moke, nikako da te uhvatim a znam da si mesar - kako mariniras meso?
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#39978 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ovaj meso ne mariniram skoro pa nikako osim ako divljac spremam pa ga pustim da odstoji u marinadi 3 dana
- Yenna
- Posts: 6832
- Joined: 11/03/2019 08:41
- Location: Tu i tamo...
- ćiribiribela
- Posts: 14373
- Joined: 04/03/2013 02:53
- Location: Gotham
#39980 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Teletina i 4 razlicita priloga (jer nisam moonca)


-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39981 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
.. svidja mi se nacin pripreme... mogla si bez gljiva pored toliko teletine..ili ostaviti gljive i imati jedan komad telenceta..
- ćiribiribela
- Posts: 14373
- Joined: 04/03/2013 02:53
- Location: Gotham
#39982 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
To je bilo 200g, sasvim razumna porcija za odraslu osobu. Gljive sam napunila mozzarellom i zajedno sa povrcem u rerni pekla. Teletinu prvo u tavi pa onda j foliji u rerni. Naravno da sam sve pojela. 
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#39983 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ccccc pusti joj tanjur...taman je 
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39984 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Steak..& I pola rolice hljeba
__ malo prepecen..
~~
__ malo prepecen..
~~

-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39985 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Misljenja su da je malo puno Mesa za obrok...
U kafanama je 180 gr porcija
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#39986 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
nije suha , imao sam od dan prije jos sos od paradajza pa sam to na kraju ubacio
A i zavisi koju rizu koristis , ja samo za ovako jasmin rizu meni najbolja mozes je suhu jesti
- Yenna
- Posts: 6832
- Joined: 11/03/2019 08:41
- Location: Tu i tamo...
#39987 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ja volim suhu rižu...i rižoto. Jako.
Ali ovako sa crvenim mesom mi mora imati sosa, onda bude
-
omar little
- Posts: 17390
- Joined: 14/03/2008 21:14
#39988 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

nachos, crni grah u zacinima, white cheddar, crvena paprika, paradajz, mladi luk. kajmak i avokado sa strane. salsa fresca se nije mogla napraviti, fali stvari, korona je.
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#39991 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Svinjetina??
[/quote]
Dimljena koljenica, da
[/quote]
Dimljena koljenica, da
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#39992 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
sta ce te danas kuhati .... ? kakve ideje , ja cu mozda becku , salata to je to
- Sarah24
- Posts: 10149
- Joined: 08/06/2010 11:12
- Location: Somewhere over the rainbow
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39998 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..taj nacin-pohovani, mi unisti ukus piletine/ mesa.. jeste hrskavo -ali, bude i nekako suvo......(ili pohujes--jaja/brasno- bolja opcija)
..rijetko pravim, ali - tako sjecena prsa volim i senf/ sream-sosu....oh.
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#39999 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
prsa je zakon malo u mlijeko na satak bar, pa onda budu sočna a ne suha.. nego gdje su bečke? teletina a ne piletina 
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#40000 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)


Evo da ima nesto i slatko
Italijanska "Bomba" torta



