Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40476 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

almir90 wrote: 06/05/2020 18:21 Ovaj put je bolje ispalo, smanjio sam temperaturu i promijenio tavu, unutra je ukusna i mekana ispala. Malo koža djeluje da je moglo još da se ispeče, mada sam i nju pojeo. Ipak nisam brašno koristio, nisam ljubitelj pohovanja. Sledeći recept ću probat da napravim u rerni.

Image
. jao... ova ribica je -shokirana- vidi joj ociju.. :roll: sljedeci put - stavi listic pershuna.. :-D
. mislim da ti je tava trebala/ ulje biti na jacoj temp- da koza bude hrskava- ova izgleda kao kuvana. nepecena.. al, kazes da je ukusno - tako- da je i to ok ..


..no, dobar si.. :thumbup:
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#40477 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by almir90 »

moonca wrote: 06/05/2020 18:28
. jao... ova ribica je -shokirana- vidi joj ociju.. :roll: sljedeci put - stavi listic pershuna.. :-D
. mislim da ti je tava trebala/ ulje biti na jacoj temp- da koza bude hrskava- ova izgleda kao kuvana. nepecena.. al, kazes da je ukusno - tako- da je i to ok ..


..no, dobar si.. :thumbup:
Ma još koji put kad napravim ubost ću sve tako treba
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#40478 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

pristavi ribi i kafu i zadij joj cvjet kakav za uho :mrgreen: tobe jarabi .... te riba
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#40479 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by almir90 »

vjesticanametli wrote: 06/05/2020 18:41 pristavi ribi i kafu i zadij joj cvjet kakav za uho :mrgreen: tobe jarabi .... te riba
:lol:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#40480 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

pa bar ti djete imas tamo dobre klope......a sad i lepine one u pekari uzbrdo na raskrscu kad se krene u TZ s gradine :D :lol: pusti se ti persuna ....nije se najo ko je paso
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#40481 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by almir90 »

vjesticanametli wrote: 06/05/2020 18:46 pa bar ti djete imas tamo dobre klope......a sad i lepine one u pekari uzbrdo na raskrscu kad se krene u TZ s gradine :D :lol: pusti se ti persuna ....nije se najo ko je paso
Ma naumpala mi, jbga ćeif je ćeif.
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#40482 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

Image

Hajde da zasladimo... volja drenjak, volja šipak :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40483 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Sanabija wrote: 06/05/2020 20:00 Image

Hajde da zasladimo... volja drenjak, volja šipak :D
. .. domaci dzemovi.. :thumbup:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#40484 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

almir90 wrote: 06/05/2020 18:44
vjesticanametli wrote: 06/05/2020 18:41 pristavi ribi i kafu i zadij joj cvjet kakav za uho :mrgreen: tobe jarabi .... te riba
:lol:
Provuces ti to kroz brasno za crunhy touch?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40486 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote: 06/05/2020 20:54 Image
Nisam avacado- nikad -grill-ovala.. - u kom stadijumu, je naj to raditi..?
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#40487 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by almir90 »

pustopoljina wrote: 06/05/2020 20:39
Provuces ti to kroz brasno za crunhy touch?
Nisam
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#40490 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

Jao immuno, super! Masala!
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40491 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Hvala😊 volim da kuham 😊 al sto volim da jedem ihiii😂
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40492 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

almir90 wrote: 06/05/2020 18:21 Ovaj put je bolje ispalo, smanjio sam temperaturu i promijenio tavu, unutra je ukusna i mekana ispala. Malo koža djeluje da je moglo još da se ispeče, mada sam i nju pojeo. Ipak nisam brašno koristio, nisam ljubitelj pohovanja. Sledeći recept ću probat da napravim u rerni.

Image
dobro i ovako izgleda :thumbup:

ako bas hoces hrskavu koricu a da ne pohujes,ribu malo na par mijesta ukoso zasjeces,namazes maslinovim uljem,posolih,pobiberis,onda uvaljas u kukuruzno brasno i onda zapeces u rostilj tavi ili jos bolje na rostilju...bude korica prava a riba ne povuce masnoce :izet:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40493 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

Sanabija wrote: 06/05/2020 20:00 Image

Hajde da zasladimo... volja drenjak, volja šipak :D
a mozel' oba pliiiiz :D
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40494 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

ribica kratko przena,u rerni zapecena sa sosom od domaceg crvenog pesta u rijetkim momentima kad se tjestenina jede :)

Image
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#40495 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Ja sam pravila domaću supicu, piletinu od 3 sastojka, krompir i pohovane tikvice. Nisam stigla uslikati.

Prvi put tako pravim piletinu i svi su se oduševili.
Safete Dilbere
Posts: 538
Joined: 06/12/2019 21:55
Location: Sajo utovaraj istovaraj

#40496 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Safete Dilbere »

Miss Moonlight wrote: 06/05/2020 23:25 Ja sam pravila domaću supicu, piletinu od 3 sastojka, krompir i pohovane tikvice. Nisam stigla uslikati.

Prvi put tako pravim piletinu i svi su se oduševili.
Dobar si kuhar cim su se odusevili,dobro ti nije pobjeglo pile iz rerne
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40497 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Miss Moonlight wrote: 06/05/2020 23:25 Ja sam pravila domaću supicu, piletinu od 3 sastojka, krompir i pohovane tikvice. Nisam stigla uslikati.

Prvi put tako pravim piletinu i svi su se oduševili.
Ja cu sutra tikvice praviti uh kako to volim mm.... Mada ja pohujem bez jajeta I budu super samo u valjam u kukurzno brasno I nedam I'm da dobiju tamnu boju, tako volim 🙄
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#40498 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Safete Dilbere wrote: 06/05/2020 23:29
Miss Moonlight wrote: 06/05/2020 23:25 Ja sam pravila domaću supicu, piletinu od 3 sastojka, krompir i pohovane tikvice. Nisam stigla uslikati.

Prvi put tako pravim piletinu i svi su se oduševili.
Dobar si kuhar cim su se odusevili,dobro ti nije pobjeglo pile iz rerne
Tako je 😂

immuno wrote: 06/05/2020 23:34
Miss Moonlight wrote: 06/05/2020 23:25 Ja sam pravila domaću supicu, piletinu od 3 sastojka, krompir i pohovane tikvice. Nisam stigla uslikati.

Prvi put tako pravim piletinu i svi su se oduševili.
Ja cu sutra tikvice praviti uh kako to volim mm.... Mada ja pohujem bez jajeta I budu super samo u valjam u kukurzno brasno I nedam I'm da dobiju tamnu boju, tako volim 🙄
Ja umutim smjesu za palačinke, ali jako gustu. Tikvice tanko skroz izrežem, ubacim u smjesu pa przim. Tako su mi najdraze
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#40499 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by i agree »

Moze mala pomoc sutra prvi put pravim pecenog dabra pa me zanima na kolko stepeni da ga pecem ili mozda bolje da ga pohujem na tavi?
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2901
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#40500 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moon_walker_90 »

kobre,dabre
Post Reply