Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40601 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

moonca wrote: 11/05/2020 04:44
..odlicno... :thumbup: izgleda lijepo
jos se ovaj bjeli luk samo istisne preko :gladna:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40602 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam wrote: 11/05/2020 06:06 jos se ovaj bjeli luk samo istisne preko :gladna:
:thumbup:
..da, jedno vrijeme su to sluzili u 'boljim' restoranima-sa hljebom.....dok cekas veceru... :)
User avatar
lasakad
Posts: 87
Joined: 06/05/2011 10:56

#40603 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by lasakad »

immuno wrote: 10/05/2020 21:25 Image
Ovo tako dobro izgleda .. kad stigneš piši recept...
Hvala
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#40604 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hadzinicasa »

immuno wrote: 10/05/2020 21:25 Image
a sta ti je ovo i gdje je recept?
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40605 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Image

Ova slika je malo bolja. Ovo je kadaif od kojeg se pravi kunafa, ja sam samo malo oblik promijenila I nisam sir sravljala vec przene bademe I krem. Krem je ustvari kuhani skrob ili maizena ili Gustin il kako ga vec gdje zovu I u to sam stavila jednu kasiku Mascarpone.
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1269
Joined: 26/07/2011 01:12

#40606 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Rijeka_snova »

Zaista ekstra izgleda :)
Ja sam pravila kunafu bas sa tim kremom (sa mozzarellom) i stvarno je ukusno:
Image

A prije toga samose, hummus I fetus salata ili bar neka moja verzija:

Image
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#40607 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Danas nemam blage sta cu da kuham ....
User avatar
Yenna
Posts: 6832
Joined: 11/03/2019 08:41
Location: Tu i tamo...

#40608 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Yenna »

Otkad je kadaif kunafu ?

Inače :thumbup: moj jedan od drazih kolača.
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40609 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Kadaif Koji je drugaciji nego na nasim prostorima( nas ima zlatno zutu boju I dobro je pecen) jer je bijel tanji I vlazan. Ovaj bijeli se moze 'motati' kako hoces dok nas nemoze. Najpoznatiji kadaif u arapskim zemljama, Turskoj... je upravo taj bijeli kadaif Koji se pravi sa sirom I zove se kunafa 😊
User avatar
Yenna
Posts: 6832
Joined: 11/03/2019 08:41
Location: Tu i tamo...

#40610 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Yenna »

Znam, jela sam, to je samo verzija kadaifa, neki ga zovu i crem kadaif, kadaif je kadaif isto kao i baklava, nema drugih naziva...

Divno izgleda, zaista.
Trebala bih i ja, dok je ramazan, bas mi je tad kadaif posebno ukusan uz kafu. :zoka:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40611 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

i wrote: 12/05/2020 08:52 jer je bijel tanji I vlazan.
..
..tacno.. iznenadila sam se da je bijel i tanji..od kadaifa- koji se nudi u prodaji.... i kod nas... od cega prave kolace
..ovaj tanji mi je bolji....

~~~√Image_
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#40612 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

Image

Srnetina u saftu sa knedlama... Ima i zelena salata, al da ne trosim bateriju :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#40613 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

more srna :D

i btw. prijedlog za avatar :D

Image
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#40614 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

zlo zlo wrote: 12/05/2020 19:24 more srna :D

i btw. prijedlog za avatar :D

Image
:lol: :lol: :lol: :lol:
Ma imao sam avatar, nego ono kad su nesto nestali izgubi se...
Razmotricu tako neki :D
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#40615 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Paprike punjenje krompirom

Image
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#40616 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zoya »

Miss Moonlight wrote: 12/05/2020 20:40 Paprike punjenje krompirom

Image
Evo recimo ja ovo nikad nisam pravila a vidi što lijepo izgleda. Može se malo i umakati 😍
Recept pliz :)
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40617 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Miss Moonlight wrote: 12/05/2020 20:40 Paprike punjenje krompirom

Image
Ovo volim mm super ti izgledaju sigurno su i ukusne 😊
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#40618 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

Miss Moonlight wrote: 12/05/2020 20:40 Paprike punjenje krompirom

Image
Da mogu, pedeset bih ti lajkova dala :kiss:
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#40619 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Hvala... Preukusne su. Samo skupljam kalorije 🙈
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40620 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:oops:
...............jesu li oguljene paprike?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40621 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Miss Moonlight wrote: 12/05/2020 23:20 Hvala... Preukusne su. Samo skupljam kalorije 🙈
Vjerujem- :thumbup: :-D - neka kalorija- bice duga zima.. :oops1:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#40622 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

gule se kad se jedu, kome smeta...
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#40623 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

moonca wrote: 12/05/2020 23:21 :oops:
...............jesu li oguljene paprike?
Ne razumijem pitanje :roll:
A što se zime tiče, polahko, tek smo izašli iz jedne.....
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#40624 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Zoya wrote: 12/05/2020 20:46
Miss Moonlight wrote: 12/05/2020 20:40 Paprike punjenje krompirom

Evo recimo ja ovo nikad nisam pravila a vidi što lijepo izgleda. Može se malo i umakati 😍
Recept pliz :)
Krompir oguliš i isjeckaš na kockice. Glavicu luka proprzis na ulju, ja nekad dodam malo ajvara i sos paradaiza, nekad ne. U to proprženo dodaš krompir, posoliš, povegetiš, pobiberiš i malo propržiš , 5-10 min uz mješanje.
Moja mama i onaj bijeli dio ispod drške paprike doda, očisti sjemenke, to isjecka i proprzi sa lukom. Meni iskreno mrsko bude. :lol:
Papirke opereš, očistiš i filuješ tim krompirom i redaš u pouljenu tepsiju. Višak krompira rasporediš izmedju paprika i staviš u zagrijanu rernu da se peče.Ja dodam i fildzan vode, da bude sočnije.
Kad paprike porumene, okreneš ih na drugu stranu i pečeš dok ta strana ne porumeni.
Može se tako jesti, ukusno je jako.
Ja sam večeras istopila malo putera i dodala na propržen puter mlijeko, posolila. Time zalila pečene paprike i vratila još 5 min u rernu. Ko to ne voli, može i bez toga, al stvarno daje poseban šmek i ukus jelu. Javi kako ti se čini kad probaš :thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40625 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Miss Moonlight wrote: 13/05/2020 00:27
moonca wrote: 12/05/2020 23:21 :oops:
...............jesu li oguljene paprike?
Ne razumijem pitanje :roll:
A što se zime tiče, polahko, tek smo izašli iz jedne.....
Pravila sam slicno jelo- paprike u tavi /roge--tkz.. punjenje ribanim krompirom.. bilo ukusno- ali, mi smetala koza na paprikama--- zboh toga ne volim ni sarmu. moram je guliti dok jedem... :-? ..
.. jao -vraga- vec je maj.. :-)
Post Reply