Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#26851 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Vala zaobljena :D
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#26852 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

E jbg jel' ti vozic u rikverc ili naprijed gargas, ko jos ukljucuje brisace na zadnjoj sajbi osim kada se automatski ukljuce kada ubacis u R
User avatar
kabal1337
Posts: 13445
Joined: 11/02/2012 21:08

#26853 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

JavierBosnia wrote: 22/04/2020 17:10 Vala zaobljena :D
Pa mozda mehazam ili motoric. Ne znam kako ti tako skripi. Probaj metlice tipa dunlop ili goodyear
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#26854 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Obzirom da sam mijenjao kocnice i stelovao rucnu na SX4, u nedjelju poslije voznje po visoĆkim brdima i carsiji ispipam sve felge i diskove... Prednje jednako tople, zadnja desna mlaka, a zadnja lijeva jako topla...

Navede me to na zakljucak logicno da mi zadnji lijevi tocak blokira... Sagnem se ispod auta, pogledam da ruĆna nije malo nategnuta i kada je spustena, nije... Otpustim ja nju na sarafu u kabini opet za svaki slucaj, provozam auto, isti klinac... Auto na laganoj nizbrdici ide sam kada sve pustim...

Skinem zadnji lijevi tocak, povadim plocice, ocistim klizace, ocistim plocice, namazem ih, razradim klip malo, probam klip, na rucnu se vraca, na radnu kocnicu bas i ne... :roll:

Promijenim i kocionu tecnost, i odmah na zadnjem desnom se sjebe sisica i tecnost potece mimo nje, a ne kroz nju... :lol: :roll:
Odustanem od te linije, ali sam sredio posudu + sve linije osim te zadnje desne...
Iskocim auto dobro, u rikverc isto iskocim, i sada se zadnji lijevi tocak grije puno manje nego ranije, ali i dalje vise od zadnjeg desnog...

Misljenje iskusnih, da li je problem u kocionom klipu nazad lijevo, ili mozda biti i do necega drugog? Mislim da ce na kraju rjesenje biti reparirati oboja zadnja klijesta...

Kod koga otici da to rijesi?

Naprijed je sve TRW, i nikakvih problema, a nazad je Nissin i to je tesko govno. Na jednim klijesitma kuje klip, na drugom se sjeba sisica za ispustanje tecnosti... Marš... :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26855 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

imas firmu na stupu iza bivse radenske, zove se xen ,oni ti rade reparaciju svih kocionih klijesta,vjerovatno klip riba pa ti se to desava .
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#26856 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

noviclan wrote: 22/04/2020 17:39 E jbg jel' ti vozic u rikverc ili naprijed gargas, ko jos ukljucuje brisace na zadnjoj sajbi osim kada se automatski ukljuce kada ubacis u R
Ej drug ispast cu ćuner kad ga skinem skroz i čep stavim :D bas kad parkiram hoce mi sta biti kad ga cujem, pogotovo ako treba popraviti tamo ovamo parkiranje
kabal1337 wrote: 22/04/2020 17:42
Pa mozda mehazam ili motoric. Ne znam kako ti tako skripi. Probaj metlice tipa dunlop ili goodyear
Ne bih rekao osjeti se da su metlice, al budem detaljnije provjerio s nekim u čemu je stos
CipexBa
Posts: 112
Joined: 17/09/2017 01:00

#26857 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by CipexBa »

Pozz raja , vozim seat cordoba 1.4 16v benz/plin
Previše mi troši ulja, svako malo moram dosipat , od malog servisa nisam prešao 3000 a vec dosipam
auto lijepo ide za taj motor , ne dimi ujutro ,ne dimi u radu , lijepo prima gas ,jel moguće da negdje rasipa ?
prešao tanko ispod 200000
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26858 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

nisi jedini s tim problemom ...
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#26859 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ja sad kontam sta ovaj opet pise isto... kad vidim nick drugi.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26860 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

Ja sam imao sluzbenu fabiu 1,4 16v 100 KS 2004 god, na 70k km je pocela da trosi ulje, nije dimila, nije bilo fleka ispod auta Takva zamjenjena staro za novo.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#26861 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Revolucionar ★ »

Uradio sam veliki servis na pasatu 6 prije 10-ak dana obzirom da je korona sranje nastupilo, pa je rizicna kupovina auta sad za sad. Sve je proslo okej, samo mi nije jasno da li je moguce da iz nekog razloga bord ne prikazuje realnu potrosnju goriva. Imam feeling da sporo obara prosjecnu potrosnju. Provjerio sam i onako po racunici, obzirom da imam u autu instaliran android player koji ima aplikaciju koja ocitava koliko litara goriva imam u rezervoaru. Dosuo sam, uradio racun i ispalo je da trosi otprilike 6.5, pa eto neka ima i prostora za gresku do 7 litara, medjugradska voznja visoko-sarajevo, starom cestom. Medjutim, iz Visokog do Sa je prikazao 7.5, u povratku sam tek imao 6.5 na bordu, iako je trebalo da vec u Sa imam tu vrijednost. Ili se desi da poslije paljenja imam vece vrijednosti, koje isto sporije padaju.
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#26862 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by omega369 »

