Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#27226 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

artur morgan wrote: 12/05/2020 13:44 Ja mislim da su to primjenili da bude slično kao kod automatika, VW od DSG-a...automatici drže jako nisko obrtaje u normalnom režimu ili eco režimu kada lagano držiš papučicu gasa, pogotovo oni sa više KS i većom kubikažom od 1.6....na youtube se može vidjeti kako recimo 2.0 tdi od 110kw ubrzava u 6-toj sa 80 km/h i nije baš da je mrtav tako da ne pretjerivajte... :wink:
svaki 2.0 dizelski motor se tako ponasa u 6-toj brzini, samo sto time mucis komponente.

A zasto ne bi stavili niske obrtaje, emisija, potrosnja i sl. a kada ga poklopis dsg kao dsg brzo salta brzine na nize
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#27227 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Ja ga uvijek vozim cetvtrom 70-80, rijetko kad 5 a nikad u 6 stepenu.
User avatar
konektovan
Posts: 51387
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27228 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

kabal1337 wrote: 12/05/2020 13:22 meni se ne dopadaju prenosi iz vw 5 brzinskog mjenjaca
Tek da vidis PSA mjenjac u hdi......sve je usrano, samo da potrosnja ne bude visoka...
User avatar
konektovan
Posts: 51387
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27229 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

UmaX wrote: 12/05/2020 14:04 Obzirom na prosjecnu starost auta u BiH i kilometre koje uvezeni primjerci imaju, Ćip Ćunere tek ceka navala gasenja DPF...

I ovdje ce to biti sve cesca pitanja oko DPF.
Većina je to odradila....
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#27230 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by UmaX »

konektovan wrote: 12/05/2020 14:46
UmaX wrote: 12/05/2020 14:04 Obzirom na prosjecnu starost auta u BiH i kilometre koje uvezeni primjerci imaju, Ćip Ćunere tek ceka navala gasenja DPF...

I ovdje ce to biti sve cesca pitanja oko DPF.
Većina je to odradila....
Ma kakvi, tek se sad masovno kupuju moderniji dizeli. Zato i velim obzirom na prosjecnu starost.
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#27231 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

artur morgan wrote: 12/05/2020 13:44 Ja mislim da su to primjenili da bude slično kao kod automatika, VW od DSG-a...automatici drže jako nisko obrtaje u normalnom režimu ili eco režimu kada lagano držiš papučicu gasa, pogotovo oni sa više KS i većom kubikažom od 1.6....na youtube se može vidjeti kako recimo 2.0 tdi od 110kw ubrzava u 6-toj sa 80 km/h i nije baš da je mrtav tako da ne pretjerivajte... :wink:
Vozio sam 2.0 tfsi dsg mjenjac, kad ga vozis normalno drzi na 1100 obrtaja, salta na 1500-1600
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#27232 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Image
Image
Image
Image
Image

2.0 TDI 140ks
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#27233 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by UmaX »

Identicni obrtaji su i na Astri J 1.7CDTI ecoflex sa M32-WR mjenjacem.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#27234 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

ih to 7b :D
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#27235 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

UmaX wrote: 12/05/2020 14:47
konektovan wrote: 12/05/2020 14:46
UmaX wrote: 12/05/2020 14:04 Obzirom na prosjecnu starost auta u BiH i kilometre koje uvezeni primjerci imaju, Ćip Ćunere tek ceka navala gasenja DPF...

