Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
banjaluka078
Posts: 13196
Joined: 16/01/2007 23:38

#39901 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by banjaluka078 »

predjelo
Image

glavno jelo
Image

kombinacija - u žar je zatrpan krompir
Image

i ništa bez maslenice
Image

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39902 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Maslenica - perfektna.. :thumbup:
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#39903 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Danas lazanje
Image
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39904 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Lux veri njami :-D :thumbup:
Obaris li te listice
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#39905 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

Bez sminkanja...drito iz rerne

Image
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22779
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#39906 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

Danas su kamenjarke (Rockfish) na meniju :)

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39907 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

exliberal-ex wrote: 19/04/2020 20:38 Bez sminkanja...drito iz rerne

Image
..dodas -maslenicu od banjaluke & namaz od mene, za istu... & Image..&....Image
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#39908 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

moonca wrote: 19/04/2020 22:25

..dodas -maslenicu od banjaluke & namaz od mene, za istu... & Image..&....Image
Nije mi se dalo pravit hljeb, uzeo sam dobar iz lokalne pekare....a nisam kolu nego neko belgijsko pivo, bas je dobro sjelo.

Kolu cu sad :D
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#39909 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

GandalfSivi wrote: 19/04/2020 21:46 Danas su kamenjarke (Rockfish) na meniju :)

ja se odavno kanim uzet ove zice sto ti koristis al sve zaboravim.
dobre za ribe i piletine...
jucer sam uletio u coscto, nigdje nikog i vidim imaju rostilje ali one teske gusane sto su ko jaje..imaju opruge da ti pomognu da podignes poklopac...rekoh nemogu ga sad kupovat, svi trpaju hranu i konzerve ja treba da rentam truck da bi prebacio rostilj...mada... :|
User avatar
Yenna
Posts: 6832
Joined: 11/03/2019 08:41
Location: Tu i tamo...

#39910 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Yenna »

Corona je (njojzi hvala) izvukla Steve Karapandze na površinu :gladna:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#39911 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

Danas isprzila meatballs(cufte?) zajedno s makaronima i sos neki uz to :lol: brzo i ukusno :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39912 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

~~~najbolja.. :oops: •••sirnica•••

~~Image~~
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22779
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#39913 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

exliberal-ex wrote: 19/04/2020 22:37
GandalfSivi wrote: 19/04/2020 21:46 Danas su kamenjarke (Rockfish) na meniju :)

ja se odavno kanim uzet ove zice sto ti koristis al sve zaboravim.
dobre za ribe i piletine...
jucer sam uletio u coscto, nigdje nikog i vidim imaju rostilje ali one teske gusane sto su ko jaje..imaju opruge da ti pomognu da podignes poklopac...rekoh nemogu ga sad kupovat, svi trpaju hranu i konzerve ja treba da rentam truck da bi prebacio rostilj...mada... :|
Jok ba, dobro za dimljenja i nista vise, jaka temperatura, ubi sve...
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11666
Joined: 15/01/2010 18:31

#39914 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Jack Be Nimble »

Imao zelja, pa malo steranog zeljanika, ali onda dobio zelju da nesto pecem i ribu spremio :mrgreen:

Image

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39915 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:-)
..stedio na jufkama..
... riba i prilozi -dobri.. :thumbup:
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#39916 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by AstorH »

Maraschino wrote: 15/04/2020 20:35 Hocete da vam sta nadimim
Image
Image :D

Image

Image

Image

Image

Image :D
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#39917 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

moonca wrote: 20/04/2020 00:34 ~~~najbolja.. :oops: •••sirnica•••

~~Image~~
pocela moonca zvrkove da suneti :shock: :lol: :lol: :lol:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#39918 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

Sanabija wrote: 19/04/2020 12:10
Image

I pogačice sa kukuruznim brašnom i dimljenim suhim sirom :-D
slobodno,ako ti nije sta, recept napisi za ove pogacice...sve sto je sa kukuruznim brasnom prosto moram da probam :izet:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#39919 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dobar osjecaj »

Treći put eksperimentišem sa idejama za energetske pločice i ove su ispale najsočnije, najmekše i prve koje se ne mrve. Pekla sam smjesu pola sata na 180°.
Image

Med, hurme, banane, mlijeko, susam, sjemenke tikve, suncokreta, zobene pahuljice, još raznog suhog voća i orašastih plodova iz mješavine za studente. Svega otprilike ili koliko sam imala. Malo cimeta i arome vanilije. Nije preslatko a dobro mi dođe u pauzama između sati i sati raznih mentalnih napora.
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#39920 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by AstorH »

samsonsam wrote: 20/04/2020 04:25
moonca wrote: 20/04/2020 00:34 ~~~najbolja.. :oops: •••sirnica•••

~~Image~~
pocela moonca zvrkove da suneti :shock: :lol: :lol: :lol:
Taman uzea Kefir i zgadi mi pitu, pfujj!
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#39921 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

:lol: Tobejarabi :mrgreen:

Hajd jutros nesto malo drugacije

Image

Jackfruit, zara i jaja ... :roll:
User avatar
lasakad
Posts: 87
Joined: 06/05/2011 10:56

#39922 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by lasakad »

Moradoh i ja pitu , nakon vaših .. teško me bilo natjerati :D

Image
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#39923 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

lasakad wrote: 20/04/2020 13:26 Moradoh i ja pitu , nakon vaših .. teško me bilo natjerati :D

Image
Ovo je bas pita 👍
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#39924 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

Malo da razveselim temu...

Prva slika kao da je @moonca slikala :D
Image
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#39925 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by AstorH »

vjesticanametli wrote: 18/04/2020 22:21 :lol: :thumbup: otprilike i ja ....ej i metla je tu :lol: ja slusam franc radio uvijek pa pocnes i pjevat :lol: u neko doba skontas da pjevas neki svoj :cry: franZuski :mrgreen: :run:
RadiOn je druga vrata desno
Ovdi se kuva jarane
Post Reply