Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#26876 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

bitanga_sa_otesa wrote: 24/04/2020 09:27 nesto mi zvekece u motoru,al kad sam skinuo poklopac ovaj sve izgleda ok.sta bi moglo bit? :?

Image
Ovo se ne mijenja, samo 17-kom dotegne.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26877 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Maraschino wrote: 24/04/2020 14:36
Ovo se ne mijenja, samo 17-kom dotegne.
namazo sam tovatnom mascu al opet klepece,izgleda mi desna glava popustena :(
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#26878 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

bitanga_sa_otesa wrote: 24/04/2020 14:46
Maraschino wrote: 24/04/2020 14:36
Ovo se ne mijenja, samo 17-kom dotegne.
namazo sam tovatnom mascu al opet klepece,izgleda mi desna glava popustena :(
donja ti je bitna bolan :D
Zeleni12
Posts: 434
Joined: 30/08/2015 16:42

#26879 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Zeleni12 »

amar1994 wrote: 24/04/2020 14:26
Zeleni12 wrote: 24/04/2020 14:05 Zna li neko gdje kupiti sajle mjenjaca za opel zafiru, 2007 god., 88 kw, novu ili polovnu?
https://opeltim.webs.com/o-nama

a nove mislim da ces jedino u ovlastenom nac :) ,a trebale bi kostat 136 EUR ili 266KM
Te iz Viteza zvao jutros, nemaju. A i kod ovlastenog se narucuje.
Takodjer, i majstor kaze da moze naruciti, ceka se 4 dana, 219 KM.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26880 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Zeleni12 wrote: 24/04/2020 15:31
amar1994 wrote: 24/04/2020 14:26
Zeleni12 wrote: 24/04/2020 14:05 Zna li neko gdje kupiti sajle mjenjaca za opel zafiru, 2007 god., 88 kw, novu ili polovnu?
https://opeltim.webs.com/o-nama

a nove mislim da ces jedino u ovlastenom nac :) ,a trebale bi kostat 136 EUR ili 266KM
Te iz Viteza zvao jutros, nemaju. A i kod ovlastenog se narucuje.
Takodjer, i majstor kaze da moze naruciti, ceka se 4 dana, 219 KM.
ma nrauci taj nov onda,bice ti nebo i zemlja razlika :thumbup:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26881 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Zeleni12 wrote: 24/04/2020 15:31
amar1994 wrote: 24/04/2020 14:26
Zeleni12 wrote: 24/04/2020 14:05 Zna li neko gdje kupiti sajle mjenjaca za opel zafiru, 2007 god., 88 kw, novu ili polovnu?
https://opeltim.webs.com/o-nama

a nove mislim da ces jedino u ovlastenom nac :) ,a trebale bi kostat 136 EUR ili 266KM
Te iz Viteza zvao jutros, nemaju. A i kod ovlastenog se narucuje.
Takodjer, i majstor kaze da moze naruciti, ceka se 4 dana, 219 KM.
OPEL Zafira B 1.9 CDTI sajle poluge mjenjaca (Po dogovoru)
https://www.olx.ba/r/37307531/13725

OPEL ZAFIRA 1.9 DIZEL 2006 GOD. SAJLE OD SALTEBLA (Po dogovoru)
https://www.olx.ba/r/35446529/13725

SAJLE MJENJACA OPEL ZAFIRA B 1.9CDTI 2810 RN (Po dogovoru)
https://www.olx.ba/r/35138454/13725
Zeleni12
Posts: 434
Joined: 30/08/2015 16:42

#26882 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Zeleni12 »

Throttle wrote: 24/04/2020 16:19
Zeleni12 wrote: 24/04/2020 15:31
amar1994 wrote: 24/04/2020 14:26
https://opeltim.webs.com/o-nama

a nove mislim da ces jedino u ovlastenom nac :) ,a trebale bi kostat 136 EUR ili 266KM
Te iz Viteza zvao jutros, nemaju. A i kod ovlastenog se narucuje.
Takodjer, i majstor kaze da moze naruciti, ceka se 4 dana, 219 KM.
OPEL Zafira B 1.9 CDTI sajle poluge mjenjaca (Po dogovoru)
https://www.olx.ba/r/37307531/13725

OPEL ZAFIRA 1.9 DIZEL 2006 GOD. SAJLE OD SALTEBLA (Po dogovoru)
https://www.olx.ba/r/35446529/13725

SAJLE MJENJACA OPEL ZAFIRA B 1.9CDTI 2810 RN (Po dogovoru)
https://www.olx.ba/r/35138454/13725
Nemaju ni oni, ipak hvala.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#26883 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bordo gandalf »

Pitanje, da li je abc1968 jedini ovlasteni citroen servis u Sarajevu? Imao sam saobracajku pa sam mislio odvuci auto na njihovu procjenu stete i koliko to pije vode kod naplate?
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#26884 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

bitanga_sa_otesa wrote: 24/04/2020 14:46
Maraschino wrote: 24/04/2020 14:36
Ovo se ne mijenja, samo 17-kom dotegne.
namazo sam tovatnom mascu al opet klepece,izgleda mi desna glava popustena :(
To se tebi cini. Samo vrati sve gdje je bilo. Ako ti smeta pojacaj muziku.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26885 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

drug_profi wrote: 24/04/2020 20:56
To se tebi cini. Samo vrati sve gdje je bilo. Ako ti smeta pojacaj muziku.
dotegao sam obje glave,bile popustene :shock:
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#26886 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

bordo gandalf wrote: 24/04/2020 19:19 Pitanje, da li je abc1968 jedini ovlasteni citroen servis u Sarajevu? Imao sam saobracajku pa sam mislio odvuci auto na njihovu procjenu stete i koliko to pije vode kod naplate?
Pije vode. To se prilozi uz odstetni zahtjev i cekas ponudu. Ako je novije auto, ponuda bude u toj cifri, manje pdv.
Ako hoces i pdv, onda u ovlastenom uradis opravku i odneses racun. Ne znam nikog da je to uradio pa ne mogu reci hoce li proci. Uglavnom svi uzmu glavnicu i urade privatno.
jasko__
Posts: 1166
Joined: 13/11/2009 21:18