I ovdje ce to biti sve cesca pitanja oko DPF.
Većina je to odradila....
Ma kakvi, tek se sad masovno kupuju moderniji dizeli. Zato i velim obzirom na prosjecnu starost.
Šta ga ima gasiti, eno Nešković čisti za 200 kaemova.
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#27236 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Ciscenje je glupost
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#27237 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by UmaX »

Ne mora bit, pitanje je koliko to oni pepela zbilja uklone.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#27238 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Ima u tesnju firma,kakv neskovic :run:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#27239 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

@bitanga_sa_otesa kad sam te pitala za one limove na diskovima zastitne kad si rekao da si mjenjao na bubi jednoj, pricam sa majstorom kaze lik ako se budu skidali da je velika vjerovatnoca da ce se odbiti lezaj tocka pa ce to biti dodatni trosak ukoliko lezaj rikne prilikom mijenjanja
Jel to istina?
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#27240 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Entropio »

artur morgan wrote: 12/05/2020 13:44 Ja mislim da su to primjenili da bude slično kao kod automatika, VW od DSG-a...automatici drže jako nisko obrtaje u normalnom režimu ili eco režimu kada lagano držiš papučicu gasa, pogotovo oni sa više KS i većom kubikažom od 1.6....na youtube se može vidjeti kako recimo 2.0 tdi od 110kw ubrzava u 6-toj sa 80 km/h i nije baš da je mrtav tako da ne pretjerivajte... :wink:
Ja imam bas taj motor (2.0 TDI, 110kW) i naravno da nije mrtav kako to ovi vozaci azijskih nakaza i francuskih kanti tvrde. Da, vec na 80 ti board computer govori da prebacis u 6. brzinu. To je naravno zbog ustede goriva. Ja to ne radim... vozim u 4. sve do 80-90, a onda prebacim u 5. i ovako lokalno ne prebacujem u 6. Kad sam na autoputu i odem preko 140, onda u 6. ubacim i jede cestu, 220-230 hladno.
Ako ubacim u 6. na 80 i hocu da ubrzam, naravno da vuce okej. Ne kao iz 4., logicno, ali vuce bez problema. Sve je to svabo konstruisao i mislio na to.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27241 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

vjeshalica wrote: 12/05/2020 19:36 @bitanga_sa_otesa kad sam te pitala za one limove na diskovima zastitne kad si rekao da si mjenjao na bubi jednoj, pricam sa majstorom kaze lik ako se budu skidali da je velika vjerovatnoca da ce se odbiti lezaj tocka pa ce to biti dodatni trosak ukoliko lezaj rikne prilikom mijenjanja
Jel to istina?
ne treba se dirat lezaj,o cemu taj prica? taj lim stoji na 3 sarafica :shock: mozda hoce po ushima da te opali..

Image

Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#27242 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Entropio wrote: 12/05/2020 19:48
artur morgan wrote: 12/05/2020 13:44 Ja mislim da su to primjenili da bude slično kao kod automatika, VW od DSG-a...automatici drže jako nisko obrtaje u normalnom režimu ili eco režimu kada lagano držiš papučicu gasa, pogotovo oni sa više KS i većom kubikažom od 1.6....na youtube se može vidjeti kako recimo 2.0 tdi od 110kw ubrzava u 6-toj sa 80 km/h i nije baš da je mrtav tako da ne pretjerivajte... :wink:
Ja imam bas taj motor (2.0 TDI, 110kW) i naravno da nije mrtav kako to ovi vozaci azijskih nakaza i francuskih kanti tvrde. Da, vec na 80 ti board computer govori da prebacis u 6. brzinu. To je naravno zbog ustede goriva. Ja to ne radim... vozim u 4. sve do 80-90, a onda prebacim u 5. i ovako lokalno ne prebacujem u 6. Kad sam na autoputu i odem preko 140, onda u 6. ubacim i jede cestu, 220-230 hladno.
Ako ubacim u 6. na 80 i hocu da ubrzam, naravno da vuce okej. Ne kao iz 4., logicno, ali vuce bez problema. Sve je to svabo konstruisao i mislio na to.
otrese to azijski 2.2d biturbo ko slinu :skoljka:
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#27243 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Entropio »

