirodi stvari bolje poznajem zene ...od tebe...a papir svasta trpi.
Da li ti se desilo da facepalmas svoj upis na forumu od prije par godina?
I je li se ti to vrijedjas na babe? Pos'o ko i svaki drugi ;) sto ne bi, ako bi zaradjivao 3x vise nego sad? Ili mislis da prostitutke imaju seks sa zaljubljenim rikijem martinom? Babe imaju pare...
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10459 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Posao prostitutke podrazumeva i gutanje (pun intended :D) ponosa, sto se vidi i na primeru svapskih baba, gde je para laka, a opet posao nije.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10460 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 15:55 Posao prostitutke podrazumeva i gutanje (pun intended :D) ponosa, sto se vidi i na primeru svapskih baba, gde je para laka, a opet posao nije.
Pricao mi bivsi galeb, kako je uzeo 300DM za neku babu osamdeset i neke, a nasao kokuza pa njemu dao 100DM od tih 300 da ode kod babe...covjek otisao...i pobjegao. Posli se tuci za neodradjenih 100 DM...jer je valjalo sad ovome odraditi za 200 :lol:
A babe iz DDR, sve neka partijska elita...
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#10461 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 15:47
Hakiz wrote: 09/06/2020 15:43
saint_mirad wrote: 09/06/2020 15:33 Realno, nije sex work posao kao i svaki drugi, jer da jest raja koja se bavila time bi stavila u CV. :-D
Ne stavljaš u CV ni profesije kao što su špijun (za vladu ili za kompaniju, svejedno), ubica (sa sudskim imunitetom) za državnu tajnu policiju, upravnik tajnog zatvora itd, pa ih opet prihvatamo kao profesije koje se legitimno rade za platu i o njima ne raspravljamo koliko o prostituciji.

A po mom mišljenju to to gore i nemoralnije profesije nego prostitucija.
I oko prostitucije i oko zanimanja koja si naveo postoji socijalna stigma, cak i u zemljama gde je ista legalizovana. Da li ce ex prostitutki pomoci ili odmoci da isprica svoje zanimanje od ranije ako se hoce zaposliti sada kao advokatica? :D
Ali ne pričamo o socijalnoj stigmi. I političari su socijalno stigmatizirani, kod nas natočito. I ne samo oni.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10462 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 15:33 Realno, nije sex work posao kao i svaki drugi, jer da jest raja koja se bavila time bi stavila u CV. :-D
pa ne stavljaju se svi poslovi na CV , narocito ako radis ispod jedne godine :-D

sta , fali, radis kraci period, i zaradis finu sumu novca, i n estavis na CV, zar ti je to problem uraditi :D
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#10463 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

pustopoljina wrote: 09/06/2020 15:48
saint_mirad wrote: 09/06/2020 15:16
Pa imas nagon koji inicira.
I onda...da li da trazis curu, da li da probas kod komsinice ciji je covjek na arbajtu, da li da ukljucis porno, da li da odes i posteno platis...sve ono sto te navede da platis, a ne navede da trazis sebi partnera ili krades tudjeg, (a opet nagon se ne zadovoljava vise filmom...to preskocis odmah..dotle je doslo)...sve to je svezanj emocija koji u nemogucnosti da ga razrijesis odes i platis.
Pitanje zasto je doslo do toga da se ide prostitutki je mnogo slozenije od samog cina odlaska do nje i sexa. Razlozi mogu biti svekoliki, ali hajmo uzeti jedan koji je cest, a to je nemogucnost da se pronadje cura i/ili osecaj usamljenosti.

Sta se desi kad takva osoba zavrsi s cinom?
Osjecas olaksanje,
iz cega ja zakljucujem da je motiv vodjen nagonima zadovoljen, ali
onaj svezanj emocija stoji i dalje i ceka da se sa njim pozabavis.
sto znaci da emotivni balast nije razresen samim sexom, vec potisnut da bi se kasnije opet pojavio.

