Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40076 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Sanabija wrote: 25/04/2020 19:02 Pa i jesi. Recept napisem koji ja koristim i to je tako. Kome se ne sviđa, neka proba nešto drugo...
Naravno, da ce probati ili nece naruciti , ako je restoran u pitanju.... ili ti nece vishe doci na veceru-
Nije to neki promasaj.... i ne odnosi se licno na tebe... ali si ti pomenuo -vegetu- pa se iznenadih -- to je sve.. a i jeste da balkanci to koriste,jos uvijek.
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#40077 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

ustvari C zacin
User avatar
animals
Posts: 21618
Joined: 19/04/2013 22:13

#40078 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by animals »

Loo wrote: 25/04/2020 19:08 ustvari C zacin
Djes debela... :D
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40079 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

animals wrote: 25/04/2020 19:15
Loo wrote: 25/04/2020 19:08 ustvari C zacin
Djes debela...
Zar nevidis na slici da nije debela 😠 vec lijepa najljepsa cccc😎
User avatar
animals
Posts: 21618
Joined: 19/04/2013 22:13

#40080 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by animals »

immuno wrote: 25/04/2020 21:13
animals wrote: 25/04/2020 19:15
Loo wrote: 25/04/2020 19:08 ustvari C zacin
Djes debela...
Zar nevidis na slici da nije debela 😠 vec lijepa najljepsa cccc😎
Ma znam, zezam je malo..
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#40082 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

Image

ramazanski midnight snack :-D
falafel, hummus i nesto salate.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40083 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

exliberal-ex wrote: 25/04/2020 22:10 Svega pomalo

Image
..Ukusno--- :thumbup: osim-- grashak ti je uzasan-- ili- kakav ti je ukus bio ?
..
omar little
Posts: 17380
Joined: 14/03/2008 21:14

#40084 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

ova je gora od virusa.
omar little
Posts: 17380
Joined: 14/03/2008 21:14

#40085 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

pizarro wrote: 25/04/2020 23:27 Image

ramazanski midnight snack :-D
falafel, hummus i nesto salate.

najs. jesi ti pravio falafel ili je kupovni?
User avatar
Vela666
Posts: 487
Joined: 06/04/2020 11:55

#40086 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Vela666 »

moonca wrote: 25/04/2020 23:59
exliberal-ex wrote: 25/04/2020 22:10 Svega pomalo

Image
..Ukusno--- :thumbup: osim-- grashak ti je uzasan-- ili- kakav ti je ukus bio ?
..
kako znaš da mu je ukusno, jesi probala
jesi probala grašak pa znaš da je užasan
šta ga pitaš kakav mu je ukus bio kad si već napisala da je ukusno :roll: :lol:
User avatar
animals
Posts: 21618
Joined: 19/04/2013 22:13

#40087 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by animals »

...
Last edited by animals on 26/04/2020 09:37, edited 1 time in total.
User avatar
LolaLola
Posts: 314
Joined: 07/05/2013 22:57

#40088 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by LolaLola »

Pratim ovu temu vec dugo, jako dugo.
O moonci mogu samo reci da rdjavom klincu sve smeta. Steta sto nema opcije blok ovdje, zena je prevrsila svaku mjeru uljudnosti i kulture.

Pravda za ovu temu.
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#40089 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

omar little wrote: 26/04/2020 00:11 najs. jesi ti pravio falafel ili je kupovni?
kupovni su i falafel i hummus.
ali planiram oboje uskoro sve ja sam licno svojim rukama praviti :-D
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#40090 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vazi »

Maraschino wrote: 24/04/2020 21:26 Somun je samo dvije kore?

https://www.hanumakocht.at/2015/10/08/b ... ne-ukusne/
Jesam ja , prosle godine bile fantasticne, prste politali. Ponovim , bile ‘nako ...
Ponovim neki dan, ne znam do ceg bijase al nisu bile kao prvi put.

Pokusat cu jos jednom, mislim da ne treba odustajati :lol: .
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40091 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

Sanabija wrote: 25/04/2020 18:38
zlo zlo wrote: 25/04/2020 18:33 sanabija pricaj mi što je ovo sve? :D nice :D
Đurđevke (majnjače, reduše), kako ko zove, sad ih ima i do 10-og maja otprilike.
Ove druge (smeđe boje) su pravi smrčak -Morchella conica, i njih će biti do istog perioda, možda malo duže u višim predjelima i ako padne još koja kiša
Zeleno-srijemuš :D
Kukuruzne pogačice iz kalupa za mafine :D
Na zagrijano maslinovo ulje staviš gljive, malo soli i vegete, one puste sok, kad sok uvrije skoro su gotove, onda dodam kašiku putera (na onu jednu tavu), iscijedim pola limuna i jos minutu dinstam. Ubili smo se :D
gljive su prva hrana :thumbup: pogotovo ko ih dobro poznaje i sam kupi

