Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#39976 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

mO k3 wrote: 22/04/2020 08:59 Image


Sve sto je bilo u frizderu moralo je u wok , jagnjetina sa rizom , korijander , kumin ....
moke, nikako da te uhvatim a znam da si mesar - kako mariniras meso?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39978 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

stakasa wrote: 22/04/2020 15:21
mO k3 wrote: 22/04/2020 08:59 Image


Sve sto je bilo u frizderu moralo je u wok , jagnjetina sa rizom , korijander , kumin ....
moke, nikako da te uhvatim a znam da si mesar - kako mariniras meso?
ovaj meso ne mariniram skoro pa nikako osim ako divljac spremam pa ga pustim da odstoji u marinadi 3 dana
User avatar
Yenna
Posts: 6832
Joined: 11/03/2019 08:41
Location: Tu i tamo...

#39979 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Yenna »

mO k3 wrote: 22/04/2020 08:59
Sve sto je bilo u frizderu moralo je u wok , jagnjetina sa rizom , korijander , kumin ....
Meni uvijek ovako spremljena riža bude suha, odnosno guši :(
A izgleda lijepo.
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#39980 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by ćiribiribela »

Teletina i 4 razlicita priloga (jer nisam moonca)

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39981 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

ćiribiribela wrote: 22/04/2020 18:55 Teletina i 4 razlicita priloga (jer nisam moonca)

Image
:lol:
.. svidja mi se nacin pripreme... mogla si bez gljiva pored toliko teletine..ili ostaviti gljive i imati jedan komad telenceta.. :oops: :lol: a ostalo imati za sendvica / bar dva-- tj dva dana. pa ti vidi... :wink:
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#39982 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by ćiribiribela »

To je bilo 200g, sasvim razumna porcija za odraslu osobu. Gljive sam napunila mozzarellom i zajedno sa povrcem u rerni pekla. Teletinu prvo u tavi pa onda j foliji u rerni. Naravno da sam sve pojela. :mrgreen:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39983 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

ccccc pusti joj tanjur...taman je :stasreko:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39984 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Steak..& I pola rolice hljeba :-D

__ malo prepecen.. :|

~~Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39985 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:sad: Konsultovala Sam dva muskarca...
Misljenja su da je malo puno Mesa za obrok... :oops: :)

U kafanama je 180 gr porcija
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39986 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Yenna wrote: 22/04/2020 18:53
mO k3 wrote: 22/04/2020 08:59
Sve sto je bilo u frizderu moralo je u wok , jagnjetina sa rizom , korijander , kumin ....
Meni uvijek ovako spremljena riža bude suha, odnosno guši :(
A izgleda lijepo.
nije suha , imao sam od dan prije jos sos od paradajza pa sam to na kraju ubacio
A i zavisi koju rizu koristis , ja samo za ovako jasmin rizu meni najbolja mozes je suhu jesti
User avatar
Yenna
Posts: 6832
Joined: 11/03/2019 08:41
Location: Tu i tamo...

#39987 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Yenna »

mO k3 wrote: 22/04/2020 19:36
Yenna wrote: 22/04/2020 18:53
mO k3 wrote: 22/04/2020 08:59
Sve sto je bilo u frizderu moralo je u wok , jagnjetina sa rizom , korijander , kumin ....
Meni uvijek ovako spremljena riža bude suha, odnosno guši :(
A izgleda lijepo.
nije suha , imao sam od dan prije jos sos od paradajza pa sam to na kraju ubacio
A i zavisi koju rizu koristis , ja samo za ovako jasmin rizu meni najbolja mozes je suhu jesti
Ja volim suhu rižu...i rižoto. Jako.
Ali ovako sa crvenim mesom mi mora imati sosa, onda bude :thumbup:
omar little
Posts: 17390
Joined: 14/03/2008 21:14

#39988 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

Image

nachos, crni grah u zacinima, white cheddar, crvena paprika, paradajz, mladi luk. kajmak i avokado sa strane. salsa fresca se nije mogla napraviti, fali stvari, korona je. :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39990 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Sanabija wrote: 23/04/2020 08:09 Image
Svinjetina??
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39991 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

Svinjetina??
[/quote]

Dimljena koljenica, da
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39992 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

sta ce te danas kuhati .... ? kakve ideje , ja cu mozda becku , salata to je to
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#39993 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

mO k3 wrote: 23/04/2020 09:28 sta ce te danas kuhati .... ? kakve ideje , ja cu mozda becku , salata to je to
Ja idem kod prijateljice na rucak... 8-) ali sve ideje za prvi sehur su dobro dosle (to cu spremati kasno poslijepodne danas).. :zzzz: :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39994 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Sanabija wrote: 23/04/2020 08:09 Image
..odlicno.. :thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39997 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

moonca wrote: 23/04/2020 13:26 :roll:

party :zoka:
500 gr piletine je nije puno za nas 4 , ali piletine je tako tanko sjecena da ima 2-3 mm i onda izgleda puno
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39998 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote: 23/04/2020 13:45 500 gr piletine je nije puno za nas 4 , ali piletine je tako tanko sjecena da ima 2-3 mm i onda izgleda puno
..taj nacin-pohovani, mi unisti ukus piletine/ mesa.. jeste hrskavo -ali, bude i nekako suvo......(ili pohujes--jaja/brasno- bolja opcija)
..rijetko pravim, ali - tako sjecena prsa volim i senf/ sream-sosu....oh. :)
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39999 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

prsa je zakon malo u mlijeko na satak bar, pa onda budu sočna a ne suha.. nego gdje su bečke? teletina a ne piletina :D
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#40000 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

Image

Image

Evo da ima nesto i slatko :D
Italijanska "Bomba" torta
Post Reply