Iz svega ovoga ja izvlacim zakljucak da sam sexualni cin nije imao emotivnu komponentu, niti je dao odgovor da tu prazninu, dok jeste razresio onaj nagonski impuls.
I da, kad smo kod programiranja...
AI jos nije na stupnju covjeka, a kad ce biti ne zna se...
Kod ljudi logika postoji i ako je a=b, i b= c onda je i a=c.
ALI u nama istovremeno milion varijabli odrzava jednu krhku dinamcku ravnotezu...na nase odluke ne uticu samo cinjenice, nase odluke ne proizvode nuzno i adekvatne reakcije...mi smo vrsta koja zbog "casti" ubije ili se zbog casti ubije, mi smo-ma koliko stari- zeljni apsolutne (materinske) ljubavi i sve sto radimo samo su instrumenti kojima pokusavamo dosegnuti to stanje i nismo sretni ni kad je samo dajemo, ni kad je samo primamo...i tu smo toliko specificni da nam treba drugi covjek...sve ove pojedinacne situacije su samo ljuskice na kori hrasta.
Mozemo postojati i udareni gromom, i savijeni...ali znamo kako izgleda pravi hrast.
Samo što hrast nije jedino pravo drvo. I ostale vrste drveta su OK.
Last edited by Hakiz on 09/06/2020 16:09, edited 1 time in total.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10464 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote: 09/06/2020 15:32
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 15:20
MarlboroGold wrote: 09/06/2020 15:17

Zašto bih? Ganjam ono u skladu sa strukom. Mogao sam ja bataliti faks i srednju školu, pa bih se nekako snalazio da zaradim.
Možda bi mi bordel i pao na pamet... ne znam. To bi bilo dobrovoljno.

a, zasto ti nije pao na pamet :D kazes, kao i Hakiz, posao kao i svaki drugi posao :D
E, svašta.
pa pisete da je posao prostitucije doborovoljan, pa eto , pitam, zasto nema dobro volje medju vama da brzo zaradite :D
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#10465 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 16:09
Hakiz wrote: 09/06/2020 15:32
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 15:20

a, zasto ti nije pao na pamet :D kazes, kao i Hakiz, posao kao i svaki drugi posao :D
E, svašta.
pa pisete da je posao prostitucije doborovoljan, pa eto , pitam, zasto nema dobro volje medju vama da brzo zaradite :D
Zašto ti ne sviraš obou? Misliš da je nemoralna?

Pitanje ti je bez veze.
Last edited by Hakiz on 09/06/2020 16:12, edited 1 time in total.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10466 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote: 09/06/2020 15:39
pustopoljina wrote: 09/06/2020 15:37
MarlboroGold wrote: 09/06/2020 15:27
To ti izgleda držiš bordel pa znaš.
Ne, ali cula sam da babe u njemackoj placaju vise nego sto senior programer ima satnicu...pa ono...ako bi da se penzionises do pedesete ;)
Rekla kazala supljara... eno vam citat zene koja je bila prstitutka pa se penzionisala. Njena rijec je jaca od rekla kazala rijeci. To sto je tebi neprihvatljivo i sto mislis da svaka ima neke psihicke probleme i slicno je drugi par opanaka.
ti si izvukao citat osobe koja, kao i vecina njih, ne govore istinu :)
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#10467 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 16:11
MarlboroGold wrote: 09/06/2020 15:39
pustopoljina wrote: 09/06/2020 15:37

Ne, ali cula sam da babe u njemackoj placaju vise nego sto senior programer ima satnicu...pa ono...ako bi da se penzionises do pedesete ;)
Rekla kazala supljara... eno vam citat zene koja je bila prstitutka pa se penzionisala. Njena rijec je jaca od rekla kazala rijeci. To sto je tebi neprihvatljivo i sto mislis da svaka ima neke psihicke probleme i slicno je drugi par opanaka.
ti si izvukao citat osobe koja, kao i vecina njih, ne govore istinu :)
Eto. Kraj priče.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10468 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote: 09/06/2020 16:11
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 16:09
Hakiz wrote: 09/06/2020 15:32

E, svašta.
pa pisete da je posao prostitucije doborovoljan, pa eto , pitam, zasto nema dobro volje medju vama da brzo zaradite :D
Zašto ti ne sviraš obou? Misliš da je nemoralna?