#26887 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by jasko__ »

Molim pomoc oko kupovine prednjih i zadnjih diskova i disk plocica za Octaviju limuzina 2012 god. motor 1.6tdi 77kw.
Ima puno razlicitih brendova ATE, Fremax, Ferodo, TRW i mnogih drugih pa sam zbunje sta je best buy. Molim pomoc na osnovu vasih iskustava oko odabira brenda... Hvala...
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#26888 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Metalni zastitni limovi za kocnice da li ima kupiti to novo ili otpad iskljucivo
Gledala na silux,ima li sta povoljnije da se uzme za sva 4,mozda izvana narudzba ili slicno?
User avatar
bersK
Posts: 2558
Joined: 11/09/2014 21:30

#26889 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bersK »

Lampica od akumulatora se pali, pa gasi svako malo. Na jednom paljenju je nema, na drugom ima i sve tako. Na 3k+ obrtaja se ugasi.

Desava mi se da vozim s upaljenom lampicom, vozim tri minute i ugasi se.

Da dodam jos da servo ne radi tada tj. tezak volan kad je lampica upaljena
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#26890 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Jos nam reci da je opel isuzu 1.7 u pitanju.
User avatar
kabal1337
Posts: 13445
Joined: 11/02/2012 21:08

#26891 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

jasko__ wrote: 25/04/2020 10:51 Molim pomoc oko kupovine prednjih i zadnjih diskova i disk plocica za Octaviju limuzina 2012 god. motor 1.6tdi 77kw.
Ima puno razlicitih brendova ATE, Fremax, Ferodo, TRW i mnogih drugih pa sam zbunje sta je best buy. Molim pomoc na osnovu vasih iskustava oko odabira brenda... Hvala...
Ate najbolji kvalitet, trw ulozeno dobiveno, ferodo mnogo dobar za male novce
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26892 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

vjeshalica wrote: 25/04/2020 10:58 Metalni zastitni limovi za kocnice da li ima kupiti to novo ili otpad iskljucivo
Gledala na silux,ima li sta povoljnije da se uzme za sva 4,mozda izvana narudzba ili slicno?
ima novo za vw sigurno po autodijelovima,ja sam na nekoj new beetle mijenjao sva 4 ta lim prije 2 god :thumbup:
User avatar
bersK
Posts: 2558
Joined: 11/09/2014 21:30

#26893 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bersK »

NediM17 wrote: 25/04/2020 12:58 Jos nam reci da je opel isuzu 1.7 u pitanju.
1.6 opel 😂
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#26894 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

bitanga_sa_otesa wrote: 25/04/2020 13:11
vjeshalica wrote: 25/04/2020 10:58 Metalni zastitni limovi za kocnice da li ima kupiti to novo ili otpad iskljucivo
Gledala na silux,ima li sta povoljnije da se uzme za sva 4,mozda izvana narudzba ili slicno?
ima novo za vw sigurno po autodijelovima,ja sam na nekoj new beetle mijenjao sva 4 ta lim prije 2 god :thumbup:
Pa super onda mislila sam da ima samo na otpadu
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26895 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

vjeshalica wrote: 25/04/2020 13:15

Pa super onda mislila sam da ima samo na otpadu
ma nije bilo ni skupo ,ne sjecam se tacno mislim oko 15 maraka komad
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#26896 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

bersK wrote: 25/04/2020 13:13
NediM17 wrote: 25/04/2020 12:58 Jos nam reci da je opel isuzu 1.7 u pitanju.
1.6 opel 😂
Znace to opelasi bolje, moj rodjo je muku mucio s tim, 2-3 puta mijenjao tzv. diodni most, manifestacija problema kao kod tebe bila
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26897 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

kabal1337 wrote: 25/04/2020 13:01
jasko__ wrote: 25/04/2020 10:51 Molim pomoc oko kupovine prednjih i zadnjih diskova i disk plocica za Octaviju limuzina 2012 god. motor 1.6tdi 77kw.
Ima puno razlicitih brendova ATE, Fremax, Ferodo, TRW i mnogih drugih pa sam zbunje sta je best buy. Molim pomoc na osnovu vasih iskustava oko odabira brenda... Hvala...
Ate najbolji kvalitet, trw ulozeno dobiveno, ferodo mnogo dobar za male novce
:thumbup:

moze i JURID ako nadje,jer nije skup,ja sam zadovoljan njihovim d.plocicama,diskove nisam probao al nisu smece sigurno :)
Naslovnica
Posts: 35441
Joined: 20/03/2013 15:38

#26898 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Ja neki dan dobio ponudu kada sam mijenjao gume kod Djeem trans ili kako se već zove. Zadnji diskovi (Bosch i Brembo imaju u ponudi), oko 30-35KM komad, to mi se učinilo prejeftino za nekakav iole kvalitetan original pa nisam dalje ni ulazio u razgovor. A možda su zaista to te cijene...
:? :shock:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26899 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

imao sam pozitivno iskustvo sa njima :thumbup:
User avatar
kabal1337
Posts: 13445
Joined: 11/02/2012 21:08

#26900 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Dobar je i Bosch i Brembo
Post Reply