Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#39926 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by AstorH »

lasakad wrote: 20/04/2020 13:26 Moradoh i ja pitu , nakon vaših .. teško me bilo natjerati :D

Image
Aj me smotaj na inbox ki pitu Bgti, ne drzin nista , samo kefir :P
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#39927 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

Hajmo sad zasladjivanje... kohvie time :mrgreen:

Image
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39928 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

samsonsam wrote: 20/04/2020 04:41


slobodno,ako ti nije sta, recept napisi za ove pogacice...sve sto je sa kukuruznim brasnom prosto moram da probam :izet:
Dok dodjoh s posla...
Brašno: pola-pola kukuruzno-pšenično (ja stavim po 250 grama), možeš i više i manje koliko ces vec pogačica.
Jedno jaje, supena kašika putera, kašičica soli
U 1,5 decilitar toplog mlijeka razmuti 1 di-go kvasac (kesica), ostavi da nadođe, pa sa tim zamijesi tijesto.
Kad nadođe, izrendaj-izribaj suhi sir (ja imao neki Vranički što sam dobio, mali je oko 100 grama, pa sam cijelog izrendao), premijesi tijesto sa sirom, oblikuj pogačice i slaži u namašćenu tepsiju (puter ili ulje). Ja oblikujem da budu otprilike veličine šake.
U rernu na 190 C 25-30 minuta i gotovo
Uzivaj :-D
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#39930 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Wow... lazanja? Ti baš sve fino serviraš :thumbup:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39931 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

AstorH wrote: 20/04/2020 16:03
vjesticanametli wrote: 18/04/2020 22:21 :lol: :thumbup: otprilike i ja ....ej i metla je tu :lol: ja slusam franc radio uvijek pa pocnes i pjevat :lol: u neko doba skontas da pjevas neki svoj :cry: franZuski :mrgreen: :run:
RadiOn je druga vrata desno
Ovdi se kuva jarane
sta si skuVo ...nisam ti ja jaran nikakav
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39932 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

DeNiro wrote: 20/04/2020 18:11 Image
.. :dajba:

.. jucer ga Miss ica zarazila... no, dobro izgleda.. :thumbup: . za razliku od Miss-ine ali, samo, jer je nije pokazala -gotovu.. :oops:
..inace - ne razumijem, zasto je toliko popularna.... :zoka: :-?
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#39933 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Njegova je bome ljepša, moja nije fino gotovo izgledalajer pustim da se zapeče gornji dio dosta, ukućani vole hrskavo. Ali bila je yummy :)
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#39934 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

Miss Moonlight wrote: 20/04/2020 18:22 Njegova je bome ljepša, moja nije fino gotovo izgledalajer pustim da se zapeče gornji dio dosta, ukućani vole hrskavo. Ali bila je yummy :)
Eh bilo bi fino da mogu sa snimim kad signora pravi svoju pa da vidite....sve domace ( osim mesa), pojedes jednu porciju drzi te cijeli dan. :thumbup:
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#39935 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Nisam nikad probala praviti domace jufke za lazanju, mogu misliti koliko su ukusnije.
Ja najvise volim široke rezance skuhati pa sa njima napraviti lazanju
User avatar
plain vanilla
Posts: 70267
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#39936 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by plain vanilla »

moonca wrote: 20/04/2020 00:34 ~~~najbolja.. :oops: •••sirnica•••

~~Image~~
Jel ovo cijela tepsija jedan zvrk?
Bome ti podebelo, moras to tanje motati
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39937 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

plain vanilla wrote: 20/04/2020 18:43 Jel ovo cijela tepsija jedan zvrk?
Bome ti podebelo, moras to tanje motati
Tepsija za toster- hm.. a, te tanke. i ne trudim se - volim deblje... s malo fila .. i pecenjem jos nadodju... :lol: :-D
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#39938 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Guadalajara »

moonca wrote: 20/04/2020 00:34 ~~~najbolja.. :oops: •••sirnica•••

~~Image~~
Masala :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39939 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 20/04/2020 19:25 Masala
Image

.bujrum..
User avatar
plain vanilla
Posts: 70267
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#39940 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by plain vanilla »

moonca wrote: 20/04/2020 19:23
plain vanilla wrote: 20/04/2020 18:43 Jel ovo cijela tepsija jedan zvrk?
Bome ti podebelo, moras to tanje motati
Tepsija za toster- hm.. a, te tanke. i ne trudim se - volim deblje... s malo fila .. i pecenjem jos nadodju... :lol: :-D
Od cega bona nadodju? :?
Moras jos vjezbat razvlaciti, mora ti zvrk stati na tanjiric od soljice za kafu :mrgreen:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#39941 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Guadalajara »

moonca wrote: 20/04/2020 19:28
Guadalajara wrote: 20/04/2020 19:25 Masala
Image

.bujrum..
Fala :)
Sta si stavljala?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39942 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

plain vanilla wrote: 20/04/2020 19:29 Od cega bona nadodju?
Moras jos vjezbat razvlaciti, mora ti zvrk stati na tanjiric od soljice za kafu
Tanku razvucem, papir.. ali cijelu smotam ..60 x 100 . velicina.. :)

uf. daj tu svoju sa velicinom - tanjirica.. :oops: :-D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39943 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 20/04/2020 19:29 Fala
Sta si stavljala?
.feta/ 2 jaja/ dvije kasike pavlake.. :-D
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#39944 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Guadalajara »

moonca wrote: 20/04/2020 19:34
Guadalajara wrote: 20/04/2020 19:29 Fala
Sta si stavljala?
.feta/ 2 jaja/ dvije kasike pavlake.. :-D
Dodaj malo dimljenog :)
User avatar
plain vanilla
Posts: 70267
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#39945 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by plain vanilla »

moonca wrote: 20/04/2020 19:33
plain vanilla wrote: 20/04/2020 19:29 Od cega bona nadodju?
Moras jos vjezbat razvlaciti, mora ti zvrk stati na tanjiric od soljice za kafu
Tanku razvucem, papir.. ali cijelu smotam ..60 x 100 . velicina.. :)

uf. daj tu svoju sa velicinom - tanjirica.. :oops: :-D
Pa nemoj bona, nije strudla :mrgreen:
Nemam sliku, ali cu ti maksuz uslikat sljedeci put
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39946 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 20/04/2020 19:36 Dodaj malo dimljenog
.. nisam taj probala... hm. ne znam da li bi mi se svidjelo.Image
.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39947 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

plain vanilla wrote: 20/04/2020 19:38 Pa nemoj bona, nije strudla
Nemam sliku, ali cu ti maksuz uslikat sljedeci put
. nije ko strudla ali jeste 3 cm ... mislim zadovoljavajuce.. :lol:
. dobro - cekam... :thumbup: :-D
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#39948 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Guadalajara »

moonca wrote: 20/04/2020 19:40
Guadalajara wrote: 20/04/2020 19:36 Dodaj malo dimljenog
.. nisam taj probala... hm. ne znam da li bi mi se svidjelo.Image
.
Bi...ekstra je ukus...samo se malo stavi da zamirise... :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39949 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 20/04/2020 19:43 Bi...ekstra je ukus...samo se malo stavi da zamirise...
hm .. dimljena pita... hm. skepticna sam.. :zoka:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#39950 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Guadalajara »

moonca wrote: 20/04/2020 19:45
Guadalajara wrote: 20/04/2020 19:43 Bi...ekstra je ukus...samo se malo stavi da zamirise...
hm .. dimljena pita... hm. skepticna sam.. :zoka:
Nije dimljena jbg ti...samo komadic stavish :)
Post Reply