Pitanje ti je bez veze.
ja uopce ne pisem o moralu, mene ne brine moral, vec iskrostavanje ljudskog tijela i unistavanje necijeg zivota :)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10469 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

Hakiz wrote: 09/06/2020 16:11
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 16:09
Hakiz wrote: 09/06/2020 15:32

E, svašta.
pa pisete da je posao prostitucije doborovoljan, pa eto , pitam, zasto nema dobro volje medju vama da brzo zaradite :D
Zašto ti ne sviraš obou? Misliš da je nemoralna?

Pitanje ti je bez veze.
Zato sto obou treba htjeti nauciti svirati i imati sluha.
Za sex smo svi kvalikfikovani.
Zasto trpis sefa ili mobbing ili...kad mozes uz jedno 1000 baba kupiti stan, brodicu i ici loviti ribe? Ha?
Nije bitan hrast, umetni brezu ako hoces.
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#10470 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

pustopoljina wrote: 09/06/2020 16:15
Hakiz wrote: 09/06/2020 16:11
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 16:09

pa pisete da je posao prostitucije doborovoljan, pa eto , pitam, zasto nema dobro volje medju vama da brzo zaradite :D
Zašto ti ne sviraš obou? Misliš da je nemoralna?

Pitanje ti je bez veze.
Zato sto obou treba htjeti nauciti svirati i imati sluha.
Za sex smo svi kvalikfikovani.
Zasto trpis sefa ili mobbing ili...kad mozes uz jedno 1000 baba kupiti stan, brodicu i ici loviti ribe? Ha?
Nije bitan hrast, umetni brezu ako hoces.
Znaš koliko se bolje zarađuje kao violinista u odnosu na oboistu? A ista muka. Pa opet neki dobrovoljno odaberu violinu a neki obou.

I hrast i breza imsju svoju vrijednost.

Danas je lako fotografisati digitalno, a ja se patim sa fimom. Zašto? Tako izabrao. Jesam li bolji ili gori od onih koji digitališu? Ne. Tako odabrao.

Ubjeđivati nekoga da znaš bolje od njega zašto to radi je silovanje.
Last edited by Hakiz on 09/06/2020 16:22, edited 1 time in total.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10471 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

Hoces stvarno reci da vise volis rintati, trpiti na poslu, cekati crkavicu nego se seksati?
Stvarno?
Zato sto imas profesiju ovog ili onog imas je zato sto to radije radis, nego sto se seksas?
Prema kolicini flertanja po forumu, price sa seksualnim konotacijama reklo bi se da mozes flotu zaraditi.
Stvarno vise volis svoj posao?
Ili cek, jos mi pade na pamet:
Mislis da si bolji radnik, nego ljubavnik ;)
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10472 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

pustopoljina wrote: 09/06/2020 16:20 Hoces stvarno reci da vise volis rintati, trpiti na poslu, cekati crkavicu nego se seksati?
Stvarno?
Zato sto imas profesiju ovog ili onog imas je zato sto to radije radis, nego sto se seksas?
Prema kolicini flertanja po forumu, price sa seksualnim konotacijama reklo bi se da mozes flotu zaraditi.
Stvarno vise volis svoj posao?
Ti ovde dobro poentiras u vezi motiva koje ljudi imaju kad biraju zanimanje. Nije uvek samo novac u pitanju.
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#10473 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

A treba da radim šta mi drugi kažu?
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10474 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 16:23
pustopoljina wrote: 09/06/2020 16:20 Hoces stvarno reci da vise volis rintati, trpiti na poslu, cekati crkavicu nego se seksati?
Stvarno?
Zato sto imas profesiju ovog ili onog imas je zato sto to radije radis, nego sto se seksas?
Prema kolicini flertanja po forumu, price sa seksualnim konotacijama reklo bi se da mozes flotu zaraditi.
Stvarno vise volis svoj posao?
Ti ovde dobro poentiras u vezi motiva koje ljudi imaju kad biraju zanimanje. Nije uvek samo novac u pitanju.
Hvala stvarno.
Novac je, mislim, bitan samo dok ne osiguras opstanak.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10475 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

Hakiz wrote: 09/06/2020 16:24 A treba da radim šta mi drugi kažu?
Ne trebas. Mozda trebas samo malo cesce kad pricas o nekome stati u njegove cipele...zamisliti kako to stvarno izgleda.
Mozda. A mozda onda ne bi bilo rasprave :)
Post Reply