jos se ovaj bjeli luk samo istisne preko
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- lasakad
- Posts: 87
- Joined: 06/05/2011 10:56
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
#40605 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Ova slika je malo bolja. Ovo je kadaif od kojeg se pravi kunafa, ja sam samo malo oblik promijenila I nisam sir sravljala vec przene bademe I krem. Krem je ustvari kuhani skrob ili maizena ili Gustin il kako ga vec gdje zovu I u to sam stavila jednu kasiku Mascarpone.
- Rijeka_snova
- Posts: 1269
- Joined: 26/07/2011 01:12
#40606 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Zaista ekstra izgleda
Ja sam pravila kunafu bas sa tim kremom (sa mozzarellom) i stvarno je ukusno:

A prije toga samose, hummus I fetus salata ili bar neka moja verzija:

Ja sam pravila kunafu bas sa tim kremom (sa mozzarellom) i stvarno je ukusno:

A prije toga samose, hummus I fetus salata ili bar neka moja verzija:

- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#40607 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Danas nemam blage sta cu da kuham ....
- Yenna
- Posts: 6832
- Joined: 11/03/2019 08:41
- Location: Tu i tamo...
#40608 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Otkad je kadaif kunafu ?
Inače
moj jedan od drazih kolača.
Inače
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
#40609 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Kadaif Koji je drugaciji nego na nasim prostorima( nas ima zlatno zutu boju I dobro je pecen) jer je bijel tanji I vlazan. Ovaj bijeli se moze 'motati' kako hoces dok nas nemoze. Najpoznatiji kadaif u arapskim zemljama, Turskoj... je upravo taj bijeli kadaif Koji se pravi sa sirom I zove se kunafa 
- Yenna
- Posts: 6832
- Joined: 11/03/2019 08:41
- Location: Tu i tamo...
#40610 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Znam, jela sam, to je samo verzija kadaifa, neki ga zovu i crem kadaif, kadaif je kadaif isto kao i baklava, nema drugih naziva...
Divno izgleda, zaista.
Trebala bih i ja, dok je ramazan, bas mi je tad kadaif posebno ukusan uz kafu.
Divno izgleda, zaista.
Trebala bih i ja, dok je ramazan, bas mi je tad kadaif posebno ukusan uz kafu.
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#40612 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Srnetina u saftu sa knedlama... Ima i zelena salata, al da ne trosim bateriju
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#40613 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
more srna 
i btw. prijedlog za avatar

i btw. prijedlog za avatar

- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
#40615 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Paprike punjenje krompirom


-
Zoya
- Posts: 23399
- Joined: 09/06/2008 14:54
#40616 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Evo recimo ja ovo nikad nisam pravila a vidi što lijepo izgleda. Može se malo i umakati
Recept pliz
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
#40617 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ovo volim mm super ti izgledaju sigurno su i ukusne
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#40618 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Da mogu, pedeset bih ti lajkova dala
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
#40619 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Hvala... Preukusne su. Samo skupljam kalorije 
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40620 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
...............jesu li oguljene paprike?
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40621 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Vjerujem-
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#40622 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
gule se kad se jedu, kome smeta...
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
#40624 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Krompir oguliš i isjeckaš na kockice. Glavicu luka proprzis na ulju, ja nekad dodam malo ajvara i sos paradaiza, nekad ne. U to proprženo dodaš krompir, posoliš, povegetiš, pobiberiš i malo propržiš , 5-10 min uz mješanje.
Moja mama i onaj bijeli dio ispod drške paprike doda, očisti sjemenke, to isjecka i proprzi sa lukom. Meni iskreno mrsko bude.
Papirke opereš, očistiš i filuješ tim krompirom i redaš u pouljenu tepsiju. Višak krompira rasporediš izmedju paprika i staviš u zagrijanu rernu da se peče.Ja dodam i fildzan vode, da bude sočnije.
Kad paprike porumene, okreneš ih na drugu stranu i pečeš dok ta strana ne porumeni.
Može se tako jesti, ukusno je jako.
Ja sam večeras istopila malo putera i dodala na propržen puter mlijeko, posolila. Time zalila pečene paprike i vratila još 5 min u rernu. Ko to ne voli, može i bez toga, al stvarno daje poseban šmek i ukus jelu. Javi kako ti se čini kad probaš
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40625 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Pravila sam slicno jelo- paprike u tavi /roge--tkz.. punjenje ribanim krompirom.. bilo ukusno- ali, mi smetala koza na paprikama--- zboh toga ne volim ni sarmu. moram je guliti dok jedem...Miss Moonlight wrote: ↑13/05/2020 00:27Ne razumijem pitanje![]()
A što se zime tiče, polahko, tek smo izašli iz jedne.....
.. jao -vraga- vec je maj..

_