Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27151 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Averus wrote: 10/05/2020 00:21 @bitanga_sa_otesa đe ima kupiti to
imas u svakim boljim bojama i lakovima ,izvagaju ti koliko grama hoces :thumbup:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#27152 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Mislim u Sensu da ima provjereno. Bar su do sad imali
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#27153 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Image
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#27154 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by UmaX »

Hahahaah odlicno!

:lol: :lol: :lol:
Zlaja9
Posts: 60
Joined: 13/04/2019 14:55

#27155 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Zlaja9 »

Pozdrav ljudi,

Trebao bih preporuku za dobrog majstora za klimu u Sarajevu. DAKLE neko ko ce se posvetiti da pronadje kvar, kompresor ne pali, a i sumnjam da negdje u sistemu gubi antifriz. Kakva su iskustva sa Icindicem u Butmiru? Tnx
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#27156 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ja sam isao Ćeli u Butmir, pronalazio i rješavao je problem uvijek. Samo nije jeftin i guzva je.
Pominjali su ljudi ovdje jos neke kvalitetne majstore, ali se ja sad ne mogu sjetiti.
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#27157 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Servisna knjiga, str. 208, proizvođač savjetuje redovnu kontrolu nivoa ulja, koja može ići 0.5 lit. /1000kilometara, a da u prvih 5000 kilometara može biti i veća, zavisno od stila vožnje, radnih uslova itd.
🇧🇦💪😎🚙

https://imgbbb.com/image/TeDdIr

P. S 'iljaduiosamstotinakubika skodusija, TeSeiii, 2tisuĆe10ta
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#27158 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Samo Klima centar Butmir, jedini daju validnu garanciju, ostali isto deru al'mamone garancije... :mrgreen:
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#27159 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

iceman ze wrote: 10/05/2020 16:21 Servisna knjiga, str. 208, proizvođač savjetuje redovnu kontrolu nivoa ulja, koja može ići 0.5 lit. /1000kilometara, a da u prvih 5000 kilometara može biti i veća, zavisno od stila vožnje, radnih uslova itd.
🇧🇦💪😎🚙

https://imgbbb.com/image/TeDdIr

P. S 'iljaduiosamstotinakubika skodusija, TeSeiii, 2tisuĆe10ta

Poznati uljnopijuci motor 1.8 tsi
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#27160 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nivla »

majstore gori mi ćek endjin
Image

Image
Last edited by nivla on 10/05/2020 19:30, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#27161 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

braca ga salta na 1125 obrtaja :-D
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#27162 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nivla »

amar1994 wrote: 10/05/2020 19:30 braca ga salta na 1125 obrtaja :-D
skinut poslije 470000 kod nas 85000
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#27163 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

nivla wrote: 10/05/2020 19:31
amar1994 wrote: 10/05/2020 19:30 braca ga salta na 1125 obrtaja :-D
skinut poslije 470000 kod nas 85000
pa nije to ni strasno realno :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27164 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ma nije to nista ,ima tu rupe da prolazi zrak ,ja sam skidao neke nije mogla hemijska proc :lol:
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#27165 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nivla »

moguce da je neko ovo i cistio prije, ali ja nisam, vjerovatno bih ga da ga vozim na 1200rpm davno zamijenio, u gorem je stanju klapna bila
sad je borg warner(wahler) pa cemo vidjeti kako se drzi, ali sumnjam da ce me zapasti nova zamjena sa ovim autom
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#27166 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Entropio »

Na zeninom autu zadnje kocnice su kao neki bubanj, ne vide se. Prednje su normalne, vide se. E sad, cuju se cesto kad koci, i siguran sam da su zadnje... posebno ujutro kad krene, ali i kad se zagriju isto. Ono skripe, pische, skiche.

Ima li neki trik da se to rijesi ili moram ici u servis da to rastave i vide?

Inace, presle su tek 20k...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27167 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Entropio wrote: 10/05/2020 19:59 Na zeninom autu zadnje kocnice su kao neki bubanj, ne vide se. Prednje su normalne, vide se. E sad, cuju se cesto kad koci, i siguran sam da su zadnje... posebno ujutro kad krene, ali i kad se zagriju isto. Ono skripe, pische, skiche.

Ima li neki trik da se to rijesi ili moram ici u servis da to rastave i vide?

Inace, presle su tek 20k...
ne vjerujem da su se mogle potrositi tako brzo,jedino da je vozila s povucenom rucnom :D
ili je upalo neko govno ili je nesto puklo,otidji nekome da pregleda :thumbup:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7814
Joined: 25/12/2010 04:56

#27168 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Čuj zadnje bubanj. :shock: Mora da si zeni kupio neku aziJsku kosilicu. Jer kod njih su i u trecoj deceniji 21 vijeka, zadnji diskovi dodatna oprema...
:wink:
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#27169 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

B6Redhell wrote: 10/05/2020 21:19 Čuj zadnje bubanj. :shock: Mora da si zeni kupio neku aziJsku kosilicu. Jer kod njih su i u trecoj deceniji 21 vijeka, zadnji diskovi dodatna oprema...
:wink:
Ma Dacija ba.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#27170 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

nivla wrote: 10/05/2020 19:13 majstore gori mi ćek endjin
Image

Image
Samo redovan sex i nece da gori

Image
:mrgreen:
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#27171 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

Jos da ima sestu brzinu :mrgreen:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#27172 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Da znas da jest, poletio bi, ali nema mjenjaca sa 6 brzina za sinkra :sad:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27173 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

zatjeraj to u crveno pa ce moc dvjesta :D
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#27174 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Naslovnica wrote: 10/05/2020 21:26
Ma Dacija ba.
Razumijem bubnjeve na Daciji zbog troskova, ali na Capturu 2020 godiste ne razumijem nikako.
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#27175 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by UmaX »

bitanga_sa_otesa wrote: 10/05/2020 21:40 zatjeraj to u crveno pa ce moc dvjesta :D
Takoe nek spusti u Ćetvrtu
Post Reply