Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#40526 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
i mene zanima , zvuci dobro
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#40527 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
zbog tvog kruVa ja izaDZoh da kupim heljdu hahahha sace bagetiAstorH wrote: ↑08/05/2020 02:09 Od tada ga vise nikada nisam pravio.
Covik ima mlin, kupio 5Kg.
Navracao par puta, niti vodenice tako divne, niti takvog covika.
Od tada nikada nisan vise ni pokusao da napravim ovaj kruv.
Bacio i recept.
Palo mi to sve nekako tesko kad sam vidio da vodenica vise ne radi, a za njega mi kazali da nije vise ziv.
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#40528 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Volim svako povrce, ALI...ljigavost patlidzana...ELEM iskljucivo sa korom ga pravim i jedem (jescu u gostima i bez, al' muko moja).exliberal-ex wrote: ↑08/05/2020 01:34nisi ga ogulila, ja kad ga pravim uvijek ga ogulim jer mi je kora kisela ali ono ruzno kisela
ja ga ispecem na rostilju, stavim isto tako ko i ti maslinovo ulje, persun i bjeli luk---ako necu ici nigdje jer uvijek stavim previse![]()
Kod mene je patlidzan namirnica kao one neke "uslovno jestive" gljive...moze, ali sitno/tanko, ne u corbu...najdraze mi jelo u zadnjih 5 god sa patlidzanom...a opet ga ne mogu...neka borderline love.
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#40529 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ja volim patlidzan 
-
statixx
- Posts: 9797
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
#40530 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Jos je bolje kad se ubace i pecene crvene roge, prethodno se ogule.
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#40531 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Dize se da prostite heljdovica

Krompir s piletinom gljivama i kukuruzom u besam. Sosu preko sir


Krompir s piletinom gljivama i kukuruzom u besam. Sosu preko sir

- pizarro
- Posts: 4194
- Joined: 11/01/2018 21:33
- Location: Ruhrgebiet
#40532 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
samo bahato sa sirom, tako i treba 
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#40534 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ma odlično, pravio sam i ranije sa svježim pa kontah hajd da probam sa suhim.
Namočiš u toploj vodi u ovom slučaju, pa ubaciš posljednjih 20 minuta (može i u mlijeko ili vino, ali onda idu u druga jela)
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#40535 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Dobar grahonja a i hljeb neki
viri
njega ne spominjes
Ev iz reLne olesih se

Ev iz reLne olesih se

- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#40536 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Tako Vješticevjesticanametli wrote: ↑08/05/2020 11:58 Dobar grahonja a i hljeb nekiviri
njega ne spominjes
![]()
Ev iz reLne olesih se![]()
![]()
A šta ću ga pominjati, standardni, ni blizu ovim tvojim akrobacijama, ustvari ti si Vještica na oklagiji
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#40537 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ja ovako sebi napravim pecene paprike - roge. Ispecem, ogulim, bijelog luka, acceto balsamico, i potopim u maslinovo ulje i u teglu u frizider, moze stajati koliko hoces.
super prilog uz bilo sta.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#40538 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ja pecene paprike sa alkoholnim ocatom i bijelim lukom..
rakijska salata
rakijska salata
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#40540 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Sve šta je bilo u frižideru sa kokos mlijekom i limete
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#40541 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#40542 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Gledam sada kvrgusa
tijesto
Jaja
Brašno
putar
Vida
So
Jeli tako ??
Šta ako bi stavili germe u tijesto ??
Jeli iko pokušao
Jaja
Brašno
putar
Vida
So
Jeli tako ??
Šta ako bi stavili germe u tijesto ??
Jeli iko pokušao
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#40543 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Stavi sta god da bude imaces malo napuhanije tijesto....probaj....
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#40544 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
prava stvar
ja sam ubacivao ras-el-hanout umjesto zacina odvojeno...vrijeme je da se opet jednom napravi ali na tvoj nacin ,4 manje a svoje dvije pospem secerom i cimetom da se ipak isproba kako treba
- DeNiro
- Posts: 10907
- Joined: 12/03/2007 10:31
- banjaluka078
- Posts: 13174
- Joined: 16/01/2007 23:38
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#40547 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- banjaluka078
- Posts: 13174
- Joined: 16/01/2007 23:38
- Mis mekinjas
- Posts: 42278
- Joined: 01/07/2009 22:33
- Location: U svemiru ili u Krležinim romanima
#40549 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ako stavis germe dobijes ustipak sa germom iz rerne. Oko sitnog pileceg mesa nece biti lokva u kojoj se peklo meso.
U tijesto ide ovo gore bez maslaca.
Ne ide masnoca u to tijesto.
Ide u tepsiju pa se to grije, pa se tijesto u vruce ulje nalije.
- pizarro
- Posts: 4194
- Joined: 11/01/2018 21:33
- Location: Ruhrgebiet
#40550 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

gnocchi uz parmezan i oregano, nesto salate, tunjevina i preko chipotle chili sauce.