prije kamaru godina kod rodbine na kozari jeo (izmedju ostalih) gljivu "jaje" (blagva/kneginja/jajcara) :gladna: ...napravili ljudi zidano ognjiste a odozgo gusana plata od sporeta...dok se mi razbudimo,donese kona sa kozare sepet gljiva (prodavala na pijaci) i eto ti frustuka :thumbup:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40092 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

exliberal-ex wrote: 25/04/2020 22:10 Svega pomalo

Image
izgleda ukusno :thumbup:

ti jedes hljeb uz ovo?
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#40093 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

samsonsam wrote: 26/04/2020 07:53
Sanabija wrote: 25/04/2020 18:38
zlo zlo wrote: 25/04/2020 18:33 sanabija pricaj mi što je ovo sve? :D nice :D
Đurđevke (majnjače, reduše), kako ko zove, sad ih ima i do 10-og maja otprilike.
Ove druge (smeđe boje) su pravi smrčak -Morchella conica, i njih će biti do istog perioda, možda malo duže u višim predjelima i ako padne još koja kiša
Zeleno-srijemuš :D
Kukuruzne pogačice iz kalupa za mafine :D
Na zagrijano maslinovo ulje staviš gljive, malo soli i vegete, one puste sok, kad sok uvrije skoro su gotove, onda dodam kašiku putera (na onu jednu tavu), iscijedim pola limuna i jos minutu dinstam. Ubili smo se :D
gljive su prva hrana :thumbup: pogotovo ko ih dobro poznaje i sam kupi

prije kamaru godina kod rodbine na kozari jeo (izmedju ostalih) gljivu "jaje" (blagva/kneginja/jajcara) :gladna: ...napravili ljudi zidano ognjiste a odozgo gusana plata od sporeta...dok se mi razbudimo,donese kona sa kozare sepet gljiva (prodavala na pijaci) i eto ti frustuka :thumbup:
Najbolja! ne zovu je bezveze "carska gljiva" (Amanita cesarea). Oko tuzle i u istocnoj Bosni je zovu i rujnica. Početkom jula će je biti :D
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#40094 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

Eh, da @samsonsam evo ti i ove:


Kukuruzne pogacice
3 jaja, 4 soljice mlijeka ili kisele vode od 1 dl,i 1,5 soljica ulja, 250 gr brasna, pola kukuruznog integralnog, pola psenicnog obicnog
200 gr mladog sira
1 prasak za pecivoi, mala kasicica soli
Sve sastojke izjednaciti u zdjeli
Sipati u kalupe za mafine
Pozeljno je na dno kalupa staviti kruzic od masnog papira, da se ne lijepi i lakse vadi
Sipati u svaki kalup do 2/3
Ovo je mjera za 12 pogacica, koliko i ima kalupa
U rernu na 200 c 20-25 min,na donjoj zici (bar kod mene) :D
Izvaditi, sacekati da se malo ohlade,lagano okruziti nozem i izvaditi
Uzivaj :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#40095 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Teletina s kOmpirom u relni :mrgreen: mrsko mi slikat
Mufidi zgotovljeni.....bez sminke.....krivi i debeli :lol:
Image

Ima jos i teleci guVas :mrgreen: za sutra da se ne handrim :-D
Image
U svemu ima masnoce da crknes :mrgreen:
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#40096 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

miris hljeba u kuci .. neprocjenjivo :D

Image



Image
Last edited by DeNiro on 26/04/2020 14:25, edited 1 time in total.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#40097 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

hadzinicasa wrote: 24/04/2020 23:05
immuno wrote: 24/04/2020 22:08
hadzinicasa wrote: 24/04/2020 21:20

A tijesto? De pliz recept. Ulje? Germa? Svjeza ili suha?
Evo od harija super recept 500g brasna,350ml,vode,ja uzmem pola kocke svjeze germe,kasikica soli i malo secera da aktivira germu.Ono sto ja mislim za samune najvaznije je to odmaranje ili nadolazenje tijesta. :)
Koliko ih ispadne od ove mjere?
Koliko god.... ha budem imala vise brasna ovo je 1 sto pravim :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40098 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

`````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````Image


Image
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#40099 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

samsonsam wrote: 26/04/2020 07:55
exliberal-ex wrote: 25/04/2020 22:10 Svega pomalo
izgleda ukusno :thumbup:

ti jedes hljeb uz ovo?
to je moj problem , jedem hljeb i peciva non stop...i onda se pitam zasto nemogu da smrsam :-)
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#40100 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

vjesticanametli wrote: 26/04/2020 13:54
Ima jos i teleci guVas :mrgreen: za sutra da se ne handrim :-D
Image
U svemu ima masnoce da crknes :mrgreen:
uzet sad ovaj hljeb od @DeNiro ( crkni onako jaranski, sto ti treba da to postavljas) pa umocit....i kazu nemoj masno...jednom se zivi :D
Post Reply