Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#27176 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Ma jok ide cip na cip, cipx2 :mrgreen:
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#27177 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Hemel »

jebala ih sesta brzina.
gdje ces presaltati u sestu. jedva dodjem do pete na autoputu.

sesta ti dodje kao start-stop sistem. od njega nemas koristi ali te handri i kosta akumulatora.
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2901
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#27178 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by moon_walker_90 »

nivla wrote: 10/05/2020 19:13 majstore gori mi ćek endjin
Image

Image
Sipas na green oilu, moras na ini... :mrgreen:
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#27179 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nivla »

Bakir1 wrote: 10/05/2020 21:28 Samo redovan sex i nece da gori

Image
:mrgreen:
rijetko je kod mene iznad treceg stepena prenosa ako vozim do 70-80 kmh, problem malo prave nesto duze brzine mjenjaca sa 1.6 tdi montiranog na 1.9 tdi pd, pa se na 130kmh ne vrti iznad 2500rpm u petoj
npr 60kmh u cetvrtoj brzini je na oko 1200-1400rpm
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#27180 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Ih, da se to propuhati. :mrgreen:
Na ibizi egr i usisna bili dlaka protok, ocistio i nikad vise, na na nju montiran mjenjac od tdi 110 KS a ona sdi hudnica.
Petom 60 normala :lol:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7814
Joined: 25/12/2010 04:56

#27181 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Hemel wrote: 10/05/2020 21:47 jebala ih sesta brzina.
gdje ces presaltati u sestu. jedva dodjem do pete na autoputu.

sesta ti dodje kao start-stop sistem. od njega nemas koristi ali te handri i kosta akumulatora.
Znaci sesta zajebava akumulator. :shock:

Ne dirajte brzina. Neka ih.
Sto vise to bolje. :wink:


Doduse u mene u selu treća, i kapak.. netreba vise.. ako prebacis u 4. Ne gine ti hašimova štala u okuKi..
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#27182 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Entropio »

B6Redhell wrote: 10/05/2020 21:19 Čuj zadnje bubanj. :shock: Mora da si zeni kupio neku aziJsku kosilicu. Jer kod njih su i u trecoj deceniji 21 vijeka, zadnji diskovi dodatna oprema...
:wink:
Ma mali azijat, logicno. Samo kod njih na novom autu ovako nesto mozes dozivjeti. I to ima full opremu, navigaciju, fazone, a to sranje bubanj nazad. Ali ima garancija, tako da cu morati skoknuti do servisa.
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#27183 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Entropio »

bitanga_sa_otesa wrote: 10/05/2020 21:06
Entropio wrote: 10/05/2020 19:59 Na zeninom autu zadnje kocnice su kao neki bubanj, ne vide se. Prednje su normalne, vide se. E sad, cuju se cesto kad koci, i siguran sam da su zadnje... posebno ujutro kad krene, ali i kad se zagriju isto. Ono skripe, pische, skiche.

Ima li neki trik da se to rijesi ili moram ici u servis da to rastave i vide?

Inace, presle su tek 20k...
ne vjerujem da su se mogle potrositi tako brzo,jedino da je vozila s povucenom rucnom :D
ili je upalo neko govno ili je nesto puklo,otidji nekome da pregleda :thumbup:
Sad kad spominjes rucnu... vozila je 2 puta pod rucnom. Sad mi naumpade. Kaze nesto mi slabo vukao i onda skontala da pod rucnom vozi. I to vozila duze... :-)

Onda je sigurno to uzrok. Sta se sjebalo?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27184 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Entropio wrote: 10/05/2020 22:06

Onda je sigurno to uzrok. Sta se sjebalo?
potrosila se obloga vjerovatno ...
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#27185 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Hemel »

bitanga_sa_otesa wrote: 10/05/2020 22:08
Entropio wrote: 10/05/2020 22:06

Onda je sigurno to uzrok. Sta se sjebalo?
potrosila se obloga vjerovatno ...
tek onda je prodisalo auto :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#27186 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Hill asistant i el.rucna su izmisljeni za zene.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#27187 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

