Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39876 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam wrote: 18/04/2020 19:23 a za kraj ananas kokos cake po cika rudolfovom receptu prilagodjen mom ukusu :)

Image
oh, ne volim ananas- a jel ti u tijestu ili je glazura?

Lijepo izgleda.. .. :thumbup:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#39877 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

moonca wrote: 18/04/2020 19:27
samsonsam wrote: 18/04/2020 19:23 a za kraj ananas kokos cake po cika rudolfovom receptu prilagodjen mom ukusu :)

Image
oh, ne volim ananas- a jel ti u tijestu ili je glazura?

Lijepo izgleda.. .. :thumbup:
glazura je standard, dzem od marelice sa malo vode a ananas(na kocke) ide unutra u tijesto ako se tijestom moze zvati (30 gr brasna) :mrgreen:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39878 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Konacno ga se docepah
Koljem cokolino a sutra burek i sirnica :mrgreen:
Image
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#39879 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Ovako ja :-D

User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39880 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

:lol: :thumbup: otprilike i ja ....ej i metla je tu :lol: ja slusam franc radio uvijek pa pocnes i pjevat :lol: u neko doba skontas da pjevas neki svoj :cry: franZuski :mrgreen: :run:
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39881 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

Image

Po starinski i najljepše izgledaju :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39882 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Sretan ti Vaskrs ako slavis :thumbup:
Ja sam u fazi jean :oops: metanja stoNjaka
Image
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#39883 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by almir90 »

Nije sve danas, malo da se pohvalim :D

Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#39885 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Bravo Almire, super izgleda, vidi se da se njopaju proteini :thumbup:
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39886 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

vjesticanametli wrote: 19/04/2020 11:03 Sretan ti Vaskrs ako slavis :thumbup:
Ja sam u fazi jean :oops: metanja stoNjaka
Image
Pošto nas nema kakvih nema u porodici, raspodijelili smo mi sve praznike :-D
Mene zaduzili da kuham za ovaj :D
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39887 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

Image
Zeljanica sa koprivama (skrho sam i srijemuša bruku :D

Image
Image
Image

I pogačice sa kukuruznim brašnom i dimljenim suhim sirom :-D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39888 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

@Miss Moonlight ja ovoliko razvucem oklagijom i onda na ruke :mrgreen:
Image

Image
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#39889 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Opala, eto je.. Izgleda njamiii. Sirnica?

I ja, kad imam veliku oklagiju. Onda preko oklagija prebacim i jos malo rukama razvucem. Mada ako je toplo sama se razvlači :lol:
Sa ovom malom neMerem
Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39890 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Sanabija wrote: 19/04/2020 12:10 Image
Zeljanica sa koprivama (skrho sam i srijemuša bruku :D

Super izgleda, vjerujem i jako ukusna... :thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39891 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

almir90 wrote: 19/04/2020 11:35 Nije sve danas, malo da se pohvalim :D

..I vrijeme je bilo.. :-D - dobar si.....malo blijede boje na pojedinim... :-)

... za aranziranje, i da impresioniras ljepshu - prati DeNira... :wink:
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#39892 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by almir90 »

moonca wrote: 19/04/2020 13:06
..I vrijeme je bilo.. :-D - dobar si.....malo blijede boje na pojedinim... :-)

... za aranziranje, i da impresioniras ljepshu - prati DeNira... :wink:
Hvala! :)

Možda ima i do ugla slikavanja, i do kamere, jest da ne volim prepečeno meso, ali na nekim slikama baš blijedo izgleda, a bogme sve sam pojeo. :)
Last edited by almir90 on 19/04/2020 13:27, edited 1 time in total.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#39893 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by almir90 »

Miss Moonlight wrote: 19/04/2020 11:59 Bravo Almire, super izgleda, vidi se da se njopaju proteini :thumbup:
Hvala! :)

Proteini najviše, i ovi zdravi ugljikohidrati.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39894 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Sanabija wrote: 19/04/2020 10:31 Image

Po starinski i najljepše izgledaju :D


````````````````````````````````````Sretan Vaskrs ! --svima koji slave
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39895 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Miss Moonlight wrote: 19/04/2020 12:58 Opala, eto je.. Izgleda njamiii. Sirnica?

I ja, kad imam veliku oklagiju. Onda preko oklagija prebacim i jos malo rukama razvucem. Mada ako je toplo sama se razvlači :lol:
Sa ovom malom neMerem
Image
jes sirnjaca al ima i buLek :mrgreen:
Image
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#39896 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hadzinicasa »

Evo i moje danasnje. Krompiruse. Sad vruca iz rerne.

Image

Image
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#39897 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

Sanabija wrote: 19/04/2020 10:31 Image

Po starinski i najljepše izgledaju :D
Hocemo zapjevat....
Posle zene da farbaju jaja hocel koja da ofarba ....

Da nekazete da sam nepristojan...od sinoc..ove godine samo par.
Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39898 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

~~za lunch... edamame..namaz..&. ?

~`Image

~~• Image
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#39899 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Maraschino »

moonca wrote: 19/04/2020 13:43
Sanabija wrote: 19/04/2020 10:31 Image

Po starinski i najljepše izgledaju :D


````````````````````````````````````Sretan Vaskrs ! --svima koji slave
+1
omar little
Posts: 17390
Joined: 14/03/2008 21:14

#39900 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

Image

nisam ljubitelj slatka golemi, ali ovi su hit karantina. djumbir na tone, svjez, suhi i komadici usirupljenog, pekmez, komadici citrus kore. chewy af. :D
Post Reply