Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#40376 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

omar little wrote: 03/05/2020 21:16 Image

peceni slatki krompir, crni grah, ljubicasti kupus i mladi luk sa tahini-miso dresingom.
i ja planiram malo vise se posvetiti slatkom krompiru, samo jos ganjam dobru verziju sa fetom ili cottage cheese.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#40378 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Sak suka
Proprze se patlidzani i preliju sugom od paradajza i paprika. Dosta saransaka i kasika sirceta ili koncentrata soka od sipka da izbalansira sug.
Ah, da, treba dobro savrit, da se ljepi
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40379 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

stakasa wrote: 05/05/2020 11:37 Sak suka
Proprze se patlidzani i preliju sugom od paradajza i paprika. Dosta saransaka i kasika sirceta ili koncentrata soka od sipka da izbalansira sug.
Ah, da, treba dobro savrit, da se ljepi
a dodajes li chilli i persun? a odozgo turski/grcki jogurt :gladna:
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40380 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Ovo super izgleda al zar neidu jaja jos na kraju 🙄 ja znam sa jajima... Al ova tvoja izgleda za 10
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40381 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

ovo je turska verzija :izet:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#40382 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hadzinicasa »

Idu jaja. Samo se ubace u sredinu. Mljac
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40383 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

onda je shakshouka a ne saksuka :mrgreen:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#40384 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

samsonsam wrote: 05/05/2020 14:17
stakasa wrote: 05/05/2020 11:37 Sak suka
Proprze se patlidzani i preliju sugom od paradajza i paprika. Dosta saransaka i kasika sirceta ili koncentrata soka od sipka da izbalansira sug.
Ah, da, treba dobro savrit, da se ljepi
a dodajes li chilli i persun? a odozgo turski/grcki jogurt :gladna:
Chilli nisam, gledam da su paprike malo jace. Pod chilli pretpostavljam da si mislio zacin a ne svjezu papriku!? A persun samo po vrhu, pri serviranju.
Kada sam gledao recepte vidio sam da stavljaju onaj gusti turski jogurt po vrhu, ide li sam jogurt ili ga na neki nacin obogate? Ako imas link bas bih ti bio zahvalan. Ja se u ovome davim i kad je ovako ali tacno imam osjecaj da bi ga jogurt upotpunio. Znam da ima verzija sa metvicom i saransakom ali nisam nasao pa sam ovako napravio.
Lako je meni napravit hranu koju sam kuci jeo, iako nikad nisam kuhao. Znas rezultat, znas u kojem smjeru da ides. Ali sa ovim stranim jelima koje covjek oproba u restoranu je teze, gledas videa na jutubu, ne znas sta govore, nagadas. Ali je saksuka ispala za deset, restoranska (i bolja).
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#40385 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

hadzinicasa wrote: 05/05/2020 14:37 Idu jaja. Samo se ubace u sredinu. Mljac
To je arapska verzija, ili sjevernoafricka. Ovo je turski prilog, najslicnije nasem satarasu
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40386 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Image[img][/img
Negarantujem da ce biti vise slika od ovog knap sa vrenenom🙄
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#40387 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

:thumbup: zvrkusooooo extra je :kiss:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#40388 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

sta je ovo ispod zvkova?
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40389 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Ha ha zvrkuso ha ha ispod je cigara-burek al ja sam filovala povrcem mrkva, tikvice, luk, paprika I paradajz zacini izdinstala I zavijala... Przeno u ulju mmmm hrskavo ukusno blago sa jogurtom super bar meni😊
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#40390 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by AstorH »

Iskreno veceras da recem,ne ide mi nikako od ruke.yebe me rerna.ili stayaznan sta.
Turio mladi kumpir sa kapulom i mrkvom, nema sanse da dobijen koricu,
Bas sam ljut upm.
Evo 3 ure u rerni ne bi bogotac :place1:
Dodje mi da zalijem sve benzinom :(
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#40391 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

