Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#40001 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Hvala @Sarah24 za recept :thumbup:

Fil je kiselkast, moglo je ici više šećera, pa sam posula šećerom u prahu, inače je bas ukusna :thumbup:

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40002 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Miss Moonlight wrote: 23/04/2020 20:58 Hvala @Sarah24 za recept :thumbup:

Fil je kiselkast, moglo je ici više šećera, pa sam posula šećerom u prahu, inače je bas ukusna :thumbup:

Image
Lijepo izgleda... :thumbup: :-D
... ako imasImage odlicna za posipanje secerom
User avatar
Vela666
Posts: 487
Joined: 06/04/2020 11:55

#40003 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Vela666 »

jel ti šta skuhaš il samo ocjenjuješ radove ovdje, ko da si Gordon Ramsay :mrgreen:
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#40004 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

Miss Moonlight wrote: 23/04/2020 20:58 Hvala @Sarah24 za recept :thumbup:

Fil je kiselkast, moglo je ici više šećera, pa sam posula šećerom u prahu, inače je bas ukusna :thumbup:

Image
ou wow, top!! prelijepo izgleda.. :thumbup: nnc, i meni je bilo malo kiselo.. drugi put, vise secera ili neko drugo voce to sam ja sebi rekla ali ovako u kombinaciji sa secerom u prahu moze proci isto :mrgreen:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#40005 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

Dok sam ja zavrsio telefonski ragovor iscuri sos...nema veze dobro je ispao gulas
Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40006 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

exliberal-ex wrote: 23/04/2020 22:30 Dok sam ja zavrsio telefonski ragovor iscuri sos...nema veze dobro je ispao gulas
Image
Dobro je... :thumbup: -- jel' mikserom pravish pire krompir?
omar little
Posts: 17380
Joined: 14/03/2008 21:14

#40008 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

Image

podvarak sa purecim nogicama.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22765
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#40009 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

Probala danas bolja polovina po prvi put da napravi pogacu :)

Image
User avatar
Vela666
Posts: 487
Joined: 06/04/2020 11:55

#40010 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Vela666 »

GandalfSivi wrote: 24/04/2020 01:38 Probala danas bolja polovina po prvi put da napravi pogacu :)

Image
Meni one tvoje lignje s graškom ostaše urezane u sjećanje, više nikad mi lignje neće imati taj šmek dok ih jedem, uvijek ću osjetiti grašak, i obrnuto, užas :mrgreen:
ono sve je super, hvala ali ne hvala :mrgreen:
nije ni kritika ni pohvala, samo moj doživljaj te kombinacije, ne zamjeri
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22765
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#40011 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

Vela666 wrote: 24/04/2020 02:02
Meni one tvoje lignje s graškom ostaše urezane u sjećanje, više nikad mi lignje neće imati taj šmek dok ih jedem, uvijek ću osjetiti grašak, i obrnuto, užas :mrgreen:
ono sve je super, hvala ali ne hvala :mrgreen:
nije ni kritika ni pohvala, samo moj doživljaj te kombinacije, ne zamjeri
Novi si kolacic, navicices se :)

Salim se, i ja bih imao isto misljenje da nisam probao...
User avatar
Vela666
Posts: 487
Joined: 06/04/2020 11:55

#40012 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Vela666 »

lignje na gradele,
grašak u šerpu :mrgreen:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22765
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#40013 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

Vela666 wrote: 24/04/2020 02:26 lignje na gradele,
grašak u šerpu :mrgreen:
Pa hajde da ponovimo kako lignje trebaju izgledati...

Sa gradela:

Image

Ili filovane u rerni:

Image

Je li bolje? :D
User avatar
Vela666
Posts: 487
Joined: 06/04/2020 11:55

#40014 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Vela666 »

GandalfSivi wrote: 24/04/2020 02:43
Vela666 wrote: 24/04/2020 02:26 lignje na gradele,
grašak u šerpu :mrgreen:
Pa hajde da ponovimo kako lignje trebaju izgledati...

