Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#40526 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

i mene zanima , zvuci dobro
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#40527 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

AstorH wrote: 08/05/2020 02:09 Od tada ga vise nikada nisam pravio.
Covik ima mlin, kupio 5Kg.
Navracao par puta, niti vodenice tako divne, niti takvog covika.
Od tada nikada nisan vise ni pokusao da napravim ovaj kruv.
Bacio i recept.
Palo mi to sve nekako tesko kad sam vidio da vodenica vise ne radi, a za njega mi kazali da nije vise ziv.
zbog tvog kruVa ja izaDZoh da kupim heljdu hahahha sace bageti :lol: idite do DZavola s hranom vise.....moram dimije nabavit uskoro :lol:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#40528 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

exliberal-ex wrote: 08/05/2020 01:34
immuno wrote: 07/05/2020 21:27 Image
Patlidzan pecen, marinade limun, maslinovo ulje, bijeli luk, tako moze heftu dvije stajat u frizideru servira se sa svjezim persunom I izmrvljenim ovcijim ili kozijim sirom
nisi ga ogulila, ja kad ga pravim uvijek ga ogulim jer mi je kora kisela ali ono ruzno kisela
ja ga ispecem na rostilju, stavim isto tako ko i ti maslinovo ulje, persun i bjeli luk---ako necu ici nigdje jer uvijek stavim previse :D
Volim svako povrce, ALI...ljigavost patlidzana...ELEM iskljucivo sa korom ga pravim i jedem (jescu u gostima i bez, al' muko moja).
Kod mene je patlidzan namirnica kao one neke "uslovno jestive" gljive...moze, ali sitno/tanko, ne u corbu...najdraze mi jelo u zadnjih 5 god sa patlidzanom...a opet ga ne mogu...neka borderline love.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#40529 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Ja volim patlidzan :)
statixx
Posts: 9797
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#40530 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by statixx »

Jos je bolje kad se ubace i pecene crvene roge, prethodno se ogule.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#40531 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Dize se da prostite heljdovica :lol:
Image

Krompir s piletinom gljivama i kukuruzom u besam. Sosu preko sir :run:
Image
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#40532 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

samo bahato sa sirom, tako i treba :D
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#40533 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sumirprimus »

immuno wrote: 07/05/2020 21:27 ImageImage
Patlidzan pecen, marinade limun, maslinovo ulje, bijeli luk, tako moze heftu dvije stajat u frizideru servira se sa svjezim persunom I izmrvljenim ovcijim ili kozijim sirom
zanimljivo, a sta ide uz ovaj prilog?
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#40534 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

sumirprimus wrote: 08/05/2020 08:34
Sanabija wrote: 07/05/2020 22:30 Image

Danas je bio grah sa suhim vrganjima, naumpalo mi nesto
zanimljva kombinacija prvi put cujem. kako se uklapa?
Ma odlično, pravio sam i ranije sa svježim pa kontah hajd da probam sa suhim.
Namočiš u toploj vodi u ovom slučaju, pa ubaciš posljednjih 20 minuta (može i u mlijeko ili vino, ali onda idu u druga jela) :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#40535 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Dobar grahonja a i hljeb neki :mrgreen: viri :thumbup: njega ne spominjes :lol:
Ev iz reLne olesih se :lol:
Image
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#40536 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

vjesticanametli wrote: 08/05/2020 11:58 Dobar grahonja a i hljeb neki :mrgreen: viri :thumbup: njega ne spominjes :lol:
Ev iz reLne olesih se :lol:
Image
Tako Vještice :-D Samo naprijed!
A šta ću ga pominjati, standardni, ni blizu ovim tvojim akrobacijama, ustvari ti si Vještica na oklagiji :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#40537 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hadzinicasa »

immuno wrote: 07/05/2020 21:27 ImageImage
Patlidzan pecen, marinade limun, maslinovo ulje, bijeli luk, tako moze heftu dvije stajat u frizideru servira se sa svjezim persunom I izmrvljenim ovcijim ili kozijim sirom
Ja ovako sebi napravim pecene paprike - roge. Ispecem, ogulim, bijelog luka, acceto balsamico, i potopim u maslinovo ulje i u teglu u frizider, moze stajati koliko hoces.