AstorH wrote: 05/05/2020 21:46 Iskreno veceras da recem,ne ide mi nikako od ruke.yebe me rerna.ili stayaznan sta.
Turio mladi kumpir sa kapulom i mrkvom, nema sanse da dobijen koricu,
Bas sam ljut upm.
Evo 3 ure u rerni ne bi bogotac :place1:
Dodje mi da zalijem sve benzinom :(
:lol: danas nije tvoj dan
Probaj rešetku podići više, prema gornjem grijači, ako ti pećnica daje tu mogućnost
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#40392 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

Image

doner od soje, riza i nesto salate, uz to sosovi zaziki i sriracha.
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#40393 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by AstorH »

Miss Moonlight wrote: 05/05/2020 21:50
AstorH wrote: 05/05/2020 21:46 Iskreno veceras da recem,ne ide mi nikako od ruke.yebe me rerna.ili stayaznan sta.
Turio mladi kumpir sa kapulom i mrkvom, nema sanse da dobijen koricu,
Bas sam ljut upm.
Evo 3 ure u rerni ne bi bogotac :place1:
Dodje mi da zalijem sve benzinom :(
:lol: danas nije tvoj dan
Probaj rešetku podići više, prema gornjem grijači, ako ti pećnica daje tu mogućnost
N sredini je yebo joj ti mater, tu ljebaru kalim, al' vcrs ko da da neka para iđe.
Jos otisa ispod kuce sa motorkom, nareza tresnju, i po metra bajama. Ne bi da si bogotac.
Etoti.
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40394 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Premazi koMpirice puterom I eto korice i porumene
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#40395 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by AstorH »

Bgmi ja se nema suČim poValit večeras.
Odustao sam.
Krompir (mladi) u rerni. Kali se ima 3 ure.
Ja ga ne mogu cekat. Et.
Nareza san sta imam. Prigladnio.
jbga,

Image
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#40396 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

pizarro wrote: 05/05/2020 05:33
i ja planiram malo vise se posvetiti slatkom krompiru, samo jos ganjam dobru verziju sa fetom ili cottage cheese.
on je predivan meni, tako iz rerne ga bez icega mogu jesti. fin je i kao dodatak. feta mozda i moze (nisam nikad probala), ali nije cottage za slatkog krompira. prije uzmi ricottu, to je fin kombo, slatki krompir i ricotta, dodas zacina u ricottu, odozgo nadrobis necega, orasasto nesto, nesto za pod zub, neki kranch da ima i fino ce ti ispasti. mozes ga i kao desert varijanta, u rernu da se fino ispece , na pola pecenja pospes javorovim sirupom sa cimetom, cloves, all spice, kombo zacina koji volis i peces dok se ne karamelizira korica po vrhu. njam.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40397 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

AstorH wrote: 05/05/2020 22:09 Bgmi ja se nema suČim poValit večeras.
Odustao sam.
Krompir (mladi) u rerni. Kali se ima 3 ure.
Ja ga ne mogu cekat. Et.
Nareza san sta imam. Prigladnio.
jbga,

Image
Oh, paradajz-odlican... ostalo- :thumbup:
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#40398 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cLo »

pizarro wrote: 05/05/2020 21:57 Image

doner od soje, riza i nesto salate, uz to sosovi zaziki i sriracha.
kako si ti ovo skockaooooo :sretan: pa bravo bravo šupel šupel <3
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#40399 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

immuno wrote: 05/05/2020 21:37 Ha ha zvrkuso ha ha ispod je cigara-burek al ja sam filovala povrcem mrkva, tikvice, luk, paprika I paradajz zacini izdinstala I zavijala... Przeno u ulju mmmm hrskavo ukusno blago sa jogurtom super bar meni😊
Turcin kad kupujem uvijek mi upakuje cigare te :) kaze da arkadas gricka do kuce :thumbup: sviDZa mi se al dolazim na supu DZaba ti zvrkuso :kiss:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#40400 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

immuno wrote: 05/05/2020 21:37 Ha ha zvrkuso ha ha ispod je cigara-burek al ja sam filovala povrcem mrkva, tikvice, luk, paprika I paradajz zacini izdinstala I zavijala... Przeno u ulju mmmm hrskavo ukusno blago sa jogurtom super bar meni😊
kao spring rolls :)..dosta slicno :thumbup:
Post Reply