amar1994 wrote: 12/05/2020 20:13
Entropio wrote: 12/05/2020 19:48
artur morgan wrote: 12/05/2020 13:44 Ja mislim da su to primjenili da bude slično kao kod automatika, VW od DSG-a...automatici drže jako nisko obrtaje u normalnom režimu ili eco režimu kada lagano držiš papučicu gasa, pogotovo oni sa više KS i većom kubikažom od 1.6....na youtube se može vidjeti kako recimo 2.0 tdi od 110kw ubrzava u 6-toj sa 80 km/h i nije baš da je mrtav tako da ne pretjerivajte... :wink:
Ja imam bas taj motor (2.0 TDI, 110kW) i naravno da nije mrtav kako to ovi vozaci azijskih nakaza i francuskih kanti tvrde. Da, vec na 80 ti board computer govori da prebacis u 6. brzinu. To je naravno zbog ustede goriva. Ja to ne radim... vozim u 4. sve do 80-90, a onda prebacim u 5. i ovako lokalno ne prebacujem u 6. Kad sam na autoputu i odem preko 140, onda u 6. ubacim i jede cestu, 220-230 hladno.
Ako ubacim u 6. na 80 i hocu da ubrzam, naravno da vuce okej. Ne kao iz 4., logicno, ali vuce bez problema. Sve je to svabo konstruisao i mislio na to.
otrese to azijski 2.2d biturbo ko slinu :skoljka:
Necemo sad ciji je veci... ali ako vec hoces, naravno da je njemacki veci od japanskog po svim statistikama.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#27244 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Entropio wrote: 12/05/2020 20:20
amar1994 wrote: 12/05/2020 20:13
Entropio wrote: 12/05/2020 19:48

Ja imam bas taj motor (2.0 TDI, 110kW) i naravno da nije mrtav kako to ovi vozaci azijskih nakaza i francuskih kanti tvrde. Da, vec na 80 ti board computer govori da prebacis u 6. brzinu. To je naravno zbog ustede goriva. Ja to ne radim... vozim u 4. sve do 80-90, a onda prebacim u 5. i ovako lokalno ne prebacujem u 6. Kad sam na autoputu i odem preko 140, onda u 6. ubacim i jede cestu, 220-230 hladno.
Ako ubacim u 6. na 80 i hocu da ubrzam, naravno da vuce okej. Ne kao iz 4., logicno, ali vuce bez problema. Sve je to svabo konstruisao i mislio na to.
otrese to azijski 2.2d biturbo ko slinu :skoljka:
Necemo sad ciji je veci... ali ako vec hoces, naravno da je njemacki veci od japanskog po svim statistikama.
nije od balkanskog sigurno :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#27245 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

bitanga_sa_otesa wrote: 12/05/2020 19:49
vjeshalica wrote: 12/05/2020 19:36 @bitanga_sa_otesa kad sam te pitala za one limove na diskovima zastitne kad si rekao da si mjenjao na bubi jednoj, pricam sa majstorom kaze lik ako se budu skidali da je velika vjerovatnoca da ce se odbiti lezaj tocka pa ce to biti dodatni trosak ukoliko lezaj rikne prilikom mijenjanja
Jel to istina?
ne treba se dirat lezaj,o cemu taj prica? taj lim stoji na 3 sarafica :shock: mozda hoce po ushima da te opali..

Image

Image
Nece me opaliti po usima idem my godinama al ne kontam tu glupost nekad i njega baca nesto
Zato te pitah bilo mi veoma cudno to
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#27246 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Mozes voziti i bez limica
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#27247 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Ma.znam ja to ali kad smo skidali tockove vidin da su poceli da truhnu pa reko da mijenjamo pa me frajer sjeba sa pricom da se mora prcat oko lezaja....nije mi bilo logike da zbog lima koji moze da i ne bude sjebes lezajeve od tocka
Moracu ja to objasniti kretenu 🤔
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27248 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

vjeshalica wrote: 12/05/2020 20:46

Nece me opaliti po usima idem my godinama al ne kontam tu glupost nekad i njega baca nesto
Zato te pitah bilo mi veoma cudno to
e ne znam sta mu je onda ,mozda nije nikad mijenjao pa se prepao :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#27249 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Nije ni to iskljuceno
Msm rega je lik nije mi nikad nista usro stvarno pa mi bilo cudno
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#27250 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

Post Reply