Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40576 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

...i kajmak.. mora biti ukusno.. :thumbup:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#40577 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

BarbaDue wrote: 10/05/2020 17:23
pizarro wrote: 10/05/2020 17:20
omar little wrote: 10/05/2020 16:14 sta je definicija hipsterluka ovdje? :D
pa sve sto odstupa od pite, cevapa i janjetine - logicno :D
meni je to brasno od rogaca do sad bilo poznato samo kao aditiv, malo iznenadjen da se moze i ovako koristiti.
hvala za recept.
Lijep kolač, supruga ga često pravi.
Brasno od rogaca prije bilo uvijek za kupiti, mama je taj kolac cesto znala praviti...ne znam da sam poslije rata cesto vifjela da ima kupiti..bile onako vrecice kao sto mljeveni orasi dodju...
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#40578 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

Image

Nije kajmak nego sir, napravih neki dan
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40579 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

.. dobra i forografija- mladi sir?
..nekad sam pravila -ricotta sir... to mi je bilo zabavno.. :)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#40580 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

Ja se s tom heljdom nikako sprijateljiti...palacinke sa sirom su moj domet...a i tu ima vise bijelog brasna nego heljdinog..nekakav mi plastican smek ima...i ona pita po pitarama mi isto nije nesto...mada je to kod mene uslovno receno...ono..necu pojesti dvije porcije, nego samo jednu :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40582 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:-)
..jesu ti dobra jaja..Image

Lunch~~~danas & manchego sirom

..~~~Image...~~
Last edited by moonca on 10/05/2020 20:56, edited 1 time in total.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#40583 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hadzinicasa »

Image

Nemam odg zdjelicu :/
Bat... mljac
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#40585 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Bjeli porculanac iznad glave - ispalo mu oko. Tek sad na slici vidio
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22750
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#40586 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

pizarro wrote: 09/05/2020 21:03 dobro izgleda.
je li to tesko napraviti?
Ma i nije. Skuhas ribu, ocistis od kostu, vamo proprzis luk i bijeli luk, dodas masline, paradaj, proprzis jos malo, dodas vino, kapere, ribu, persun, oregano, timjan, sol, biber i malo alejeve paprike, ostavis na laganoj vatri nekih 10-15 min i eto...
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11653
Joined: 15/01/2010 18:31

#40587 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Jack Be Nimble »

moonca wrote: 10/05/2020 20:50 :-)
..jesu ti dobra jaja..Image
Ma do jaja...a gdje nece kada su domaca iz komsiluka :thumbup:
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40589 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

ImageImage

Fataye, kabsa, table... Desert ste vec vidjeli kunafa varijacija 😊
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40590 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Ups tabule a ne tabla 🙈
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22750
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#40591 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

Gdje je ona sto voli o lignjama pricati? :D

Image
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#40592 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

jel ja? more :D
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#40593 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

GandalfSivi wrote: 10/05/2020 23:54 Gdje je ona sto voli o lignjama pricati? :D

Image
Fali ti jagnjetina uz ovo... :D
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1269
Joined: 26/07/2011 01:12

#40594 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Rijeka_snova »

pustopoljina wrote: 10/05/2020 20:36
BarbaDue wrote: 10/05/2020 17:23
pizarro wrote: 10/05/2020 17:20

pa sve sto odstupa od pite, cevapa i janjetine - logicno :D
meni je to brasno od rogaca do sad bilo poznato samo kao aditiv, malo iznenadjen da se moze i ovako koristiti.
hvala za recept.
Lijep kolač, supruga ga često pravi.
Brasno od rogaca prije bilo uvijek za kupiti, mama je taj kolac cesto znala praviti...ne znam da sam poslije rata cesto vifjela da ima kupiti..bile onako vrecice kao sto mljeveni orasi dodju...
I moja mama je često pravila, a vidjela sam u Bingu da ima u vrećicama i obično je na dnu police :D
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2901
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#40595 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moon_walker_90 »

exliberal-ex wrote: 11/05/2020 01:02
GandalfSivi wrote: 10/05/2020 23:54 Gdje je ona sto voli o lignjama pricati? :D

Image
Fali ti jagnjetina uz ovo... :D
da se baci mackama da ne ometaju dok se janje razabira :mrgreen:
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1269
Joined: 26/07/2011 01:12

#40596 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Rijeka_snova »

immuno wrote: 10/05/2020 22:42
Njami, svaka čast, sve izgleda predobro!

Meni najdraža kuhinja - arapska, najviše sam probavala kod Libanonaca (po restoranima i kod prijatelja) i stvarno su za mene nenadmašni!
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1269
Joined: 26/07/2011 01:12

#40597 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Rijeka_snova »

immuno wrote: 09/05/2020 16:24 Umjesto suhog limuna mozes koristiti limunovu koru I sok... Ja isto to radim kad mi nestane suhog.
Baš sam to I iskoristila, kontam bolje bilo šta citrusno nego ništa :)
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40598 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

svega nesto od povrca :)

Image

sa zapecenim feta sirom i zacinima

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40599 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam wrote: 11/05/2020 04:16 svega nesto od povrca :)

Image

sa zapecenim feta sirom i zacinima

Image
..odlicno... :thumbup: izgleda lijepo
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40600 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

mO k3 wrote: 08/05/2020 15:17
samsonsam wrote: 08/05/2020 14:15
sumirprimus wrote: 08/05/2020 11:08

zanimljivo, a sta ide uz ovaj prilog?
Image :evil:

al' bRez 'ljeba :roll:
Allah te nagradio ;)
Post Reply