Vjeruj, godi im to :-D
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#27188 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

artur morgan wrote: 10/05/2020 23:29 Vjeruj, godi im to :-D
Ma vala godi i meni. Lako se na to navici.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#27189 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Na Ravu mi je bio dobar hill assist, na ceedu mi se ne svidja.

meni nepotrebno u sustini. ako ne mogu mogu bez rucne, onda mogu s rucnom, simple... mada se ne sjecam kada sam je koristio da krenem u brdu...

jesam u makarskoj ljetos, da krenem u jednoj ko uz nos ulici... :-D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#27190 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by channel10 »

nivla wrote: 10/05/2020 19:13 majstore gori mi ćek endjin
Image

Image
Za nas koji veze nemamo, sta je ovdjw izgorilo :D?

Koji je ovo dio i za sta sluzi :)?
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 369
Joined: 05/04/2014 02:39

#27191 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by the_hooligan_ec »

Neka preporuka za vulkanizer guma kupljena prije pola godine malo vožene,zabio se šarag manji na gazni sloj sredina gume.Pa ako može preporuka za dobar servis koji će kvalitetno odraditi injekciju jer žao mi ovu bacati a nova...Lp
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#27192 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

the_hooligan_ec wrote: 11/05/2020 17:29 Neka preporuka za vulkanizer guma kupljena prije pola godine malo vožene,zabio se šarag manji na gazni sloj sredina gume.Pa ako može preporuka za dobar servis koji će kvalitetno odraditi injekciju jer žao mi ovu bacati a nova...Lp

Maja gume
https://goo.gl/maps/r5P54aC57CMifNyB9
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#27193 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

Zar se može nekvalitetno uraditi injekcija na rupi nastaloj od malog šarafa na sredini gazne površine? Kakva tu pamet treba!? :?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27194 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

channel10 wrote: 11/05/2020 17:24

Za nas koji veze nemamo, sta je ovdjw izgorilo :D?

Koji je ovo dio i za sta sluzi :)?
nije nista izgorilo,zaĆepiJo se egeer ventil :)
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#27195 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by UmaX »

bitanga_sa_otesa wrote: 11/05/2020 18:00
channel10 wrote: 11/05/2020 17:24

Za nas koji veze nemamo, sta je ovdjw izgorilo :D?

Koji je ovo dio i za sta sluzi :)?
nije nista izgorilo,zaĆepiJo se egeer ventil :)
nijega voyaĆ voyiJo kakotreba Ćuvo gorivo poyyyyy
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27196 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

UmaX wrote: 11/05/2020 18:06
nijega voyaĆ voyiJo kakotreba Ćuvo gorivo poyyyyy
nije si po na ini ienergopetrolu poyyy
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#27197 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Samo kod Ameta Ćepiraj i no problem with EeGeR... :mrgreen:
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 369
Joined: 05/04/2014 02:39

#27198 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by the_hooligan_ec »

Dzontra_Volta wrote: 11/05/2020 17:52 Zar se može nekvalitetno uraditi injekcija na rupi nastaloj od malog šarafa na sredini gazne površine? Kakva tu pamet treba!? :?
Ima ih svakakvih lično svjedočio..
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27199 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Dzontra_Volta wrote: 11/05/2020 17:52 Zar se može nekvalitetno uraditi injekcija na rupi nastaloj od malog šarafa na sredini gazne površine? Kakva tu pamet treba!? :?
sve se moze kad se hoce :D
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#27200 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Hemel »

UmaX wrote: 11/05/2020 18:06
bitanga_sa_otesa wrote: 11/05/2020 18:00
channel10 wrote: 11/05/2020 17:24

Za nas koji veze nemamo, sta je ovdjw izgorilo :D?

Koji je ovo dio i za sta sluzi :)?
nije nista izgorilo,zaĆepiJo se egeer ventil :)
nijega voyaĆ voyiJo kakotreba Ćuvo gorivo poyyyyy
Meni se upalila lampica nakon 1000km autoputa pa ako se tada nije procepilo ne znam kada ce.
Ima tu i drugih faktora.
Post Reply