Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#40651 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

mi cekamo jos uvijek iftar,a gotova pita ,supa i kolac 8-)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40652 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

[ovako nesto,samo treba opet kod turcina po parike otic'
Image
.. jos jedan - koji guli.. :lol: :-)
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#40653 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

samo fali tu malo pavlake ,da se pokajmaci :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40654 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

~~dessert. Moshi...sa_chai/.sladoled... Kupovni..nista posebno... :-D

~~Image~~
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40655 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:P

..dijelimo...
Last edited by moonca on 14/05/2020 04:41, edited 1 time in total.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#40656 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

Kad vec pricamo o paprikama, ja jedino papriku mogu ako je u ajvaru ( cak i tad prodje kroz mene ...) ali pojest je zivu, kuhanu ili pecenu ...nema sanse.
Ja znam otic pa uzet jednu papriku, isjec je na kocke pa isprzit na ulju, onda izvadim papriku pa je dam gospoji ako je ovdje ( ako ne u smece :-) ) a onda na ulju na kojem se pekla napravit omlet....ostane onaj specificni ukus....oh tito dragi sad mi se jede.
Cak i od tog ulja mi kiselina na nos izadje al valja .....znaci u moj stomak nemoze celer, paprika, cvekla...pokusavam se sjetit sta jos neide :D
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#40657 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

kad imas vise profila pa se zabunis i citiras se istim profilom <333
omar little
Posts: 17377
Joined: 14/03/2008 21:14

#40658 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

pizarro wrote: 14/05/2020 16:55 kad imas vise profila pa se zabunis i citiras se istim profilom <333
:D

sta si ti pravio ovih dana, a? :D
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#40659 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

ooo fanboy, hvala sto me pratis <333
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#40660 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

omar little wrote: 14/05/2020 16:59
pizarro wrote: 14/05/2020 16:55 kad imas vise profila pa se zabunis i citiras se istim profilom <333
:D

sta si ti pravio ovih dana, a? :D
nije se kuhalo, uzeo gotov ovaj dal, malo gledam sad indijsku kuhinju.
sve su prirodni sastojci, ali imalo je nekakav iritantan okus, mozda je do mene jer ocekujem da sve kod njih ima okus currya :D

Image
Krespons
Posts: 60
Joined: 02/05/2020 20:14

#40661 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Krespons »

immuno wrote: 13/05/2020 09:59
i agree wrote: 13/05/2020 01:02
moonca wrote: 13/05/2020 00:34
Pravila sam slicno jelo- paprike u tavi /roge--tkz.. punjenje ribanim krompirom.. bilo ukusno- ali, mi smetala koza na paprikama--- zboh toga ne volim ni sarmu. moram je guliti dok jedem... :-? ..
.. jao -vraga- vec je maj.. :-)
Sta na sarmi gulis,fasirano?
Image
Image

Tacno sta bi ovdje mogo guliti😎 slika od kuselog kupusa nije od danas to pravim samo kad napolju pucaju minusi 😊
Ovo mi je ubjedljivo najmrže jelo. Kad sam bio mali glumio sam da sam bolestan kad bi mama napravila. :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40662 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:lol: - ja nisam mogla rizu- mislila sam da su -crvici..
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51154
Joined: 29/06/2011 23:39

#40663 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dječak sa šibicama »

Tajna dobre sarme je: pola smjese mesa preprziti, pola ostaviti sirovo, i onda pomijesati.

Ko jede, nasjeci na kockice jos slanine unutra, one dimljene. Ko ne jede, moze i govedji prsut.

To je to
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#40664 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Image
Image
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#40665 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Image
Image
User avatar
BarbaDue
Posts: 65065
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#40666 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by BarbaDue »

Zeljanica i sitni ćevap :srce:
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#40667 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Image
Image
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#40668 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

mene pustite da se obračunam sa zeljanicom :lol:
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#40669 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

zlo zlo wrote: 14/05/2020 23:10 mene pustite da se obračunam sa zeljanicom :lol:
Može ako ces sudje prati :-)

Bilo je još supica, pire, riža... Nisam stigla uslikati...
User avatar
BarbaDue
Posts: 65065
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#40670 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by BarbaDue »

A ja imam nerazjašnjene račune sa sitnim... :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40671 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

zlo zlo wrote: 14/05/2020 23:10 mene pustite da se obračunam sa zeljanicom :lol:
...pravit cu ti drustvo- ako dozvolish.. :-D
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#40672 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

Meni ovo cokoladno savrsenstvo... da se utefterim.. :mrgreen: ... miss sve je za 10 :thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#40674 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Miss Moonlight wrote: 14/05/2020 22:59 Image
Image
:thumbup:

Allah te nagradio ...
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#40675 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

To mi je bio cilj :D
Post Reply