A da nisi preCero na autoputu ;-)
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#26863 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

Revolucionar ★ wrote: 22/04/2020 22:45 Uradio sam veliki servis na pasatu 6 prije 10-ak dana obzirom da je korona sranje nastupilo, pa je rizicna kupovina auta sad za sad. Sve je proslo okej, samo mi nije jasno da li je moguce da iz nekog razloga bord ne prikazuje realnu potrosnju goriva. Imam feeling da sporo obara prosjecnu potrosnju. Provjerio sam i onako po racunici, obzirom da imam u autu instaliran android player koji ima aplikaciju koja ocitava koliko litara goriva imam u rezervoaru. Dosuo sam, uradio racun i ispalo je da trosi otprilike 6.5, pa eto neka ima i prostora za gresku do 7 litara, medjugradska voznja visoko-sarajevo, starom cestom. Medjutim, iz Visokog do Sa je prikazao 7.5, u povratku sam tek imao 6.5 na bordu, iako je trebalo da vec u Sa imam tu vrijednost. Ili se desi da poslije paljenja imam vece vrijednosti, koje isto sporije padaju.
jedno brdo dva tri i eto ga
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#26864 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Revolucionar ★ »

omega369 wrote: 22/04/2020 23:26 A da nisi preCero na autoputu ;-)
Ma jok, voznja je bila u oba pravca starom cestom. Probat cu jos restartovat mjerenja pa vozit jedno vrijeme, ali ne kontam zasto bi sporije obarao potrosnju na bordu, a da na ona bude u hajmo reci granicama normale kad sracunas predjeni put
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#26865 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ma pusti board. Pistolj i fuelio.
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#26866 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

Preporuka koga da zovem za kupovinu branika/karambolke za auto? (Opel Vectra B)

Čuo sam se sa ovima iz Viteza, nemaju u mojoj boji, pa kontam da probam naći kod drugih možda...
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#26867 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Otvoris pik i salji poruke redom otpadima. Ja sam tako za astru G prednji branik nasao kod nekakvog lika u Posušju, Moja boja. Uredno lik spakovao i poslao. Bilo cini mi se 75 maraka. Ili ukucaj u pretragu Vectra B dijelovi ili slicno.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26868 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Averus wrote: 23/04/2020 10:46 Preporuka koga da zovem za kupovinu branika/karambolke za auto? (Opel Vectra B)

Čuo sam se sa ovima iz Viteza, nemaju u mojoj boji, pa kontam da probam naći kod drugih možda...
Koja boja i jel prednji il zadnji
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#26869 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

drug_profi wrote: 23/04/2020 11:18 Otvoris pik i salji poruke redom otpadima. Ja sam tako za astru G prednji branik nasao kod nekakvog lika u Posušju, Moja boja. Uredno lik spakovao i poslao. Bilo cini mi se 75 maraka. Ili ukucaj u pretragu Vectra B dijelovi ili slicno.
Znam i ja koristiti OLX :D
Pitam ovdje zato što ne znam sve otpade, kad ljudi niti imaju web stranice niti išta

Throttle wrote: 23/04/2020 11:52 Koja boja i jel prednji il zadnji
Zadnji, neka "Persia" nešto-nešto boja, čudna varijanta ljubišasto-bordo mješavine...

Image
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#26870 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Misliš Perla? Ljubičasta opel fabrička?

Pa ne znamo ni mi stanje skladista na svakom otpadu. Uzmeš viber jebogati, i svakom posaljes poruku. I pazi na godište, jel FL ili nije. Razlikuju se karambolke.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26871 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Averus wrote: 23/04/2020 12:33
Throttle wrote: 23/04/2020 11:52 Koja boja i jel prednji il zadnji
Zadnji, neka "Persia" nešto-nešto boja, čudna varijanta ljubišasto-bordo mješavine...

Image
Nisam ja vidio nijednu u toj boji na piku
Ovih imas
OPEL"VECTRA B"2.0DIZEL 16V 60KW 1999GODINA"DIJELOVI" (Po dogovoru)
https://www.olx.ba/r/37135178/13725
Kupi gdje nadjes povoljnije i ofarbaj i to je to
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#26872 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Sive i plave su najcesce, ovih sam rijetko vidjao i na cesti.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26873 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

nesto mi zvekece u motoru,al kad sam skinuo poklopac ovaj sve izgleda ok.sta bi moglo bit? :?

Image
Zeleni12
Posts: 434
Joined: 30/08/2015 16:42

#26874 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Zeleni12 »

Zna li neko gdje kupiti sajle mjenjaca za opel zafiru, 2007 god., 88 kw, novu ili polovnu?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26875 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Zeleni12 wrote: 24/04/2020 14:05 Zna li neko gdje kupiti sajle mjenjaca za opel zafiru, 2007 god., 88 kw, novu ili polovnu?
https://opeltim.webs.com/o-nama

a nove mislim da ces jedino u ovlastenom nac :) ,a trebale bi kostat 136 EUR ili 266KM
Post Reply