Aj me smotaj na inbox ki pitu Bgti, ne drzin nista , samo kefir
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- AstorH
- Posts: 1899
- Joined: 08/03/2014 23:21
- Location: Dalmacija
- Sarah24
- Posts: 10149
- Joined: 08/06/2010 11:12
- Location: Somewhere over the rainbow
#39927 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Hajmo sad zasladjivanje... kohvie time


- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#39928 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Dok dodjoh s posla...
Brašno: pola-pola kukuruzno-pšenično (ja stavim po 250 grama), možeš i više i manje koliko ces vec pogačica.
Jedno jaje, supena kašika putera, kašičica soli
U 1,5 decilitar toplog mlijeka razmuti 1 di-go kvasac (kesica), ostavi da nadođe, pa sa tim zamijesi tijesto.
Kad nadođe, izrendaj-izribaj suhi sir (ja imao neki Vranički što sam dobio, mali je oko 100 grama, pa sam cijelog izrendao), premijesi tijesto sa sirom, oblikuj pogačice i slaži u namašćenu tepsiju (puter ili ulje). Ja oblikujem da budu otprilike veličine šake.
U rernu na 190 C 25-30 minuta i gotovo
Uzivaj
- DeNiro
- Posts: 10907
- Joined: 12/03/2007 10:31
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
#39930 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Wow... lazanja? Ti baš sve fino serviraš 
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#39931 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
sta si skuVo ...nisam ti ja jaran nikakavAstorH wrote: ↑20/04/2020 16:03RadiOn je druga vrata desnovjesticanametli wrote: ↑18/04/2020 22:21![]()
otprilike i ja ....ej i metla je tu
ja slusam franc radio uvijek pa pocnes i pjevat
u neko doba skontas da pjevas neki svoj
franZuski
![]()
![]()
Ovdi se kuva jarane
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
#39933 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Njegova je bome ljepša, moja nije fino gotovo izgledalajer pustim da se zapeče gornji dio dosta, ukućani vole hrskavo. Ali bila je yummy 
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#39934 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Eh bilo bi fino da mogu sa snimim kad signora pravi svoju pa da vidite....sve domace ( osim mesa), pojedes jednu porciju drzi te cijeli dan.Miss Moonlight wrote: ↑20/04/2020 18:22 Njegova je bome ljepša, moja nije fino gotovo izgledalajer pustim da se zapeče gornji dio dosta, ukućani vole hrskavo. Ali bila je yummy![]()
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
#39935 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nisam nikad probala praviti domace jufke za lazanju, mogu misliti koliko su ukusnije.
Ja najvise volim široke rezance skuhati pa sa njima napraviti lazanju
Ja najvise volim široke rezance skuhati pa sa njima napraviti lazanju
- plain vanilla
- Posts: 70276
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39937 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Tepsija za toster- hm.. a, te tanke. i ne trudim se - volim deblje... s malo fila .. i pecenjem jos nadodju...plain vanilla wrote: ↑20/04/2020 18:43 Jel ovo cijela tepsija jedan zvrk?
Bome ti podebelo, moras to tanje motati
-
Guadalajara
- Posts: 32809
- Joined: 24/04/2019 18:10
- Contact:
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- plain vanilla
- Posts: 70276
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#39940 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Od cega bona nadodju?moonca wrote: ↑20/04/2020 19:23Tepsija za toster- hm.. a, te tanke. i ne trudim se - volim deblje... s malo fila .. i pecenjem jos nadodju...plain vanilla wrote: ↑20/04/2020 18:43 Jel ovo cijela tepsija jedan zvrk?
Bome ti podebelo, moras to tanje motati![]()
![]()
Moras jos vjezbat razvlaciti, mora ti zvrk stati na tanjiric od soljice za kafu
-
Guadalajara
- Posts: 32809
- Joined: 24/04/2019 18:10
- Contact:
#39941 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Fala
Sta si stavljala?
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39942 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Tanku razvucem, papir.. ali cijelu smotam ..60 x 100 . velicina..plain vanilla wrote: ↑20/04/2020 19:29 Od cega bona nadodju?
Moras jos vjezbat razvlaciti, mora ti zvrk stati na tanjiric od soljice za kafu
uf. daj tu svoju sa velicinom - tanjirica..
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39943 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
.feta/ 2 jaja/ dvije kasike pavlake..
-
Guadalajara
- Posts: 32809
- Joined: 24/04/2019 18:10
- Contact:
#39944 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- plain vanilla
- Posts: 70276
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#39945 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Pa nemoj bona, nije strudlamoonca wrote: ↑20/04/2020 19:33Tanku razvucem, papir.. ali cijelu smotam ..60 x 100 . velicina..plain vanilla wrote: ↑20/04/2020 19:29 Od cega bona nadodju?
Moras jos vjezbat razvlaciti, mora ti zvrk stati na tanjiric od soljice za kafu![]()
uf. daj tu svoju sa velicinom - tanjirica..![]()
![]()
Nemam sliku, ali cu ti maksuz uslikat sljedeci put
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39946 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
.. nisam taj probala... hm. ne znam da li bi mi se svidjelo.

.
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39947 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
. nije ko strudla ali jeste 3 cm ... mislim zadovoljavajuce..plain vanilla wrote: ↑20/04/2020 19:38 Pa nemoj bona, nije strudla
Nemam sliku, ali cu ti maksuz uslikat sljedeci put
. dobro - cekam...
-
Guadalajara
- Posts: 32809
- Joined: 24/04/2019 18:10
- Contact:
#39948 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39949 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
hm .. dimljena pita... hm. skepticna sam..
-
Guadalajara
- Posts: 32809
- Joined: 24/04/2019 18:10
- Contact:


~~