Sa gradela:

Image

Ili filovane u rerni:

Image

Je li bolje? :D
jesi neki, ovo ti meni namjerno, krepah od gladi :mrgreen:
gledaj ih sa gradela, za prste polizat, uz malo blitve i luka bijeloga protiv uroka, a i vina bijeloga :D

vadi tu rižu iz njih, nisu ti to tikvice ni paprike a bogami ni luk pa da ih puniš rižom :mrgreen:
Last edited by Vela666 on 24/04/2020 03:02, edited 1 time in total.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#40016 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

GandalfSivi wrote: 24/04/2020 02:43
Vela666 wrote: 24/04/2020 02:26 lignje na gradele,
grašak u šerpu :mrgreen:
Pa hajde da ponovimo kako lignje trebaju izgledati...

Sa gradela:

Image

Ili filovane u rerni:

Image

Je li bolje? :D
bolje bolje :D ija cu ih opet danas :-D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#40017 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Maraschino »

GandalfSivi wrote: 24/04/2020 02:43

Pa hajde da ponovimo kako lignje trebaju izgledati...

Sa gradela:

Image


Volim ih jesti ali nikada nisam probao sam praviti.
Koliko ih przis na rostilju(gradela), jaka ili slabija vatra? :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22765
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#40018 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

Maraschino wrote: 24/04/2020 10:59
GandalfSivi wrote: 24/04/2020 02:43

Pa hajde da ponovimo kako lignje trebaju izgledati...

Sa gradela:

Image


Volim ih jesti ali nikada nisam probao sam praviti.
Koliko ih przis na rostilju(gradela), jaka ili slabija vatra? :D
Ovo su bile stare slike za novog kolacica, a vatra je osrednja i pojma nemam koliko ih drzim na vatri. Jebiga rostilj je, sve po osjecaju...
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#40019 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by high_volume »

GandalfSivi wrote: 24/04/2020 02:43 ...kako lignje trebaju izgledati...

Sa gradela:

Image
Meni izgledaju kao sa ulcinjske Velike plaže, nakon što su na njoj provele cijeli dan, a zaboravile "Coppertone" :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40020 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

ko' Kanadjani na plazi u Januaru.. :oops: :lol:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#40021 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

lignje par minuta na roštilju/grilu, gotove u trenu :) btw. crvene su jer im gandi nije zgulio kožicu.. :mrgreen: :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40022 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

..ovim ' tuljanima' treba koja sekunda vishe.. :oops: :zoka:
mnjonja
Posts: 277
Joined: 19/09/2017 09:33

#40023 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mnjonja »

Ima li ko dobar recept za somune, ne lepinu ili pogacu, nego somun?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40024 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

. brasno- voda - germa - so --- ali, ako nemas sporet na drva i -curekot- nista od dobrog somuna ... :zoka:
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40025 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Samune itekako mozes napraviti i bez sporeta na drva.... Tijesto mora biti mekano, ljepljivo i ostaviti da dobro nadodje. Premijesis i opet ostavis 10min,onda napravi kuglice kolike hoces samune manje, vece. Kugle na malo brasna oblikuj I opet ostavi pokri cistom krpom. Eh sad kugle rukom poravnaj dba ostanu okrugle I tanke, opet pokri jedno 5min. Uzmi not ili drvenu kasiku ili slicno da napravis sare na samunu,, hladnom vodom I cetkicom premazi samun I pospi curekotom I u rernu ( ja ugrijem na max) vidis ( ako imas staklo na rerni) kad se napusu samuni I pocnu da " rumene ' a to je max 10 minuta. Savjet ja ih pecem na aluminijskoj foliji 2-3sloja. Kad ih izvadi ja ih pokrijem cistom krpom da malo stanu.... Par stranica nazad sam stavila I sliku😊
Post Reply