super prilog uz bilo sta.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#40538 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sumirprimus »

ja pecene paprike sa alkoholnim ocatom i bijelim lukom..
rakijska salata :D
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40539 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

sumirprimus wrote: 08/05/2020 11:08

zanimljivo, a sta ide uz ovaj prilog?
Image :evil:

al' bRez 'ljeba :roll:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#40540 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Image

Sve šta je bilo u frižideru sa kokos mlijekom i limete
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#40541 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

samsonsam wrote: 08/05/2020 14:15
sumirprimus wrote: 08/05/2020 11:08

zanimljivo, a sta ide uz ovaj prilog?
Image :evil:

al' bRez 'ljeba :roll:
Allah te nagradio ;)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#40542 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Gledam sada kvrgusa :) tijesto
Jaja
Brašno
putar
Vida
So

Jeli tako ??
Šta ako bi stavili germe u tijesto ??

Jeli iko pokušao
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#40543 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Stavi sta god da bude imaces malo napuhanije tijesto....probaj....
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40544 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

immuno wrote: 07/05/2020 22:37
U supu pile, celer, persun, kopar, so, Biber, suhi limun, dok od limuna,
Sos- puno luka, paradajz, persun, kopar, so, secer, Biber, kashmir chili, paprika, Kurkuma, vlasac, origano, Basilikum, zimet.... Valjda nisam sta zaboravila😂
prava stvar :thumbup: suhi limun-standardni dio marokanske kuhinje :izet:

ja sam ubacivao ras-el-hanout umjesto zacina odvojeno...vrijeme je da se opet jednom napravi ali na tvoj nacin ,4 manje a svoje dvije pospem secerom i cimetom da se ipak isproba kako treba :)
User avatar
banjaluka078
Posts: 13174
Joined: 16/01/2007 23:38

#40546 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by banjaluka078 »

mO k3 wrote: 08/05/2020 15:30 Gledam sada kvrgusa :) tijesto
Jaja
Brašno
putar
Vida
So

Jeli tako ??
Šta ako bi stavili germe u tijesto ??

Jeli iko pokušao
Svetogrđe!
:D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#40547 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

banjaluka078 wrote: 08/05/2020 18:38
mO k3 wrote: 08/05/2020 15:30 Gledam sada kvrgusa :) tijesto
Jaja
Brašno
putar
Vida
So

Jeli tako ??
Šta ako bi stavili germe u tijesto ??

Jeli iko pokušao
Svetogrđe! :mrgreen:
:D
:mrgreen: oprosti mi , neznam šta pišem
User avatar
banjaluka078
Posts: 13174
Joined: 16/01/2007 23:38

#40548 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by banjaluka078 »

mO k3 wrote: 08/05/2020 18:44
:mrgreen: oprosti mi , neznam šta pišem
Danas bila za ručak. Bez germe. :)
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42278
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#40549 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Mis mekinjas »

mO k3 wrote: 08/05/2020 15:30 Gledam sada kvrgusa :) tijesto
Jaja
Brašno
Vida
So

Jeli tako ??
Šta ako bi stavili germe u tijesto ??

Jeli iko pokušao

Ako stavis germe dobijes ustipak sa germom iz rerne. Oko sitnog pileceg mesa nece biti lokva u kojoj se peklo meso.
U tijesto ide ovo gore bez maslaca.
Ne ide masnoca u to tijesto.
Ide u tepsiju pa se to grije, pa se tijesto u vruce ulje nalije.
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#40550 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

Image

gnocchi uz parmezan i oregano, nesto salate, tunjevina i preko chipotle chili sauce.
Post Reply